Криком і звинуваченнями «домовлялися» автовці й перевізники Вінниці про пільговий проїзд (ФОТО)
  • Криком і звинуваченнями «домовлялися» автовці й перевізники Вінниці про пільговий проїзд (ФОТО)
20 Червня
14:14

Перевізники кажуть, що терплять збитки, атовці – проти монетизації.

Як відомо, в березні Кабінет Міністрів ухвалив постанову про монетизацію пільг за проїзд. Згідно з цим рішенням, із липня цього року обласним і районним радам, містам обласного значення та об’єднаним територіальним громадам було рекомендовано замість компенсації проїзду пільговиків перевізникам, видавати гроші на проїзд на руки самим громаданам пільгових категорій.

Але оскільки постанова уряду має рекомендаційний характер, Вінницька облдержадміністарція ухвалила рішення, що до кінця року пільговики області їздитимуть по-старому.  Тобто монетизація не запроваджуватиметься, а проїзд перевізникам відшкодовуватимуть за існуючою схемою.

Це рішення викликало незадоволення перевізників, які запевняють, що існуюча система відшкодування є збитковою для них. З іншого боку своє обурення висловлюють учасники бойових дій. Вони не певні, що монетне відшкодування наступного року буде їм вигідне.

Щоб розставити всі крапки над «і» перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко 20 червня зібрав на нараду за участі представників УБД та перевізників з різних районів області.

_SAM8009

Гижко наголосив, що наразі нічого остаточно не вирішено, і запроваджувати чи ні монетизацію, вирішуватимуть громади на місцях.

- Постанова Кабінету Міністрів передбачає можливість застосування монетизації. До кінця цього року в Вінницькій області проїзд відшкодовуватиметься так само, як відшкодовувався. Для цього в бюджеті ми заклали 12 млн. грн. Станом на сьогодні 5 млн. грн. ми вже відшкодували перевізникам, - повідомив А.Гижко.

_SAM8005

За його словами, якщо у наступному році якась райрада, місто чи ОТГ Вінниччини прийме рішення про монетизацію, то тоді кожному пільговику щомісяця видаватиметься мінімум 96 грн. 90 коп. на проїзд у транспорті. Для атовців мінімальне відшкодування більше на 20% і становитиме 116 грн. 20 коп. Сума може бути іншою, залежно від того, як вирішить місцева рада.

- Пільговик за місцем реєстрації за рахунок коштів цього району буде отримувати монетизацію щомісячно. Якщо людина з того району, де прийнята монетизація, їде в той район, де вона не прийнята, наприклад, з Бару в Могилів-Подільський, тоді, повертаючись з Могилева, людина купує квиток за свої гроші, і в Барі, в межах нормативів, людині на карточку компенсуються кошти, - пояснив А.Гижко.

_SAM8026

І хоча ще півроку вінничани їздитимуть по-старому, атовці вже непокояться. Кажуть, що 116 грн. на місяць – це замало.

- Я подивився, що проїзний квиток на тролейбус, трамвай та автобус коштує 390 грн. Це що мені чотири місяці не їздити, накопичувати гроші, щоб потім на один місяць купити квиток?! Я просто їзджу 4-5 разів на день... - обурився один з присутніх на засіданні атовців.

Також атовці апелюють до того, що в місцевих бюджетах не вистачає коштів на відшкодування пільг. Відтак учасники бойових дій переконані, що ця проблема має вирішуватися на державному рівні.

Я вам гарантаю, що в місцевих бюджетах не знайдеться цих 116 гривень на відшкодування. А з іншого боку, чому відшкодовувати мають місцеві бюджети?! Я ж не воював в армії Чечельника чи там Тростянця, а воював в Українській армії. Нехай держава відшкодовує, - зазначив атовець з Чечельника Юрій Онопольський.

Учасниця АТО, волонтерка Світлана Бевз погодилися з побратимом і запропонувала направити звернення до Кабінету Міністрів з вимогою скасувати постанову уряду про монетизацію.

- Нехай Вінницька облрада направить звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів, аби ті відмінили постанову і забезпечили відшкодування на загальнодержавному рівні, - сказала С.Бевз.

На це очільник відділу допомоги учасникам АТО департаменту соціальної політики ОДА Андрій Грачов запропонував з цим звертатися до суду. 

_SAM8053

Перевізники ж наполягають на монетизації вже зараз. Кажуть, через теперішню систему терплять збитки, бо не завжди отримують компенсацію від влади. Особливою проблемою перевізники назвали відшкодування проїзду пільговиків на міжміських маршрутах, протяжністю до 50-ти км. 

- Відшкодування або взагалі немає, або відшкодовують лише маленьку частину. В перевізників колосальні збитки на кожному маршруті! Ви знаєте, що таке міжміські маршрути? З одної тільки Західної автостанції за 2017 рік перевізник перевіз 21 тисячу 264 пільговики на суму 472 тисячі 858 гривень. Звідти у зворотньому напрямку стільки ж поїхало. Мільйон збитків тільки одному перевізнику! Відшкодування - нуль! Не передбачено навіть розпорядженням, - скаржиться перевізник В’ячеслав Терморос.

- Я не купував автобуси з 2013 року! – додав перевізник Віктор Стецький.

_SAM8047

_SAM8039

_SAM8061 

_SAM8051.

_SAM8034

За якусь годину ділове обговорення між кількома десятками атовців і перевізниками перейшло в пересварювання, і градус дискусії в залі підвищився. Бійці вже забули про головну тему зібрання, почали скаржитися на конфлікти з водіями автобусів, оборювалися, що їм досі не виділили земельні ділянки та просто розповідали про пережите на війні.

Може, кожен розкаже історію з життя?! Тридцять моїх побратимів лежать в землі! Хто ще може таке сказати?! – криком припинив гармидер А.Грачов.

Це зауваження не сподобалося колишнім колегам посадовця. У хід пішли образи і погрози...

- Андрій, не перебивай! Закрий рота! – чулося в залі.

_SAM8040

_SAM8078

У відповідь на це Андрій Грачов запропонував «вийти поговорити» голові Вінницької філії «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Олегу Білику. В результаті через агресивну поведінку колишнього атовця, а нині чиновника, вивели з зали нацгвардійці.

- У вас що немає достойніших хлопців посадити на його місце?! – звернувся до першого заступника голови ОДА Олег Білик.

_SAM8076

Наостанок зустрічі, яка тривала близько двох годин, її учасники знову перейшли до конструктивного діалогу. Атовець В’ячеслав Плащук запропонував створити робочу групу, до якої б увійшли пільговики та перевізники.

- Давайте напрацюємо варіант, який влаштує всіх. Подумаємо, як буде діяти система відшкодування з наступного року. Можливо, це буде проїзний електронний квиток. Ми це обговоримо, - сказав атовець.

Андрій Гижко підтримав таку пропозицію, а також звернувся до департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури з наказом пропрацювати з перевізниками всі маршрути, щоб відшкодовувати перевізникам пільгові квитки у повній мірі.

_SAM8073

_SAM8010

_SAM8015

_SAM8029

_SAM8031

Нагадаємо, у Вінниці відбувся мітинг перевізників на підтримку урядової ініціативи про монетизацію пільг для пасажирів.

Автор: i-vin.info
Коментарів 3
матросов 14:59 / 20.06.2018
я думав що то вони родіну защищали...а вони заробляли собі пільги-на халяву їздити у вонючих маршрутках...
-он там ще таксистів повно...
Вова 16:15 / 20.06.2018
То так званні ПЕРЕВІЗНИКИ, які наприганяли сюди автівок на євробляхах, понаймали людей водіями, і відчувають себе героями часу.
Марія 12:03 / 27.06.2018
"В’ячеслав Терморос"? Ви серйозно? Журналіст як чує так і пише? А пенревірити, що він Дармороз, то слабо

Читайте також:

18 Березня
У Вінниці водія маршрутки, який взяв гроші з атовця, звільнять з роботи
18 Березня
Вінницького маршрутника, який відмовився везти атовців, звільнили з роботи
18 Березня
Із зони ООС на Вінниччину привезли померлого бійця (ФОТО)
18 Березня
У Вінниці збиратимуть подарунки військовослужбовицям
18 Березня
На Вінниччину привезли труну з тілом військовослужбовця (ФОТО)
18 Березня
На Вінниччині провели в останню путь бійця, який загинув під час обстрілу (ФОТО)

Всі новини

18:44
Пнд
У Вінниці кондукторка тролейбуса допомогла малюкові, що загубився
17:58
Пнд
Адміністрація лікарні Ющенка омолоджує облюбований вінничанами парк
17:12
Пнд
Прима вінницького театру святкує 70-річчя
16:29
Пнд
Суд Вінниці посадив під арешт шаргородського нападника (ВІДЕО)
15:47
Пнд
У Хмільницькому районі в пожежі загинув чоловік
15:00
Пнд
Книгу про Родіона Скалецького написала його онука з Бершаді
14:15
Пнд
У Погребищі обрали ескіз пам’ятника захисникам України (ФОТО)
13:40
Пнд
Ветерани Вінниччини святкують «Весну Визволення»
12:54
Пнд
Середньовічні ремесла покажуть майстри Вінниччини на травневому фесті
12:11
Пнд
Містяни жартують: написано петицію зробити Маска почесним вінничанином
11:33
Пнд
Був п’яним, говорив по телефону, - на Вінниччині в ДТП постраждав велосипедист (ФОТО)
10:49
Пнд
Росіянин на Вінниччині пропонував прикордонникам 4 тис. рублів
10:08
Пнд
Семеро суддів призначено у Вінницький окружний адміністративний суд
09:32
Пнд
«Стіві Вандер» з Вінниччини покинув шоу «Голос країни» (ВІДЕО)
08:56
Пнд
Музей авіації і парапланеризму заснували у Могилеві-Подільському
08:04
Пнд
На Вінниччині спритно розкрили напад на сім’ю й убивство 34-річного чоловіка
07:00
Пнд
Сьогодні у Вінниці дають «Королеву краси»
17:20
Нд
Думати, стартувати і змінювати вчили молодь Вінниччини на тренінгу
15:40
Нд
ДТП на Гагаріна: є постраждалі (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"