Громадськість, влада і фермери працюють над розвитком органічного виробництва на Вінниччині
  • Громадськість, влада і фермери працюють над розвитком органічного виробництва на Вінниччині
11 Січня
10:10

Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА та Єврорегіон «Дністер» створили робочу групу.

Як повідомляла «Інформаційна Вінниччина», громадська організація Єврорегіон «Дністер» завершила реалізацію проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Ініціатива впроваджувалася на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування було надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

В рамках проекту був створений Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який об’єднав фермерів України та Республіки Молдова заради спільної мети: виходу на європейські ринки збуту. Після завершення проекту агрокластер продовжив свою діяльність. Нещодавно департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації та Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» створили робочу групу, яка напрацьовуватиме стратегію розвитку органічного виробництва на Вінниччині.

9 січня у м.Вінниця відбулося перше засідання вказаної робочої групи. В рамках заходу  представники департаменту, Єврорегіону «Дністер», Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер», Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інституту охорони грунтів України, Ради сільгоспвиробників, Фонду підтримки фермерських господарств, науковці аграрних ВНЗ та місцеві фермери обговорили перспективи вирощування органічної продукції в Україні.

49584252_135265457486123_8714667275568807936_n

На початку засідання очільник Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк, що члени Міжнародного сільськогосподарського агрокластеру «Дністер» вже встигли познайомитися з діяльність молдавської компанії «Prograin Organic», яка займається вирощування органічної продукції вже більше п’яти років.

-Я впевнений, що ті напрацювання, які в нас є по створенню міжнародного агрокластеру, дуже вагомі. Підтвердженням тому слугує досвід наших молдавських друзів. Ми мали можливість на власні очі побачити чим займається підприємство, яке займається органічним виробництвом. Вони ведуть дуже активну просвітницьку роботу серед виробників сільськогосподарської продукції, проводять тренінги, семінари, круглі столи, навчальні візити, - сказав С.Татусяк.

Директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук зауважив, що перш ніж почати ґрунтовну роботу з розвитку органічного виробництва потрібно провести моніторинг.

-Починати потрібно з наявних результатів аналізу ґрунту та моніторингу земельних наділів, а потім вже напрацьовувати технологію. Ми маємо визначити скільки господарств у нас у Вінницькій області готові працювати в контексті розвитку органічного виробництва. Тобто є умови, які першочергово потрібно виконати. Коли ми зробимо ці предметні напрацювання ми зможемо сідати за стіл перемовин з підприємцями, - М.Ткачук.

49605986_135265477486121_2471920070176014336_n

Керівник виконавчого апарату облагрообєднання «Вінницька рада сільгоспвиробників» Іван Пипяк зауважив, що варто лобіювати питання прийняття національної стратегії розвитку органічного виробництва.

-Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів має рекомендувати Міністерству аграрної політики та продовольства ініціювати національну програму підтримки органічного виробництва. Також важливо, коли ми будемо робити карту ґрунтів, нам потрібно не забувати, що в нас 94 населених пункти, які забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи, - сказав І.Пипак.

-На всіх об’єктах, які були забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи, через кожні 5 років ми проводимо агрохімічну паспортизацію. За рахунок атмосферних опадів ситуація покращуються, бо пройшло дуже багато часу, - у відповідь запевнив директор Вінницького відділення УкрДержфонду підтримки фермерських господарств Юрій Вельгус.

Директор Вінницької обласної філії ДУ «Держгрунтоохорона» Василь Пасічник розповів присутнім, що на сьогоднішній день на Вінниччині вже є господарства, які займаються органічним виробництвом, однак дуже невелика кількість.

-За підрахунками експертів сьогодні на Вінниччині близько 55 операторів підприємств на різних стадіях займаються органічним виробництвом. Це 4,5 тис га землі. В першу чергу органічне виробництво зосереджується на плодових, ягідних культурах, - сказав В.Пасічник.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Вінницькій області Сергій Лановик наголосив, що дуже важливо дотримуватися європейських стандартів якості органічної продукції.

-Ми маємо дотримуватися європейських стандартів якості органічної продукції: від вирощування до кінцевої продукції. Щоб людина, заплативши, наприклад, 50 грн. за літр молока отримала дійсно якісний та безпечний продукт. Ми маємо завоювати інтерес і довіру покупців, - зазначив С.Лановик.

Директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля Олександр Корнійчук зауважив, що дотримуючись європейських стандартів, вінницьким фермерам можна знайти ринки збуту за кордоном.

-Наразі перш за все ми маємо орієнтуватися на європейський ринок. Тому що в Україні вживання органічної продукції лише набирає обертів, в той час як в Європейському Союзі – це модно вже довгий час. Тож саме в Європі наша органічна продукція може мати попит, - підкреслив О.Корнійчук.

49343200_135265604152775_1544194884993286144_n

Директор Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» Вадим Мохник наголосив, що агрокластер всіляко підтримуватиме розвиток органічного виробництва в області.

-В міжнародному сільськогосподарському кластері «Дністер» ми поставили собі за пріоритет органічне виробництво, ми будемо займатися створення потужного сертифікаційного центру, - пояснив В.Мохник.

Завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Вінницької академії неперервної освіти Олександр Мудрак додав, що також потрібно буде переконати місцевих фермерів, що за органічним виробництвом майбутнє.

-Свідомість наших фермерів відрізняється від свідомості європейських фермерів. Наразі наші фермери думають про те, як якомога більше заробити і їм потрібно донести, що займаючись органічним виробництвом, вони отримають не менше, а то й більше. Потрібно довести фермерам, що вони в цьому зацікавлені, - сказав О.Мудрак.

Виконавчий директор Єврорегіону «Дністер» Микола Радіонов підсумував, що робочій групі потрібно працювати над побудовою замкнутого циклу органічного виробництва у Вінницькій області.

-Напрацювали цілісну систему замкнутого циклу органічного виробництва. Тобто від підготовки, від навчання, стажування товаровиробників до кінцевої мети: реалізації продукції на економічно вигідних для фермера умовах, - наголосив М.Радіонов.

Також присутні у ході обговорення напрацювали дорожню карту й алгоритм системного підходу органічного виробництва, зокрема: проведення просвітницьких заходів, онлайн презентацій кращих практик підприємств, в тому числі членів агрокластеру партнерів молдовсько-голандського підприємства «Prograin Organic», кущових семінарів в районах.

49819294_135265564152779_376534658944335872_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

22 Липня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
22 Липня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
22 Липня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
22 Липня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
22 Липня
Міжнародний агрокластер «Дністер» навчатиме фермерів Вінниччини аспектам виробництва органіки
22 Липня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів

Всі новини

14:40
Нд
Вінничанам видають бюлетені без паспортів
13:40
Нд
На виборчих дільницях Вінниччини недостатня кількість скриньок
12:30
Нд
Патрульних поліцейських Вінниччини спіймали на хабарництві
11:00
Нд
На Вінниччині жінка у гніві придушила свекруху хусткою
09:56
Нд
Сьогодні вінничани віддаватимуть свій голос на парламентських виборах
12:38
Сб
На Вінниччині в'язень-втікач з ножем напав на дівчину
11:00
Сб
На Вінниччині знову ліквідовували боєприпаси минулих війн
10:06
Сб
«Не всі одразу стають чемпіонами. Для цього необхідне вагоме бажання перебороти самого себе», - Вадим Мохник
08:00
Сб
Сьогодні у Вінниці та по всій Україні – День тиші
19:00
Птн
Підлітки на Вінниччині граються у «Щит і меч» (ФОТО)
17:48
Птн
4,5 тонни риби заселили у Ладижинське водосховище (ФОТО)
17:00
Птн
Тиврів почав процес створення ОТГ
16:11
Птн
ГОЛОСний скандал з кандидатом Білошкурським Олександром на окрузі №12
15:32
Птн
Муніципальна варта Вінниці змусила лікарню демонтувати шлагбаум (ФОТО)
14:46
Птн
У Вінниці з пістолетом і сокирою жінка кинулася на лікарку (ФОТО)
13:54
Птн
На купівлю системи діагностики 4D з обласного бюджету Вінниччини виділили кошти
13:08
Птн
«Слуга народу» - це не просто слова», - Анатолій Драбовський
12:30
Птн
На Вінниччині член виборчої комісії підкуповував виборців
11:45
Птн
У Вінниці кандидатка в депутати заявила про підпал автомобіля

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"