«Масове оздоровлення - це ціла філософія», - заступник голови вінницького спортивного товариства Микола Радіонов
  • «Масове оздоровлення - це ціла філософія», - заступник голови вінницького спортивного товариства Микола Радіонов
28 Грудня
20:30

В громадах Вінниччини активно розвивається масовий спорт та запроваджуються спортивні традиції. І навіть попри карантинні обмеження вдалось реалізувати багато проєктів, які підтримують оздоровлення населення. Про це «Інформаційній Вінниччині» розповів заступник голови Вінницької територіальної організації фізкультурно-спортивного товариства «Колос» та директор міжнародної громадської організації «Єврорегіон Дністер» - Микола Радіонов.

photo_2020-12-28_15-12-44

– Завдяки міжнародній співпраці ми втілюємо проєкт «Програма фізичного оздоровлення населення – досвід країн Вишеградської четвірки здоровлення в громадах». Ми їдемо в громади, спілкуємося безпосередньо з тими людьми, які займаються на місцях розвитком цієї справи і вони вносять свої пропозиції. Так напрацюємо методологію розвитку масового спорту. Зараз існують різні варіанти цікавих сучасних форм оздоровлення, ба – більше, в період пандемії українці почали розвивати зовсім нові види масового спорту та зацікавлені в оздоровленні власного організму.

Які нові види масового спорту і в яких громадах розвиваються?

– В умовах пандемії заняття фізичною культурою переходить в сімейні форми, навіть в режимі онлайн можна проводити різноманітні змагання, турніри. Це показав досвід Гніванської територіальної громади, де щорічно проводився велопробіг, а цьогоріч велику кількість людей не можна було збирати, проте вони в онлайн режимі розробили маршрути, де на тій чи іншій зупинці потрібно було сфотографуватися і переслати відео, таким чином провести підсумки велопробігу.
А у Вапнярці гарно розвивається воркаут і є людина, яка вміє це робити. Тренер, спортсмен, який вже має свої успіхи. Вони в Одеській області зайняли перше місце на змаганнях з даного виду спорту.
В Глухівцях в одному з сіл існує гарно розвинутий клуб із спортивного орієнтування та туризму, скелелазіння.
У Жмеринці на рівні дворових команд є такий вид спорту як петанк, батьківщина якого – Франція. Але вчитель фізичної культури, побувавши на одному з семінарів, побачив, зацікавився, привіз його в Жмеринку і почав розвивати. І зараз цілими сім’ями займаються петанком.

photo_2020-12-28_15-12-52

Саме такі рухові активності варто розвивати й в інших громадах?

– Чому б і ні? Про петанк, приміром, не всі знають, ми собі беремо за мету, що в програмі розвитку спорту мають бути кращі практики і доступ до цих видів: воркаут, петанк, скелелазіння, скейтбординг. В інших громадах пропонують розробити веломаршрути і велодоріжки, щоб можна було займатися.
Громадам не вистачає обговорень і комунікації, де вони б могли обмінюватися думками. Мало комунікують між собою навіть ті люди, які мають це реалізовувати. А «Колос» запровадив такий почин. І голови громад, і спортивна громадськість погоджуються, що частіше потрібно збиратися для обговорень в старостинських округах. Має бути почутий кожен мешканець територіальної громади, що йому потрібно в масовому оздоровленні. Це не просто заняття масовими оздоровчими рухами, а це філософія: і здорове харчування, і спосіб ведення життя. До речі, європейський досвід показує, що одна грошова одиниця, вкладена у фізичну культуру, економить в межах 3-4 грошових одиниць в лікуванні. Тому краще вести здоровий спосіб життя, ніж боротися потім з наслідками у вигляді різних хвороб.

photo_2020-12-28_15-12-49

Які виклики повстали перед «Колосом» в умовах пандемії?

– Для спортивного товариства «Колос» 2020-й рік був знаковий. Ми відзначили 70-ти річний ювілей ВТО ВФСТ «Колос» і всі заходи, які в цьому році проходили, відбувалися під егідою відзначення цієї славетної дати. За 70 років організація має свою цікаву самобутню історію злетів та перемог. Ми з впевненістю дивимось в майбутнє, тому що маючи такий кадровий потенціал,  досвід організаційної роботи, таку структуру, я думаю, ми можемо подолати ті виклики і завдання, які стоять сьогодні перед нами. Цей рік виявився для нас знаковим ще й тому, що життя послало нам випробування у вигляді боротьби з коронавірусом. Нам доводилось працювати в умовах обмежень та карантину, перебудовувати свою роботу, але всі заходи, які були в календарному плані фізкультурно-спортивного товариства, наша організація виконала.

Багато чого нам доводилось змінювати в процесі роботи. Проте ми переорієнтувалися в плані організаційної роботи, пошуку та написанню проєктів, грантів, міжнародних донорів для розвитку нашої організації. Ми освоїли нові форми спілкування – онлайн конференції.

Зараз ви реалізовуєте проєкт «Програма фізичного оздоровлення населення – досвід країн Вишеградської четвірки здоровлення в громадах», розкажіть, як втілюєте проєкт.   

– Ще однією знаковою подією для фізкультурно-спортивного товариства, і не тільки, є завершення адміністративно територіальної реформи, або децентралізації. Вивчаючи зарубіжний досвід країн наших партнерів, ми зрозуміли, що іншого шляху, ніж передача повноважень на місця громадам не було. В цьому році відбулися вибори і ця реформа нарешті завершилася. Тепер базовий рівень – це територіальна громада.

Вперше проєкт спортивного спрямування був підтриманий і 2020 рік був присвячений реалізації даного проєкту. Зараз він вступає в завершальну стадію. В територіальних громадах напрацьовуємо методологію і саму програму на кращих зразках і європейських і вітчизняних практик. Ми вважаємо, що стратегія має формуватися не зверху, має бути почутий кожен мешканець територіальної громади, тому що саме він має право на задоволення своїх потреб у розвитку спорту, масового спорту, розвитку фізичної культури та оздоровлення в територіальній громаді. Більше того, ця стратегія і програма методології, яку ми напрацьовуємо, буде поширена не тільки в територіальні громади Вінницької області, а й громади усієї України. Тому що даний проєкт реалізовується в тісній співпраці з управлінням фізичної культури обласної державної адміністрації. Ми відчуваємо також підтримку й центральної ради «Колоса», яка здійснює співфінансування цього проєкту.

Територіальні громади отримають повноцінний стратегічний документ розвитку оздоровлення в громаді і зможуть його вмонтувати в загальну стратегію розвитку тієї чи іншої громади. В кінці 2019 року ми підписали угоду про співпрацю з Вінницьким регіональним відділенням Асоціації територіальних громад. Також влітку 2019 ми підписали угоду з всеукраїнською Асоціацією територіальних громад. 2020 рік пройшов у нас під егідою підписання таких угод зі всіма громадами. На сьогодні підписано вже 12 угод.

Я думаю, що у 2021 році ми маємо завдання – у першому кварталі підписати угоду про співпрацю між Вінницькою територіальною організацією «Колос» та всіма громадами Вінниччини. Сьогодні на громади покладається завдання реалізації всіх тих прав і потреб громадян, які раніше виконувала районна державна адміністрація. Сьогодні територіальна громада повинна шукати надавачів послуг.

photo_2020-12-28_15-13-05

Хто може бути тими надавачами послуг, чи потрібно створювати щось нове?

– Можливо такий варіант, що не потрібно створювати щось нове, а поділитись своїм досвідом. Наприклад, наша організація завдяки своїй історії та досвіду може надавати послуги оздоровлення населення, якщо є якісь інші спортивні клуби, громадські організації, ми готові до конкурентного середовища, адже це загальноєвропейська практика. Щоб громадяни могли вибирати, що їм подобається, який вид, яка послуга, де б вони могли замовити цю послугу. І в такому конкурентному середовищі тільки виграє важлива справа. Ми готові, в першу чергу, якісно надавати ці послуги. Адже маємо для цього і кадровий потенціал, і структуру, і досвід.

photo_2020-12-28_15-13-15

Як часто Ви займаєтесь спортом та якими досягненнями можете похвалитись? 

– Я з дитинства в школі завжди відвідував уроки фізичної культури, щоранку у нас в школі проводилась загальношкільна зарядка, фізкульт-хвилинки, спартакіади. Взимку масово проходили кроси на лижах. Коли починаєш займатися спортом, він просто входить в твоє життя і цей режим потім з дитинства передається і на молодість і більш зрілий вік. В училищі я займався і баскетболом, плаванням і парашутним спортом. Постійно своє тіло тримав в тонусі.

На сьогодні, так склалося, що я працюю заступником голови ВТО ВФСТ «Колос» і дуже задоволений тим, що можу ще реалізувати себе в громадській роботі по розвитку оздоровлення в Україні і у нас на Поділлі.

Я кожного ранку намагаюся робити зарядку, прогулянки. Щоранку ходжу на роботу пішки і вважаю, що це дуже корисно зарядитися бадьорістю. Також маю захоплення тихого полювання, збирання грибів що також є дозвіллям, активним способом життя. Люблю прогулянки на свіжому повітрі.

У вівторок і четвер ми займаємось з колективом зарядкою. Більше полюбляю ходити, бігати, виконувати легкі тренажерні вправи на тренажерах. 

photo_2020-12-28_15-13-10

Яке місце у Вашому житті займає громадська робота?

–Досвід організаційної, керівної роботи, який я здобуваю в різних сферах, дає мені більше розкритися. Це навіть цікаво спробувати себе в різних сферах. Я не професійний спортсмен, але я маю досвід організаторської роботи, комунікації і це допомагає мені сьогодні в реалізації тих завдань, які стоять і перед спортивним товариством і переді мною, як заступником.

Ви є директором Єврорегіону «Дністер», які на сьогодні є плюси і мінуси розвитку транскордонної співпраці?

– Єврорегіон «Дністер» був утворений у 2012 році і я вважаю, що братні дружні народи, такі як українці та молдовани, мають спільну історію, спільні проблеми і спільне бачення вирішення тих проблем. Коли ми втілювали проєкт створення Єврорегіону «Дністер», ми намагалися об’єднати на рівні територіальних громад Республіки Молдови і України вирішення всіх соціальних, економічних і екологічних проблем, які існували між двома народами. У нас дуже багато підписано угод про співпрацю між нашими колишніми районами і районами республіки Молдови на рівні цих громад. Ми реалізовували дуже багато спільних проєктів. Один з яких «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», де ми утворили міжнародний Агрокластер «Дністер». І я вважаю, що сьогодні світ взагалі інтегрований і ми повинні бути відкриті до спілкування. Адже спільні проблеми не можуть вирішуватись однією стороною. Це спільна робота і ми рухаємось в цьому напрямку.

З погляду на транскордонну співпрацю, на вашу думку, якою має бути політика України?

Україна повинна мати вигоди з багатовекторної політики. Ми за будь-який напрямок співпраці, аби Україна ставала сильною, ставала самобутньою, щоб з нею рахувалися. Тому що рух в один напрямок для нашої країни не є в цілому виграшний.

Нагадаємо, «Потужне езотеричне село з героїчною спадщиною» – миротворець з Японії про вінницьку Бушу.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: i-vin.info

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Січня
На Вінниччині вполовину знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ
23 Січня
Вінницькі школярі нарешті повертаються за парти
23 Січня
Про перебіг Української революції на Поділлі розкажуть на виставці у Вінниці
23 Січня
Четверо вінничан отримали звання «Заслужених діячів»
23 Січня
Наприкінці ХІХ століття на Закарпатті набули популярності світлі вуйоши
23 Січня
Під Вінницею встановлюють освітлення вартістю майже вісім мільйонів гривень

Всі новини

18:50
Сб
На Вінниччині вполовину знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ
17:20
Сб
Вінницькі школярі нарешті повертаються за парти
14:35
Сб
Про перебіг Української революції на Поділлі розкажуть на виставці у Вінниці
13:03
Сб
Четверо вінничан отримали звання «Заслужених діячів»
10:13
Сб
Наприкінці ХІХ століття на Закарпатті набули популярності світлі вуйоши
19:30
Птн
Під Вінницею встановлюють освітлення вартістю майже вісім мільйонів гривень
17:45
Птн
У Вінниці проводять кастинг конкурсу «Міс Вінниця - 2021»
16:30
Птн
Вінничани долучилися до ланцюга єдності на честь Дня Соборності України
15:05
Птн
На Вінниччині почали роботу з реорганізації районних адміністрацій
13:10
Птн
У Вінницькій області за останню добу кількість хворих на коронавірус зросла на 162 особи
11:40
Птн
Сьогодні українці єднаються разом та святкують День Соборності
09:55
Птн
Громади Вінниччини візьмуть участь у створенні міжнародного культурного маршруту
08:30
Птн
Бекеші шили з хутра та одягали взимку
21:10
Чтв
«Разом сильніші»: вінничанам пропонують разом відзначити День соборності України
20:47
Чтв
До основного складу національних збірних з олімпійських видів спорту увійшло понад 40 вінницьких спортсменів
18:35
Чтв
Без опалення і гарячої води: в деяких будинках Вінниці тимчасово припинені послуги (СПИСОК АДРЕС)
17:05
Чтв
Відгук за емоціями і тембром голосу: вінницькі «технарі» розробили унікальний додаток
15:40
Чтв
Національний парк на Вінниччині розширює свої угіддя
14:07
Чтв
Дитячі садочки Вінниччини тепер можуть приймати більше дітей

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"