Громадськість, влада і фермери працюють над розвитком органічного виробництва на Вінниччині
  • Громадськість, влада і фермери працюють над розвитком органічного виробництва на Вінниччині
11 Січня
10:10

Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА та Єврорегіон «Дністер» створили робочу групу.

Як повідомляла «Інформаційна Вінниччина», громадська організація Єврорегіон «Дністер» завершила реалізацію проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Ініціатива впроваджувалася на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування було надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

В рамках проекту був створений Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який об’єднав фермерів України та Республіки Молдова заради спільної мети: виходу на європейські ринки збуту. Після завершення проекту агрокластер продовжив свою діяльність. Нещодавно департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації та Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» створили робочу групу, яка напрацьовуватиме стратегію розвитку органічного виробництва на Вінниччині.

9 січня у м.Вінниця відбулося перше засідання вказаної робочої групи. В рамках заходу  представники департаменту, Єврорегіону «Дністер», Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер», Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інституту охорони грунтів України, Ради сільгоспвиробників, Фонду підтримки фермерських господарств, науковці аграрних ВНЗ та місцеві фермери обговорили перспективи вирощування органічної продукції в Україні.

49584252_135265457486123_8714667275568807936_n

На початку засідання очільник Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк, що члени Міжнародного сільськогосподарського агрокластеру «Дністер» вже встигли познайомитися з діяльність молдавської компанії «Prograin Organic», яка займається вирощування органічної продукції вже більше п’яти років.

-Я впевнений, що ті напрацювання, які в нас є по створенню міжнародного агрокластеру, дуже вагомі. Підтвердженням тому слугує досвід наших молдавських друзів. Ми мали можливість на власні очі побачити чим займається підприємство, яке займається органічним виробництвом. Вони ведуть дуже активну просвітницьку роботу серед виробників сільськогосподарської продукції, проводять тренінги, семінари, круглі столи, навчальні візити, - сказав С.Татусяк.

Директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук зауважив, що перш ніж почати ґрунтовну роботу з розвитку органічного виробництва потрібно провести моніторинг.

-Починати потрібно з наявних результатів аналізу ґрунту та моніторингу земельних наділів, а потім вже напрацьовувати технологію. Ми маємо визначити скільки господарств у нас у Вінницькій області готові працювати в контексті розвитку органічного виробництва. Тобто є умови, які першочергово потрібно виконати. Коли ми зробимо ці предметні напрацювання ми зможемо сідати за стіл перемовин з підприємцями, - М.Ткачук.

49605986_135265477486121_2471920070176014336_n

Керівник виконавчого апарату облагрообєднання «Вінницька рада сільгоспвиробників» Іван Пипяк зауважив, що варто лобіювати питання прийняття національної стратегії розвитку органічного виробництва.

-Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів має рекомендувати Міністерству аграрної політики та продовольства ініціювати національну програму підтримки органічного виробництва. Також важливо, коли ми будемо робити карту ґрунтів, нам потрібно не забувати, що в нас 94 населених пункти, які забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи, - сказав І.Пипак.

-На всіх об’єктах, які були забруднені внаслідок Чорнобильської катастрофи, через кожні 5 років ми проводимо агрохімічну паспортизацію. За рахунок атмосферних опадів ситуація покращуються, бо пройшло дуже багато часу, - у відповідь запевнив директор Вінницького відділення УкрДержфонду підтримки фермерських господарств Юрій Вельгус.

Директор Вінницької обласної філії ДУ «Держгрунтоохорона» Василь Пасічник розповів присутнім, що на сьогоднішній день на Вінниччині вже є господарства, які займаються органічним виробництвом, однак дуже невелика кількість.

-За підрахунками експертів сьогодні на Вінниччині близько 55 операторів підприємств на різних стадіях займаються органічним виробництвом. Це 4,5 тис га землі. В першу чергу органічне виробництво зосереджується на плодових, ягідних культурах, - сказав В.Пасічник.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Вінницькій області Сергій Лановик наголосив, що дуже важливо дотримуватися європейських стандартів якості органічної продукції.

-Ми маємо дотримуватися європейських стандартів якості органічної продукції: від вирощування до кінцевої продукції. Щоб людина, заплативши, наприклад, 50 грн. за літр молока отримала дійсно якісний та безпечний продукт. Ми маємо завоювати інтерес і довіру покупців, - зазначив С.Лановик.

Директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля Олександр Корнійчук зауважив, що дотримуючись європейських стандартів, вінницьким фермерам можна знайти ринки збуту за кордоном.

-Наразі перш за все ми маємо орієнтуватися на європейський ринок. Тому що в Україні вживання органічної продукції лише набирає обертів, в той час як в Європейському Союзі – це модно вже довгий час. Тож саме в Європі наша органічна продукція може мати попит, - підкреслив О.Корнійчук.

49343200_135265604152775_1544194884993286144_n

Директор Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» Вадим Мохник наголосив, що агрокластер всіляко підтримуватиме розвиток органічного виробництва в області.

-В міжнародному сільськогосподарському кластері «Дністер» ми поставили собі за пріоритет органічне виробництво, ми будемо займатися створення потужного сертифікаційного центру, - пояснив В.Мохник.

Завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Вінницької академії неперервної освіти Олександр Мудрак додав, що також потрібно буде переконати місцевих фермерів, що за органічним виробництвом майбутнє.

-Свідомість наших фермерів відрізняється від свідомості європейських фермерів. Наразі наші фермери думають про те, як якомога більше заробити і їм потрібно донести, що займаючись органічним виробництвом, вони отримають не менше, а то й більше. Потрібно довести фермерам, що вони в цьому зацікавлені, - сказав О.Мудрак.

Виконавчий директор Єврорегіону «Дністер» Микола Радіонов підсумував, що робочій групі потрібно працювати над побудовою замкнутого циклу органічного виробництва у Вінницькій області.

-Напрацювали цілісну систему замкнутого циклу органічного виробництва. Тобто від підготовки, від навчання, стажування товаровиробників до кінцевої мети: реалізації продукції на економічно вигідних для фермера умовах, - наголосив М.Радіонов.

Також присутні у ході обговорення напрацювали дорожню карту й алгоритм системного підходу органічного виробництва, зокрема: проведення просвітницьких заходів, онлайн презентацій кращих практик підприємств, в тому числі членів агрокластеру партнерів молдовсько-голандського підприємства «Prograin Organic», кущових семінарів в районах.

49819294_135265564152779_376534658944335872_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Вересня
Міжнародний агрокластер «Дністер» продовжує розвивати органічне землеробство на Вінниччині
23 Вересня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
23 Вересня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
23 Вересня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
23 Вересня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
23 Вересня
Міжнародний агрокластер «Дністер» навчатиме фермерів Вінниччини аспектам виробництва органіки

Всі новини

16:31
Нд
З корогвами та іконами кілька тисяч вірян пройшлися Вінницею (ФОТО)
11:14
Нд
Хату, де буде центр ткацтва Вінниччини, розписали килимами (ФОТО)
09:00
Нд
Сьогодні у Вінниці перейматимуться екологією, а в Гнівані – енергією
16:28
Сб
На Вінниччині бувалий злодій украв у діда «Запорожця»
14:06
Сб
Силовики Вінниччини змагалися у кросі
12:32
Сб
Уночі у Вінницькому районі в ДТП загинув велосипедист
10:54
Сб
У Вінниці судять головного лікаря за розтрату 185 тис. грн.
09:17
Сб
Шість яблуньок посадили у Вінниці як подяку донорам органів (ФОТО)
08:00
Сб
Сьогодні Вінниччина святкує День миру і вшановує Тимка Падуру
18:48
Птн
У Теплицькому районі демонстрували «Пологівські обереги»
17:26
Птн
У Вінниці діти випустили кульки в мирне небо (ФОТО)
16:39
Птн
У Вінниці оштрафували працівницю дитячого центру
15:50
Птн
Європейську спадщину Вінниці покажуть на безплатних екскурсіях
15:02
Птн
У Вінниці за тяжкий злочин шукають 43-річного Олексія Борисенка (ФОТО)
14:14
Птн
У Вінниці відкрилася виставка рукотворів людей з інвалідністю (ФОТО)
13:30
Птн
Удосвіта в Сутисках на Вінниччині горіла хата
12:28
Птн
На Вінниччині продають масло виробника, якого не існує
11:46
Птн
Від першої масової страти євреїв у Вінниці минуло 78 років (ФОТО)
11:00
Птн
На Вінниччині фура зіштовхнула в кювет чотири автівки (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"