Майже 30 років на Вінниччині намагаються добудувати спорткомплекс з басейном (ФОТО)
  • Майже 30 років на Вінниччині намагаються добудувати спорткомплекс з басейном (ФОТО)
29 Жовтня
18:34

У Шаргороді планують завершити реконструкцію спорткомплексу.

У місті Шаргород Вінницької області віддавна існують спортивні традиції. Є тут і спортсмени, якими може пишатись Шаргородщина та Вінниччина. Але стан деяких спортивних об’єктів подекуди потребує ремонту або реконструкції, повідомляє «Інформаційна Вінниччина».

Shargorod_sport_7

Одним із таких недовершених об’єктів є спорткомплекс, який вже майже 30 років намагаються добудувати.

Shargorod_sport_2


– Цей спорткомплекс є незавершеним будівництвом, і тут тимчасово розміщена дитячо-юнацька спортивна школа, - каже голова Шаргородської райдержадміністрації Юрій Щур. - Цей об’єкт будувався районним підприємством «Сільгосптехніка» на початку 1990-х років.  Підприємство розпалось, але база була непогана. Опалення було. Більше 400 вихованців займались волейболом, футболом, боксом. Кілька разів РДА пробувала завершити будівництво, була підготовлена документація, але не вдавалось. Зараз проєктно-кошторисна документація є на 50 мільйонів гривень. Сюди входить ігровий зал, допоміжні зали, басейн та стрілецький тир. Кілька разів подавали цей проєкт на Державний фонд регіонального розвитку, але не пройшли. Хоча були готові на співфінансування – виділити 1,2 мільйони гривень.

Shargorod_sport_4

Директор спортивної школи Іван Васильович Палій додає, що проєктно-кошторисна документація вже два рази виготовлялась, але за відсутності фінансування реконструкцію не вдавалось завершити.

Shargorod_sport_3


– На кошти спонсорів та благодійників ми облаштували деякі зали. Адже сама будівля на сьогодні в експлуатацію не введена. І тепер ми збираємось проводити реконструкцію у три етапи. І перший – це адмінкорпус, вікна та котельня, - продовжує він. – Діти хочуть займатися спортом, тому виходимо із ситуації, як можемо. І у нас вже є своя «зірка» спорту. Наш Ігор Ковтун став бронзовим чемпіоном Європи з боксу.

Shargorod_sport_6

А наприкінці вересня він виступав на Кубку України вже по дорослому розряду, зайняв третє місце.

– Дзвонили брати Шаманські (майстри спорту, чемпіони України), казали, що переглядали пару разів його змагання. Зробили висновок, що у Ігоря велике майбутнє. Адже досягти такого рівня у 18 років – це дуже великий результат, - розповідає Президент Вінницької обласної федерації тайського боксу Артем Соляник. - На сьогоднішній день в Ігоря є всі умови – і зал, і тренер.

Shargorod_sport_11

Ситуацією з можливістю поєднати фізкультурно-оздоровчу роботу та спорт вищих досягнень цікавився голова Вінницької обласної організації ВФСТ «Колос»  Сергій Татусяк: 

Shargorod_sport_13


– На рівні громади ми переймаємось темою оздоровчої роботи, але ніколи не залишались осторонь спорту. І як поєднати фізкультурно-оздоровчу роботу і спорт вищих досягнень – досить важливе питання, завдяки якому можна вивести розвиток спорту та оздоровлення населення на інший рівень. Спорт – це державна робота, а оздоровчою має займатись громада. У вас є зірка своя, майбутній олімпієць  – Ігор Ковтун. Але самому спортсмену готуватись до змагань неможливо. І якраз дуже важливо об’єднати зусилля територіальної громади, державної влади, підприємців, спонсорів. Необхідно дати дорогу місцевим зіркам. Завдяки таким, як Ігор, про Шаргород дізнаються у всьому світі. Тому зараз всі умови створювати нашим спортсменам, які з’являються у територіальних громадах.

Shargorod_sport_9

З цим погоджується Артем Соляник, але зауважує, що наразі зацікавленість громади неналежна.

– Дійсно, треба більше змагань проводити. Тому що кожна дитина бачить цю медаль, цю грамоту – і теж хоче цього досягати. І не тільки у боксі, а у всьому. Ми щороку проводимо товариські зустрічі, і після кожних змагань нагороджують, і вже додаються люди, - запевняє він. - Розвиток спортсмена – це тренування, спарінги, змагання. Якщо ми будемо його лише у нас тренувати, розвитку не буде. То ми скидаємось з батьками, а то й самі, щоб він міг виступити. А обов’язково має бути фінансова підтримка громади.

Shargorod_sport_12

Депутат Вінницької обласної ради Вадим Соляник додає, що спортсмен такого рівня фінансується з державного бюджету. Втім, має бути фінансування з різних бюджетів різних рівнів. 

– Підтримка поетапна має бути, тоді буде результат. Представники влади повинні таких дітей нагороджувати, зустрічати зі змагань, ставити у приклад, - наголошує він. – Навіть елементарно – приділити увагу, запросити на сесію, привітати і зробити спортсмена публічним, показати, що він цікавий. На жаль, такої уваги немає. А через таких спортсменів ми зможемо не тільки бокс розвивати, а взагалі стати спортивним брендом Шаргорода. Це гордість міста і району, області, України.

Shargorod_sport_5


В спорткомплексі є свій ринг для спарингів, зал для боротьби та інші. Кажуть, що більшість обладнання купується за кошти батьків та меценатів.

Shargorod_sport_gimnaziya

Багато спортивних об’єктів облаштовано й на території Шаргородської школи-ліцею. Тут є спортивний та тренажерний зали, два стадіони, три сучасні спортивні майданчики, в тому числі один стадіон та один майданчик зі штучним покриттям.

Shargorod_sport_10 (2)

– Майданчик зі штучним покриттям у нас давно. Два майданчика біля школи. До всіх вільний доступ. Усі охочі можуть прийти та займатись. Спочатку сітку поставили пластикову, але вона швидко порвалась, зрозуміли, що треба професійну, але вона дуже дорога. Тому зварили поки що самі такі ось захисні сітки, поки що тримаються, говорить директорка школи Зінаїда Дубчак. – Усі майданчики користуються великим попитом. Постійно тут рух, змагання, ігри, тренування. Крім того, постійно організовуємо велотури та інші фізкультурно-оздоровчі заходи.

Shargorod_sport_15

Громадам Вінницької області є чим пишатись у розвитку фізичної культури та спорту. І це вже підтвердили представники Жмеринської та Шаргородської громад. І таких громад на Вінниччині досить багато. У них облаштовано багато сучасних спортмайданчиків, та найголовніше – всі мешканці мають до них вільний доступ.

Shargorod_sport_16

– Коли спілкувались з представниками громад, з’ясувалось, що ситуація з наявністю спортивних об’єктів досить обнадійлива. Але не всі уявляють, що робити з ними далі, як використовувати на повну потужність, - говорить координатор проєкту «Вінниччина – територія здоров’я» Андрій Кавунець. – Тому постало питання щодо розробки стратегій розвитку спорту та фізичної культури. Щоб в громаді чітко знали, яких саме спортивних об’єктів потребують люди, чим вони насправді хочуть займатися, який вид спорту або фізичних навантажень їм близький тощо. І ділитись одне з одним досвідом використання спортивних майданчиків, стадіонів, спорткомплексів тощо. Адже подекуди навіть представники органів місцевого самоврядування не знають, які змагання, спортивні фестивалі абощо проводять в сусідній громаді.

В селі Станіславчик Жмеринського району невдовзі відкриють сучасний зал для боротьби.

Stanislavchyk-zal

Нагадаємо, у Жмеринці всі теж мають вільний доступ до усіх спортивних об’єктів.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Єлизавета Зозуля

Автор: Тетяна Щербатюк
Коментарів 0

Читайте також:

24 Листопада
Вінницька школярка створила фільм про Голодомор
24 Листопада
Очільник Вінниччини вийшов на роботу після «ковід»
24 Листопада
Вінницькі підприємці мітингували проти «карантину вихідного дня» (ФОТО)
24 Листопада
Новообраний голова бюджетної комісії Вінницької облради відмовився від депутатства
24 Листопада
Вінничани зменшили розрахунки картками на «карантинні вихідні»
24 Листопада
До Дня української хустки під театром у Вінниці влаштували флешмоб

Всі новини

19:15
Пнд
Вінницька школярка створила фільм про Голодомор
17:50
Пнд
Очільник Вінниччини вийшов на роботу після «ковід»
16:50
Пнд
Вінницькі підприємці мітингували проти «карантину вихідного дня» (ФОТО)
15:11
Пнд
Новообраний голова бюджетної комісії Вінницької облради відмовився від депутатства
13:18
Пнд
Вінничани зменшили розрахунки картками на «карантинні вихідні»
11:39
Пнд
До Дня української хустки під театром у Вінниці влаштували флешмоб
09:55
Пнд
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​На вихідних ситуація з коронавірусом у Вінницькій області стабілізувалась
08:20
Пнд
Гуцулками називались сорочки зі стоячим коміром
18:44
Нд
Майже половина ОТГ Вінниччини мають на своїй території палаци (ФОТО)
16:02
Нд
Вінницький підліток винайшов передавач звуку, який не можна перехопити або заглушити
13:50
Нд
Українці в два рази менше коштів витрачають за кордоном
11:36
Нд
Смертельна нічна аварія в місті на Вінниччині: троє людей загинуло (ФОТО)
09:15
Нд
Сорочку волошку українки призбирували та пришивали до вишитої кокетки (ФОТО)
20:10
Сб
Сесія Вінницької облради тривала майже до 9-ї вечора (ФОТО)
18:43
Сб
Вінничани відзначили День Гідності та Свободи (ФОТО)
15:50
Сб
Штат Вінницької облради розростається: відтепер голова має чотирьох заступників (ФОТО)
13:39
Сб
Сьогодні українці відзначають День Гідності та Свободи
10:45
Сб
Вінничан запрошують згадати, як починалась Революція Гідності
09:10
Сб
Брижанкою називали сорочку з мілкими складочками (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"