«Іноді люди навіть не знають, хто у них депутат на вулиці» – депутат Вінницької облради
  • «Іноді люди навіть не знають, хто у них депутат на вулиці» – депутат Вінницької облради
15 Вересня
18:15

Про прозорість роботи органів місцевого самоврядування, або як громада може впливати на роботу органів місцевого самоуправління «Інформаційній Вінниччині» розповів депутат Вінницької обласної ради Вадим Соляник.

Vadym_Solyanyk_20

Протягом останнього періоду багато часу приділяється впровадженню різноманітних проєктів, які підвищують рівень прозорості роботи органів влади та дозволяють контролювати роботу органів місцевого самоврядуванню. Проте, в більшості випадків обізнаність населення в цих питаннях залишається недостатньою.

– Люди в селах іноді навіть не знають, хто у них депутат, а прізвище депутатів інших рівнів – й поготів, - говорить Вадим Соляник. – Я при зустрічах постійно роз’яснюю, проводжу консультації щодо цього. Адже люди вже сьогодні не виходячи із дому мають знати, до кого з якими питаннями можуть звернутись, де можна ознайомитись із різного роду інформацією щодо діяльності органів місцевого самоврядування, які повноваження мають депутати різних рівнів тощо.

Vadym_Solyanyk_3-1

Депутат переконаний, що робота влади має бути легкодоступною та прозорою. Тоді мешканцям громад легше контролювати дії представників влади, а головне – мати можливість впливати на прийняття рішень та як наслідок більше довіряти владі. Чудовим прикладом прозорості роботи ради, за його словами, є Вінницька обласна рада. Адже визнана найпрозорішою на всеукраїнському рівні. Всі рішення, які мають прийматись на сесії облради, оприлюднюються не пізніше, як за 20 днів до дня проведення сесійного засідання.

– Насправді це є вимога закону України, проте на практиці більшість рад різних рівнів ігнорують дану норму. Ще одним важливим інструментом прозорості є офіційний сайт. В законі України чітко передбачено вимоги до наповнення сайту та інформації яка має бути на ньому загальнодоступною. Проте, знову ж таки, дана норма ігнорується більшістю рад. І одним із прикладів такої ради є Шаргородська міська рада. Ми спільно із міськими та районними депутатами більш як рік домагались впровадження офіційного сайту, оприлюднення інформації щодо проведення комісій, президій та сесій, розміщення переліку питань за 20 днів, як того вимагає закон, публікування рішень виконавчого комітету і сесій та багато іншого, - наголошує він. - Це є дуже важливі питання, ігнорування яких тягне за собою відповідальність. Саме завдяки злагодженій роботі ми змогли досягти значних результатів у цьому напрямку, проте більшість вимог так і залишається недоступною для громади.

Vadym_Solyanyk_10

Ще одним важливим питанням залишається – звітність. І в цьому напрямку, говорить Вадим Соляник, ситуація не така критична, проте велика кількість звітів голів різних рад залишається формальністю.

– Так вже склалось, що звітність – це не процес обговорення вирішення поставлених задач за минулий період, а зачитування фінансових показників, в яких люди зазвичай нічого не розуміють. Більше того, про дані звіти та про їх існування не знає більш, ніж 80% громади. Для ефективного розвитку будь-якої громади повинно бути «живе» та постійне спілкування із нею. Я переконуюсь у цьому постійно. Люди є колосальним джерелом інформації, та точно знають, що їм потрібно. Люди – це і є громада. А влада мала б, дослухавшись до думки громади, формувати та планувати свою роботу, направлену на вирішення цих проблем. Тільки тоді буде результат і почне збільшуватись довіра, - зауважує депутат.

Vadym_Solyanyk_3-21

Також в громадах дуже цікавляться, як виграти кошти на фінансування певних проєктів.

- Проєкти це досить дієвий механізм залучення коштів в громади із зовнішніх джерел. Я завжди готовий пояснювати, вчити, та допомагати реалізовувати проекти. Проте, головним все ж залишається самостійне написання проєктів, оскільки це дасть змогу отримати живе конкурування із різних напрямків, і як результат ми отримаємо значно більшу кількість проєктів і залучених коштів, - підкреслює Вадим Соляник. – Тим більше, будь-які спільні справи згуртовують людей, дають можливість відчути громаду як одне ціле. А це є першочерговим завданням для керівників усіх рівнів. Адже в тому селі та містечку, де живуть небайдужі люди, формується міцна основа нашої країни.

Vadym_Solyanyk_3-31

Спільна робота підвищує ступінь довіри населення до органів місцевого самоврядування. Люди відчувають свою причетність до покращення умов життєдіяльності громади та бачать реальні дії влади.

– Важливим інструментом залишається безпосередня участь громади у вирішенні питань різного напрямку та участі у різних проектах. Тоді й народжується довіра до органів влади, тоді люди готові ще більше включатись та активно працювати на благо громади, - запевняє депутат. - Люди, які щось самі організовували, вже не відмахнуться від проблем, а будуть самі контролювати процес. Наприклад, мене вже запитували в одному селі: «Як дізнатись, скільки коштів загалом витрачено на водогін, ми теж скидались, і хочемо знати, хто скільки виділив». Якщо є мета, яка об’єднує громадян, це чудово.

Vadym_Solyanyk_5-22

Як зазначає Вадим Соляник, він особисто постійно вивчає багато інформації про діяльність тої чи іншої громади. Мовляв, на сьогодні є багато ресурсів, які дозволяють це робити.

– Головне – бажання та активність. На жаль, у людей дуже великий рівень необізнаності щодо своїх прав. Тобто, в розмовах дуже часто чую про те, що люди розуміють та знають, що вони хочуть проконтролювати. Вони про це активно заявляють у розмові та вміло відстоюють свою точку зору. Проте на прохання спільно зробити різного роду запити, звернення та хоча б якісь дії задля вивчення та вирішення ситуації відповідають відмовою. Пояснення просте: «Ми все одно нічого не зможемо змінити, все це даремно тощо». В цьому і полягає наша основна проблема. Ми не переходимо із стадії обговорення проблем до конкретних дій, направлених на їх вирішення.

Vadym_Solyanyk_27

Прозорість роботи влади може бути ще більше підкреслена, якщо ведеться група громади у соцмережах.

 – Сьогодні соціальні мережі все більше стають полем для активного обговорення проблем громади. Це дуже перспективний інструмент комунікації. Люди завжди можуть бути в курсі новин їх села чи містечка, а також коментувати та надавати свої пропозиції. Деякі громади так і працюють. І це, дійсно, ефективний механізм взаємодії між владою та громадою, - говорить пан Соляник.

 Депутат додає, що об’їздив майже всі села Шаргородського району. І на прийомах громадяни найчастіше звертаються за юридичними консультаціями. Також актуальними є питання отримання земельних ділянок, в тому числі, учасниками АТО/ООС. Крім того, цікавлять людей соціальна проблематика.

Нагадаємо, на Вінниччині призначили двох нових голів РДА.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото надані Вадимом СоляникомАвтор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

08 Травня
Вінничани 5-11 класів повертають на навчання до шкіл
08 Травня
Вінниця доєдналася до Всесвітнього Дня пам'яті та примирення
08 Травня
Школа-інтернат на Вінниччині під загрозою закриття – люди вийшли на мітинг
08 Травня
На Вінниччині є справжнє «спаржеве королівство»
08 Травня
Для втамуння спраги можна пити не тільки воду
08 Травня
Вінничанин організував шахрайську схему і привласнював авто

Всі новини

18:05
Сб
Вінничани 5-11 класів повертають на навчання до шкіл
16:35
Сб
Вінниця доєдналася до Всесвітнього Дня пам'яті та примирення
14:25
Сб
Школа-інтернат на Вінниччині під загрозою закриття – люди вийшли на мітинг
13:13
Сб
На Вінниччині є справжнє «спаржеве королівство»
10:26
Сб
Для втамуння спраги можна пити не тільки воду
18:35
Птн
Вінничанин організував шахрайську схему і привласнював авто
16:55
Птн
На дорогах Вінниччини встановлюють камери для фіксації порушень ПДР
15:45
Птн
У Вінницькому військово-медичному клінічному центрі працює 11 Заслужених лікарів України
14:25
Птн
У вінницьких школах поліцейські провели акцію «Стоп булінг»
13:05
Птн
На Вінниччині ремонтують міст вартістю майже триста мільйонів гривень
11:35
Птн
Коронавірус на Вінниччині: ситуація станом на 7 травня
10:25
Птн
Вінничани мають змогу безкоштовно вивчати голландську мову
08:45
Птн
Поради вінничанам для правильного харчування
19:08
Чтв
Чи загрожує лісам Вінниччини деградація лісового різноманіття (ФОТО)
18:04
Чтв
До Вінницького музею приїхали роботи українського «Рибака»
15:20
Чтв
У Могилів-Подільську запускають роботу нового кардіоцентру
13:26
Чтв
У Вінниці масштабна пожежа (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)
12:27
Чтв
Вщент розбитий мотоцикл та водій у лікарні: ДТП у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)
11:50
Чтв
Сьогодні від «ковіду» на Вінниччині померло в два рази більше осіб, ніж вчора

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"