Ідея унікальної арт-книги вінничанки Олени Присяжнюк буде презентована у Брюсселі
  • Ідея унікальної арт-книги вінничанки Олени Присяжнюк буде презентована у Брюсселі
14 Вересня
19:55

Лабораторія Креативу об’єднала 10 молодих і активних вінничан.

Олена Присяжнюк розповіла про участь в міжнародному проєкті «Youth4cul/future» та секрет своєї перемоги.

Розкажіть про цей унікальний проєкт Youth4cul/future.

–«Центр розвитку Пангея Ультіма» давно відомий в осередку творчих та вільних духом вінничан, оскільки ініціює європейські інноваційні проєкти та створює унікальні освітні можливості для бажаючих вийти за рамки звичного світосприйняття.

Лабораторія Креативу «Youth4cul/future» - міжнародний проєкт програми Erasmus Plus за підтримки European Commission, що проходив одночасно у 10 країнах світу. Вінниця була єдиним українським партнером.

На онлайн-платформі можна скачати посібник, що стане в нагоді молодим підприємцям, організаторам та тренерам і сприятиме розвитку молодіжного потенціалу.

photo_2020-09-13_18-47-29

На Вашу думку, для чого існують подібні проекти та в чому їх цінність?

- Подібні проєкти створені з місією зміксувати матеріальні та нематеріальні цінності і десь на їх перетині знайти унікальну родзинку/ідею для підприємницької діяльності. Тобто створити цілу філософію майбутнього комерційного продукту.

Мені дуже пощастило, оскільки Лабораторія Креативу об’єднала 10 молодих і активних вінничан, які мають пристрасть до творчості та прагнуть інтегрувати власні креативні ідеї у бізнес-середовище, розпочати підприємницьку діяльність у площині культурної та соціальної сфер.

В рамках проєкту ми відвідали 6 неформальних зустрічей у найкреативніших локаціях Вінниці, які одночасно слугували нам прикладами успішних бізнес-кейсів та здійснення мрій людей, які змогли дати життя/крила своїм шаленим ідеям.

Вважаю, це був найдієвіший мотиваційний інструмент, який у синергії із освітньою програмою курсу підвищував наш рівень ділового мислення, самовираження, генерації та удосконалення ідей, побудови бізнес-плану та наповнення емоціями кожного з нас зсередини.

Думаю, що головна цінність Youth4cul/future – запалити вогонь, розкрити потенціал, надихнути на звершення, заявити про себе, знайти таких же неординарних однодумців та окрилити мрії – саме такі відчуття переповнювали мене на фініші проекту.

photo_2020-09-13_18-47-29 (3)

Ви стали переможцем Лабораторії Креативу – виграли грошове заохочення та поїздку до Брюсселю, що це означає для Вас?

– Перемога стала вагомою для мене та має надвисоку емоційну цінність, оскільки моя мрія пройшла шлях цілковитого забуття, зневіри і душевних поневірянь  довжиною у 29 років. Це мало чи багато – не знаю, напевно, суть не у часових проміжках. Переконана, що для кожного важливо бути почутим, потрібним, а іноді просто бути. Саме ці емоції стали моєю особистісною перемогою на даному проєкті.

Лише уявіть відчуття: душа роками томиться у своїй «мушлі» і не наважуєшся навіть визирнути у цю круговерть життєвих подій; людина закриває себе, свої таланти, потреби, мрії у величезних неприступних фортецях; із завмиранням подиху дивляться на тих, хто розбиває вщент свої зони комфорту і заявляє всесвіту про свої щирі, істинні, по-дитячому безпосередні бажання… Страшно?! Так, мені було дуже страшно (не зважаючи на значну кількість вже наявних досягнень), бо бути справжнім собою – то завжди інтимно та хвилююче, це потребує душевного оголення, свідомого вибору, утилізації всіх масок і ролей, готовності до різного ставлення і, не зважаючи ні на що, збереження особистісної системи цінностей.

Безмежно вдячна команді проєкту за створення цієї особливої атмосфери, яка дозволила заявити самій собі, оточуючим, а в майбутньому Брюсселю і світу про мою дорослу мрію із душею маленької дівчинки. В цьому моя перемога!

photo_2020-09-13_18-47-29 (4)

З якою ідеєю Ви прийшли на Лабораторію креативу і над чим креативили впродовж навчання?

– Загалом, я маю чотири мрії, які хотілося б втілити у життя та комерціоналізувати. Вибір ідеї для участі в Лабораторії креативу був інтуїтивним, концепція навчальної програми була побудована на свободі мислення та уяви, тому я вирішила зробити те, чого боялася найбільше – випустити на «волю» свої фантазії та показати оточуючим своє світобачення.

Я презентувала свою творчість – поезію «little Girl» та пов'язану з нею ідею щодо створення унікальної Арт-книги. «little Girl» – не просто вірші про нерозділене кохання абощо, це глобальна філософія особистісного і духовного зростання кожної окремої людини, яка інтегрується з етапами становлення держави України. Адже моя країна також молода і проживає трансформаційно- турбулентні роки, саме тому у книзі буде справжня душа України – як прототип маленької щирої дівчинки, красивої, вільної духом, квітучої, сильної, молодої, перспективної, талановитої, з вірою у світле майбутнє…

Прагну створити по-справжньому естетичний, вишуканий та «смачний» культурно-мистецький продукт. У своїй Арт-книзі мрію оживити сучасну українську поезію створивши художній образ маленької рудоволосої дівчини, яка здійснює віртуальні подорожі найвідомішими туристичними локаціями багатої української землі. Завдяки інноваційним технологіям доповненої реальності можна буде познайомитись із багатовіковим історичним надбанням та почути музику відомих українських композиторів (класиків), яка лунатиме на сторінках книги.

Зокрема, презентація колоритності креативної індустрії України буде доступною 14 мовами одночасно, дана аудіальна функція також передбачається.

Моя особистісна місія – нести у світ красу, зокрема української мови, мистецтва, музики, творчості індивідуальних митців, відомих класиків та вагомість вкладу багатьох видатних особистостей, які будуть задіяні у перекладі та озвученні поезії різними мовами.

Для мене важливо зробити мистецтво інклюзивним – тобто, доступним для усіх зацікавлених. Саме тому люди з інвалідністю по зору чи слуху зможуть з легкістю користуватися Арт-книгою (на щастя, ми маємо необхідні технології в Україні).

Звісно, дана ідея є глобальною та потребує тісної міжнародної колаборації та міжсекторального партнерства. Я вірю, що в результаті вдасться створити унікальний промоційний продукт для презентації потенціалу України на культурній арені світу.

photo_2020-09-13_18-49-42 

Про що йдеться у «little Girl» та яка історія народження псевдоніму?

– Зізнаюся, що не намагаюся позиціонувати себе як видатну поетесу чи претендувати на літературний «Оскар», не ганяюся за нагородами та відзнаками (напевно, на даному етапі для мене це не так важливо).  

Просто пишу серцем, розповідаю про справжнє, ділюся сокровенним, знаходжу однодумців, наповнююсь музою, генерую нові ідеї задля промоції письменності та освіченості (в першу чергу самої себе).

Свій перший вірш на 4 стрічки я написала у 6 років – дякую своїм батькам, які зберегли мої перші дитячі римування. Відтоді довгі 29 років я ховала свої почуття від самої себе і всіх оточуючих, складала у найтемніші закутки шафи томи списаних віршами зошитів (щоб ненароком ніхто не побачив). Бо мені завжди говорили, що це нічого не вартує і людям немає ніякого діла моїх віршованих рядків. Дивно, але лише пройшовши всі можливі кола пекла і життєвого досвіду, подорослішавши і змінивши сотні ролей – одного дня я зрозуміла, що треба не бігти вперед за мнимими пошуками самої себе, а повернутися назад. Ось тоді і відбулася довгоочікувана зустріч із собою справжньою – наївною, смішною, безпосередньою, мрійливою, закоханою в усе оточуюче маленькою дівчинкою (little Girl). Звісно, дві мої маленьких янголи-донечки ще більше переконали мене у актуальності душевної чистоти та любові до світу, людей, до себе…

photo_2020-09-13_18-48-51 

«вихід» в життя

заплющ очі на те, що бачиш
і уникнеш всього, що знаєш
але серцем все ж відчуваєш
навіть те, що в собі ховаєш…
замикаєш душевну браму
на мільярди завісів ржавих
а в усмІшці ховаєш драму
і в долонях сліди ширшаві…
закриваєш в минуле двері
що з майбутнім були єдині
залишаєш себе в печері
і з собою думки ревниві…
вибираєш безпечне місце
й почуттів незбагненну тишу
свого світу мізерне днище
свого серця німу картину…
проживаєш себе навмисно
спопеляєш себе свідомо
населяєш подій намисто
і так хочеш втікти додому…
ще блукаєш в сльозах відтінків 
та пірнаєш у бездну долі
не поставиш собі «відмінно»
ні таємно, ні мимоволі…
…і все, ніби, в житті логічно
але раптом одна людина
просто так, типу символічно
пробуждає в тобі….ДИТИНУ

…тій дитині в печері тісно, 
нецікаво, незримо, темно
вона прагне всього у змістах -
це є вихід в життя… напевно…

Олено, переглядаючи вашу особисту сторінку в соціальних мережах, можна побачити численні публікації щодо Вашої участі в багатьох національних та міжнародних проектах, подіях, заходах. Скажіть, де ви знаходите усі ці можливості та енергію для їх втілення?

– Так, у мене дуже активна (іноді аж занадто) життєва позиція. Насправді, участь у різноманітних проектах та навчальних програмах – то лише моя особиста ініціатива та невтомне бажання відкривати ще незвідані горизонти.

Закоханість у життя та людей – ось що веде мене вперед і слугує своєрідним магнітом. І чим глибше я наважуюсь пірнути у безмежність освітніх просторів – тим цінніший досвід отримую.

Доля привнесла мені найважливіший урок: найбільше багатство – ні, зовсім не гроші, а люди – їх душі, життєві історії, доброта, щирість, відкритість, теплота сердець, підтримка, допомога… Ось такі (типу банальні) цінності утворюють океани незабутніх емоцій та глибинного натхнення, які я черпаю у взаємодії з кожною неповторною особистістю на різноманітних проектах.

Соціальний капітал – одне із найважливіших моїх «досягнень». Хоча, я не намагаюся цього досягати – просто живу душею, вірю в людей, відкриваюсь сповна, обожнюю спілкування, щиро ділюся енергією, не боюся помилитися, не ховаю свої мрії та дуже ціную таких же «крилатих» мрійників.

Насправді, я не маю якоїсь таємної «формули» успіху. Усі мої життєві перемоги і досягнення створені серцем, можливо тому, що я зосереджуюсь, захоплююсь, віддаюсь і щиро отримую задоволення від самого процесу участі у певному проєкті. Так було і цього разу. Вірю, що мрії народжуються і розправляють крила саме у атмосфері невимушеності, свободи думок, нешаблонності відчуттів.

photo_2020-09-13_18-27-15

Які плани на майбутнє?

– Ох, я маю грандіозні плани на майбутнє. Часто жартую (або ні), що хочу підкорити світ.

У вільний від роботи час планую продовжувати роботу над Арт-книгою «little Girl», яка потребує чимало часу і зусиль в напрямку пошуку партнерів для перекладу поезії, аудіозапису носіями мови, дизайнерського оформлення, пошуку відповідного музичного наповнення, обрання ряду цікавих туристичних локацій та створення віртуальних турів.

Дуже хочу, щоб навколо «little Girl» об’єдналися креативні особистості із багатьох країн і ми разом створили ціннісний культурно-мистецький прецедент. Вірю, що у моєму оточені таких людей вистачає і глибоко переконана, що на шляху імплементації моєї шаленої ідеї я обов’язково зустріну таких же невгамовних та неординарних особистостей. 

Лабораторія Креативу «Youth4cul/future» також не завершується, адже попереду поїздка до Брюсселю та презентація там усіх проектів вінницької команди. Також, незабаром усі учасники проєкту знову зустрінуться на заключному івенті, щоб поділитися наявними успіхами щодо реалізації заявлених ініціатив.

Зокрема, у вересні у арт-кафе «Синій кактус» відбудеться презентація програми «Ерасмус+» та неформальної освіти, буде створена цікава фото-локація, виставка світлин якої триватиме цілий тиждень. 

photo_2020-09-13_18-47-29 (2)

Збірка була розроблена спільними зусиллями міжнародних партнерів: ADVIT (Молдова), Молодіжної асоціації «Droni» (Грузія), Центру розвитку Пангея Ультіма (Україна), Молодіжного навчального центру “Fialta” (Білорусь), Youth Mix (Вірменія), CODEC vzw (Бельгія), Geoclube (Португалія), Associacio Cultural Tabala (Іспанія), PlanBe, Plan it Be it (Кіпр), Connecting Europe (Італія)

Більше інформації про нашу організацію та про проект Youth4cul/future за посиланнями: 

www.pangeya.com.ua

https://www.facebook.com/pangeyaultima/

https://www.facebook.com/KA2-Youth-4-Culfuture-823401934701375/ 

Нагадаємо, Екслібрис відомого українського графіка презентували у Вінницькому музеї.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Олена Присяжнюк.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

14 Квітня
В територіальній громаді на Вінниччині встановили інклюзивний майданчик
14 Квітня
На Вінниччині засудили жінку, яка присвоїла понад 100 тисяч гривень
14 Квітня
На Вінниччині за останню добу пожежники майже 40 разів боролися з вогнем
14 Квітня
Цвіт магнолій заполонив Вінниччину
14 Квітня
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало понад 700 пацієнтів
14 Квітня
Вінничани мають можливість відправити «меседж у космос»

Всі новини

18:40
Вт
В територіальній громаді на Вінниччині встановили інклюзивний майданчик
17:20
Вт
На Вінниччині засудили жінку, яка присвоїла понад 100 тисяч гривень
14:50
Вт
На Вінниччині за останню добу пожежники майже 40 разів боролися з вогнем
13:10
Вт
Цвіт магнолій заполонив Вінниччину
11:45
Вт
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало понад 700 пацієнтів
10:10
Вт
Вінничани мають можливість відправити «меседж у космос»
08:40
Вт
Гімнастика для очей захистить від проблем із зором
20:15
Пнд
У Вінниці розпочали роботу над інфраструктурним проєктом вартістю у 100 млн гривень
19:15
Пнд
У Вінниці горів сухий очерет
18:43
Пнд
Від сьогодні у Вінниці вимикають опалення
15:05
Пнд
В селі на Вінничині затримали підозрюваного, який до смерті побив жінку
13:45
Пнд
«Башту та Мур» планують реставрувати: Вінницька облрада шукає гроші
11:55
Пнд
Останніми днями на Вінниччині стрімко знизилась добова кількість хворих на «ковід»
10:35
Пнд
Сьогодні на Вінниччині зариблюватимуть водосховище
08:30
Пнд
Плавати на каяках потрібно за дотримання суворих правил безпеки
20:00
Нд
Сім’я з Вінниці хоче облаштувати на Південному Бузі водний сад
18:55
Нд
На Вінниччині стартувала заборона на ловлю риби
16:50
Нд
Вінничанка отримала перемогу на міжнародному фестивалі-конкурсі «Весняні Зорі»
15:10
Нд
Вінницяоблводоканал попереджає про зниження тиску подачі води

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"