Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
  • Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
24 Січня
18:00

Компанія "Prograin Organic" займається закупівлею і маркетингом зернових, олійних культур, насіння, а також засобами захисту рослин та добрив.

Засноване в 2012 році підприємство володіє великим професійним досвідом роботи на ринку зерна. Менеджмент компанії зумів швидко встановити партнерські відносини з великими компаніями на внутрішньому і зовнішньому ринках, щоб безпосередньо поставляти на експорт, здійснюючи імпорт продукції безпосередньо у виробника.

Директор "Prograin Organic" Спартак Кілат розповів про основну мету та принципи компанії, перспективи та можливості органічного виробництва, а також про співпрацю з Міжнародним сільськогосподарським кластером «Дністер», до якого входять фермери з Вінницької області.  

Пане Спартак, що спонукало Вас вибрати органіку? Яка ситуація на ринку органічного землеробства Молдови?

- За останні 10-15 років в сфері інтенсивного сільського господарства виник ряд проблем, які потребують принципового рішення: внесення хімічних засобів захисту рослин зросла до критичного рівня, що руйнує мікрофлору ґрунту. В гонитві за швидким прибутком фермери порушують сівозміну, вважаючи за краще вирощувати технічні культури, що призводить до деградації ґрунту.

Органічне землеробство відкрило нам нові можливості у вирішенні цих проблем. Фермери розуміють, що високий урожай ще не означає високий прибуток, тому органіка перспективна для нас з кількох причин, серед яких виділю наступні:

1. Відмова від хімічних засобів захисту рослин знижують витрати обробітку;

2. Високі ціни реалізації підтверджують перевагу екологічного землеробства над конвенціональних.

Коли в 2015 році ми запропонували фермерам альтернативу вирощування екологічних зернових, багато фермерів поставилися до нашої ідеї скептично, ґрунтуючись на події 2000-2003 років, коли ефективність обробітку екологічних зернових була знівельована відсутністю логістики збуту. Тому нашим пріоритетом стало будівництво в порту Джуджулешть терміналу екологічних зернових, а також створення офісу продажів в Амстердамі, Голландія. У 2015-2018 роках ці два основоположних проекту сприяли зростанню до 20 тисяч га площі, відведеної для екологічного землеробства.

bf2e966c9ee9a01d960fcb4fcf59e77b_600_0_0

Якими саме культурами займається Prograin Organic? Наскільки сприятливі природні можливості Молдови для розвитку органічного землеробства?

- Зростаючий інтерес до нашої продукції з боку європейських партнерів сприяє розвитку традиційних культур: ми обробляємо горох, пшеницю, соняшник, кукурудзу та сою. Дана продукція експортується через зерновий термінал в порту Джуджулешть. У секторі нішевих культур ми обробляємо спельту, гірчицю, нут, жито, квасоля, ця продукція експортується за допомогою терміналу, розташованого в м. Флорешть.

З огляду на обмежену кількість опадів в останні 10-15 років, можна стверджувати, що Молдова знаходиться в зоні ризикованого землеробства. Проте, в нашій країні сільське господарство є основним бізнесом, тут працює багато успішних підприємців. Природні умови особливо переважні для органічного землеробства там, де не використовуються хімічні засоби захисту рослин. У посушливий сезон хімічні добрива і засоби захисту рослин сприяють зростанню витрат без компенсування збору врожаю.

389e50e0dc587307b23813d331bc8d85

Чи сприяє сьогодні законодавство розвитку органічного сегмента в землеробстві Молдови? Чи є розуміння з боку центральної і місцевої влади?

- Коли ми почали цей проект, то прекрасно розуміли, що проблеми сектора будуть вирішуватися поступово. Варто відзначити, що наші ініціативи були почуті органами центральної влади. Починаючи з 2015 року, наша співпраця з органами центральної влади сприяла прискоренню процесу гармонізації місцевого законодавства до законодавства ЄС. Якщо для бізнесу 3 роки означають цілу вічність, то для органів центральної влади це - хороший результат. Також варто відзначити, що однією з найважливіших ініціатив центральної влади було виділення коштів для субсидування органічного сектора Молдови. Очевидно, що в області субсидування фермери Молдови не можуть порівнювати свої можливості з фермерами ЄС, але, тим не менш, цей крок дозволив сектору зрушити з мертвої точки. Основні проблеми в секторі, що обмежують розвиток органічного землеробства, такі:

  • безконтрольний посів ГМО сої, незважаючи на те, що законодавство Молдови забороняє обробіток ГМО культур;
  • запізнення промульгації закону землі не дозволяє контролювати сівозміну і планувати заходи щодо підвищення родючості ґрунтів;
  • законодавство не передбачає покарання особам, що порушують принципи екологічного землеробства шляхом шахрайства;
  • в області субсидування капітальних вкладень, інвестиції в секторі органіки не є пріоритетними в порівнянні з інвестиціями в секторі конвенційного землеробства.
  • f1d671c48ce44181562f15d8b49fdb98

Чи відчуваєте довіру з боку європейців? Чи готові молдовські товаровиробники адаптувати свою роботу до вимог європейських партнерів?

- Як було відзначено, розвитку нашого бізнесу сприяла успішна робота нашого офісу продажів в Голландії, оскільки одним з основних ринків органіки є країни ЄС. Ми вже третій рік доводимо на практиці, що органіку можна і потрібно продавати в Європу. Терміни адаптації до вимог покупців в ЄС залежать в основному від роботи команди. Наша практика доводить, що нездійсненних завдань немає, і "Prograin Organic" налаштований успішно розвивати напрямок органічного землеробства.

7dccb55471feed24d236912ea1f40dac

Які країни купують (або готові купувати) у Вас вирощену продукцію? Наскільки вони поінформовані про переваги органічної продукції споживачі?

- Правильні інвестиції в технологічний ланцюжок органічного землеробства дозволять зміцнити довіру наших покупців в Голландії, Бельгії, Німеччини, Австрії, Франції, Данії та Болгарії, а в поточному році ми намітили здійснити перші поставки в Японію і США. Споживачі вищевказаних країн добре поінформовані про користь споживання органічних продуктів. Споживання органічних продуктів це модний тренд, який є основою ведення здорового способу життя.

Якими Ви бачите перспективи співпраці Prograin Organicс з агрокластера «Дністер»?

- Наш проект це не просто бізнес, а інтеграція ланцюжка цінностей органічного землеробства. Для фермера співробітництво в рамках даного проекту означає конкретний ринок збуту за привабливими цінами, а для нас означає оптимальне планування ресурсів і сівозміни. З огляду на можливості України, ми впевнені, що ця модель влаштовує всіх, і може бути реалізована в рамках агрокластера «Дністер». Упевнений також, що кооперація членів агрокластера дозволить здійснити інвестиції в основні інфраструктурні проекти, які будуть корисні як для екологічних фермерів і Молдови, і України.

7e993268e824cbeff029601b14fb9b4c_600_0_0

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

26 Січня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
26 Січня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
26 Січня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
26 Січня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
26 Січня
Міжнародний агрокластер «Дністер» навчатиме фермерів Вінниччини аспектам виробництва органіки
26 Січня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів

Всі новини

13:12
Сб
У Вінниці ювенальна поліція перевіряла нічні заклади
13:12
Сб
Зоопарк Вінниці будує зимівник для копитних (ФОТО)
08:30
Сб
Активізацію фізкультури і спорту в громадах обговорили у Вінниці (ФОТО)
08:18
Сб
Сьогодні суперстуденти Вінниччини зустрічають свій день на ковзанах та тюбах
18:58
Птн
У Липовецькому район гасили сільську хату
18:04
Птн
У Гнівані припинила навчання гімназія №2
17:20
Птн
У Гайсині злодій двічі пограбував пенсіонера
16:32
Птн
Вінниччина має проєкт спортивної арени у 10 тис. кв. метрів (ФОТО)
15:45
Птн
Литва хоче провести у Вінниці бізнес-форум
15:00
Птн
На Вінниччині ГРВІ набуває потужності, - закрито першу школу на карантин
14:19
Птн
У Вінниці виставили картини, написані на лінії фронту (ФОТО)
13:37
Птн
У Крижопільському районі у кювет злетів МАЗ
12:54
Птн
У Вінниці підприємець висипав з десяток вантажівок сміття обіч дороги (ФОТО)
12:01
Птн
У Вінниці водійка на порожньому перехресті не розминулася зі … стовпом (ВІДЕО)
11:23
Птн
Суха зима дозволяє «господарникам» Вінниччини палити сухостій
10:42
Птн
Вінниччина буде представлена на Олімпіаді і Паралімпіаді
10:00
Птн
На Вінниччині продовжують ліквідовувати заражену птицю і яйця
09:19
Птн
Полковника Присяжнюка поставили на чолі жмеринської поліції
08:38
Птн
У Вінниці затримали водія без права керування і з критичною дозою алкоголю в крові

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"