Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»
  • Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»
27 Грудня
15:10

Депутати Вінницької обласної ради 20 грудня на черговій сесії ухвалили обласний бюджет на 2018 рік. За документ проголосували 53 обранці із 70-ти присутніх на засіданні. Кошторис Вінниччини наступного року становитиме 10,2 млрд. грн., що на 2 млрд. грн. більше за цьогорічний. Додатковим навантаженням на область наступного року буде прийняття на баланс 18-ти навчальних закладів та 7,5 тис. км доріг загальнодержавного і місцевого значення. Обласна державна адміністрація констатувала те, що приріст бюджету за останні 2 роки складає 59,8%.

Журналісти запитали у голови постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура з приводу такого вагомого приросту надходжень до бюджету, яке планується в наступному році.

– Перш ніж детально розглянути параметри обласного бюджету наступного року, які непокоять мене як голову бюджетної комісії, хочу зупинитись на передумовах формування обласного бюджету: стані справ у економіці Вінницької області та державі. Звичайно, не може не непокоїти повільне відновлення економіки України після рецесії 2014-2015 років. Так, згідно бюджетної резолюції, темп росту ВВП у цьому році очікується на рівні 101,8%, прогноз на 2018 рік, на базі якого складено Державний бюджет на 2018 рік – 103%. Фактично ми спостерігаємо балансування економіки на одному місці. Як показують наші розрахунки, ріст економіки Вінницької області у 2017-2018 роках також очікується на рівні 2-3%.  Ще одним макроекономічним ризиком для економіки області, а отже і для виконання бюджету у 2018 році є інфляція. Уже зрозуміло, що ціль по інфляції, встановлена Національним банком України на поточний рік – 8%±2 в. п. не буде досягнута. В жовтні 2017 року згідно даних макроекономічного огляду Нацбанку інфляція в Україні в річному вимірі склала 14,6%, а згідно останніх даних Держстату інфляція в листопаді становила 13,6% в річному вимірі наростаючим підсумком. Як бачимо вагомих підстав для такого приросту бюджету не має, і ця сума  це не більше ніж інфляційні процеси та знецінення української гривні, – зазначив Геннадій Мазур.

– Які проекти та програми реалізовуватимуться у 2018 році, і які капітальні видатки передбачені?

– Звичайно, ми розуміємо, що даний проект бюджету як і в попередні роки є технічним, адже він не містить складової розвитку (капітальних видатків). На бюджетній комісії озвучувались тези щодо необхідності включення до цього документу фінансування ряду обласних програм та заходів, зокрема Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних програм, Обласної програми Питна вода на 2012-2020 роки, дофінансування депутатського фонду, Обласної програми підвищення енергоефективності та енергозбереження та інших. Тому нами було запропоновано доповнити проект рішення пунктом щодо доручення обласній державній адміністрації опрацювати питання першочергового фінансування цих програм під час підготовки проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік в зв’язку з необхідністю розподілу вільного залишку коштів, який утвориться на 1 січня 2018 року та нерозподіленого резерву коштів, який акумульований у Департаменті будівництва, містобудування й архітектури. В контексті цього хочу звернути увагу на необхідності підготовки пропозицій щодо фінансування капітальних видатків на лютий 2018 року. А саме: підготовка проектно-кошторисних документацій, подання на розгляд сесії проектів рішень про внесення і доповнень до обласних програм, подання нових обласних програм тощо.

– Геннадію Федоровичу, Ви єдиний депутат обласної ради, який запропонував поправки до обласного бюджету, що саме Ви просили змінити?

– Бюджетна комісія внесла доповнення до проекту рішення в частині формування порядку розподілу коштів дорожнього фонду за погодженням з комісією за чіткими, прозорими і зрозумілими критеріями. Я вважаю, що такий підхід сприятиме більш відкритому і об’єктивному підходу до процедури розподілу коштів на фінансування ремонтів та реконструкції доріг.  Ще однією правкою, яку запропонувала бюджетна комісія є надання права розміщувати тимчасово вільні кошти обласного бюджету виключно на депозитних рахунках державних банків як це передбачає постанови КМУ від 12 січня 2011 року №6.

– Як би Ви оцінили діяльність підприємств на території Вінниччини, зокрема обласних комунальних закладів?

– Звичайно, що  вагомим показником стану економіки є податок на прибуток у підприємствах приватного та комунального сектору. І тут, мене як голову бюджетної комісії непокоїть ситуація, що склалась із надходженням податку на прибуток. Так, план з податку на прибуток підприємств приватного сектору на 2018 рік визначено практично на рівні уточненого плану на поточний рік (без врахування корегувань на позачерговій сесії), – 69,9 млн. грн. Не виконуються планові показники бюджету по податку на прибуток комунальних підприємств. В цій частині хочу відзначити, що бюджетна комісія проводить значну роботу. Так, на початку грудня нами було заслухано проекти фінансових планів на 2018 рік дочірніх підприємств Вінницяоблагролісу, які направлено на доопрацювання. Головною причиною відхилення фінансових планів є саме низька планова прибутковість цих підприємств.

На останок розмови депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур зазначив про зміни, які прийняли депутати ще 28 вересня до Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм, якими значно посилено систему звітування та відповідальності керівників комунальних установ та організацій області. Відтепер наявність звітів про результати виконання обласних програм за 2017 рік стане однією із умов успішного проходження питання про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік в лютому наступного року в частині виділення коштів на відповідні програми.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

21 Жовтня
У Вінницькій обласній Раді скандал через бюджетний регламент
21 Жовтня
Турбота про підростаюче покоління – одне із пріоритетних завдань депутата
21 Жовтня
Геннадій Мазур ініціює звернення про збільшення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати
21 Жовтня
Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
21 Жовтня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію
21 Жовтня
«В Україні критична суспільно-політична ситуація, люди вимагають радикальних змін та інших політичних лідерів»

Всі новини

09:00
Нд
Сьогодні на Вінниччині – яблучний фестиваль
16:26
Сб
Проект Стратегії «Вінниця - 2030» готовий, – містян запрошують до обговорення
14:34
Сб
Пропав 37-річний житель Бершадського району (ФОТО)
12:48
Сб
На Вінниччині відкрили друге сателітне відділення гемодіалізу
10:52
Сб
Душителю з Вінниччини дали 7 років тюрми
09:16
Сб
Від 1 листопада ціна на газ зростає на 23%
08:00
Сб
Сьогодні у світі день статистів, авіадиспетчерів та кухарів
19:24
Птн
Вінничанин виніс оградку зі цвинтаря і заробив гроші
18:38
Птн
У Вінниці люди з інвалідністю змагалися у баскетболі, боулінгу й тенісі
17:40
Птн
Томашпіль став на коліна перед загиблим бійцем (ФОТО)
16:56
Птн
У Вінниці через ремонтні роботи відключать воду на 12-ти вулицях
16:03
Птн
На наркотиках родина з Вінниці заробила 500 тис. грн. за два місяці
15:14
Птн
Викладачка вінницького «політеху» виграла напівмарафон у Польщі (ФОТО)
14:31
Птн
Моргунов отримав сертифікат про найзручніше місто для бізнесу
13:52
Птн
На Вінниччині зникла 18-річна Ксена Богомолова
13:08
Птн
Вулицю Театральну на перехресті із Соборною розширять
12:20
Птн
На Вінниччині обмежуватимуть рух транспорту через вибухи в кар’єрі
11:45
Птн
У Вінниці презентували унікальний Кобзар з автографом автора (ФОТО)
11:07
Птн
Міжнародний експерт відвідує пам’ятки культури Вінниччини

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"