Гнівань впроваджує енергоефективний проект вартістю майже мільйон євро
  • Гнівань впроваджує енергоефективний проект вартістю майже мільйон євро
16 Лютого
18:02

У місті Гнівань Тиврівського району Вінницької області розпочинається реалізація потужного проекту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань».

Проект «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань» запроваджується завдяки Регіональній програмі для країн Східного партнерства щодо підтримки «Угоду мерів», як флагманської ініціативи зі сталого муніципального розвитку. Ще зовсім нещодавно мер Гнівані Олександр Кулешов підписав «Угоду мерів». Це загальноєвропейське об’єднання місцевих органів влади у всій Європі для розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Регіональна програма для країн Східного партнерства щодо підтримки «Угоду мерів» існує для міст-підписантів «Угоди-мерів» в країнах Східного партнерства. В рамках цієї ініціативи ЄС надає грантову підтримку для проектів, які стосуються енергоефективності.

_SAM0129

Саме Гніванській міській раді у партнерсві з громадською організацією «Єврорегіон «Дністер» пощастило виграти грант від Європейського Союзу на запровадження такого проекту. Вчора, 15 лютого, відбувся стартовий візит Команди Підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» до м. Гнівань. Ключовий експерт Команди Підтримки Максим Верещак, розповів що місто Гнівань стало одним із шести міст, де запроваджуватимуться енергоефективні проекти в рамках Регіональної програми для країн Східного партнерства щодо підтримки «Угоду мерів».

-Переможців обирали з понад ста надісланих проектів. Тому для міста Гнівань я думаю – це вагома перемога, але це тільки перший крок. Я сподіваюся, що наступні три роки ми будемо плідно співпрацювати задля успішної реалізації проекту. Є цілеспрямована команда проекту, тому разом я думаю ми досягнемо усіх цілей, які поставили в проектній заявці, - підкреслив Максим Верещак.

_SAM0139 

На знак перемоги у конкурсі грантових проектів Регіональної програми для країн Східного партнерства щодо підтримки "Угоди Мерів" Ключовий експерт Команди Підтримки урочисто вручив очільнику Гніванської міської ради Володимиру Кулешову пам’ятну табличку.

 _SAM0132

Також під час вчорашнього візиту Команди Підтримки відбулася із зустрічі з представниками Гніванської міської ради, партнером проекту ГО «Єврорегіон «Дністер» та потенційними членами команди, робочої групи і керівного комітету проекту. У ході зустрічі учасники презентували ролі і завдання Команди Підтримки, а також обговорили основні етапи та заходи проекту, провели консультації.

_SAM0157

Після теоретичної частини розпочалася насичена практична: представники Команди Підтримки оглянули чотири головні об’єкти проекту – дошкільні навчальні заклади № 1, 3, 4, 5 м. Гнівань, аби визначити чи підлягають вони термомодерніазції. За підсумками візиту відбувся прес-брифінг за участі представників ЗМІ.  Мер міста розповів, що метою проекту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань» є впровадження сталої енергетичної політики міста Гнівань шляхом реалізації передбачених ПДСЕР енергоефективних заходів у муніципальному, житловому, промисловому, бізнесовому секторах та секторі освітлення громадських місць міста.

-Ми прагнемо втілити енергомодернізацію, зберігати екологію, зменшити викиди СО2, що прописано в «Угоді мерів». Також реалізація проекту в майбутньому дасть можливість заощаджувати кошти, які будуть направлені на інші потреби громади, - пояснив Володимир Кулешов.

_SAM0175

В рамках проекту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань» передбачена комплексна термомодернізація будівель чотирьох муніципальних дошкільних навчальних закладів міста, створення та налагодження роботи відділу енергоменеджменту Гніванської міської ради, Муніципального фонду енергоефективності та низка інформаційно-просвітницьких заходів, щодо впровадження заходів енергоефективності у муніципальному, житловому, промисловому і бізнесовому секторах.

_SAM0145

Директор «Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець зауважив, що Гніванська міська рада розпочне реалізацію найбільшого енергоефективного проекту за кошти ЄС на теренах Вінницької області.  Схожа ініціатива в рамках програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» вже третій рік реалізовується в Жмеринці. Однак вартість жмеринського проекту близько 913 тис. євро, а бюджет проекту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань» складає 970 тис. євро.

«Єврорегіон «Дністер» буде долучатися до тих заходів, які заплановані в рамках проекту, в першу чергу до інформаційних та просвітницьких заходів. Ми переконані, що оскільки це демонстраційні проекти, це має стати вагомою складовою. Потрібно показати перевагу системних стратегічних напрацювань у сфері енергоефективності та показати, що за допомогою цього можна досягати ще більших результатів, - наголосив Андрій Кавунець.

 _SAM0149

Технічні експерти Команди Підтримки Андрій Удовик, Дмитро Іваненко та міжнародний технічний експерт Команди Підтримки Норберт Пехерстофер зауважили, що згідно попередніх висновків термомодернізація будівель, обраних для проекту, можлива.

-Хочу подякувати команді проекту за роботу під час написання проекту та обрання об’єктів. Завдяки цьому цей проект та його концепція цілком реальні для виконання, - підкреслив Дмитро Іваненко.

 _SAM0162

-Після сьогоднішнього візиту в нас вибудувалися певна платформа для співпраці, на основі якої ми зможемо вибудувати успішний проект. Я можу із впевненістю сказати, що в результаті ми будемо мати гарні результати з енергозаощаджень, - додав міжнародний технічний експерт Команди Підтримки Норберт Пехерстофер (Австрія).

_SAM0168 

Керівниця виконкому Оксана Поштар висловила сподівання, що плідна співпраця з Командою Підтримки допоможе уникнути багатьох помилок під час реалізації проекту.

-Дуже багато ми чули про помилки інших міст, тому ми дуже сподіваємося, що ви нам щось підсмажите в потрібний час. Можна, звичайно, виправляти, але краще працювати на випередження і не допускати помилок, - підсумувала Оксана Поштар.

Початок реалізації проекту планується орієнтовно з квітня цього року і триватиме три роки.

_SAM0173

_SAM0135 

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

29 Січня
У Гнівані чотири дитсадки енергомодернізуються за кошти ЄС
29 Січня
На Вінниччині коштом ЄС сільську молодь навчатимуть вести бізнес
29 Січня
За підтримки ЄС на Вінниччині реалізовується три проекти, спрямовані на співробітництво України й Молдови
29 Січня
Вінниччина бере участь у міжнародному бізнес-проекті
29 Січня
Вінницькі студенти змагалися в брейн-рингу, хто більше знає про ЄС (ФОТО)
29 Січня
За сприяння європейського фонду село Якушинці відновлюватиме енергію

Всі новини

15:10
Срд
Поліцейська з Крижополя придбала житло за іпотечною програмою для правоохоронців
14:24
Срд
У Вінниці 18-річного хлопця збили на «зеленому» переході
13:42
Срд
У прокуратурі Вінниччини представили 1-го заступника прокурора (ФОТО)
13:00
Срд
На Вінниччині шукали дівчинку, батьки якої навіть не заявили про її зникнення
12:16
Срд
У Вінниці довелося розбирати легковик, аби визволити песика
11:33
Срд
У Вінниці почали готувати підземні футляри для кабелів (ФОТО)
10:49
Срд
У покинутій будівлі на Соборній в Вінниці сталася пожежа (ФОТО)
10:04
Срд
У Хмільнику і Козятині призупинено навчальний процес
09:28
Срд
На Вінниччині погіршується погода. Особлива увага водіям!
08:52
Срд
Вибухові знахідки ліквідували рятувальники Вінниччини (ФОТО)
08:00
Срд
Сьогодні Вінниця вшановує крутівців
18:36
Вт
Підозрюваного в крадіжці чоловіка затримали на вокзалі Вінниці
17:25
Вт
Вінницьке стадо зубрів збільшилося, - народилися телята
16:41
Вт
У районах і містах Вінниччини «перетасували» керівництво поліції
15:59
Вт
У Вінниці податківець хотів відкупитися від СБУ хабарем
15:07
Вт
Голова Вінницької ОДА став пацієнтом центру крові
14:24
Вт
Аеропорт Вінниці влітку запускає чартер у Болгарію
13:42
Вт
На Вінниччині реальним тюремним строком покарали вбивцю собак
13:00
Вт
На Вінниччині за рік багатодітних сімей стало на 782 більше

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"