Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
  • Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
03 Квітня
16:36

29 квітня відбудуться вибори в Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді.

Майбутня громада складатиметься з смт Тросянець та села Демидівка із загальною чисельністю населення 8404 осіб. Не встигли розпочатися активні виборчі перегони, як виник скандал із розподілом 26 одномандатних виборчих округів. Згідно з Закону України «Про місцеві вибори» на території майбутньої об’єднаної територіальної громади мало б обиратись 26 депутатів та голова об’єднаної територіальної громади. Одномандатні виборчі округи за якими обиратимуться депутати, згідно із законом повинні мати нерозривні межі та приблизно однакову кількість виборців на окрузі. Тростянецька селищна комісія розділила округи, але як виявилось із грубими порушеннями законодавства. В ситуацію, що слалася втрутився депутат Вінницької обласної ради від ВО «Батьківщина», Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Вінницької обласної ради Геннадій Мазур.

-29 квітня, як не байдужий житель Тростянця, разом з родиною, піду голосувати за керівний склад об’єднаної територіальної громади. Але був глибоко стурбований ситуацією із поділом виборчих округів. Зокрема, одні виборчі округи мають кількість 335 виборців, в інші - 170. Це ставить в нерівні умови кандидатів в депутати та виборців, і саме тому стояти осторонь, в той час, коли порушуються права жителів громади, я просто не маю права, - зазначив Геннадій Мазур.

Голова бюджетної комісії розповідає, що такий поділ – це грубе порушення законодавства, яке мало цілеспрямований характер та відповідало на користь провладної партії.

-Це повна невідповідність Закону України «Про місцеві вибори» та «Кодексу належної практики у виборчих справах», що був прийнятий Венеційською комісією у 2002 році. Є рекомендаційні норми та відхилення, які допускаються при створені одномандатних виборчих округів і які складають не більше ніж 15% від середньої кількості, яка у нашій громаді складає 265 виборців на кожний округ, але не аж ніяк не 169 та 335! - наголосив Геннадій Мазур.

Для справедливого перерозподілу виборчих округів та захисту інтересів  громади депутат був змушений звернутися до судових інстанцій. Зокрема було подано позов до Вінницького адміністративного суду. Після розгляду справи суд виніс рішення відмовити Геннадію Мазуру у задоволені позову до селищної комісії. Основний привід відмови - це географічна особливість розташування вулиць, густота жителів, незрозумілі національні меншини тощо

-Мене обурило рішення суду, яке не відповідає законодавству ні України, ні Європи, особливо аргументація про географічні особливості, яка застосовується до гірської місцевості та наявних віддалених хуторів. Ніколи не думав, що проживши фактично більше 20 років в Тростянці виявляється жив у горах! - підсумував Геннадій Федорович.

Після рішення суду першої інстанції, було подано апеляцію, до Вінницького адміністративного апеляційного суду, який повністю скасував попередню судову постанову, але оскаржити саме рішення про розбивку виборчих округів вже не можливо, адже виборче законодавство не передбачає повторного звернення.

Як зазначив Геннадій Мазур, така ситуація пов’язана з особливою увагою влади та чиновників до цих виборів, які працюють на користь провладної політичної сили, але більше викликає занепокоєння, те що розмінною монетою у політичні боротьбі стають прості люди, права яких порушуються. Депутат наголосив, що він особисто та команда політичної партії «Батьківщина» будуть уважно стежити за виборчим процесом та оприлюднювати факти фальсифікацій та незаконних дій.

Автор: i-vin.info
Коментарів 21
Тетяна 16:44 / 03.04.2018
Цікавить питання. Ми жителі села ,яке виявило бажання приєднатися до Тростянця. Для того і виявили бажання, щоб у нас була селищна голова Людмила Іванівна. В нас немає куди викидати гроші тільки на вибори. А через місяць виявлять бажання ще якісь села приєднуватися і що......, знову вибори??????????
Олег 19:59 / 04.04.2018
При приєднанні до вже існуючої ОТГ вибори не проводяться, сільський голова автоматично стає старостою
Ольга 16:46 / 03.04.2018
А навіщо витрачати кошти. Нас влаштовує Червонецька Л.І.
Петро 22:31 / 03.04.2018
При приєднанні іншого села до ОТГ вибори будуть тільки депутатів в селі, що приєднується. Демидівка при цьому у виборах не прийматиме участь і гроші не витрачатеме.
Наталя 08:31 / 04.04.2018
Як вже набридло Ваше постійне незадоволення.Подайте свою кандидатуру на голову громади і побачите свій рейтинг..."СЛАБО".Не вдавайте з себе РОБІН ГУДА , Тростянчани ж знають ,що Ви та Ваша дружина людей називаєте "бидлом" ,а піаритеся такими гнилими статтями...Але яке нутро "писаки"така і стаття!!!!
Вікторія 09:23 / 04.04.2018
Долями простих людей апелюєте ви,Геннадію Федоровичу, З ваших поступків стало зрозуміло всім, що ні мандати, ні наукові степені ,ні посади мудрості не додають.Прислухайтеся до простих людей , якої вони думки про вас.Чи ви такий праведник не використовували адмінресурс і службове становище для особистого збагачення.Ви ще молодий чоловік ,у вас попереду ще довгі роки життя, тому не протиставляйте себе людям. Адже ви формувались,
як політик ,як громадський діяч на очах всіх жителів району. Хай Бог посилає вам виваженості та мудрості.
Оксана 09:39 / 04.04.2018
Небайдужий житель Тростянця - це не той, що шукає що ж зробили не так як він того хоче , а той який робить все для того щоб його громада ставала кращою. а ви витрачаєте свої сили і гроші тільки на такого виду "статті", більше ні в яких сферах життя Тростянця себе не проявляєте. Ви не можете стояти осторонь при виборчих процесах бо маєте власні інтереси, а де ж ви стояли коли в Тростянці в ставку вся риба поспливала і всі люди мали дихати цим, де ви були коли йшли мітинги проти гральних автоматів, де ви коли всі виходять прибрати Тростянець, от в таких ситуаціях видно небайдужих жителів. так, так говорити як Ви, і вихваляти себе не кожен може. Та"не словом, а ділом " видно хто є хто.
Світлана 09:51 / 04.04.2018
Люди! Та чому ж ви всі такі негативні коментарі пишете про Геннадія Федоровича! І взагалі зараз говориться про справедливість, що дійсно розпочалась виборча кампанія не по совісті. І я не розумію, хіба ж Він мало кому допоміг!!! Хто до нього звертався, я ніразу ні від кого не чула щоб Він відмовив!
Олена 09:59 / 04.04.2018
Та що ви носитесь з свою Людмилою Іванівною! Ця влада вже напрацювала що ні пройти ні проїхати, доріг немає, вода в самому ж центрі витікає, за вулиці я взагалі мовчу!) Думаєте якщо села приєднаються щось зміниться! Зміниться, краще відмивання коштів буде
Андрій 10:06 / 04.04.2018
Геннадій Федорович, ви і в цій статті обманюєте виборців. Адже судом апеляційної інстанції Вам у задоволенні позову відмовлено повністю, рішення від 31.03.2018 справа №802/950/18-а. Постає питання, а з бюджетом ви поступаєте так само?
Анатолій 10:06 / 04.04.2018
Які всі коментарі позитивні за теперішню владу. Самі працівники Людмили Іванівни стараються, правильно, відробляйте гроші
Олена 10:19 / 04.04.2018
Не шановний гена! Все твоє життя - це цілковитий обман, тебе, як нікого з жителів Тростянеччини потрібно нагородити грамотою НАРОДНИЙ БРЕХУН))) Ти та твоя дружина - зверхні, пихаті та гнилі люди!
Ольга 10:27 / 04.04.2018
Ну висловила людина свою думку, і що тепер потрібно поливати гразюкою!
Тамара 10:39 / 04.04.2018
Геннадій Федорович,коли був звіт селищного голови про свою роботу, ви з трибуни заявляли ,що є кошти і ви допоможете в роботі для блага селища,а об'єднання Тростянця і Демидівки і є той шлях для кращого розвитку громади, то навіщо ви ставите "палки в колеса"
Оксана 10:42 / 04.04.2018
це не просто думка, а життєва позиція в людини: "всі роблять неправельно" , а що робите реальне ви окрім того що публікуєте свої фото і рекламуєтесь в ЗМІ?
Микола 10:53 / 04.04.2018
Геннадій Федорович,ви все життя граєте на " публіку",привласнюєте чужі перемоги,а самі ніколи нічого для громадян без особистої вигоди не зробили.
Оксана 11:01 / 04.04.2018
не все купується в цьому світі, і Слава Богу. Повагу в людей треба заслужити увагою, працею,умінням вислухати і допомогти. сомніваюсь що навіть всі жителі знають хто такий Генадій Федорович, більшість дізнаються зі шпальт газет, адже кожен крок друкується. а ті кому навіть і допомагає обов"язково мають позувати на камеру щоб зробити "показуху".
ДЕМИДІВЧАНИН 12:01 / 04.04.2018
Олено,Ви пишите про дороги в Тростянці , іх не має по всій державі. А запитуємо у Генадія Федоровича-де ті дві машини давно обіцяного асфальту для нашого села....А вас Г.Ф. просимо "НЕ ДОПОМАГАЙТЕ"нам !!!!!!!!
Маріна 12:47 / 04.04.2018
А чого ви всі чекайте що вам хтось щось повинен, хоть один з вас, хоть якусь дрібницю зробив для свого села? Якісь зміни розпочинайте з себе! З власного досвіду можу сказати, що нашим людям "дай руку - відкусять по лікоть".
Голова селищної виборчої комісії 17:54 / 04.04.2018
Якби не стаття Мазура Г.Ф. про обман в створенні Тростянецької ОТГ на сайті i-vin.info, то більшість членів комісії і не знали б про існування цього інформаційного ресурсу. Приводом написати цей коментар стали дзвінки тростянчан та демидівчан щодо надання пояснень про розподіл округів та про суди щодо цього. Не будемо приймати участь у «поливанні брудом», давати певних оцінок та висловлювати судження з цього приводу. Далі факти, просто факти.
21.03.2018 року Тростянецька селищна виборча комісія своїм рішенням №6 затвердила розподіл територій селища Тростянець та села Демидівки на 26 виборчих округів.
26.03.2018 року Мазур Г.Ф. звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом про скасування рішення виборчої комісії. Посилався на протиправність, на порушення Закону України «Про вибори народних депутатів» та Кодексу належної практики у виборчих справах прийнятого Венеціанською комісією. Також, як на доказ порушення виборчих прав, порівнювались кількість виборців на різних округах.
Окружний адмінсуд рішенням від 28.03.2018 року встановив: «Порушень вищезазначених прав позивача (Мазура Г.Ф.) судом не встановлено», «Посилання позивача на п.1 ч.2 ст. 18 Закону України "Про вибори народних депутатів" ………. суд відхиляє та не може взяти до уваги.», щодо Кодексу належної практики у виборчих справах – «Проте слід повторно наголосити, що вказаний акт не є джерелом міжнародного права. Відтак, посилання позивача на його норми не можуть бути взяті судом до уваги в контексті даної спірної ситуації», і в фіналі «В задоволенні адміністративного позову відмовити».
29.03.2018 р. Мазур Г.Ф. подає апеляційну скаргу.
Колегія з трьох суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду 31.03.2018 року постановила: «З урахуванням наведеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що позивач не довів, що постанова Тростянецької селищної виборчої комісії ……… порушує його виборчі права або інтереси», «Оцінюючи посилання позивача на Кодекс належної практики у виборчих справах, ….. колегія суддів звертає увагу на те, що вказаний кодекс не є джерелом права, а носить лише рекомендаційний характер і не може бути застосований для визначення протиправності рішень….», і в фіналі «Ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю.».
І підсумовуючи, законів України та прав Мазура Г.Ф. виборча комісія не порушила, що підтвердили два суди. Натомість, вся селищна виборча комісія запрошує виборців смт Тростянець та с. Демидівки 29.04.2018 року в неділю на вибори депутатів селищної ради та Тростянецького селищного голови нової об’єднаної громади.
Анон 20:54 / 04.04.2018
Досить брехні Мазур Г. Ф. Краще зробіть для Тростянця гарні добрі справи, будь дійсно патріот свого селища!!!

Читайте також:

19 Січня
Депутат Вінницької обласної Ради закликав заборонити політичну рекламу на міжнародному фестивалі у Тульчині
19 Січня
Геннадій Мазур заявив про необхідність контролю за використанням коштів на ремонт доріг
19 Січня
У Вінницькій обласній Раді скандал через бюджетний регламент
19 Січня
Турбота про підростаюче покоління – одне із пріоритетних завдань депутата
19 Січня
Геннадій Мазур ініціює звернення про збільшення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати
19 Січня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію

Всі новини

16:10
Сб
У Бершадському районі в зіткненні легковика і скутера загинув чоловік
14:48
Сб
В університеті Вінниці готують п’ятий «Стусознавчий зашит»
13:24
Сб
У Вінниці будівельники отримали протоколи за брудні машини (ФОТО)
11:56
Сб
У Вінниці юнак попався п’яним щойно отримав права
10:32
Сб
ОТГ Вінниччини готуються запровадити посаду поліцейського офіцера
09:18
Сб
Кілограм конопель знайшли у жителя Тульчина
08:00
Сб
Сьогодні вінничани їдять голодну кутю та жартують, як Руданський
19:00
Птн
На Вінниччині затримали залізничника, який украв бак пального
17:40
Птн
Смертельна аварія на Вінниччині: постраждали громадяни Ізраїлю (ФОТО)
16:57
Птн
На Вінниччині затримали банду, що пограбувала білоруса
16:04
Птн
Пожежники чотирьох міст Вінниччини отримали спецтехніку
15:21
Птн
У Вінниці хакери обслуговували кібератаки (ФОТО)
14:38
Птн
Шестеро вінничан взяли медалі міжнародного турніру із сумо
14:00
Птн
За місяць роботи інспектори з паркування зафіксували у Вінниці 13,5 тис. порушників
13:12
Птн
На 144 водоймах Вінниччини святитимуть воду і пірнатимуть
12:28
Птн
На Вінниччині чиновниця порушила закон, купуючи шкільні меблі
11:46
Птн
У Вінниці ліквідували склад контрафактного алкоголю
11:00
Птн
Задля порятунку хати Леонтовича на Вінниччині проводять благодійний концерт
10:15
Птн
У Вінниці на Старому місті перекриють провулок

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"