Експерти Вишеградського Фонду приймали у Вінниці звіт вінничан про спільний проект
  • Експерти Вишеградського Фонду приймали у Вінниці звіт вінничан про спільний проект
21 Жовтня
16:51

У Вінниці відбулася міжнародна конференція «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».  

Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» спільно з молдавськими партнерами завершив реалізацію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». В рамках проекту сьогодні, 21 жовтня, у Вінниці відбулася міжнародна звітна конференція, на яку завітали партнери проекту з країн Вишеградської четвірки. Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина», координатор проекту Олексій Гаврилов зауважив, що проект завершився успішно.

- Завершився проект «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Зовсім недавно команда наших експертів провела чотири успішні навчальні модулі: два в Україні, два в Молдові. Всі учасники проекту знайшли партнерів для подальшої співпраці. Свідченням того, що проект завершився успішно, є сьогоднішня конференція, на яку завітали наші партнери з Молдови, Польщі, Угорщини та Чехії, - сказав О.Гаврилов.

_SAM0033

_SAM0038

З успішним завершенням проекту також привітав усіх присутніх голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк.

- Я впевнений, що сьогоднішня наша конференція – це ще один крок до новацій, ще один крок до подолання тих бар’єрів і перешкод, які є сьогодні в нас... Щоб Україна була сильна, суверенна, правова та демократична держава, з європейськими стандартами життя. Ми замахнулися на проект Вишеградської четвірки, це – флагманський проект. Ми єдині, хто минулого року отримав перемогу з України в цій європейській програмі. Я вважаю, що це довіра до нас, - наголосив С.Татусяк.

_SAM0046

_SAM0059

Секретар Сорокської районної ради Молдови, експерт Академії спроможності громад Стелла Забріян зауважила, що справжні результати проекту стануть помітні з часом.

- Мені здається, що результати будуть згодом. Тому що ті, хто пройшов наші тренінги в рамках проекту, ті громади, які пройшли навчання у наших експертів, з часом почнуть застосовувати здобуті знання на практиці. Вони зможуть впроваджувати реформи та європейські практики у своїх територіальних громадах, - сказала С.Забріян.

_SAM0077

Координатор проекту Андрій Кавунець познайомив присутніх з етапами реалізації проекту та наголосив, що Академія спроможності громад буде працювати й надалі.

- Ми для себе визначили, що наша Академія буде працювати з дотриманням двох головних принципів. Перший принцип – це принцип відритих дверей. Будь-хто з присутніх в залі, якщо ви знаєте про якусь проблему і готові запропонувати рішення, звертайтесь - ми проведемо відповідний аналіз і будемо пропонувати ваші послуги в рамках Академії. По-друге: не ми маємо говорити вам, громадськості або владі, що ви повинні приїхати і послухати ту чи нішу тему, ми можемо лише запропонувати, -  зазначив А.Кавунець.

_SAM0091

_SAM0084

Вуйт гміни Сухий Ляс, в якій бували учасники проекту в рамках навчального візиту, Гжегож Войтера передав вітання від голови правління Великопольського центру освіти і курсів самоврядування (WOKISS) Мачея Козіка.

- Спільні дії WOKISS та «Україна-Польща-Німеччина» зробили нас дружніми. Ми добре знаємо один одного, знаємо наші методи роботи, довіряємо один одному. На початку нашої співпраці, в 2006 році, ми спільними діями підтримували органи місцевого самоврядування, зараз ми вже разом реалізовуємо проекти, - передав М.Козік свої слова вінничанам. 

_SAM0105

_SAM0037

Один з тренерів, який навчав учасників проекту в Чехії, голова опікунської ради Інституту стабільності та розвитку в Празі Петр Паяс також зауважив, що готовий реалізовувати проекти спільно з українським колегами.

- Зараз ми з Єврорегіоном «Дністер» хочемо розвинути проект, який допоможе впровадити реформи в Україні. Ми хочемо зрозуміти, яка є різниця в законодавстві між Україною та Чехію, ми будемо намагатися визначити, що завадило та заважає досі Україні стабільно розвиватися, - розповів П.Паяс.

_SAM0110

Спеціаліст Міжнародного центру демократичних перетворень з м.Будапешту  Антіла Помлений зауважив, що результатом реалізації проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» є не лише здобутий досвід, а й формування позитивного іміджу для громадської організації.

- Такі проекти дозволяють громадським організаціям знайти партнерів, окрім того, що проект був дуже цікавий досвідом. До того ж - громадська організація здобуває довіру людей, - сказав А.Помлений.

_SAM0134

Експерт Венеціанської комісії Марина Ставнійчук наголосила, що дуже цінними є тренінги зі стратегічного планування, які були проведені в рамках проекту, адже вдалий стратегічний план - це те, з чого починається сталий розвиток.

- Для нас дуже важливо вибудовувати стратегію розвитку, але, на жаль, більшість представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій не розуміють, як до цього правильно підійти, - сказала С.Ставнійчук.

_SAM0140

Директор регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе додав, що тренінги Академії спроможності громад допомагають органам місцевого самоуправління та громадським формування здобути практичні навички впровадження реформ.

- Вам потрібно мати і знання, і можливості, і, звичайно, механізми, як ці знання втілити. Тому тренінги Академії спроможності – це саме те, що потрібно місцевій владі та громадським організаціям, - зауважив М.Бубе.

_SAM0141

Голова постійної комісії Вінницької облради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір зазначила, що органам місцевого самоврядування потрібно постійно вдосконалюватися.

- Я зараз вчуся в проекті DESPRO. До речі, там дуже мало представників органів місцевого самоврядування, напевно тому, що є цей чудовий проект, але все ж… Я хочу сказати, що навчатися ніколи не пізно. Потрібно постійно вдосконалювати свої знання, - наголосила Л.Білозір.

_SAM0155

Президент Балто-Чорноморської безпекової конфедерації Євген Рокицький запропонував розповсюдити знання Академії спроможності громад через інформаційний портал.

- Можна продовжити діяльність Академії спроможності громад інформаційним хабом. Можна було б у вільному доступі розповсюдити всі здобуті знання, цей інформаційний портал міг би бути багатомовним, - сказав Є.Рокицький.

_SAM0160

Підсумував конференцію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» один з його експертів Ігор Марчук.

- Академія спроможності громад сконцентрувала найкращі європейські практики. Я хочу наголосити, що вам не потрібно шукати десь інформацію, як впровадити реформи, як придумати стратегію чи як співпрацювати з громадою - за вас вже все знайшли. Потрібно тільки прийти і послухати тренінг, - сказав І.Марчук.

_SAM0163

Після конференції учасники поїхали в місто Калинівку, де Калинівська міська об’єднана територіальна громада презентувала результати реалізації грантових проектів та міжнародної співпраці.

_SAM0108

_SAM0112

_SAM0114

_SAM0117

_SAM0123

_SAM0129

Нагадаємо, в рамках проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» було розроблено п’ять модулів-тренінгів.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Жовтня
Управління відходами на місцях: 34 громади Вінниччини та Молдови презентували результати Вишеградського проекту (ФОТО)
23 Жовтня
Селище Літин та село Кривошиї на Вінниччині впроваджують роздільний збір відходів
23 Жовтня
Через суботники і роздільний збір сміття Ямпільщина запроваджує стратегію управління відходами
23 Жовтня
Крижопіль, Вапнярка та Шпиків практикують роздільний збір відходів
23 Жовтня
Вінничани допомагають громадам Молдови налагоджувати грамотні системи управління відходами
23 Жовтня
Активісти Вінниччини і Молдови почали «європейську» боротьбу зі сміттям після відвідин Вишеградської четвірки

Всі новини

10:53
Вт
Навіщо копи Вінниці вийшли з пензлями на вулиці міста (ФОТО)
10:11
Вт
Оприлюднено ескізи пам’ятника Тимкові Падурі на Вінниччині (ФОТО)
09:29
Вт
На Вінниччині зібрано три чверті урожаю, - в засіках уже 4 млн. тонн
09:00
Вт
У Тульчині вантажний «Mercedes» зачавив жінку (ФОТО)
08:02
Вт
Газовику-хабарнику з Липівця визначили заставу у 147 тис. грн.
07:00
Вт
Що ви знаєте про синдром Кабукі?
19:36
Пнд
Підприємство «Подільський край» на Вінниччині випікає смачну випічку з власного борошна
18:44
Пнд
У Вінниці облаштовують зупинки автобуса №17
17:58
Пнд
На Вінниччині зникала 79-річна бабуся (ФОТО)
17:03
Пнд
Грип прийде на Вінниччину наприкінці листопада, - Грабович
16:17
Пнд
Вінничанин привів нового знайомого додому, а той напав на нього
15:31
Пнд
Смаки, запахи, розваги, - у Барі відбувся фест «APPLE BAR» (ФОТО)
14:49
Пнд
На Вінниччині на митному посту помер інспектор
14:10
Пнд
У Барі торгівці на знак протесту проти перенесення базару перекрили дорогу (ФОТО)
13:28
Пнд
У Могилів-Подільському районі закололи жінку
12:56
Пнд
На Чехова у Вінниці горів деревообробний цех
12:12
Пнд
Мешканці села Корделівка не хочуть приєднуватися до райцентру Калинівка (ФОТО)
11:40
Пнд
На Жмеринщині через пожежу підприємець утратив грибний бізнес (ФОТО)
11:04
Пнд
На Вінниччині біля траси люди підгодовують пса, якого покинув господар (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"