Крім того, за незаконне полювання передбачена кримінальна відповідальність.
Уряд збільшив штрафи мисливцям-браконьєрам. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області. Нові санкції за нелегально вбиту тварину почали діяти із 25 липня 2017 року. Мінагрополітики та Мінприроди розрахували такси відповідно до індексу інфляції, відтак вони у середньому збільшуються в чотири рази. Урядовці аргументують здорожчання браконьєрства тим, що винуватий мисливець має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.
Отож відтепер розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського – до 60 тис. грн (було 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн (було 10 тис. грн.), лані – до 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (було 8 тис. грн), кабана – до 40 тис. грн. (було 10 тис. грн).
Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн).
Окрім того, збільшено у 5-10 разів такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин. Екологи Вінниччини наголошують, що крім відшкодування збитків за браконьєрство, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, гучна справа загибелі 17-ти зубрів на Вінниччині закрита через відсутність складу злочину.