Аграрії Вінниччини та Молдови вивчали інноваційні технології ведення сільського господарства (ФОТО)
  • Аграрії Вінниччини та Молдови вивчали інноваційні технології ведення сільського господарства (ФОТО)
23 Квітня
08:56

На Вінниччині продовжується реалізація проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства».

Ініціатива впроваджуватиметься Міжнародною громадською організацією «Єврорегіон «Дністер»» в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Мета проекту полягає у підвищенні конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора за рахунок розширення партнерських стосунків та впровадження інноваційних технологій. Також в рамках проекту передбачено створення міжнародного сільськогосподарського кластеру та Центру інноваційного сільського господарства, де члени кластеру та інші виробники зможуть отримати консультації щодо підвищення ефективності своєї роботи, знайти партнерів та здійснити лабораторне дослідження своєї продукції.

Окрім цього, в рамках проекту заплановано провести чотири триденні тренінги: два Україні і два в Республіці Молдова. Днями, 19-21 квітня, відбувся третій тренінг на тему «Інноваційні технології в сільському господарстві». Учасниками навчань стали 25 аграріїв України та Молдови, які прагнуть поглибити свої знання у сфері сільського господарства. У перший день тренінгу учасники відвідали два вінницьких підприємства. Зокрема, на підприємстві «Козак» аграрії на власні очі побачили, як виготовляється сучасне пакування для сільськогосподарської продукції, а на підприємстві «Поділля Плант» познайомилися з інтенсивними технологіями вирощування ягідних і саджанців плодових культур.

3

Наступний день тренінгу розпочався не менш продуктивно. Голова «Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк розповів присутнім про мету проекту та можливості, які відкриються для підприємців, які стануть частиною Міжнародного агрокластеру.

-Одним із завдань проекту є створення Центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства «Поділля». Новостворена фундація дозволить проводити сертифікацію продукції у відповідності з усіма нормативами і вимогами ЄС. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції. Також діяльність центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень. Всі учасники агрокластера отримають доступ до регулярного навчання в сфері інноваційних технологій, євростандартизації, менеджменту, маркетингу та можливість обміну кращими практиками, - наголосив С.Татусяк.

1

Обладнання, яким користуватимуться члени агрокластеру, буде розташоване на базі Інституту кормів і сільського господарства «Поділля». Директор установи Олександр Корнійчук пояснив, що це аналітичний аналізатор амінокислот, який визначатиме біохімічний склад речовин та їх якості. Також під час навчань професор сільськогосподарських наук Василь Петриченко познайомив учасників з сучасними технологіями обробітку ґрунту, а експерт Віктор Задорожний розповів про сучасні системи землеробства.

_SAM5072

Експерт проекту, професор сільськогосподарських наук, редактор журналу «Новини садівництва» Олександр Мельник провів тренінг про сучасні технології вирощування ягідних культур. Тренер переконаний, що проект допоможе сільгоспвиробникам України та Молдови не лише вдосконалити свій бізнес, а й налагодити співпрацю.

-Часто сільгоспвиробники України та Молдови розглядають один одного, як конкурентів, але реально ми знаходимося в одній площині. Треба нагороджувати співробітництво і виходити на європейські ринки. На своєму тренінгу я наголосив на тому, щоб учасники мають використовувати у веденні бізнесу сучасні та ефективні розробки. Часто це дешеві речі, але в майбутньому це приносить хороший прибуток, - сказав О.Мельник.

_SAM5075

Окрім цього, учасники дізналися чимало цікавого про сучасні технології вирощування плодових культур від кандидата сільськогосподарських наук Анатолія Мухарського, про технології вирощування їстівних грибів від професора Сергія Вдовенко.

Третій день навчань був присвячений двом інформативним тренінгам: «Технології отримання 18-20 тонн кукурудзи з 1 га землі», який прочитав кандидат сільськогосподарських наук Олександр Корнійчук, та «Технології вирощування нішевих культур» від кандидата сільськогосподарських наук Сергія Колесніка.

9

Учасники не лише отримували корисну інформацію, а й обмінювалися досвідом та налагоджували контакти. Директор ТОВ «Авангард», яке займається вирощуванням зернових та соняшникових культур в селі Сільниця Тульчинського району, Микола Трач вже втретє бере участь у тренінгу в рамках проекту.

-Тут цікава дискусія, цікаві, новітні технології, які представлені в сільському господарстві, можна щось цікаве взяти для себе, щоб потім застосувати у своєму господарстві.  Окрім того, це чудова можливість розширити своє коло знайомств, - значив М.Трач.

_SAM5082

Начальник управління сільського господарства Оккницького району Республіки Молдова В’ячеслав Псларук приїхав здобувати знання та досвід, якими потім планує поділитися.

-Я тут дізнався багато цікавого чим можу поділитися зі своїми аграріями в районі. Я розповів про новинки, які дізнався тут. В Оккницькому районі ми організовуємо семінари для товаровиробників. Тож всім здобутим досвідом я обов’язково поділюсь,  - зауважив В.Псларук.

5

Представник Союзу промисловців та підприємців з міста Кам’янки Придністров’я Володимир Наку розповів, що три місяці тому між «Єврорегіоном «Дністер» і Союзом був підписаний договір про співпрацю.

-Завдяки співпраці наші спеціалісти долучилися до тренінгу, який проводив «Єврорегіон «Дністер» в рамках проекту. Теми тренінгів завжди актуальні. Цей досвід справді цікавий для наших виробників. Маємо надію, що наші підприємці також стануть частиною майбутнього агрокластеру,  - сказав В.Наку.

_SAM5087

Щось цікаве дізнатися для ведення свого бізнесу приїхав з міста Камянки Придністров’я директор підприємства «Happуend Petrov» Іван Китайко.

-Після тренінгу я вирішив щось обов’язково змінити у веденні свого господарства.  Наприклад, садівництво. Якщо в нього запровадити технології, які нам продемонстрували, буде кращий урожай. Також я тепер думаю поставити в трактори та комбайни GPS. Не треба буде ставити в кінець поля людину з прапорцем, щоб він показував трактористу, як правильно їхати, -  розповів І.Китайко.

_SAM5084

Долучитися до навчань в рамках проекту вирішив і генеральний директор корпорації «Вінницясадвинпром» Анатолій Семенюк.

-Я очолюю виробничу корпорацію, яка займається садівництвом, тому для мене питання тренінгу є дуже актуальними. Є дуже хороші експерти, які здатні розкрити ці теми. За допомогою їхніх порад я хочу покращувати виробництво плодоягідної продукції у Вінницькі області. Оскільки Вінниччина є лідером з виробництва та якості продукції, - підкреслив А.Семенюк.

_SAM5072

Всі учасники тренінгів «Інноваційні технології в сільському господарстві» отримали сертифікати про участь. Сергій Татусяк підсумував, що обладнання буде розміщене в Інституті кормів та сільського господарства Поділля НААН і користуватися ним зможуть не лише члени кластеру. Окрім того, діяльність кластеру не обмежуватиметься хронологічними рамками проекту. Коли проект завершиться транскордонне об’єднання сільгоспвиробників існуватиме і надалі за рахунок внесків товаровиробників, або із залучених грантових коштів.

_SAM5081

4

6

7

Автор: i-vin.info
Коментарів 3
петр 22:19 / 28.04.2018
за химию которой они пичкают землю и растения ради наживы им ни одно поколение в будущем не простит
коля 23:46 / 28.04.2018
вони на все готові заради грошей
ANONIM 14:06 / 05.06.2018
не думаю, якби пічкали хімією, їх би взяли на європейський ринок, де сертифікація жорстка!

Читайте також:

29 Березня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
29 Березня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
29 Березня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
29 Березня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
29 Березня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
29 Березня
Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)

Всі новини

16:34
Сб
Пішохід і мотоцикліст загинули в автопригодах на Тиврівщині
15:00
Сб
Сьогодні уночі переводимо годинники на літо
13:28
Сб
Міни і снаряди підірвали на Вінниччині
11:52
Сб
На благодійні кошти у Вінницю і Калинівку куплено засоби захисту
10:19
Сб
П'ятнадцять дорослих і двоє дітей на Вінниччині мають коронавірус
09:00
Сб
У Вінниці керівника збройного підприємства підозрюють у розтраті коштів
19:46
Птн
У Вінницькому районі ВАЗ не поступився дорогою Volkswagen (ФОТО)
18:36
Птн
Вінницькі медики зареєструвати 16-х пацієнтів з Covid-19
18:08
Птн
Вінницький депутат передав районній лікарні засоби захисту
17:24
Птн
У Вінниці дозволили торгувати агрокультурами та хімікатами
16:41
Птн
У Барі помер чоловік, смертельного удару якому, ймовірно, завдав 15-річний підліток
16:00
Птн
В’їзд у Вінницю обмежили: подорожуючих перевірятимуть
15:15
Птн
На Вінниччині персонал місцевого пансіонату оселився з підопічними до кінця карантину
14:36
Птн
У Могилеві-Подільському водій Ford збив велосипедистку (ФОТО)
13:50
Птн
Громадський транспорт Вінниці закривають: доступ лише спецпрацівникам
13:03
Птн
На Вінниччині від спалювання бур’янів горять будівлі (ВІДЕО)
12:20
Птн
У Вінниці медсестра пологового заразила коронавірусом своїх колег
11:47
Птн
У Вінниці поки копи опитували водія, пасажир утікав з наркотиками
11:02
Птн
На Вінниччині троє посадовців заволоділи коштами на ремонт медзакладу

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"