Хто допоміг Антонець поновитись на посаді?
  • Хто допоміг Антонець поновитись на посаді?
05 Серпня
07:29

На початку травня рішенням голови обласної ради Сергія Свитка було звільнено 32 головних лікарів медичних установ обласного підпорядкування. Згодом їх кількість збільшилася до 36. Причина звільнення медиків - закінчення строку трудових контрактів. Крім того, за словами заступника голови облради Наталії Солейко, на деяких головних лікарів надходили численні скарги. Таким чином керівники самоврядного органу вирішили «прочесати» ряди  очільників медзакладів, мовляв, якщо вони не були корупціонерами і сумлінно виконували свої посадові обов’язки, то з легкістю пройдуть і громадську перевірку.  

Почався виснажливий марафон слухань, обговорень, затвердження кандидатур незчисленними «Самооборонами», громадськими активістами, трудовими колективами. Така процедура пошуку керівників лікарень – намагання зробити цей процес максимально прозорим та відкритим. Але знайшлись і так звані «представники громади», які швидко зметикували, що їм теж може щось перепасти від зацікавлених медиків і, в результаті, перетворили процес вирішення кадрових питань обласного рівня на базарні торги.

Більше місяця кандидати проходили кастинги, їх мало не допитували на детекторі брехні та коли усіх «затверджувальників» було нарешті втішено, претенденти на 24 вакантні посади пройшли депутатську президію, а проект рішення про їх призначення було винесено на затвердження сесії. Тоді залишилось 12 спірних посад, на сьогодні їх 6: Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня; Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи; Вінницька обласна психіатрична лікарня №2; Обласне бюро судово-медичної експертизи; Крижопільська туберкульозна лікарня; Тиманівський обласний протитуберкульозний санаторій для дорослих. За словами директора департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації Тетяни Бабій в цих медичних закладах призначено тимчасово виконуючих обов’язки. Проте не у всіх, приміром в обласній дитячій лікарні все ще керує Тетяна Антонець – їй дозволив суд

Депутат обласної ради, що донедавна очолювала фракцію «регіоналів» в облраді, Тетяна Антонець веде жорстку війну за свою посаду. Її тактичним та  стратегічним прийомам можуть позаздрити досвідчені військові стратеги. Тетяна Іванівна швидко зорієнтувалась, що напад – це найкращий захист, заручилась підтримкою  союзників і «закрутила» ситуацію на стільки, що  сьогодні вже, мабуть, більша загроза відставки зависла над керівництвом обласної ради ніж над депутаткою...

Трохи історії

На розгляді Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться позовна заява депутата обласної ради Івана Лєти, який хоче відібрати у голови обласної ради Свитка право підписувати розпорядження про призначення та звільнення керівників комунальних закладів у міжсесійний період. Мовляв, депутатів позбавили можливості брати участь у вирішенні кадрових питань та вносити власні кандидатури на розгляд сесії.

До 1999 року управління комунальними закладами здійснювала облдержадміністрація. Але, за ініціативи відомого нардепа-вінничанина Григорія Калетніка, який на той час був головою Вінницької обласної ради, ці повноваження були передані самоврядцям. Таким чином, аби по кожному кадровому призначенню не скликати окрему позачергову сесію, у міжсесійний період розпорядження про призначення та звільнення керівників комунальних закладів підписував голова облради, а на черговій сесії депутати затверджували їх. За такою схемою депутати працювали більше 10 років, допоки в листопаді 2013 року, не погодились передати право ставити підписи під кадровими призначеннями голові ОДА. Але з обов’язковим подальшим затвердженням на сесії. Тоді на голову облради Сергія Татусяка посипався шквал критики, мовляв він відбирає у депутатів право вирішувати кадрові питання обласного рівня. Особливо активно тоді скандалили депутати-опозиціонери з фракцій «Батьківщина» та «Єдність». Депутат Тетяна Редько на сторінках своєї газети «33 канал» розміщувала критичні статті.

Сам Татусяк тоді пояснював, що прийняття цього рішення передає лише право ставити підпис на документі, який все-рівно не пройде без депутатського узгодження та затвердження. Чергова 18 сесія облради проголосувала за передачу повноважень, але, так сталось, що зовсім не на довго.

Під час революційних подій 22 лютого 2014 року на 22-ій позачерговій сесії обласної ради Сергій Татусяк пішов у відставку, а на його місце депутатський корпус обрав «майданівця» Сергія Свитка. Тоді ж облрада поспішила затвердити рішення «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні». В одному з пунктів цього документу йшлось про скасування рішення 18-ї сесії щодо делегування повноважень голові ОДА. За іронією долі, сьогодні саме цей пункт став причиною позову депутата Івана Лєти до обласної ради.

рішення 671

Лєта, ах, Лєта!

Голова Вінницької обласної організації профспілки медичних працівників, депутат обласної ради Іван Лєта – позапартійний та позафракційний. Проте він входить до депутатської групи «Совість України», яку очолює заступник Вінницького міського голови Валерій Коровій. До речі, ще місяць тому, під час засідання президії облради, де розглядалось питання призначення керівників медзакладів, Валерій Коровій відкрито підтримав кандидатуру Тетяни Антонець на посаду головного лікаря обласної дитячої лікарні. Він наголосив, що «Совість України», яку він очолює в облраді, на її боці. Як бачимо, «Совість» вже почала підставляти своє плече Антонець, адже, якщо суд за позовом Лєти скасує повноваження Свитка, то розпорядження про її звільнення втратить чинність. Таким чином, попри гучні громадські протести  Антонець з легкістю поновиться на посаді головного лікаря...

-          Депутат обласної ради Іван Лєта відстоює пані Антонець і подав до суду на Свитка, щоб скасувати його повноваження. Можливо це співпадіння, але адвокат у Лєти і у Антонець один і той самий, - зауважила під час нещодавньої прес-конференції лідерка обласної парторганізації «Батьківщина» Людмила Щербаківська.

Дійсно, юридичний супровід по обидвом справам - і щодо поновлення на посаді Тетяни Антонець, і щодо скасування повноважень голови облради, веде адвокат Оксана Шевчук.

Шевчук Вона підкреслює, що не розглядає дану справу, як політичну, але як би їй не хотілось політичний бекграунд цього спору очевидний.

-      У лютому 2014 року всі повноваження, які раніше відносилися до ради і до адміністрації передано одноособово голові ради. Це спричинило таку ситуацію, що депутати позбавлені права, безпосередньо голосувати з приводу призначення та звільнення, вони голосують лише щодо затвердження розпорядження голови, - зауважила Оксана Шевчук.

Але голова облради підписує розпорядження про затвердження виключно тих кандидатур, які пройшли узгодження профільних депутатських комісій (в даному випадку – комісії комунальної власності та охорони здоров’я), а головне спеціального атестаційного органу - комісії з питань проведення щорічної оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад області. Засідання цієї комісії відбувається щороку, адже її функцією є не лише відбір достойного кандидата на керівну посаду, а й подальший контроль його профвідповідності. На розгляд комісії по кожній кандидатурі свої відгуки надає Департамент охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації. Всього в складі комісії 21 член, з них - 15 депутатів обласної ради, в тому числі і Лєта Іван Іванович! Тож говорити про недопуск депкорпусу до відбору керівників комунальних закладів не можна, інша справа – небажання депутатів працювати в міжсесійний період. Нажаль, більшість наших обранців не любить виконувати «брудну» та не публічну роботу в комісіях, де треба вникати в суть питання, досліджувати, розбиратись, піднімати гори документів і доказувати колегам свою позицію. Роботи багато, а піару – нуль. Натомість, депутати воліють демонструвати гіперактивність в сесійній залі під час пленарних засідань, коли їх «активну діяльність» фіксують місцеві ЗМІ.

Адвокат також звернула увагу на процедуру голосування розпоряджень голови облради, мовляв усі кадрові призначення включені в одне питання порядку денного, тож депутати не можуть поговорити про кожного претендента на посаду окремо.

-      Така ситуація коли в одне питання включається так багато розпоряджень, в тому числі і кадрових, призводить до того, що питання розглядається і голосується як одне цілісне, а не кожна кандидатура окремо, що позбавляє депутата права внесення своєї кандидатури, обговорення і прийняття участі в голосуванні, - переконана Оксана Шевчук.

Проте, голосування «пакетом» - традиційна практика та норма регламенту органів місцевого самоврядування, в альтернативному випадку крім кількох десятків питань порядку денного депутатам довелося б розглядати по-штучно ще 142 розпорядження, з яких лише 43 – кадрові. Крім того, в міжсесійний період по кожній кандидатурі довелося б скликати окрему позачергову сесію, а це непосильне матеріальне навантаження для бюджету… І не треба забувати про роботу в комісіях!

-          Депутат Лєта позивається до суду з вимогою встановити порядок призначення на посади головних лікарів не головою облради, а сесією. Тобто рішення про затвердження на посаду керівників комунальних лікувальних установ, на його думку, мають приймати 132 обраних до ради депутати. Як на мене, це дуже громіздка процедура, бо сесії чергові відбуваються раз на два місяці, а позачергову сесію заради призначення одного головного лікаря ніхто збирати не буде. Але нехай вирішує суд, - прокоментував Сергій Свитко.

Суд за позовом Лєти вже відбувся. Суддівська колегія вирішила посприяти сторонам спору піти на «мирову» і відвела їм час для примирення.

-          Клопотання надане представниками відповідача щодо надання часу на примирення я оцінюю як своєрідну форму визнання обґрунтованості позовних вимог, оскільки, якби вони були переконані в абсолютній законності даного рішення, вони б відстоювали свою позицію в суді, - сказала тоді Оксана Шевчук.

Натомість адвокат облради Валерій Палій каже, що така дія була на той момент єдиною можливою, адже суддівська колегія була заангажована, діяла в інтересах позивача, не дозволила заявити відвід, не приймала клопотання, а сам він лише за пів години до слухання дізнався, що йому доручено представляти інтереси обласної ради в суді, тож не вспів як слід підготуватись.

палій

-          Суд поступив у спосіб, який не передбачено чинним законодавством, показуючи свою залежність від позивача і «вінницької мафії».  Ще до початку засідання мені стало відомо, що «команда вінничан» гарантувала позивачу домовленості з окружним судом і я знаю, що з судом питання було вирішено, - сказав Валерій Палій.

Щодо причини позову та самої персони позивача у адвоката також окрема думка.

-          Відбувається конфронтація, намагання здійснення реваншу «вінницькою мафією». Раптом Лєта, який опанував сферу профспілок, яка у нас теж бюрократизована, подав позов до суду. Лєта входив в угрупування обласної ради, яке підтримувало Партію регіонів, Комуністичну партію. Я коли отримав повноваження представляти інтереси Вінницької обласної ради, то був здивований коли не знайшов в адміністративному позові і згадки щодо інтересів самого пана Лєти, які ніби  було порушено обласною радою. Просто «вінницька мафія» поставила питання, щоб саме він подав позов, от він так і зробив, - переконаний Валерій Палій.

Валерій Палій згоден, що депкорпус поспішив приймаючи рішення щодо передачі повноважень 22 лютого, він каже, що це питання вирішувалось поспіхом і в революційний спосіб. Проте, на думку правозахисника, Свитко зробив усе зі свого боку, щоб призначення на посаду відбувалось з максимальною участю громади, прозоро та відкрито. А от якщо суд виграє Лєта, то чи допустять депутати громадян до участі в прийнятті кадрових рішень, чи робитимуть це, як завжди, кулуарно?

-          Свитко це питання вирішував в цивілізований спосіб, були громадські слухання, комісії. Такого ніколи не було, щоб на стільки демократично розглядались такі питання. Він і сам не хоче ніяких одноосібних рішень, навіщо йому робити беззаконня, - підкреслив Валерій Максимович.

Щоб бути до кінця послідовним, депутату Лєті залишається подати до суду на Вінницьку міську раду, адже саме міські депутати ще з минулого скликання започаткували моду на «швидкі» сесії та встановили рекорд по прийняттю кількох десятків рішень нашвидкоруч… Аргумент у них «залізний» – всі питання пройшли обговорення та затвердження в профільних комісіях, але так як для депутата Лєти такий аргумент – не аргумент, то можливо йому, все-таки, вдасться навести порядки і в міському парламенті...

«БезСовісна Єдність»

Тетяна Антонець з 2010 року очолювала найчисельнішу фракцію в обласній раді – фракцію Партії регіонів. В підпорядкуванні у неї було 66 депутатів. Після ліквідації Партії регіонів та розвалу фракції депутати розпорошились по різним депгрупам. Проте, кістяк «регіоналівської» фракції залишився нічийним, тож головною інтригою було лише хто і на яких умовах «завербує» екс-«регіоналів» і створить з ними більшість в облраді. Схоже, найспритнішими виявились облрадівські «Єдність» та «Совість». Саме ці депутатські об’єднання разом з колишніми «регіоналами» зривали сесію 15 липня, разом вони збирали та підписували вимогу скоротити посаду Наталії Солейко, зрештою, саме їх представник просить суд позбавити Свитка права формального «розчерку пера».

Важко зрозуміти хто кому запропонував співпрацю перший, проте очевидно, що вони були потрібні один одному. Тетяна Антонець була зацікавлена у поновленні на посаді, а «партія вінничан», в свою чергу, мріяла створити більшість в облраді. Розуміючи, що переманити своїх запеклих суперників з ВО «Батьківщина» майже не реально, «Совість» і «Єдність» почали виловлювати нічийних екс-«регіоналів». Виявилось, що зібрати їх докупи під силу лише їхній екс-шефині Тетяні Антонець. Тут і зійшлись інтереси минуло влади і нової, а остання, між іншим,  збиралась жити-по-новому…

Хто автор вистави Антонець-Кудіяров?

Для початку Тетяна Антонець допомогла «партії вінничан» приструнити громадських активістів. Почали з самих активних. Історію зі «стотисячним хабарем» Вадима Кудіярова чули, мабуть, всі. Так от, Вадим в той період був одним з ініціаторів реальної та дієвої люстрації в рядах вінницьких суддів. Тоді було знято з посади голову Вінницького окружного адміністративного суду Олександра Вільчинського (як кажуть - кума Гройсмана). На черзі був голова Вінницького міського суду Вінницької області Андрій Михайленко. А «команда вінничан» без своїх суддів – ну ніяк. Це ж одразу арешт незаконних будівництв, перевірки, штрафи, антипіар і т д. Тож, вони нацькували на Кудіярова Тетяну Антонець і цим не лише відволікли його від процесу люстрації, а й показали приклад усім іншим активістам, чим може закінчитись спроба «перейти дорогу» «команді вінничан».

Провокація Вадима Кудіярова – стала стартовим вкладом Тетяни Антонець в спільну справу. Жестом у відповідь з боку «команди вінничан» була зірвана 26 чергова сесія обласної ради. Юристи наголошують, що розпорядження Свитка про звільнення керівників об’єктів комунальної власності, набере чинності лише з моменту його затвердження на сесії. В порядку денному саме 26 чергової сесії, яка не відбулась, стояло питання «Про розпорядження голови обласної ради» яким і звільнялись керівники медзакладів, в тому числі і Антонець. Виходить, що якби сесійне засідання тоді відбулось і питання було б проголосоване депутатами, то розпорядження Свитка набуло б юридичної ваги. Тоді Антонець довелося б визнавати неправомірним вже не розпорядження Свитка, а рішення органу місцевого самоврядування. А це вже юрисдикція адміністративного судочинства, тож справа перейшла б на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду, в якому, як було згадано вище, кум Гройсмана вже не головує…

Сумніватись в тому, що питання «Про розпорядження голови обласної ради» було б затверджено депутатами не варто, адже крім пункту про звільнення Антонець воно включало більше сотні інших розпоряджень: про укладання контрактів; про надання дозволів оренди приміщень; про заходи економного використання бюджету на утримання обласної ради; про встановлення надбавок керівникам закладів  соцзахисту, освіти,  культури, ЖКХ області тощо.

Тож, як бачимо, «команда вінничан» знайшла собі достойних союзників. В тісній співпраці з «регіоналами», вони нарешті зможуть створити більшість у вінницькій облраді, а якщо їм це вдасться, то і переобрати на посаду голови облради свою людину і безперешкодно «рішати» потрібні питання, і усувати активних вінничан зі своєї дороги їм стане дуже-дуже просто...

P.S.: Під час підготовки матеріалу стало відомо, що Вінницький окружний адміністративний суд задовільнив позов Івана Лєти і скасував пункт 5 рішення 22-ї позачергової сесії облради «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні». За словами голови облради Сергія Свитка тепер позачергові сесійні засідання з кадрових питань доведеться скликати 4-5 разів на місяць! Тож обласна рада подала рішення суду на апеляцію.

Автор: Катерина Левіна
Коментарів 12
Олеся 17:45 / 04.08.2014
Звільняйте хабарників Свитка і Солейко вони знову до влади ведуть корупціонерів
Вінничанин 00:57 / 05.08.2014
Тут конкретно потрібно пояснити скільки тих корупціонерів, хто такі і їх прізвища. Ато окрім Антонець з її схемами інші на думку просто не спадають
Ірина 12:37 / 05.08.2014
Свитко чесна і порядна людина. Як би при владі були всі люди такі, як Свитко в краіні не булоб такої корупції.
стас 22:22 / 06.09.2014
олеся сука
Ірина 17:53 / 04.08.2014
Я повністью зголна з рішенням адміністративного суду.Не можна, щоб оноосібно приймалися такі важливі рішення, та щей не фахівцями. Ми вже бачимо до чого це привело , ряд лікарень не можуть отримати ліцензії із за не компенентності та не відповідності кваліфікаційним вимогам в нов призначенних гол ліарів, призначали бувших пяниць без категорій але з гарним баблом, які привели за собою старі корумповані схеми
Олег 18:01 / 04.08.2014
Ніякою демократією від Свидка і Солейко і не пахне, те що вони зробили з лікарями, то це не прозорість, а приниження є відповідні органи нехай займаються корупцією в кого вона є, а то теща образилася н зятя сусід на сусіда звілбнені на гол лікаря прийшли покричали ті ж злодюги що крали і за що їх звільнили і все прозорість вигнали лікаря , який боровся з злодіями а злодіїв призначили на посади, оце ДЕМОКРАТІЯ
правильный раз...дяй 00:05 / 05.08.2014
Как прекрасно просматриваются три предыдущих комента. То что они написаны одной рукой - это факт!!! Во первых - Олеся Ирина И Олег прописаны исключительно в рамках западного говора, во вторых - Олеся и Олег имеют общее "ОЛЕ...", что говорит о банальном ограничении фантазии автора. В третьих - все три комента идут с почти точной временной разницей ( 7 минут). в четвертых - все они одинаково "обсыраловские", и тем не менее ни один не предлагает определенной конкретики. в пятых - эту херню (...я о трех предыдущих коментах) писала точно телка %).
Отсюда вывод такой - если лупите заказуху, то лупите качественно; если лупите заказуху, то не садите телок за печатную машинку.....я уже боюсь говорить о конкретных доводах, а не о .....бла-бла по типу "оце демократыя".
Вопрос только один - когда была такая демократия, которая есть сегодня? (....неуже ли при гандонец?(пардон за лирический отступ).
Макар Павлович Пір"ячко 00:27 / 05.08.2014
Не знаю-не знаю, але те, що це була тьолка також погодюся. При тому вона ще й страшна, тому що симпатюльки так довго робити мінЄСТЬ Лєтіь або лизати задницю Антонець не будут. Украсавіцусьопобистрому
правильный раз...дяй 09:31 / 05.08.2014
я конечно достаточно аполитичный человек, но посмотрев на щеки Антонец, боюсь представить какая у нее задница
Щербаківська 15:33 / 05.08.2014
Ця "совість" та "єдність" такі мєлочні. Продатися за копійки регіоналам могли тільки вони!
Любитель 17:53 / 05.08.2014
А чогго фоточку поміняли? Така чітка була)))
Олесь 10:54 / 06.08.2014
Зрозуміло, що заходів з декорупцизації медичної галузі Вінниччини ще замало і рішення потрібно приймати за чітко прописаними правилами і без тяганини. Але чия ж у цьому провина? Де була ригівська рада раніше? А Антонець на посаді це вважайте панове плювок у саме обличчя усім Майданам Вінниці і не тільки!!! Потрібно підніматися на боротьбу, а не сидіти вдома і чекати, як 2005 році, що все саме собою вирішиться. От такі то пироги.

Читайте також:

17 Січня
У Барі почистили річку, щоби скупатися на Водохреща (ФОТО)
17 Січня
Зашморг на шию, - на Вінниччині бандити напали на бізнесмена (ФОТО)
17 Січня
На Вінниччині за злочин розшукують мешканку сусідньої області (ФОТО)
17 Січня
У Вінниці на 10 днів перекриють вулицю заради ремонту мережі
17 Січня
Мікроавтобус із вісьмома людьми застряг в снігу на Вінниччині
17 Січня
Моргунов звільнив головного архітектора Вінниці

Всі новини

14:14
Чтв
У Барі почистили річку, щоби скупатися на Водохреща (ФОТО)
13:32
Чтв
Зашморг на шию, - на Вінниччині бандити напали на бізнесмена (ФОТО)
12:48
Чтв
На Вінниччині за злочин розшукують мешканку сусідньої області (ФОТО)
12:06
Чтв
У Вінниці на 10 днів перекриють вулицю заради ремонту мережі
11:28
Чтв
Мікроавтобус із вісьмома людьми застряг в снігу на Вінниччині
10:50
Чтв
Моргунов звільнив головного архітектора Вінниці
10:15
Чтв
Столичний хуліган знову «засвітився» в суді Вінниці
09:39
Чтв
У Бершаді жінка й чоловік напали на перехожу
09:03
Чтв
В області знову обиратимуть жінку Вінниччини
08:04
Чтв
У Вінниці чоловік вчинив два грабежі поспіль. Серед потерпілих – сестра
07:00
Чтв
Сьогодні – День дітей-винахідників!
18:50
Срд
У Вінниці чиновника взяли з незаконними талонами на пальне
17:38
Срд
Знову потрійна ДТП біля Вінниці, знову смертельна (ФОТО)
16:47
Срд
У Вінниці реанімують двох хворих на кір дітей
16:02
Срд
На Жмеринщині водій Nissan злетів з дороги в кущі (ФОТО)
15:20
Срд
«Прозорі офіси» Вінниці надають понад півтисячі послуг
14:35
Срд
Кавалер з інтернету побив та пограбував вінничанку
13:56
Срд
На Вінниччині через кордон не пустили дві фури
13:11
Срд
На території Вінниччини оголошено жовтий рівень небезпеки

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"