Квіти, виткані жіночі силуети та образи з подорожей, - вінничанка відкрила першу персональну виставку (ФОТО, ІНТЕРВ'Ю)
  • Квіти, виткані жіночі силуети та образи з подорожей, - вінничанка відкрила першу персональну виставку (ФОТО, ІНТЕРВ'Ю)
29 Липня
15:32

Художниця Marta Alexandrovna з дитинства створює витвори мистецтва, хоча не має спеціальної освіти.

Вчора, 28 липня, в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати (вулиця Соборна, 68) відкрилася персональна виставка вінницької художниці під назвою «Нахнення». Понад 20 самобутніх полотин створила мисткиня Marta Alexandrovna. Відвідати виставку можна абсолютно безкоштовно до 7 серпня.

_SAM9222

Марта народилася і виросла у Вінниці. Дівчина з дитинства захоплювалася малюванням. Інтерес дитини до творчості «підігрівала» творча родина. Разом з батьком, народним художником України Олександром Ковальчуком, дівчина ще 4-річному віці почала створювала перші витвори мистецтва. Два з них, самоткані гобилени, художниця включила до експозиції першої в Україні персональної виставки. Одна з них, гобилен «Іванове зілля», розміром 1,85 на 4 метри. На самотканому творі зображені ніжні жіночі силуети. Картини Марти не можна віднести до якось певного стилю чи жанру, вони всі різні. Проте сміливе і в той самий же час вдале використання кольору створює неповторну манеру письма. Також на багатьох картинах дівчина зображує квіти.

_SAM9075

_SAM9032

Цікаво, що Марта є свого роду самородком, адже немає спеціальної художньої освіти. Свого часу, дівчина опанувала економічну професію, професію косметолога та телеведучої, але справжню гармонію із собою відчуває лише займаючись творчістю. Наразі 28-річна вінничанка працює моделлю, танцівницею, актрисою, багато подорожує як по роботі так і для себе, надихається побаченим та створює картини. Перша персональна виставка Марти відбулася в Китаї, де вона жила близько двох років. Деякі роботи дівчина створила саме на далекому Сході і там залишила. «Інформаційній Вінниччині» вдалося поспілкуватися з художницею про натхнення, про подорожі та плани на майбутнє.

_SAM9013

-Марто, коли ви почали малювати?

-Малюю я протягом всього життя, ще змалку. Починалася все і всюди, я розмальовувала всі стіни вдома. В мене творча родина.

-Розкажіть про створення робіт разом з батьком? Чому вирішили включити гобелени у свою виставку картин?

-В той момент, коли він починав свою творчість, народилася я. У нас ціла кімната була обладнана під творчу майстерню, я там проводила майже весь свій час. Я вирішила включити ці роботи, тому що вони ніде раніше не були представлені батьком. Ці роботи вони мої. Співавторство можна вважати повноцінним, тому що я йому допомагала і малювати, і це була така цікава, дружня робота. Робота дочки і батька. Але батько з мамою жили разом не довго…

_SAM9124

-Спеціальної художньої освіти ви не маєте?

-Я вже вчилася на першому курсі університету і все одно не припинила малювати, тому вирішила, що це якось потрібно окультурити, можливо дізнатися щось нове. Тому я рік ходила в художню студію. В результаті нічого нового мені не показали. Але користь була, це було просто місце куди я кожного дня приходила і малювала.

-Ви закінчили магістратуру за спеціальністю «Економічна кібернетика», також маєте дві середньомедичні освіти та досвід роботи телеведучою, але вважаєте себе художницею?

- Кожну свою спеціальність я підкріпила досвідом роботи. Але робота за освітою була для мене завжди паралельною. Коли мене питають: «Хто ти і чим ти займаєшся?». Я відповідаю: «I am artist». Слово «artist» означає не просто художник. Я митець. Художниця, актриса, модель, танцівниця.

_SAM9027

-Як можете охарактеризувати  власний художній стиль?

-На жаль, або на щастя я себе ще не знайшла себе, тому що є роботи дуже різні. Про мої роботи говорять, що вони яскраві. І це так. Однозначно, мої робити не бляклі і не похмурі.

-Що вас надихає на творчість?

- Мене надихають подорожі та події в моєму житті. Я просто дивлюсь на те прекрасне, що мене оточує. Перші мої роботи, які були написані у Вінниці, - це в основному квіти. Мені дарували квіти або мамі і я їх писала. Є, звичайно квіти з голови, але в основному з натури. Колись мені хотілося написати дикий мак. Я хотіла не з фото змалювати, не з картинки, а саме з натури. Я поїхала за місто, їх там не було, тому що їх вже скосили, але мені сказали де вони залишилися. Це дуже ніжна квітка, яка розсипається протягом години. Десять днів я не виходила з дому і писала цю роботу.

_SAM9133

-Скільки часу витрачаєте приблизно на створення однієї роботи?

- Можливо, через те, що в мене немає спеціальної освіти я працюю довше. Я одну роботу можу створювати близько п’яти днів. Це якщо не виходити з дому і постійно працювати. Хоча в Китаї, коли я готувалася до виставки, я зробила 18 картин полотин за місяць.

-Розкажіть про вашу першу персональну виставку в Китаї.

-В Китаї одна людина помітила, що я малюю і запропонувала мені організувати виставку, але, на жаль, людям не можна всеціло довіряти. Виставка не відбулася і залишилася з роботами в Китаї. Мені довелося переїджати в інше місто Гуанджоу. Саме там я сама за чотири місяці організувала свою виставку.

_SAM9046

-Значний доробок ваших робіт був створений саме для першої персональної виставки в Китаї. Чи всі роботи представлені на виставці у Вінниці?

- Шість полотен залишилося в Китаї. Одну роботу я там продала, з приводу іншої ведуться переговори. Я ними повертатися я не буду, тому що мені дуже шкода їх перевозити, псувати.

-Як часто виставляєте свої роботи на продаж?

-Ті роботи, які в мене в Україні, я їх не продавала, спеціально для того, щоб назбирати роботи на виставку. Не один раз в мене хотіли щось придбати, деякі люди навіть ображалися на мене. Три роки я виставляю роботи в груповій виставці «Арт-галера», тому розуміється, що мої роботи бачили.

-А зараз коли виставка вже фактично відбулася будете продавати роботи?

-Так, зараз буду. Тому що вдома вже немає місця. 

_SAM9081

-Повернемося до процесу створення робіт. Чи всі картини ви пишете з натури?

-Деякі роботи я пишу з голови. Наприклад, цей триптих «Золоті рибки». Але ця робота все одно символічно пов’язана зі мною, тому що по знаку зодіаку я риба і мама завжди називає золота рибка.

_SAM9142

- Ви багато подорожуєте. У подорожах вдається писати?

-Коли я подорожую в мене виникають ідеї, але я не можу втілювати їх в життя одразу, тому що для цього потрібен час і місце. А картини написані маслом сохнуть мінімум півроку. Їх транспортувати дуже небезпечно.

-Як так розумію олія ваш улюблений матеріал?

-Перші дві роботи олією були зроблені на картоні з-під коробки в 2007 році. Олію я розвела не правильно, аж картонка була мокра, роботи сохнули більше ніж півроку. Але мені дуже сподобався цей матеріал, я зрозуміла, що це моє, потім я почала цікавитися як це роботи професійно.

_SAM9066

-Чи надихаєтеся ви творчістю інших художників? Чи є у вас улюблений художник?

-Мені дуже подобається Сальвадор Далі як творча особистість. Але, що стосується робіт художників, я стараюся навіть особливо навіть і не дивитися, щоб не переймати чийсь стиль. Я стараюся створювати те, що не схоже ні на кого, тільки те, що пов’язано з моїм життям.

-Чи намагаєтеся ви сказати щось своїми роботами глядачеві?

- В основному в мене немає такої цілі, щоб я щось несла, або якось розмовляла з глядачем. Мої роботи самі говорять за себе, в мене дуже багато кольорів, дуже багато квітів. Мене навіть називають «Людина-квітка». Мої роботи просто красиві.

_SAM9107

-Вам важливо, щоб ваші роботи подобалися глядачеві?

- В цілому мені звичайно важливо, щоб мої роботи могли приносити радість і насищали око чимось гарним. Чому я подорожую? Я насищаю своє око красою. Я завжди працюю до того моменту доки робота мені не починає подобатися і «красти» мене, тоді я можу зупинитися. Тому звичайно, я хочу щоб мої роботи подобалися людям.

_SAM9173

- У є вас улюблені роботи?  

-Складно сказати. Є роботи, які мені дуже подаються. Є роботи до яких я ставлюся нейтрально. Але коли я приїхала з довготривалої подорожі, я побачила свої роботи і зрозуміла, що я скучила. Мене не було в Україні два роки і дивлюся на свої роботи по новому. І мені іноді здається, що це не я написала.

-У ваших картинах домінують переважно квіткові мотиви. Чи пишите ви портрети?

-Це китаєць, який обіцяв мені організувати виставку. Я його написала. Тому що, якщо все й погано склалося, то все одно ця людина змусила пробудити в мені енергію і написати за такий короткий термін стільки робіт. Він дав мені впевненість і завдяки йому я закінчила всі свої заготовки. 

_SAM9057

-А це ваш автопортрет?

-Так, це мій перший автопортрет. Я дуже довго хотіла мати свій портрет. І багато знайомих художників обіцяли мене намалювати, але так ніхто цього не зробив. Я вирішила зробити це сама. Цей автопортрет – це була перша робота, яку написала в Китаї для виставки.

_SAM9015

-Друзі часто просять їх намалювати?

-Я малюю тільки те, що мені подобається. Тому коли сильно вже просять я кажу: «Вибач, але мені не подобається це робити і я це не буду робити». Смаки різні. Мене іноді таке просять намалювати! Один хотів, щоб я його намалювала в царській одежі.

-Вам потрібен якийсь особливий настрій для того, щоб почати писати картину?

- Найчастіше в мене виникає натрій малювати, коли на вулиці туман і дощ. Я роблю каву і вперед.

_SAM9119

-І наостанок. Через модельну кар’єру ви багато часу проводите за кордоном чи в столиці, чому виставку вирішили організувати у Вінниці?

- Мені хотілося показати свої роботи саме у Вінниці, тому що я вінничанка. Були варіанти і Києві організувати, але Вінниця для мене рідна.

_SAM9004

_SAM9008

_SAM9018

_SAM9033 _SAM9039

_SAM9050

_SAM9054 _SAM9065

_SAM9077

_SAM9090

_SAM9092

_SAM9084

_SAM9095

_SAM9128

_SAM9137

_SAM9111

_SAM9112

_SAM9116

_SAM9160

_SAM9181

_SAM9186

_SAM9219

_SAM9221

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 0

Читайте також:

20 Березня
Світ відзначає день благодійності
20 Березня
Творчі пошуки через конфліктні зіткнення, - виставка жіночого мистецтва відбудеться у Вінниці
20 Березня
Грузинський художник представив свої роботи у Вінниці (ФОТО)
20 Березня
Яскраві абстракції та живописні пейзажі, - у Вінниці відкрилася виставка 3-річної художниці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
20 Березня
Дебют у 3 роки: у Вінниці відкриється виставка маленької художниці
20 Березня
Художня школа із нестандартними заняттями запрацювала у Вінниці (ФОТО)

Всі новини

17:00
Срд
У Барському районі поховали бійця ООС (ФОТО)
16:19
Срд
У Вінницькому районі через горілку чоловік убив односельця
15:41
Срд
У Козятині на одній вулиці зріжуть 94 дерева (ФОТО)
15:03
Срд
Двоє письменників Вінниччини отримали спеціальні відзнаки премії Гоголя
14:26
Срд
У Вінниці діти з інвалідністю створили 12 телепередач
13:50
Срд
Вінницьких фахівців з працевлаштування вчать гендерно чутливому консультуванню
13:12
Срд
Музей Вінниці розпочав майстер-класи з писанкарства для дітей
12:38
Срд
На Гайсинщині і Тепличчині незаконно нарізали дерев на 50 тис. грн.
12:00
Срд
П’ять років тюрми отримала вінничанка, яка зарізала чоловіка
11:26
Срд
У Калинівці жінка опинилася в «полоні» балкону
10:44
Срд
Помер багаторічний керівник камерного хору «Вінниця»
10:05
Срд
На Вінниччині чоловік облив бензином і підпалив хату своєї колишньої
09:29
Срд
У Вінниці чоловік заплатить за копчену рибу у багажнику (ФОТО)
08:57
Срд
Вінниця рекламуватиме себе на міжнародній виставці туризму
08:04
Срд
Через нерест на Вінниччині обмежують риболовлю
07:00
Срд
Щастя – загальнолюдська цінність. Сьогодні – Всесвітній день щастя!
18:32
Вт
Училище Вінниці здобуло гран-прі галузевого конкурсу
17:21
Вт
Століття і один рік прожив ветеран зі Жмеринського району (ФОТО)
16:40
Вт
1-го квітня «Вінницяміськтеплоенерго» може припинити теплопостачання

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"