«Діти – це ті, хто нам допоможуть зшити країну», - Сергій Притула
  • «Діти – це ті, хто нам допоможуть зшити країну», - Сергій Притула
17 Липня
08:00

14 липня біля меморіалу М. Коцюбинському відбулася відкрита зустріч із Сергієм Притулою – кандидатом у депутати від партії «Голос».

Не зважаючи на травмовану ногу, кандидат дуже жваво відповідав на будь-які запитання присутніх людей – а їх зібралася доволі велика кількість. Ми обрали декілька найбільш цікавих і дискусійних тем, про які розказував Сергій, висловлюючи власну думку і позицію партії.

IMG_20190714_223025_845

Яким чином перевіряються мажоритарні списки кандидатів у Вашій партії?

 Кожна людина, яка потрапила до нашого списку чи відібрана по мажоритарці, пройшла дуже серйозне сито перевірки. Навіть я, з яким Вакарчук балакав, заманював і говорив, що треба притомних людей і нам необхідно триматися купи. Коли я погодився, він сказав: «Подай документи, тебе має розглянути номінаційний комітет». Ця структура складається з семи чоловік - хто це, ми не знаєм. Це люди, які тихенько перевіряють усіх, хто бажає представляти партію «Голос». Чого ми їх не знаєм? З метою запобігання будь-яким засобам впливу на них. Наприклад, за останні тижні два ми прибрали три людини з мажоритарних округів. Тому що в одного з таких кандидатів, як виявилось, була короткотривала, але все ж співпраця з «Українським вибором» Медведчука. З такою людиною нам не по дорозі, ми дякуємо громадському сектору, активістам, які нам про це повідомили там, де ми самі цього не побачили.

І ви знаєте, зараз можна знайти багато кандидатів, які реєструються під знаменням ПП «Голос», ТОВ «Голос» і так далі – що завгодно, тільки з назвою «Голос». Це розраховано скоріше за все на людей літнього віку, які не дуже в усьому цьому розбираються, а отже прийдуть на дільницю, поставлять галочку навпроти знайомого слова – і все. З однієї сторони нам приємно – наші рейтинги ростуть і всі хочуть бути поряд, а з іншої – це неприйнятно, коли нашу символіку використовують. І вирішити цю проблему ефективно немає можливості, хоч ми і подаємо в суд за плагіат.

Ми намагались вибрати найкращих, з чистою репутацією, саме тому у нас в списку ідуть люди, які ніколи не були у парламенті. Хоча на деяких мажоритарних округах ми підтримали депутатів останньої каденції, таких як Леонід Ємець – ми з великим задоволенням попросили всіх прихильників партії в Київському окрузі за нього проголосувати, бо ми бачили, як працювала ця людина у парламенті останнього скликання. І такі люди мають бути обрані до нового депутатського складу для того, щоб коли прийдуть новенькі, хтось міг взяти їх за руку і розказати-показати, як те все має бути.

IMG_20190714_223025_871

Хотілося б знати, як політична партія «Голос» планує співпрацювати з громадським суспільством, громадськими організаціями, які зараз дуже потужно представлені розвиваються у суспільстві і на Вінниччині зокрема?

 Більше половина складу нашого списку це якраз представники громадських організацій та активісти різного профілю. Олександра Устінова, яка є головою ГО «Центр протидії корупції» та 5 номером у виборчому списку партії – яскравий представник цієї когорти людей, тому краще пояснить вона.

Далі слово взяла Олександра Устінова:

 Є дві форми співпраці. Перша – це все ж таки онлайн. Ми просимо реєструватися і долучатись до партії, намагаємось навіть в невеликих містах відкривати Коворкінги змін, де усі охочі можуть поділитися своїми ідеями. Друга – це безпосередня комунікація. Обов’язково усі законопроекти, які будуть виходити від нашої партії, проходитимуть громадські обговорення.

Кожна четверта людина у нас в Україні не знає, що у нас іде війна з Росією. Яка позиція особисто Ваша і партії щодо розривання дипломатичних відносин з Російською Федерацією?

- Розірвати дипломатичні стосунки з Росією діло нехитре. Але є все-таки певні механізми співпраці у питанні обміну наших хлопців на російських громадян, яких взяли в полон на Донбасі і вони зараз сидять по українських тюрмах. Дипломатичні зносини у будь-якому випадку мають залишатися. І переговори у трьохсторонньому мінському чи нормандському форматі теж.

Ми як таких дипломатичних стосунків з Росією не маємо. Навіть посольство у Києві – воно стоїть, обнесене колючим дротом з невеликою купкою нацгвардійців, щоб його не рознесли, але навіть посла Російського немає в Україні. Мають бути якісь мінімальні взаємовідносини, щоб наші консули могли перевіряти полонених українців в Росії – чи вони ще там, живі-здорові і чи їх не катують. На рахунок всього іншого – має бути максимальна підтримка західних партнерів, я все-таки вірю, що оці всі санкції матимуть користь.

Чи ви якось контактуєте з виборцями-заробітчанами, які планують голосувати на закордонних дільницях? Як ви плануєте з ними комунікувати?

Мені здається, найкраща комунікація з заробітчанами –це підняти економіку України настільки, щоб поняття заробітчанства зникло. Щоб люди повернулись додому і працювали тут. До заробітчан ніхто не їде, бо закордонний виборчий округ дуже пасивний. Скільки проголосувало людей на останніх президентських виборах? Близько 55 тисяч. А на заробітках зараз стабільно понад 3 мільйона. Тимчасова трудова міграція – близько 9 мільйонів. Але там вони не ходять на вибори, тому політики з ними не комунікують.

Хоча партія і я особисто страшенно розраховуєм на голоси наших заробітчан. Не в останню чергу – бо я сам там був. Заробітчани – головний інвестор в українську економіку. Ні одна країна в світі, ні один бізнес не приносить стільки інвестицій своїми переказами додому. Вони вкладають в будівельну промисловість, автомобільні салони – ці гроші працюють. А коли піднімаються в Парламенті питання про оподаткування грошей, які заробляють люди за кордоном – мене це шокує. Мені здається, що чесно буде зробити так, щоб цих людей по податках ніхто не чіпав, а друге – створити їм усі умови, щоб вони бачили перспективу проживання і заробітку у рідній країні.

IMG-b7aa3c44ac493886d61b0793255cd2d0-V

Чи варто зняти чи залишити мараторій на землю?

Питання землі в Україні станом на сьогоднішній день обговорювати для будь-якого політика – дуже тонка крига. Але от що я вам скажу: земля введена повністю в політичну сферу. Для того щоб перевести ринок з політичного питання в економічну сферу – а це реальний шанс зробити ривок в економічному плані – потрібно ще кілька років скрупульозно проводити просвітницьку роботу з людьми, яким земля належить і які бояться, що її в них заберуть. Коли український селянин зрозуміє, що  від відкритого ринку землі він тільки виграє, з ним буде простіше вести діалог. Він усвідомить, що за оренду землі йому можуть платити грубі живі гроші, а не декілька мішечків зерна, що обіцяють наші агрохолдинги за паї, які купляють у людей.

Святослав Вакарчук – я був дуже здивований – але він глибоко в цій темі. Я думав, що оці аграрні статті за нього хтось пише. Проте сам він на цьому добре розуміється. Він казав, що починати треба з маленьких кроків, не треба лякати людей, і, в першу чергу, необхідно скористатися державним фондом землі. Можна показати на прикладі якихось пілотних проектів з державними землями, як це працює. І тоді люди зрозуміють, наскільки це вигідно.

Чи буде якась оптимізація законодавства, щоб зменшити ту кількість правових колізій, які вже існують?

– Ревізія уже прийнятих законів має відбутися однозначно. Для того, щоб закони виконувались, потрібно, щоб вони були чіткими. Візьмемо до прикладу навіть отой Виборчий кодекс, який зараз приймався – скільки там було, близько чотирьох тисяч правок? Чотири тисячі, уявіть тільки. І ви думаєте, хтось з тих людей, які голосували, розуміли, про що вони усі? Бо якщо там стільки правок, то очевидно, які дірки там полишали. Це питання однозначно треба вирішувати.

І на останок, я хотів би дещо додати. Я бачу серед присутніх сьогодні багато молодого покоління. Я хочу, щоб ви знали: серед представників нашої партії є багато тих, хто зацікавлений у реформуванні системи освіти. Я не вважаю її ефективною на даний момент часу. Вона виховує колектив, а не особистість – а це все радянські пережитки. Ми  маємо зробити так, щоб наступні покоління пишалися тим, хто вони є. Щоб українці бажали подорожувати не закордонними країнами, а своєю, рідною. Діти, це ті, хто допоможуть нам зшити країну.

І звичайно, як представник партії «Голос» я закликаю вас голосувати за нас. Але якщо ви не хочете – все одно підіть на дільницю і залиште свою галочку. В першу чергу, щоб вашим голосом ніхто більше не зміг скористатись.

IMG_20190714_223025_843

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

15 Жовтня
ЦВК завершила підрахунок голосів на Вінниччині, - ситуація з переможцями не змінилася
15 Жовтня
ЦВК порахувала 70% протоколів. Хто з мажоритарників переміг на Вінниччині (ФОТО)
15 Жовтня
Порожні протоколи з печатками та підписами виявили у Чернівецькому районі
15 Жовтня
У Погребищенському районі затримали жінку, яка скуповувала голоси виборців
15 Жовтня
ЦВК стрімко рахує протоколи. Як голосувала Вінниччина?
15 Жовтня
У поліції повідомили, скільки порушень на виборах було на Вінниччині

Всі новини

17:12
Вт
У Вінниці обговорили розвиток спортивно-масової роботи в ОТГ
16:24
Вт
У Вінницькому аграрному університеті для підтримки інновацій відкрили TISC
15:36
Вт
У Вінниці на тиждень перекриють вулицю Порика
14:53
Вт
За пів дня у Вінниці тепло дали до 42 будинків із 1222
14:01
Вт
У Погребищі відкрили музей АТО/ООС (ФОТО)
13:18
Вт
Двоє чоловіків розбилися на мотоциклі в Ямпільському районі (ФОТО)
12:40
Вт
Мер Вінниці взяв Коровія за штатного радника
11:57
Вт
На Вінниччині водій легковика влетів у вантажівку, - чоловік загинув (ФОТО)
11:05
Вт
У Могилеві-Подільському оновили пам’ятник-танк (ФОТО)
10:22
Вт
У Вінниці мати не змогла потрапити в квартиру до сина і викликала рятувальників
09:34
Вт
Сімсот школярів Вінниці влаштували вуличний танцювальний флешмоб (ФОТО)
08:43
Вт
У Вінниці справу про хабар директора департаменту будівництва передали в суд
08:00
Вт
Сьогодні – День сільських жінок та незрячих людей
17:00
Пнд
На Вінниччині юнак влаштував трощу на цвинтарі (ФОТО)
15:16
Пнд
Після форуму у Польщі Моргунов хоче подібний провести у Вінниці
13:58
Пнд
У Козятині на вагоні вантажного потяга загинув хлопець
12:20
Пнд
У Вороновиці встановили пам’ятну дошку воїну-кіборгу (ФОТО)
10:42
Пнд
«Диво з горнятка» презентували на фестивалі смаколиків на Вінниччині (ФОТО)
09:34
Пнд
На Вінниччині прикордонник брав хабарі за пропуск через кордон і дозвіл рибалити

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"