Експерти Вишеградського Фонду приймали у Вінниці звіт вінничан про спільний проект
  • Експерти Вишеградського Фонду приймали у Вінниці звіт вінничан про спільний проект
21 Жовтня
16:51

У Вінниці відбулася міжнародна конференція «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».  

Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» спільно з молдавськими партнерами завершив реалізацію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». В рамках проекту сьогодні, 21 жовтня, у Вінниці відбулася міжнародна звітна конференція, на яку завітали партнери проекту з країн Вишеградської четвірки. Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина», координатор проекту Олексій Гаврилов зауважив, що проект завершився успішно.

- Завершився проект «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Зовсім недавно команда наших експертів провела чотири успішні навчальні модулі: два в Україні, два в Молдові. Всі учасники проекту знайшли партнерів для подальшої співпраці. Свідченням того, що проект завершився успішно, є сьогоднішня конференція, на яку завітали наші партнери з Молдови, Польщі, Угорщини та Чехії, - сказав О.Гаврилов.

_SAM0033

_SAM0038

З успішним завершенням проекту також привітав усіх присутніх голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк.

- Я впевнений, що сьогоднішня наша конференція – це ще один крок до новацій, ще один крок до подолання тих бар’єрів і перешкод, які є сьогодні в нас... Щоб Україна була сильна, суверенна, правова та демократична держава, з європейськими стандартами життя. Ми замахнулися на проект Вишеградської четвірки, це – флагманський проект. Ми єдині, хто минулого року отримав перемогу з України в цій європейській програмі. Я вважаю, що це довіра до нас, - наголосив С.Татусяк.

_SAM0046

_SAM0059

Секретар Сорокської районної ради Молдови, експерт Академії спроможності громад Стелла Забріян зауважила, що справжні результати проекту стануть помітні з часом.

- Мені здається, що результати будуть згодом. Тому що ті, хто пройшов наші тренінги в рамках проекту, ті громади, які пройшли навчання у наших експертів, з часом почнуть застосовувати здобуті знання на практиці. Вони зможуть впроваджувати реформи та європейські практики у своїх територіальних громадах, - сказала С.Забріян.

_SAM0077

Координатор проекту Андрій Кавунець познайомив присутніх з етапами реалізації проекту та наголосив, що Академія спроможності громад буде працювати й надалі.

- Ми для себе визначили, що наша Академія буде працювати з дотриманням двох головних принципів. Перший принцип – це принцип відритих дверей. Будь-хто з присутніх в залі, якщо ви знаєте про якусь проблему і готові запропонувати рішення, звертайтесь - ми проведемо відповідний аналіз і будемо пропонувати ваші послуги в рамках Академії. По-друге: не ми маємо говорити вам, громадськості або владі, що ви повинні приїхати і послухати ту чи нішу тему, ми можемо лише запропонувати, -  зазначив А.Кавунець.

_SAM0091

_SAM0084

Вуйт гміни Сухий Ляс, в якій бували учасники проекту в рамках навчального візиту, Гжегож Войтера передав вітання від голови правління Великопольського центру освіти і курсів самоврядування (WOKISS) Мачея Козіка.

- Спільні дії WOKISS та «Україна-Польща-Німеччина» зробили нас дружніми. Ми добре знаємо один одного, знаємо наші методи роботи, довіряємо один одному. На початку нашої співпраці, в 2006 році, ми спільними діями підтримували органи місцевого самоврядування, зараз ми вже разом реалізовуємо проекти, - передав М.Козік свої слова вінничанам. 

_SAM0105

_SAM0037

Один з тренерів, який навчав учасників проекту в Чехії, голова опікунської ради Інституту стабільності та розвитку в Празі Петр Паяс також зауважив, що готовий реалізовувати проекти спільно з українським колегами.

- Зараз ми з Єврорегіоном «Дністер» хочемо розвинути проект, який допоможе впровадити реформи в Україні. Ми хочемо зрозуміти, яка є різниця в законодавстві між Україною та Чехію, ми будемо намагатися визначити, що завадило та заважає досі Україні стабільно розвиватися, - розповів П.Паяс.

_SAM0110

Спеціаліст Міжнародного центру демократичних перетворень з м.Будапешту  Антіла Помлений зауважив, що результатом реалізації проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» є не лише здобутий досвід, а й формування позитивного іміджу для громадської організації.

- Такі проекти дозволяють громадським організаціям знайти партнерів, окрім того, що проект був дуже цікавий досвідом. До того ж - громадська організація здобуває довіру людей, - сказав А.Помлений.

_SAM0134

Експерт Венеціанської комісії Марина Ставнійчук наголосила, що дуже цінними є тренінги зі стратегічного планування, які були проведені в рамках проекту, адже вдалий стратегічний план - це те, з чого починається сталий розвиток.

- Для нас дуже важливо вибудовувати стратегію розвитку, але, на жаль, більшість представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій не розуміють, як до цього правильно підійти, - сказала С.Ставнійчук.

_SAM0140

Директор регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе додав, що тренінги Академії спроможності громад допомагають органам місцевого самоуправління та громадським формування здобути практичні навички впровадження реформ.

- Вам потрібно мати і знання, і можливості, і, звичайно, механізми, як ці знання втілити. Тому тренінги Академії спроможності – це саме те, що потрібно місцевій владі та громадським організаціям, - зауважив М.Бубе.

_SAM0141

Голова постійної комісії Вінницької облради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір зазначила, що органам місцевого самоврядування потрібно постійно вдосконалюватися.

- Я зараз вчуся в проекті DESPRO. До речі, там дуже мало представників органів місцевого самоврядування, напевно тому, що є цей чудовий проект, але все ж… Я хочу сказати, що навчатися ніколи не пізно. Потрібно постійно вдосконалювати свої знання, - наголосила Л.Білозір.

_SAM0155

Президент Балто-Чорноморської безпекової конфедерації Євген Рокицький запропонував розповсюдити знання Академії спроможності громад через інформаційний портал.

- Можна продовжити діяльність Академії спроможності громад інформаційним хабом. Можна було б у вільному доступі розповсюдити всі здобуті знання, цей інформаційний портал міг би бути багатомовним, - сказав Є.Рокицький.

_SAM0160

Підсумував конференцію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» один з його експертів Ігор Марчук.

- Академія спроможності громад сконцентрувала найкращі європейські практики. Я хочу наголосити, що вам не потрібно шукати десь інформацію, як впровадити реформи, як придумати стратегію чи як співпрацювати з громадою - за вас вже все знайшли. Потрібно тільки прийти і послухати тренінг, - сказав І.Марчук.

_SAM0163

Після конференції учасники поїхали в місто Калинівку, де Калинівська міська об’єднана територіальна громада презентувала результати реалізації грантових проектів та міжнародної співпраці.

_SAM0108

_SAM0112

_SAM0114

_SAM0117

_SAM0123

_SAM0129

Нагадаємо, в рамках проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» було розроблено п’ять модулів-тренінгів.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Квітня
Активісти Вінниччини і Молдови почали «європейську» боротьбу зі сміттям після відвідин Вишеградської четвірки
23 Квітня
Громади Вінниччини та Молдови вчилися у Вишеграду, як справлятися з відходами
23 Квітня
18 найактивніших громад Вінниччини та Молдови дізнаються, як справляються з відходами країни Вишеграду
23 Квітня
На Вінниччині розпочався «вишеградський» тренінг щодо поводження громад із відходами
23 Квітня
Громади Вінниччини та Молдови вчитимуться у країн Вишеграду, як справлятися з відходами
23 Квітня
На Вінниччині перші учні Академії спроможності громад отримали сертифікати (ФОТО)

Всі новини

14:08
Пнд
Цього тижня аграрії Вінниччини завершать ранню посівну
13:20
Пнд
Хто з немовлят Вінниці став найспритнішим у повзанні?
12:42
Пнд
До Якушинець Вінницького району приєдналися села Некрасове і Дашківці
12:01
Пнд
Лісівники освіжили дендропарк музею Грушевського на Козятинщині
11:14
Пнд
На концерт до фонтану Roshen запросили атовців і людей з інвалідністю (ФОТО)
10:23
Пнд
Від машин лишилися половинки: у Вінниці в ДТП загинули дві людини (ФОТО)
09:50
Пнд
Марина Порошенко відкрила інклюзивний центр у Жмеринці (ФОТО)
08:56
Пнд
Аграрії Вінниччини та Молдови вивчали інноваційні технології ведення сільського господарства (ФОТО)
08:00
Пнд
У Вінниці дівчата ледь не спалили квартиру, готуючи їсти
07:00
Пнд
Ми хочемо поговорити про це, :) – сьогодні день психолога!
17:32
Сб
Повітряними кулями та фаєр-шоу дивуватимуть на авіафесті в Могилеві-Подільському
15:50
Сб
На Вінниччині 12-річний підліток втік з реабілітаційного центру і блукав вулицями (ФОТО)
14:28
Сб
«Маски-шоу», стоп!», - колектив вагоноремонтного заводу мітингував під Вінницькою облрадою (ФОТО, ВІДЕО)
12:58
Сб
Про безпеку громадян під час відкриття фонтану у Вінниці подбають 500 поліцейських
12:08
Сб
В потрійній ДТП у Вінниці постраждали п’ятеро людей (ФОТО, ВІДЕО)
09:30
Сб
Равлики, наливки та багато м’яса, - у Вінниці триває фестиваль вуличної їжі (ФОТОРЕПОРТАЖ)
08:00
Сб
Сьогодні у Вінниці зафонтанує Roshen! Приїздить дружина Президента
18:44
Птн
Позачергову сесію Вінницької облради скликають заради кадрових питань
17:28
Птн
Тридцять згортків марихуани знайшли у салоні водія у Жмеринці

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"