«Чим цікава Лука-Мелешківська ОТГ для Вінниці»
  • «Чим цікава Лука-Мелешківська ОТГ для Вінниці»
23 Жовтня
20:55

Усі найближчі до Вінниці населені пункти через декілька років можуть стати частиною Вінницької ОТГ. Адже Вінниці потрібні вільні території для розбудови промисловості та для появи нових житлових масивів. В цьому переконаний громадський діяч, підприємець, мешканець Луки-Мелешківської Олег Брижатий, повідомляє «Інформаційна Вінниччина».

– У 2015 році вже відбувся перший «захват» землі. Тоді в загальній кількості Вінниці відійшло більше п’яти тисяч гектарів. Лука віддала 495 гектарів. Натомість місто пообіцяло додатково маршрут двох муніципальних автобусів, ділянки для 200 наших мешканців та подвійну сплату земельного податку, - згадує Олег Брижатий. – Але офіційної угоди не було. Принаймні, ніхто так і не надав нам копії цих документів у відповідь на запити. Тому коли 120 мешканців Луки отримали ділянки, серед них – 90 АТОвців та 30 пільговиків, ми запитали про ще 80-ть. Нам відповіли, що вже видали їх, але кому – ніде добитись не можемо. Тому трохи закрадаються сумніви, чи, дійсно, їх отримали лучани.

За підрахунками пана Олега, Лука-Мелешківська ОТГ втратила на сьогодні 12 мільйонів внаслідок передачі цих земель Вінниці.

– Якщо врахувати усі можливі надходження в наш бюджет від ПДФО з АЗС та інших податків, які йдуть у бюджет об’єднаних громад, то виходить досить суттєва сума, - зауважує він. – Ще мені дуже прикро за нашу безгосподарність. Адже зараз на трасі до Луки майже кожен придорожній метр задіяний. Та розвивається бізнес, який сплачує податки. А у нас там був пустир. Взагалі, Вінниця дуже слідкує за тим, щоб не було «простоя» на занедбаних територіях. Все продумується: там у них житловий масив, там – промислова зона, там – рекреаційна. Але разом з тим на території Вінницької ОТГ важко займатись сільськогосподарською діяльністю. Далеко не треба йти: на тій землі, що відійшла Вінниці, працюють кілька фермерів. І вони зараз не можуть навіть свої паї приватизувати. Їм залишають 10 соток, тому що у Вінниці не може бути землі сільськогосподарського призначення. А решту, сказали, треба переписати на родичів, знайомих тощо. Частину ж забирають. І це одна з причин, чому ми не хочемо йти до Вінниці.

За словами Олега Брижатого, місто діє за планом поступового «захоплення» навколишніх територій. Спочатку це були 5 тисяч гектарів земель ближніх сіл, далі – відповідно Стратегії-2030 – засвоюється територія, які сьогодні належать Гавришівській, Писарівській, Вінницькохуторській громадам. І вже при формуванні Стратегії-2040 до Вінницької ОТГ має відійти, зокрема, й Лука-Мелешківська ОТГ:

– Не для кого не є секретом, що після укрупнення районів почнеться укрупнення областей. Тому зараз робиться усе для того, щоб на території майбутньої міської громади було чим побільше інфраструктурних об’єктів. Гавришівська ОТГ вже після цих виборів буде у складі Вінницької ОТГ,  а там аеропорт та сміттєзвалище. Летовище, звісно, є одним із найбільших пріоритетів для центру майбутнього Подільсько-Буковинського регіону, в який входитиме Вінницька, Хмельницька, Тернопільська та Чернівецька області. З Вінницею конкурує Хмельницький, тим більше географічно в нього більше можливостей для столиці майбутнього регіону.

Oleg_Bryzhatyy

За словами підприємця, Лука-Мелешківська ОТГ краще розвиватиметься, якщо зараз буде не у складі Вінницької ОТГ.

– Ми захочемо довести свою здатність бути самостійними. Але, знову ж, все залежатиме від політичної кон’юнктури. Адже вже за кілька років вимоги до формування спроможних громад можуть змінити. Наприклад, за кількістю населення. І нашій ОТГ доведеться «запрошувати» до себе інші громади, щоб не бути поглинутими Вінницею, - говорить Олег Брижатий. - Але шанс залишитись самостійною громадою у нас великий. І для цього нам потрібно вже зараз думати над стратегію розвитку. Одним із важливих здобутків буде створення потужного відділу освіти. Тому слід обов’язково побудувати нову школу. Зараз у нашій школі, яка розрахована на 300 учнів, навчається 400, ще близько 200 наших діток їздить навчатись до Вінниці. Це не є нормальним. Ми маємо створити гарні умови для мешканців, зробити все, щоб наші діти ходили у нашу школу. Нам пропонували добудувати одне крило. Але його вартість сягає 120 мільйонів гривень. І якщо нова школа у Вінниці обійшлась у 160 мільйонів, чому б нам теж не побудувати нову, розраховану на тисячу школярів?

Крім того, переконаний підприємець, потрібно залучати інвестиції, гранти, усі можливі джерела фінансування для поповнення бюджету ОТГ та для створення потужної громади. І кожному мешканцю потрібно обов’язково прийти на вибори, каже він, щоб не знехтувати шансом обрати подальшу долю своєї громади.

Нагадаємо, виборчі дільниці працюватимуть із дотриманням карантинних вимог.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото надані Олегом Брижатим

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

24 Листопада
Вінницька школярка створила фільм про Голодомор
24 Листопада
Очільник Вінниччини вийшов на роботу після «ковід»
24 Листопада
Вінницькі підприємці мітингували проти «карантину вихідного дня» (ФОТО)
24 Листопада
Новообраний голова бюджетної комісії Вінницької облради відмовився від депутатства
24 Листопада
Вінничани зменшили розрахунки картками на «карантинні вихідні»
24 Листопада
До Дня української хустки під театром у Вінниці влаштували флешмоб

Всі новини

19:15
Пнд
Вінницька школярка створила фільм про Голодомор
17:50
Пнд
Очільник Вінниччини вийшов на роботу після «ковід»
16:50
Пнд
Вінницькі підприємці мітингували проти «карантину вихідного дня» (ФОТО)
15:11
Пнд
Новообраний голова бюджетної комісії Вінницької облради відмовився від депутатства
13:18
Пнд
Вінничани зменшили розрахунки картками на «карантинні вихідні»
11:39
Пнд
До Дня української хустки під театром у Вінниці влаштували флешмоб
09:55
Пнд
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​На вихідних ситуація з коронавірусом у Вінницькій області стабілізувалась
08:20
Пнд
Гуцулками називались сорочки зі стоячим коміром
18:44
Нд
Майже половина ОТГ Вінниччини мають на своїй території палаци (ФОТО)
16:02
Нд
Вінницький підліток винайшов передавач звуку, який не можна перехопити або заглушити
13:50
Нд
Українці в два рази менше коштів витрачають за кордоном
11:36
Нд
Смертельна нічна аварія в місті на Вінниччині: троє людей загинуло (ФОТО)
09:15
Нд
Сорочку волошку українки призбирували та пришивали до вишитої кокетки (ФОТО)
20:10
Сб
Сесія Вінницької облради тривала майже до 9-ї вечора (ФОТО)
18:43
Сб
Вінничани відзначили День Гідності та Свободи (ФОТО)
15:50
Сб
Штат Вінницької облради розростається: відтепер голова має чотирьох заступників (ФОТО)
13:39
Сб
Сьогодні українці відзначають День Гідності та Свободи
10:45
Сб
Вінничан запрошують згадати, як починалась Революція Гідності
09:10
Сб
Брижанкою називали сорочку з мілкими складочками (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"