Громади Вінниччини подають до суду через незгоду з розподілом ОТГ у Перспективному плані
  • Громади Вінниччини подають до суду через незгоду з розподілом ОТГ у Перспективному плані
11 Травня
11:38

Вінницькі об'єднані громади по-різному сприйняли інформацію щодо складу громад згідно нещодавно затвердженого урядом Перспективного плану.

Він ще не є офіційним документом до оприлюднення, але його активно обговорюють. Одні радіють, тому що вдалось відстояти свою ОТГ, як окрему адміністративну одиницю. Інші засмучені, тому що до їх думки не дослухались. Є й такі, які збираються подавати до суду і вважають такий поділ на громади несправедливим.

– У нас за чотири місяці цього року бюджет виконаний на 128 відсотків. І це тоді, коли всі говорять про складне становище в громадах через пандемію. А ми впорались, ми працюємо, у нас спроможна громада. І це визнано на рівні органів центральної влади, інакше б ми не стали об’єднаною громадою, - запевняє голова Павлівської ОТГ Віктор Кособуцький. – Ми не погоджуємось ставати частиною Калинівської ОТГ. Ми хочемо бути окремою громадою. Тому подаємо в суд. Зараз юристи складають заяву щодо цього. Також знаю, що в суд хочуть звернутись й громади Гранова, Гавришівки, Сокиринець.

За новим Перспективним планом, до Калинівської ОТГ мають відійти 23 громад, в їх числі - громади вже існуючих Новогребельської та Павлівської ОТГ. Наразі до Калинівської ОТГ входять місто Калинівка та село Дружелюбівка.

Росошанська ОТГ теж має «поглинутись» ще не створеною Липовецькою ОТГ. Крім того, планується, що загалом у Липовецьку ОТГ об’єднаються 18 громад, причому, одна – з Оратівського району.

– Наша громада вже три роки існує, хоча ми готові були об’єднатись ще раніше. Але чекали, поки нам дозволять приєднати громаду з сусіднього району, - говорить голова Росошанської ОТГ Володимир Сличук. – За ці роки ми показали великий позитив. Наша громада визнана середньоспроможною.  Ми зробили у всіх наших громадах і дороги, і ФАПи. У нас є багато інвесторів, тому що логістика дуже гарна, все поряд: і залізниця, і автодороги. Ще два інвестори планують зайти. Соціальна інфраструктура теж на вищому рівні. Одну з кращих шкіл в області маємо. Тому люди розчаровані таким рішенням уряду.

А ось сільська ОТГ, яка була створена одна з перших у 2015 році і їй пророкували швидкий занепад, відстояла своє право бути окремою адміністративною одиницею. Це Студенянська ОТГ.

– Нам постійно говорили, що ми все одно будемо частиною Піщанської ОТГ. І навіть на суди подавали. Ми нікого не слухали, працювали, створювали всі умови для розвитку. ЦНАП ми відкрили перший серед ОТГ в області. Намагались рухатись на крок вперед.  Якщо, наприклад, інші відкривали відділи соцпослуг, або замовляли цю послугу в районі, ми створили Центр надання соціальних послуг. А на базі амбулаторії – Центр надання медичних послуг. Перші в області беремо участь у пілотному проекті «Соціальна громада», завдяки якому пришвидшуються оформлення пільг та субсидії. Також у нас є свій відділ культури, молоді та спорту. З 2018 року наша школа отримала статус опорної. В кінці квітня почали будівництво будинку сімейного типу. Тепер всіх діток з нашої ОТГ заберемо з інтернатних закладів до себе. А якщо до нас приєднаються ще чотири сільради, ми ще більше зможемо зробити в нашій великій громаді, - запевняє заступниця голови Студенянської ОТГ Валентина Ружицька.

До Студенянської ОТГ згідно із Перспективним планом мають приєднатися Болганська, Грабарівська, Кукулівська, Трибусівська громади.

– Так, приклад Студенянської ОТГ унікальний - це один з винятків, що підтверджують правило. Коли вони створились, ще в 2015 році, то пройшли і супротив району, і судові позови. Їм всі казали, що вони "неспроможні", не відповідають Методиці Кабінету Міністрів і таке інше. А вони собі спокійно працювали, і зараз в Перспективному Плані залишились окремою об’єднаною громадою, більше того - ще й розширяться, - зауважує голова громадської організації "Ресурно-інформаційний центр "Громади Вінниччини" Андрій Кавунець. – Але досить багато громад залишились незадоволені цим затвердженим варіантом Перспективного плану. Звісно, в першу чергу - це ті 11 ОТГ, які фактично будуть ліквідовані та увійдуть в склад інших ОТГ. І серед цих 11 ОТГ є такі, що показали свою спроможність на практиці, відповідають всім вимогам Методики, а тепер мусять увійти до складу іншої ОТГ. Причому таких громад досить багато - в цілому по Україні більше 200. Деякі з них вже хочуть оскаржувати в суді рішення Кабміну. Звісно, якщо таких громад назбирається достатня кількість, то у них є шанс змінити ситуацію на свою користь. Особливо великі шанси у тих ОТГ, що відповідають Методиці та усім вимогам щодо спроможності, адже саме це мало бути визначальним під час формування Перспективних планів.

Андрій Кавунець розробив таблиці щодо формування громад відповідно до Перспективного плану. Жирним шрифтом в першому та третьому стовпчику виділено ОТГ, що вже існують:

0001

0002

0003

0004

0005

0007

0008 0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0006_a

Автор: i-vin.info
Коментарів 3
Житель Войнашівської ОТГ 09:38 / 12.05.2020
Войнашівська ОТГ також планує звертатись до суду!
Житель Ковалівської ОТГ 14:52 / 12.05.2020
А Ковалівську ОТГ навіть не виділили в списку, хоча вона існує 3 роки і спроможна
Житель Барської ОТГ 16:06 / 12.05.2020
А я не можу зрозуміти той факт, чому Маньківці ідуть до Жмеринського району. Тобто до Северинівської громади. Ще не вистачало наш район зменшувати.

Читайте також:

21 Жовтня
На Вінниччині буде 63 ОТГ, - проєкт уряду
21 Жовтня
Села Писарівна і Щітки можуть приєднатися до Вінницької ОТГ
21 Жовтня
Немирів приєднує до себе 12 сільських громад
21 Жовтня
До Жмеринської ОТГ приєдналися три села
21 Жовтня
Три нові об’єднані громади Вінниччини проведуть вибори у грудні (ПЕРЕЛІК)
21 Жовтня
У Мурованокуриловецьку ОТГ увійдуть майже всі села району

Всі новини

08:55
Срд
Багата українська шляхта носила слуцькі пояси
19:35
Вт
«Ми за день переживаємо у шість разів більше стресу, ніж батьки дітей без інвалідності за рік» – у Вінниці стартує соціальний проєкт
18:20
Вт
Динозаври у Вінниці «оживуть» на свято Миколая
17:05
Вт
Після виборів на сесію зберуться вінницькі депутати попереднього скликання
15:50
Вт
У понад 600 будинків вінничан подали тепло
14:27
Вт
Біля Родинного озера у Вінниці облаштовують «сухий» фонтан
12:40
Вт
Вінниччина займає 16 місце по захворюваності на коронавірус серед регіонів
11:15
Вт
На Вінниччині до висадження мільйона дерев долучилися усі громади області і побили запланований рекорд
09:45
Вт
Чемліти жінки «передали» чоловікам
08:20
Вт
Здорова і квітуча: вінничанки взяли участь у симоволічній акції (ФОТО)
19:55
Пнд
В одному з мікрорайонів Вінниці ремонт дороги завершать наступного року
16:55
Пнд
У Вінницьких маршрутках відсьогодні встановлюватимуть валідатори
15:40
Пнд
Вінничани зможуть отримати щеплення від грипу за пів ціни
14:05
Пнд
Сім'я колишнього міського голови Вінниці захворіла на COVID19
13:00
Пнд
"Я люблю Козятин": нарешті у місті встановили патріотичний напис
11:00
Пнд
Коронавірус на Вінниччині: скільки нових хворих виявлено в області за останню добу
09:15
Пнд
Українські жінки одягали шушун на свята та до церкви
17:15
Нд
Вінниччина доєдналася до Національної акції «Озеленення України»
16:05
Нд
Вінницька «Нива» програла на власному полі

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"