Бюджет збільшився на 3,7% в порівнянні з минулим роком.
Сьогодні, 4 грудня, депутати Вінницької облради зібралися на позачергову сесію, щоб ухвалити обласний бюджет 2019 року. Очільник департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації Микола Копачевський повідомив, що в основу майбутнього бюджету лягли макроекономічні показники: темпи росту ВВП – 3%, індекс споживчих цін – 7,4%; плановий ріст мінімальної заробітної плати – 12,1% (4173 грн.); плановий ріс вартості оплати за спожиті енергоносії та комунальні послуги – 10%, розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду з 1 січня 2019 року має складати – 1921 гривень.
Директор департаменту фінансів також наголосив, що обсяг доходів загального та спеціального фондів з урахуванням міжбюджетних трансфертів у 2019 році заплановано в обсязі 10 млрд. 607 млн. 700 тис. грн., що на 3,7 % більше ніж у 2018 році (10 млрд. 232 млн. 600 тис. грн). Обсяг міжбюджетних трансфертів з державного бюджету складатиме 8 946,1 млн.грн на 0,9 % більше 2018 року (8 869,2 млн.грн).
Сума видатків на область в наступному році становитиме 10 млрд. 588 млн. 678 тис. грн. З них 35 % заплановано на охорону здоров’я, 23% - на управління доріг, 23% - на освіту, 5% - на соціальний захист населення, 4% - на будівництво та містобудування, 2% - на фізичну культуру та спорт, 1% - на органи місцевого самоврядування і 3% на інші галузі.
- У зв’язку з входженням в обласний бюджет управління транспорту як головного розпорядника коштів змінилася структура головних розпорядників коштів. Тому управління доріг має фінансування 23% з обласного бюджету, - пояснив чиновник.
Також слів Копачевського, «новинкою» обласного бюджету на 2019 рік є те, що до нього включені капітальні видатки.
- Ми вибрали по всіх галузях такі найбільш пріоритетні заклади. Це реконструкція приміщення під ляльковий театр, реконструкція 7-го корпусу лікарні ім. Пирогова, реконструкція відділення екстреної допомоги в обласній дитячій лікарні, а також деякі інші видатки, - сказав очільник департаменту фінансів.
Крім того, оскільки мінімальна заробітна плата наступного року зростає на 12%, Вінницька обласна рада прийняла рішення збільшити фонд заробітної плати на 24% в порівнянні з минулим роком.
Після доповіді директора департаменту фінансів про роботу комісії з питань бюджету депутатів коротко проінформував очільник постійної комісії Геннадій Мазур.
Потому свої пропозиції та доповнення вносили самі депутати. Так депутака від «Блоку Петра Порошенка» Лариса Білозір запропонувала вилучити пункт про зміни до обласної конкурсної програми для громадських організацій.
Кілька зауважень щодо деяких пунктів бюджету мав також депутат «Самопомочі» Вадим Соляник.
Дехто з депутатів просив збільшити видатки на райони.
- Я був на засіданнях комісій і просив, щоб ви залишили на Крижопільський район реверсну дотацію у розмірі 3,5 млн. У нас убиті дороги, заборговоності по зарплатах. Якщо раніше ви казали, що цей район жирує, то скоро він здохне цей район! – обурився депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» Юрій Семенюк.
- Реверсна дотація встановлюється законом України. Що стосується ремонту доріг - ми вирішемо це питання, - відповів Микола Копачевський.
В той же час депутати з фракції «Батьківщина» зауважили, що практично не були включені до процесу формування бюджету.
- Як завжди прийшли з готовим бюджетом. Потрібно залучати всі комісії до цього процесу, всіх депутатів! – наголосила очільниця обласної «Батьківщини» Людмила Щербаківська.
- В п’ятницю нас всіх збирали і все роз’яснювали! – запевнила депутатка від «Опозиційного блоку» Тетяна Антонець.
Попри незначні конфлікти 67 депутатів із 70-ти присутніх проголосували за затвердження бюджету, троє утрималися.
Після голосування голова Вінницької ОДА Валерій Коровій подякував депутатам за роботу.
- Дякую всім фракціям без винятку! – наголосив В.Коровій.
Загалом ухвалення бюджету на сесії зайняло близько двох годин.
Нагадаємо, 28 вересня сесія облради зірвалася через скандал довкола бюджетного регламенту.