Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»
  • Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»
27 Грудня
15:10

Депутати Вінницької обласної ради 20 грудня на черговій сесії ухвалили обласний бюджет на 2018 рік. За документ проголосували 53 обранці із 70-ти присутніх на засіданні. Кошторис Вінниччини наступного року становитиме 10,2 млрд. грн., що на 2 млрд. грн. більше за цьогорічний. Додатковим навантаженням на область наступного року буде прийняття на баланс 18-ти навчальних закладів та 7,5 тис. км доріг загальнодержавного і місцевого значення. Обласна державна адміністрація констатувала те, що приріст бюджету за останні 2 роки складає 59,8%.

Журналісти запитали у голови постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура з приводу такого вагомого приросту надходжень до бюджету, яке планується в наступному році.

– Перш ніж детально розглянути параметри обласного бюджету наступного року, які непокоять мене як голову бюджетної комісії, хочу зупинитись на передумовах формування обласного бюджету: стані справ у економіці Вінницької області та державі. Звичайно, не може не непокоїти повільне відновлення економіки України після рецесії 2014-2015 років. Так, згідно бюджетної резолюції, темп росту ВВП у цьому році очікується на рівні 101,8%, прогноз на 2018 рік, на базі якого складено Державний бюджет на 2018 рік – 103%. Фактично ми спостерігаємо балансування економіки на одному місці. Як показують наші розрахунки, ріст економіки Вінницької області у 2017-2018 роках також очікується на рівні 2-3%.  Ще одним макроекономічним ризиком для економіки області, а отже і для виконання бюджету у 2018 році є інфляція. Уже зрозуміло, що ціль по інфляції, встановлена Національним банком України на поточний рік – 8%±2 в. п. не буде досягнута. В жовтні 2017 року згідно даних макроекономічного огляду Нацбанку інфляція в Україні в річному вимірі склала 14,6%, а згідно останніх даних Держстату інфляція в листопаді становила 13,6% в річному вимірі наростаючим підсумком. Як бачимо вагомих підстав для такого приросту бюджету не має, і ця сума  це не більше ніж інфляційні процеси та знецінення української гривні, – зазначив Геннадій Мазур.

– Які проекти та програми реалізовуватимуться у 2018 році, і які капітальні видатки передбачені?

– Звичайно, ми розуміємо, що даний проект бюджету як і в попередні роки є технічним, адже він не містить складової розвитку (капітальних видатків). На бюджетній комісії озвучувались тези щодо необхідності включення до цього документу фінансування ряду обласних програм та заходів, зокрема Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних програм, Обласної програми Питна вода на 2012-2020 роки, дофінансування депутатського фонду, Обласної програми підвищення енергоефективності та енергозбереження та інших. Тому нами було запропоновано доповнити проект рішення пунктом щодо доручення обласній державній адміністрації опрацювати питання першочергового фінансування цих програм під час підготовки проекту рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік в зв’язку з необхідністю розподілу вільного залишку коштів, який утвориться на 1 січня 2018 року та нерозподіленого резерву коштів, який акумульований у Департаменті будівництва, містобудування й архітектури. В контексті цього хочу звернути увагу на необхідності підготовки пропозицій щодо фінансування капітальних видатків на лютий 2018 року. А саме: підготовка проектно-кошторисних документацій, подання на розгляд сесії проектів рішень про внесення і доповнень до обласних програм, подання нових обласних програм тощо.

– Геннадію Федоровичу, Ви єдиний депутат обласної ради, який запропонував поправки до обласного бюджету, що саме Ви просили змінити?

– Бюджетна комісія внесла доповнення до проекту рішення в частині формування порядку розподілу коштів дорожнього фонду за погодженням з комісією за чіткими, прозорими і зрозумілими критеріями. Я вважаю, що такий підхід сприятиме більш відкритому і об’єктивному підходу до процедури розподілу коштів на фінансування ремонтів та реконструкції доріг.  Ще однією правкою, яку запропонувала бюджетна комісія є надання права розміщувати тимчасово вільні кошти обласного бюджету виключно на депозитних рахунках державних банків як це передбачає постанови КМУ від 12 січня 2011 року №6.

– Як би Ви оцінили діяльність підприємств на території Вінниччини, зокрема обласних комунальних закладів?

– Звичайно, що  вагомим показником стану економіки є податок на прибуток у підприємствах приватного та комунального сектору. І тут, мене як голову бюджетної комісії непокоїть ситуація, що склалась із надходженням податку на прибуток. Так, план з податку на прибуток підприємств приватного сектору на 2018 рік визначено практично на рівні уточненого плану на поточний рік (без врахування корегувань на позачерговій сесії), – 69,9 млн. грн. Не виконуються планові показники бюджету по податку на прибуток комунальних підприємств. В цій частині хочу відзначити, що бюджетна комісія проводить значну роботу. Так, на початку грудня нами було заслухано проекти фінансових планів на 2018 рік дочірніх підприємств Вінницяоблагролісу, які направлено на доопрацювання. Головною причиною відхилення фінансових планів є саме низька планова прибутковість цих підприємств.

На останок розмови депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур зазначив про зміни, які прийняли депутати ще 28 вересня до Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм, якими значно посилено систему звітування та відповідальності керівників комунальних установ та організацій області. Відтепер наявність звітів про результати виконання обласних програм за 2017 рік стане однією із умов успішного проходження питання про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік в лютому наступного року в частині виділення коштів на відповідні програми.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

16 Січня
У Вінницькій обласній Раді скандал через бюджетний регламент
16 Січня
Турбота про підростаюче покоління – одне із пріоритетних завдань депутата
16 Січня
Геннадій Мазур ініціює звернення про збільшення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати
16 Січня
Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
16 Січня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію
16 Січня
«В Україні критична суспільно-політична ситуація, люди вимагають радикальних змін та інших політичних лідерів»

Всі новини

16:02
Срд
На Жмеринщині водій Nissan злетів з дороги в кущі (ФОТО)
15:20
Срд
«Прозорі офіси» Вінниці надають понад півтисячі послуг
14:35
Срд
Кавалер з інтернету побив та пограбував вінничанку
13:56
Срд
На Вінниччині через кордон не пустили дві фури
13:11
Срд
На території Вінниччини оголошено жовтий рівень небезпеки
12:28
Срд
У лікарні помер ще один водій потрійної ДТП під Вінницею
11:50
Срд
На Вінниччині 95 зубрів утворили два стада
11:04
Срд
У Могилеві-Подільському водій легковика збив людину на тротуарі (ФОТО)
10:33
Срд
Автобус із 26 пасажирами тягнули із замету на Вінниччині
09:42
Срд
На вінницькому заводі «Маяк» скалічився робітник
09:01
Срд
Для фінансування з обласного бюджету подали 40 патріотичних проектів
08:00
Срд
Вінничанку оштрафували за непотріб під вікнами (ФОТО)
18:46
Вт
Юні самбісти Вінниці впевнено виборюють «золото»
17:38
Вт
На Козятинщині продовжили канікули до 18 січня
16:50
Вт
У Вінниці розслідують убивство у в’язниці
16:01
Вт
У зоні ООС загинув боєць зі Жмеринського району
15:24
Вт
На Вінниччині поки люди щедрували, юнак обікрав крамницю
14:42
Вт
На Вінниччині зникли двоє чоловіків (ФОТО)
14:00
Вт
У Вінниці від кору померло немовля

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"