Жителі Тиврівського району та міста Козятина цей тиждень живуть в обмежувальних умовах «червоної» карантинної зони.
У Козятині працювати дозволили лише закладам продовольчих та продуктових товарів, дозволена торгівля ліками, садовими матеріалами, пальним тощо. Проте торговельно-розважальні центри та заклади громадського харчування закриті, а це обурює місцевих підприємців, повідомляє «Інформаційна Вінниччина».
Своїми враженнями від введених карантинних обмежень поділився Олександр Дацюк. Чоловік пояснив, що працює вдома, тому особливого обмежувального впливу, принаймні на собі, не відчуває – він майже не покидає власної домівки.
«Знаю, що у Центральній районній лікарні ситуація критична – в мене там знайомий працює. Декілька лікарів захворіло, інші взяли лікарняні та відпустки – працювати нема кому», – розповідає він.
Олександр обурений тим, що саме Козятинська ЦРЛ є опорною лікарнею аж для чотирьох районів:
«Опорна лікарня повинна мати усе необхідне для успішного лікування пацієнтів: а саме достатню кількість фахівців та забезпечення ліками та апаратурою. З таким же успіхом можна вивезти хворих у чисте поле і сказати, що ось тут опорний пункт – і хай собі там помирають».
Тиврівський район також потрапив під суворий карантин – закриті усі школи та садочки, а робота ринків потрапила під обмеження. Суверток Інна проживає у самому Тиврові і каже, що люди продовжують звертатись до неї як до колишньої депутатки селищної ради та громадської діячки, тому вона в курсі ситуації.
«Школи і дитсадки закрили ще до оголошення «червоної» зони. Якщо старшокласники можуть організувати самостійно свою роботу, то мій онук другокласник – а це не так легко для нього. Я хоч живу в райцентрі, а люди по селах не усі забезпечені інтернетом та комп’ютерами чи гаджетами. Ми розуміємо ситуацію, але це дуже тяжко».
Жінка розповіла також про ринок. Рішенням місцевих органів його роботу обмежили по часу – він працює лише до 12 години дня. Окрім того, з трьох входів відкритий один – пояснюють, що інакше важко контролювати потік людей.
«Тобто підприємці повинні сплачувати податки в повній мірі, а працювати мають право лиш до 12:00. Ви зрозумійте, до обіда не всі можуть вийти на ринок, бо мають ще якусь іншу роботу в Тиврові. І складається таке враження, що об 11:55 на ринку безпечно, а саме о 12 вірус раптово з’являється, – пояснює вона. – А ситуація з входами? Хіба це не створює скупчення людей в одному місці? Нещодавно матуся з візочком не змогла потрапити на ринок, тому що на тому вході не було пандусу – а про це місцева влада чомусь не турбується».
Олійник Світлана, сільська голова Великої Вулиги Тиврівського району не змогла прослідкувати особисто за зміною ситуації після того, як її населений пункт потрапив до «червоної зони», бо сама потрапила на самоізоляцію у зв’язку з підтвердженим коронавірусом. Каже, що лікується вдома, бо має легкий перебіг.
«Знаю, що наша сільська рада закрита для відвідувачів. Односельчани ставляться до ситуації з розумінням, вважають, що карантинні обмежувальні міри потрібні – це раніше були обурення, зараз ніхто особливо не заперечує», – розповідає вона.
Сільська голова каже, що транспортне сполучення збережене, бо через Велику Вулигу ходять міжміські автобуси, хоча люди села надають перевагу власному транспорту, навіть не беруть пасажирів.
«Наш продуктовий магазин продовжує працювати, а кав’ярня закрита ще з весни, – додає вона. – Школи і дошкільні заклади закриті. Батьки трохи невдоволені закритими садочками, бо не мають з ким лишати дітей».
Нагадаємо, одужало на Вінниччині за добу від коронавірусу більше людей, ніж захворіло.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: www.unn.com.ua.