«До розвитку масового спорту важливо долучати усіх мешканців вінницьких ОТГ»
  • «До розвитку масового спорту важливо долучати усіх мешканців вінницьких ОТГ»
16 Червня
18:31

Представники фізкультурно-спортивного товариства «Колос», влади та представники обєднаних територіальних громад взяли участь в онлайн конференції.

Оздоровити населення, надати вільний доступ до всіх спортивних об’єктів у громадах, обмінятись досвідом розвитку масового спорту в громадах.  Цим темам було присвячена онлайн конференція, на якій обговорили хід реалізації проєктів «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України» та «Вінниччина – територія здоров’я!». В обговоренні взяло участь 55 осіб.

Про це повідомляє «Інформаційна Вінниччина».

Голова Вінницької територіальної організації ВФСТ  «Колос» Сергій Татусяк розповів про особливості оздоровлення населення та фізкультурно-спортивної роботи в  громадах Вінниччини.

«Реалізація цих проєктів – новий формат нашої діяльності. Залучаючи європейський досвід, ми матимемо позитивну динаміку розвитку адміністративно-територіальних одиниць у галузі спорту і оздоровлення населення», – зауважив він.

photo_2020-06-16_15-05-52

Фізкультурно-спортивному товариству «Колос», за словами Сергія Пилиповича, цьогоріч виповнюється 70 років. «Колос» проводив змагання серед територіальних громад у дев’яти видах спорту. В них взяли участь більше 500 учасників і понад 100 сільських та селищних рад. Перші спротивні заходи для міських ОТГ також були проведені на базі товариства.

«Протягом останніх років ми встигли створити аматорську футбольну лігу, волейбольну лігу серед міських територіальних громад тощо, – зазначив Сергій Татусяк. – Маємо хороші результати. Ми намагаємось також зробити все можливе, щоб ОТГ проводили власні заходи».

Пан Татусяк вважає дуже важливим той факт, що реалізація проєктів знайшла своє місце в державній і обласній програмах. На його думку, досвід, напрацьований на рівні обласного центру, має бути впроваджений у кожній громаді та в комунікації з областю. Крім того, між самими об’єднаними громадами укладаються меморандуми щодо розвитку спорту – вже більше 10 громад їх підписали.

«Ми тільки на старті, але вже багато чого зроблено в цьому напрямку. Для нас важливо, щоб до цієї роботи долучились усі жителі об’єднаних громад», – підсумував він.

Заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна розповіла про принципи спортивно-масової роботи у закордонних країнах, які їй довелось відвідати:

«За їхніми соціальними поривами стоїть чіткий економічний прагматизм. Фізичне здоров’я населення – це найбільш економічний шлях профілактики і забезпечення довголіття людей».

Наталя Михайлівна вважає, що в нашій державі склалася помилкова позиція, за якої в спортивній роботі звертають пріоритетну увагу на оздоровлення дітей та молоді, забуваючи про населення більш старшого і похилого віку.

photo_2020-06-16_16-36-54

«Україна – це держава, де населення старіє. Забезпечення фізичної активності людей зрілого і похилого віку дозволить нам мати потужний трудовий кадровий ресурс активних громадян, які беруть активну участь у політиці та розвитку держави, а також зекономити значні кошти у сферах охорони здоров’я та соціального захисту. Це вигідно для територіальних громад», - вважає вона.

Заступниця голови ОДА наголошує, що усі рішення, пов’язані з розвитком спорту у громадах, мають прийматися не тільки на державному рівні, а й за активної участі ОТГ, спортивних товариств та федерацій – без цього не вдасться досягнути позитивного ефекту.

«За підсумками програми, яка реалізовується, планується розробити методичні рекомендації і конкретні практичні вказівки, а це є дійсно вкрай важливим фактором. Будь-який досвід не напрацьовується за один день. А ми маємо можливість перейняти його від країн Вишеградської четвірки, де спорт розвивається дуже добре», – зазначила пані Наталя.

Олександр Мендусь, голова ГО «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос», розповів про форми і методи організації фізичного оздоровлення населення в громадах:

«Спортивна галузь під час реалізації реформи адміністративно-територіального устрою найбільш вразлива. Ви знаєте, в нашій державі часто бувало таке, що все трималось на ентузіастах: багато хто з нас є вихованцями таких тренерів, які за рахунок своєї належності до якогось виду спорту його розвивали».

Пан Мендусь вважає, що ситуація з пандемією коронавірусу допомогла нам переосмислити важливі речі і зрозуміти, що здорові люди – головний резерв країни. Тому потрібно робити максимум для того, щоб допомогти населенню реалізувати своє право на оздоровлення засобами фізичної культури та спорту.

photo_2020-06-16_16-36-43

«Щороку випускається близько 15 тисяч випускників спортивної галузі, але далеко не всі вони йдуть працювати за спеціальністю, тому що держава, на жаль, не завжди приділяє достатньо уваги розвитку і фінансовому забезпеченню нашої сфери діяльності. Зараз кадрові питання важливіші за будь-що, навіть інфраструктуру», – каже він.

На думку Олександра Мендуся, реалізація цих проєктів дозволить, за участі вчених відповідної галузі, узагальнити європейський та вітчизняний досвід і напрацювати власну ефективну модель роботи.

«Реалізація цієї програми дозволить нам  співпрацювати з органами державної влади та місцевого самоврядування з метою укріплення здоров’я нації та пошуку методів ефективної роботи у сфері спортивної галузі», – вважає він.

Нагадаємо, дитячі табори на Вінниччині пустуватимуть ще два тижні.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: ВТО ВФСТ «Колос».

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

02 Липня
В громадах Вінниччини формуватимуть моделі здорового способу життя
02 Липня
«Виділятимемо кошти на оздоровлення, то не витрачатимемо на лікування»
02 Липня
Сергій Татусяк: «Шлях сільського спорту ніколи не був простим»
02 Липня
Активізацію фізкультури і спорту в громадах обговорили у Вінниці (ФОТО)
02 Липня
Костянтин Пастернак: «Найвища гордість – це коли нагороджують твоїх спортсменів»
02 Липня
Вінницький «Колос» обговорив проведення змагань у 2019 році

Всі новини

19:05
Срд
У Вінницькому музеї розповіли про унікальну картину угорського живописця
18:05
Срд
Вінницькі поліцейські розшукали зниклу матір і її немовля
17:09
Срд
Батьки вінницьких першачків непокояться, чи потрібно дітям робити тест на COVID-19
15:26
Срд
Майбутні вінницькі лікарі давали клятву Гіппократа онлайн
12:46
Срд
На Вінниччині за добу COVID-19 виявили всього у 12 осіб
10:33
Срд
Поліція розшукує жінку з немовлям
08:39
Срд
Барський замок дивує: археологи знайшли залишки римського годинника
18:49
Вт
Велосипедисти у Вінниці не спішуються на пішохідних переходах, – дослідження
17:20
Вт
Почав їсти без зонду та сам перевертається у ліжку Павлик з Могилів-Подільського, за життя якого боролись лікарі
15:45
Вт
Понад 600 мільйонів виплатили вінницьким лікарням
14:20
Вт
«Вкрай необхідно провести позачергове засідання сесії облради» – вінницький депутат
13:05
Вт
Виборчу адресу вінничани можуть обрати самостійно
11:49
Вт
Легендарні червонокнижні квіти розцвіли в Карпатах
10:22
Вт
Впродовж вихідних ситуація з коронавірусом на Вінниччині стабілізувалась
08:15
Вт
У ТОП-9 цілющих увійшла мінеральна вода з Вінниччини
17:05
Пнд
Вінницький міні-зоопарк б'є на сполох: тваринам нічого їсти
14:55
Пнд
«Сховай телефон» та «Зніми навушники»: на пішохідних переходах поновили написи
12:50
Пнд
Цього року у Вінниці на День Конституції не смакували польову кухню (ВІДЕО)
11:30
Пнд
Вінничани тепер можуть контролювати витрати муніципальних карток

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"