Гнівань напрацьовує європейську стратегію розвитку
  • Гнівань напрацьовує європейську стратегію розвитку
19 Лютого
15:00

На Вінниччині триває реалізація проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».

Проект впроваджує громадська організація «Єврорегіон «Дністер» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Наразі 10 територіальних громад з Вінницької області та 4 громади Республіки Молдова завершують розробку індивідуальних стратегій розвитку на основі знань здобутих під час тренінгів та досвіду набутого у навчальному візиті до країн Вишеградської четвірки.

Місту Гнівань також пощастило стати одним з 14-ти учасників проекту. Міська рада населеного пункту вже завершила написання стратегії. Однак нещодавно до Гнівані та села Грижинці Тиврівського району приєдналися села Демидівка, Могилівка Жмеринського району. Тож тепер стратегія доопрацьовуватиметься з врахуванням нових території вже об’єднаної територіальної громади.

15 лютого у Гніванській міській раді відбулося розширене засідання робочої групи, щодо написання стратегії розвитку. Окрім робочої групи, у засіданні взяли участь представники ГО «Єврорегіон «Дністер», мешканці громади та експерти проекту. Експерт проекту, директор «Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець пояснив, що в Україні територіальні громади зазвичай пишуть плани соціально-економічного розвитку. Такі плани вміщують дуже велику кількість програм, більша частина яких не фінансується, в них не розставлені пріоритети та немає покрокового плану дій. Це все унеможливлює його виконання.

-Принципова різниця між стратегією та планом соціально-економічного розвитку в тому, що під час написання стратегії на першому етапі робиться аналіз територіальної громади, щоб з’ясувати, які потреби є, які сильні та слабкі сторони громади. Проводиться громадські опитування, щоб дізнатися, що для мешканців є більш важливим, що менш важливим. Після чого визначаються пріоритетні напрямки розвитку громади. І стратегія визначає в якому напрямку рухається громада, - розповів А.Кавунець.

_SAM0216

Керівниця виконкому Гніванської міської ради Оксана Поштар презентувала присунім аналіз громади та напрацювання щодо майбутньої стратегії. Мер Гнівані Володимир Кулешов наголосив на пріоритетах майбутньої стратегії.

-У нашій стратегії чотири пріоритети. Перший – це безпека. В громаді повинно бути безпечне середовище для кожного мешканця. Це дороги, освітлення, ліквідація надзвичайних ситуацій. Друге – це комфорт. Це газопостачання, енергопостачання, водопостачання, соціальні заклади, надання адміністративних послуг. Третє – це стратегія привабливості. Це те, що радує наше око. Облаштування зон відпочинку, реставрація пам’яток архітектури, розвиток культури тощо. І реалізація кожного пріоритету пов’язана ще з одиним напрямком – економічний розвиток. Розвиток виробництва, залучення інвесторів, створення робочих місць тощо, - зауважив В.Кулешов.

_SAM0209

Координаторка проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» Анастасія Ланова пояснила, що під час написання стратегії важливо мислити на перспективу. Часто деякі кроки стратегії можуть здаватися незрозумілими комусь і непопулярними серед мешканців громади, але призведуть до сталого економічного розвитку.

- Цікавим прикладом стратегічних рішень є одна із польських гмін. Кілька скликань тому їхній мер був обраний на посаду із представників бізнесу. Перше, що він почав робити – це облаштовувати ділянки відведені під промислову зону каналізаціями, комунікаціями водопостачання тощо. Частина місцевих мешканців та депутатів були категорично проти, тому що не розуміли навіщо він витрачає на це кошти бюджету. В результаті за рік-два до них почали приходити інвестори та будувати об’єкти підприємництва. І зараз вони розвинуте місто з величезною дохідною частиною, - розповіла А.Ланова.

_SAM0271

У ході презентації напрацювань майбутньої стратегії присутні представники громадськості та члени робочої групи активно вносили свої пропозиції та поправки.

Громадська діячка Діана Павленко переконана, що пріоритетом Гніванської об’єднаної територіальної громади має бути якісна вода та забезпечення всіх мешканців водопостачанням.

-Нашим пріоритетом має бути вода. Ми маємо підвищити якість води, адже від цього залежить здоров’я наших мешканців. Навіть якщо ми не вживаємо воду, яке тече з-під крану, вона впливає на нас, коли ми миємося. Нам потрібно обов’язково добурювати дві-три свердловини для водопостачання міста, підвести всіх до центрального водопостачання та провести очищення криниць, - зазначила Діана Павленко.

_SAM0201

Директор школи Юрій Могер сказав присутнім, що особливу потрібно приділити розвитку освіти в громаді.

- Звичайно, я хочу бачити модернізацію освіти. В Україні сьогодні запроваджується реформа освіти і перед нами стоїть багато викликів, тому що ми маємо надавати нашим дітям сучасні та якісні послуги. Освіта не стоїть на місці і постає проблема – це технічне оснащення. В цьому плані ми відстаємо, - зауважив Ю.Могер.

_SAM0268

Працівниця бібліотеки Світлана Мельник підкреслила, що під час написання стратегії необхідно поставити в пріоритет розвиток сільських територій, які приєдналися до Гнівані.

-Якщо ми є вже об’єднаною територіальною громадою, то стратегія має бути направлена на розвиток сіл, які приєдналися. Я би хотіла зробити акцент на село. Місто розвинутіше за сільську місцевість. В селах люди також хочуть якогось дозвілля, освітлення, якісних доріг тощо, - сказала С.Мельник.

_SAM0284

Наразі члени робочої групи вже розпочали доопрацювання стратегії з врахуванням територій, які приєдналися до Гнівані. Після написання стратегія буде винесена на громадські обговорення. Також 27 лютого представники Гніванської ОТГ візьмуть участь у проведенні Міжнародної конференції «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» для 200 учасників у місті Вінниці. На конференції будуть презентовані здобутки проекту, розроблені стратегії розвитку пілотних громад України й Молдови та методичні рекомендації. Детальна інформація про проект та запрошення на Міжнародну конференцію за посиланням.

_SAM0203

_SAM0193

_SAM0215

_SAM0221

_SAM0224

_SAM0227

_SAM0236

_SAM0254

_SAM0277

_SAM0291

_SAM0301

Нагадаємо, у Гнівані впроваджується енергоефективний проект вартістю майже мільйон євро.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

07 Червня
Вінницькі і молдовські громади вчитимуться у країн Вишеграду стратегічному плануванню
07 Червня
14 громад Вінниччини і Молдови пишуть стратегії розвитку за вишеградською методикою
07 Червня
Громади Вінниччини та Молдови вчитимуться у країн Вишеграду, як справлятися з відходами
07 Червня
На Вінниччині впроваджуються три проекти, що фінансуються міжнародними фондами
07 Червня
В ОТГ на Вінниччині започаткують спортивні традиції
07 Червня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва

Всі новини

09:30
Нд
«Подільський Афон» на Вінниччині оточений крутими схилами долини
17:55
Сб
«Острів кохання», благоустрій прибережної зони та розчистка річки: в ОТГ на Вінниччині відновлюють туризм
16:05
Сб
Вінничани змагаються за саджанці дерева-«фенікса»
13:34
Сб
На човні вікінгів кататимуть у Дністровському каньйоні
11:22
Сб
На Вінниччині звільнили ще трьох головних лікарів
09:05
Сб
Унікальне місце на Вінниччині єднає три релігії та три культури
19:24
Птн
Вінницький Центр ремесл «Дунстан» організував лицарську програму для дітей з «Гармонії»
18:50
Птн
У Парку дружби народів тепер є цікаві оновлення
17:20
Птн
На Вінниччині закладам харчування дозволили приймати відвідувачів у приміщеннях
15:50
Птн
Міський голова розповів про випадки захворювань на коронавірус у РАЦСі та міськраді
14:39
Птн
На свята вінницькі лікарі працюватимуть у телефонному режимі
13:23
Птн
Колишнього міського голову Жмеринки поновлено на посаді
11:48
Птн
Нові обличчя на політичній арені України: чого чекати від Ткаченка та Стефанішиної
10:13
Птн
На Вінниччині знову знизився рівень захворюваності на COVID-19
08:41
Птн
У Вінниці розташований найвідоміший музей області
18:45
Чтв
На вихідні по Південному Бугу почнуть курсувати вінницькі теплоходи
17:40
Чтв
Протягом трьох годин в ОДА обговорювали подальшу долю цукрозаводу на Вінниччині
16:18
Чтв
У Вінниці «Дивосвіт» чекає на малечу
14:48
Чтв
Карантин змусив українців розраховуватись картками

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"