Фестиваль ремесел «Дунстан-2020» зібрав понад 15 тисяч учасників
  • Фестиваль ремесел «Дунстан-2020» зібрав понад 15 тисяч учасників
25 Вересня
17:30

Всеукраїнський Фестиваль ремесел «Дунстан-2020» в селі Стадниця під Вінницею 19-20 вересня.

За підтримки Українського культурного фонду захід проводився в онлайн форматі 22 години і зібрав понад 15 тисяч учасників. Також близько 200 дорослих та дітей змогли бути присутніми на фестивалі особисто, сповна насолодившись різноманітною програмою середньовічних розваг і 16-ти майстер-класів.

Це було суботнього ранку

Як з'ясувалося, онлайн фестиваль – це дуже класно. Головне – вчасно увійти на YouTube-канал трансляції. І тоді день починається з підняття прапора і привітальних слів ні кого-небудь, а легендарного Короля Артура. Адже фестиваль ремесел «Дунстан» цікаво об'єднав легенди, побут і розваги середньовічної Англії зі старовинними українськими традиціями і сучасним рівнем розвитку технологій і культури.

А свою назву фестиваль «Дунстан» отримав на честь святого Дунстана, що жив в Х столітті і вважається покровителем ковалів, ювелірів і музикантів. Ось тому на цьому заході так мальовничо відтворюється епоха доблесного лицарства, народної творчості та радісних, невибагливих і дуже цікавих розваг для сімейного дозвілля дітей та дорослих. Фестиваль проводився просто неба на базі Центру ремесел «Дунстан», і тепла осіння погода сприяла активному відпочинку.

Та й просто дивитися фестиваль на YouTube  виявилося дуже навіть цікаво: майстер-класи класи йшли один за одним: сутажна вишивка, шиття, гончарство ... І це ж тільки початок дводенної низки корисних навчань!  А майстри так дохідливо пояснювали тонкощі своїх ремесел, що ось прям можна сидіти і створювати разом з ними різну красу. Що, до речі, багато хто і робив, заздалегідь замовивши ремісничі набори на сайті фестивалю «Дунстан». Ретельну творчість з майстрами опівдні змінив кулінарний майстер-клас з приготування смачної страви «Годзя» у старовинній помпейскій печі, а після – видовище середньовічних боїв, в яких лицарі виглядали майже так само красиво і мужньо, як у справжньому історичному фільмі.

– Величезна перевага он-лайн формату фестивалю в тому, що повний відеозапис залишається на каналі YouTube Центру ремесел «Дунстан», тому прийняти участь у цікавих онлайн-майстер класах можливо навіть після закінчення заходу, – говорить засновник Фестивалю ремесел «Дунстан» Сергій Десяк. – Хто не зміг взяти участь раніше, може тепер не просто дивитися трансляцію подій фестивалю, а й безкоштовно навчитися різним корисним навичкам, познайомитися з нашим музеєм легендарного британського міста Гластонбері та його реальним прототипом у сучасній Англії, побачити соціальні відеороліки, яки були спеціально створені для он-лайну. Тому, всі хто не потрапив на фестиваль підписуйтесь на YouTube-канал Центру ремесел «Дунстан», майструйте та насолоджуйтесь яскравими заходами фестивалю за посиланням.

Онлайн екскурсію музеєм Гластнобері в Центрі ремесел «Дунстан» теж можна дивитися як захоплюючий фільм. У ній так органічно поєднані експонати легендарного британського Авалона, відтворені на українській землі, з мальовничими краєвидами стародавніх руїн в сучасній Англії, що дуже хочеться поїхати і подивитися, що ж там відбувається в реальності. Благо, для жителів Вінниці приїхати до Стадниці – всього якихось 15-20 хвилин.

Епоха лицарства в українському селі

І дійсно, реальність виявилася куди більш вражаючою, ніж очікування. Таке відчуття, ніби дійсно опинився в середньовіччі – у такому картинно-презентаційному його варіанті. Ось їдеш сучасною дорогою, потім селом, і раптом – намети розкинулися якісь стародавні, лицарі виблискують обладунками, дівчата в старовинних сукнях схожі на принцес... Та на тлі середньовічної атрибутики та музики з глибини століть – наші люди! Ті, що в червоних накидках з білими хрестами – теж лицарі. До того ж, що діти, що дорослі. Вони вже пройшли урочистий обряд посвячення, показавши свою майстерність і завзятість у різних змаганнях. А оскільки виявилося, що нашим сучасникам дуже подобається епоха лицарства, то за два дні фестивалю Король Артур, він же режисер Олександр Добровольський, посвятив у лицарі аж шість груп гостей свята.

Його королева Гвіневра, вірна помічниця і екскурсовод музею Гластнобері, роль якої блискуче виконує Марина Шепель, супроводжувала групи відвідувачів фестивалю на всіх локаціях. Стрільба з луків та арбалетів, бої мішками на колоді, змагання з метання копій – це і багато іншого вміє, виявляється, середньовічна королева. Та ще й он-лайн майстер-клас з виготовлення імбирного печива провела для глядачів YouTube -каналу.

А майстри фестивалю ремесел «Дунстан-2020» не тільки для інтернет-учасників показували віртуозність своєї творчості. Їх намети розкинулися відразу ж за лицарським станом і утворили середньовічний ярмарок. Тут можна було купити дуже гарні вироби і самому навчитися різним корисним навичкам. А оскільки майстер-класи орієнтовані в першу чергу на дітвору, то хлопчики й дівчатка завзято намагалися проявити себе у ковальській та гончарній майстерності, в плетінні середньовічних браслетів, виготовленні іграшок, мечів та інших приємних дрібниць.

Особливою популярністю користувалося виготовлення монети святого Дунстана. Ще б пак – кожен хоче мати свою монету, викарбувану власними руками! Унікальне кліше монети створено спеціально до фестивалю «Дунстан-2020» за ескізом художника Ростислава Моцпана. З одного боку монети – зображення святого Дунстана, з іншого – герб Центру ремесел «Дунстан». І от тепер сотні таких монет з міді, латуні та срібла стали сувенірами на добру пам'ять про минуле свято.

Тут можна відчути себе у Середньовіччі

Втім, яскравість і щільність дводенних подій фестивалю була така, що його відвідувачі навіть за кілька годин переповнялися враженнями. А деякі онлайн учасники, крім цікавого перегляду, ще й виграли призи від вінницьких майстрів. Інтерактивна гра «Ремесла Україна» виявилася дуже цікавою і корисною. Хоча, звичайно, у кожного свої пріоритети – хтось у захваті від лицарських боїв клубу історичного фехтування «Аркона» і можливості самому поборотися на мечах, інші – від веселих змагань «Перегони на покосах», комусь найбільше сподобався флешмоб з середньовічного танцю від студії «Шахіна» чи концерти старовинної музики гурту Burdony Cherna. Але багатьом сподобалося все-все-все!

Ось, наприклад, Петро і Олена, батьки підлітка Марії і маленького Сергія, приїхали на фестиваль до Стадниці з Ладижина. Вони розповіли, що люблять подорожувати всією родиною різними цікавими місцями та заходам України, а про фестиваль «Дунстан» говорили навперебій всією сім'єю:

– Тут все таке гарне і незвичне – не таке, як скрізь. Тут можна відчути себе в середньовіччі, пройти випробування – було дуже цікаво, – розповіла дівчинка Марія.

– Все дуже добре – нам все сподобалося, – сказав її батько.

– Як відтворили ті часи і як атмосферно подали нам – це дуже непросто було зробити, але організаторам вдалося. І лицарі, і майстер-класи, і все відношення до нас таке, що ми занурилися в ту стародавню епоху, – вважає мама Олена. – Ми не хотіли дивитися у телефоні, що тут відбувається,  і що пишуть в Фейсбуці – ми хотіли бути тут. І ми обов'язково приїдемо ще раз.   

Про відповідальне батьківство та вибір дозвілля

Були, звичайно, і такі гості на фестивалі, хто хотів би побачити тут більш розгорнуту мережу громадського харчування із продажем алкогольних напоїв. Але таких виявилося лише кілька людей, які приїхали в Центр ремесел без дітей. Шанувальники масових заходів як таких, вони не врахували, що Фестиваль ремесел «Дунстан» орієнтований, в першу чергу, на сімейне дозвілля, творчий розвиток дітей та популяризацію сімейних цінностей.

Саме тому в рамках онлайн трансляції створені два соціальні ролики про проблему інтернет-залежності дітей і відповідальне батьківство. Їхні короткі сюжети зроблені на гідному художньому рівні, створюють пронизливі образи і пропонують всім батькам і дітям подивитися на себе мов би з боку. За відгуками багатьох із тих, хто подивився ці ролики, вони чіпають душу до сліз і викликають усвідомлення недостатньої відповідальності за наслідки деяких наших дій.

Також напередодні Фестивалю ремесел «Дунстан» було оголошено збір коштів для фінансування участі у заході дітей із багатодітних сімей. Вдалося зібрати дві тисячі гривень, що дозволило родині Володимира Зінеця, в якій виховуються 10 дітей, взяти участь у фестивалі всі два дні по повній програмі та оплатити всі витрати по транспорту і харчуванню. Ця благодійна складова проекту з'явилася завдяки ініціативі засновника фестивалю Сергія Десяка та волонтера Діани Подолянчук і може стати прийнятним алгоритмом для майбутніх подібних заходів.

Кожен, хто хоче профінансувати благодійну акцію з організації цікавого дозвілля для дітей з багатодітних, неповних й неблагополучних сімей, сиріт, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО та інших незахищених верств населення, може долучитися до реалізації благодійних проектів центру ремесел «Дунстан» за посиланням.

Яскраві години перемог і радості

– У нас вийшов дуже особливий фестиваль – і по рекордній тривалості ефіру, 22 години, і за наповненням (16 майстер-класів, 3 відео-прем’єри, десятки атракціонів і локацій). А головне, що ми провели наш захід у двох форматах відразу – он-лайні та в реалі, – сказав засновник фестивалю ремесел «Дунстан» Сергій Десяк. – Поєднувати два різних види проведення такого масштабного заходу – інновація, таке досі ніхто ще в Україні не робив. В цьому і велика перевага, і особлива складність нашого проекту.

– Цей фестиваль – мій власний рекорд і моя професійна перемога – вісім годин поспіль в прямому ефірі в перший день, та стільки ж наступного дня, – розповіла он-лайн ведуча фестивалю ремесел «Дунстан-2020» Юлія Андріянова. – За більш ніж 15 років тележурналістики стільки я ще не працювала.  Для моєї професійної діяльності це дуже цікавий досвід.

–  Головна місія фестивалю ремесел «Дунстан» –  щоб діти і батьки більше часу проводили разом. І я вдячний всім батькам, які приїхали на наш фестиваль зі своїми дітьми, і тим, хто брав участь у ньому в он-лайні, – сказав Сергій Десяк. –  Думаю, що для дітей це були яскраві години дозвілля, які вони обов'язково запам'ятають. А батьки, напевно, отримали задоволення і від спілкування з дітьми, і від того, які вони у них чудові.

Фестиваль завершився, проте ми не прощаємося… Центр ремесел «Дунстан» діє на постійній основі та запрошує на цікаві програми сімейного та корпоративного дозвілля. Інформація про програми знаходить за посиланням.

Особливу і щиру подяку Сергій Десяк, як засновник фестивалю ремесел «Дунстан» висловлює:

*Українському культурному фонду за високу оцінку та підтримку фестивалю

*Генеральному медіа-партнеру «20 хвилин», медіа-корпорації «RIA» та інформаційним партнерам: «VLASNO.info», «Інформаційна Вінниччина», «Журнал Вінниця».

*Юлії Андріяновій, режисеру - Олександру Добровольському, команді

операторів та акторів за трансляцію фестивалю та кропітку працю зі створення cоціальних роліків.

*Лесі Зианнуровій, Олені Осінській, Михайлові Діденко, Олександрі Вдовиченко, Аллі Шаріковій, Сергію Та Світлані Погонець, Марині Шепель, Володимиру Гуменчуку та всім майстріам народних ресмесел, які приймали участь у фестивалі

*Ользі Грабовській та всім лицарям «Аркона» клуб історичного фехтування за видовищне шоу Середньовічного бою.

*Олені Павловій за цікаві кулінарні майстер-класи та гостиність

*Діані Подолянчук та танцювальній студії «Шахіна» за танець в стилі короля Артура

*Максиму Біньковському за музичний супровід середньовічних боїв

*Тетяні Мельничук за розробку та проведення гри «Ремесла України».

*Валентину Клименко та всім музикантам гурту Burdony Cherna за цікавий концерт середньовічної музики

*Володимиру Петренко за організацію середньовічного тиру та надання шатрів.

*Марині Богдановій, Світлані Пустовіт, Іжаковському Олександру, Владиславу Яклюшину, Жанні Бабчук, Павлу Крикуну , Ильї Злобину за допомогу та активну участь у підготовці фестивалю.

*Команді Центру ремесел «Дунстан», яка вклала багато сил та безсонних ночей, щоб створити цікавий та неймовірний фестиваль

*Волонтерам та всім гостям фестивалю ремесел «Дунстан-2020».

Всі, хто не зміг долучитись до фестивалю ремесел Дунстан, який відбувся 19-20 вересня, мають можливість переглянути трансляцію на YouTube-каналі Центру ремесел «Дунстан».

Відео, які були створені в рамках підготовки до фестивалю ремесел «Дунстан-2020»:

  • Соціальний ролік «Відповідальне батьківство».
  • Соціальний ролік «Інтернет-залежність».
  • Онлайн-екскурсія по музею під відкритим небом Гластонбері.

Нагадаємо, фестиваль ремесел «Дунстан» потрапив до переліку кращих івентів України.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фот
о та відео надані організаторами.

Автор: Прес-служба фестивалю
Коментарів 0

Читайте також:

25 Жовтня
На учасників фестивалю ремесел «Дунстан» чекають аж три прем'єри
25 Жовтня
«Дунстан» готує День відкритих дверей
25 Жовтня
Вінницький фестиваль ремесел «Дунстан», який увійшов у ТОП-10, відбудеться вдруге цієї осені
25 Жовтня
Вінницький Центр ремесл «Дунстан» організував лицарську програму для дітей з «Гармонії»
25 Жовтня
Король Артур та лицарі круглого столу: як пройшло сімейне свято у Вінниці (ВІДЕО)
25 Жовтня
Єдиний у Вінниці парк середньовічних розваг пропонує нову програму (ВІДЕО)

Всі новини

16:30
Нд
«Вибори без вибору»: як проходив виборчий процес у Радянському Союзі
15:10
Нд
Вінничани ігнорують вибори
14:10
Нд
Вінницька поліція зреагувала на виклик про замінування дільниці
12:30
Нд
В одному з вінницьких футбольних клубів з’явилося два нових гравці
10:15
Нд
Гуцульський пояс черес підкреслював чоловічу силу і мужність
19:00
Сб
Перші в історії вибори в умовах пандемії: як не заразитися коронавірусом під час голосування
16:45
Сб
Вінницькі школярі сидітимуть вдома до кінця жовтня
14:35
Сб
Завтра Україна переходить на зимовий час
12:55
Сб
На Вінниччині розпочинається сезон полювання
10:45
Сб
Кожушанки і досі одягає все українське населення карпатських гір
20:55
Птн
«Чим цікава Лука-Мелешківська ОТГ для Вінниці»
18:30
Птн
Лише 13 будинків у Вінниці залишились без тепла
17:05
Птн
Після виборів Вінницька область залишиться "помаранчевою"
15:40
Птн
Україна знову «побила» антирекорд по коронавірусу, на Вінниччині - майже 150 добових випадків
14:15
Птн
«Якщо мати бажання і однодумців – світ навколо можна змінити», – Наталя Заболотна
12:50
Птн
Вінницькі школи отримають державні кошти на дезінфектори
11:30
Птн
За 53 мільйони продали черговий спиртзавод на Вінниччині
09:55
Птн
Гарбузові перегони, командні лижі та стрільба з лука: на Вінниччині проведуть сімейне свято
08:20
Птн
Манта у гуцулів заміняла плащ

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"