На шляху до відродження ФК «НИВА»
  • На шляху до відродження ФК «НИВА»
22 Червня
11:56

Вінницька «Нива» здобула вже сім перемог поспіль в чемпіонаті міста з футболу. Але вболівальники чекають від клубу іншого – повернення на професійний рівень. Цим, в першу чергу, переймається президент «Ниви» Вадим Кудіяров, президент благодійного фонду «Здорова нація». Йому сприяє обласна влада і віддані ультрас. 

В своєму інтерв’ю Вадим Кудіяров розповів, чому необхідно відродити професійний ФК у Вінниці, а також окреслив шляхи для досягнення цієї мети. 

Кудіяров

На Вінниччині 52 ДЮСШ культивують футбол. Тобто цією грою займаються близько 4 тисяч юних вінничан, яких готує великий штат тренерів. У 19 років вони, як правило, припиняють займатися грою № 1, адже не мають перспективи зростання в нашому регіоні. Лише одиниці переїздять в інші області – до спорт інтернатів чи одразу до професійних клубів. Але переважна більшість молодих вінницьких талантів осідає в місцевих аматорських командах – підприємств, держустанов тощо. Або їхньою вершиною залишається виступи у дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Ми прагнемо дати юним талантам надію – шанс потрапити до обласного ФК майстрів «Нива», – розповідає Вадим Кудіяров.   

– Вадиме, чому, на Вашу думку, вже кілька років на Вінниччині немає професійного футбольного клубу?

–  Основною причиною відсутністю професійного клубу, я вважаю, достатньо високий рівень недовіри до футбольних функціонерів, які намагалися відродити професійний футбол. Ми добре пам’ятаємо прізвища тих людей, які виділяли великі гроші на футбольний клуб «Нива», я вважаю, що патріотизму та любові до своєї батьківщини в них не бракує. Є інші причини, чому сьогодні великий бізнес не виділяє кошти на професійний клуб. Серед іншого, необхідно створити чітку прозору систему мотивації підприємств. Безумовно, влада міста і області не зможуть повністю фінансувати професійний ФК, але вони можуть допомогти мотивувати бізнес для виділення коштів, в тому числі і через інвестиційні зобов’язання перед громадою.

– Якими будуть ваші першочергові кроки щодо залучення бізнесу до підтримки «Ниви»?

– Вже в цьому місяці відбудеться «круглий стіл» за участі керівників найбільших підприємств Вінниччини. На ньому ми презентуватимемо клуб та розповідатимемо про всю його організаційну структуру. Запропонуємо потенційним спонсорам пакет своїх пропозицій. Серед іншого, ми бачимо відродження професійного футболу у широкій співпраці з ЗМІ.

На другому етапі ми залучатимемо волонтерів. Вони матимуть рекомендаційні листи від обласної влади та спонсорські пропозиції, щодо відродження ФК. Ці волонтери звертатимуться до керівників підприємств з пропозицією допомогти відродити професійний футбол на Вінниччині. 

Третє джерело надходжень – кошти з обласного бюджету. Невелика сума, сто тисяч гривень щоквартально. Ці кошти будуть перераховувати на громадську організацію «Футбольний клуб «Нива». Ми плануємо витрачати їх на формування боєздатної команди.

– Керівників яких підприємств плануєте запросити до «круглого стола»?

– Ми склали список підприємств, які мають найбільші фінансові обороти на Вінниччині. Саме їхніх очільників ми хотіли б бачити в якості запрошених в першу чергу.

– Як ви оцінюєте шанси втілити запропоновані ідеї в життя?

– Вони є достатньо високими. Адже, наприклад, у багатьох підприємств є інвестиційні і соціальні зобов’язання перед місцевою владою і громадою. Ми наполягаємо, що футбол – це теж соціальна складова нашого життя. Адже ним займаються тисячі юних вінничан, і вони повинні мати перспективи професійного зростання в рідному краї. В рамках роботи фонду «Здорова нація» ми вже реалізовували проекти, які торкалися соціальних зобов’язань підприємств. Тож певний досвід маємо.     

– Яка організація буде займатися збором коштів підприємців на футбол?

– Пріоритетом діяльності даного етапу є пошук потенційного Президента клубу, який візьме на себе основні витрати футбольного клубу. В 2014 році ми зареєстрували «Фонд відродження футболу», до нього увійшли також представники ультрас і керівництво спортивного комплексу «Нива». Для більш ефективної діяльності ми запросили в правління фонду представників Вінницької обласної федерації футболу та Вінницької ОДА. 

– До «Фонду відродження футболу вже надходять кошти від спонсорів?

– Поки ми його особливо не афішували і ні до кого системно не зверталися. Тому до цього фонду не було перераховано ще жодної гривні. Але в майбутньому робитимемо все можливе, щоб він наповнювався відповідним чином. Для існування професійної футбольної команди другої ліги мінімальний бюджет – 5 млн. гривень на рік.

– А якщо хтось з серйозних бізнесменів погодиться пожертвувати левову частину цієї суми, будете готові поділитися з ним «лаврами»?

– Ми не лише готові поділитися з ним «лаврами», але й віддати такій людині посаду президента «Ниви». Наприклад, меценату, який готовий фінансувати «Ниву» в обсязі 3 млн. гривень на рік. Але такому спонсору ми віддамо не лише команду – але й одночасно контракти гравців, угоди зі спортивним комплексом та владою, логотип клубу, вболівальників, тощо. Ми – це не лише керівники нинішньої «Ниви», але й представники ультрас, тренерського складу і зацікавлених громадських організацій. Водночас наполягатимемо на включенні представника від Ультрас Вінниці до штату клубу, який працюватиме на громадських засадах. Данна співпраця посилить взаємодію між вболівальниками та ФК.

– За рахунок чого зараз існує «Нива»?

– За рахунок моїх власних заощаджень і коштів, які частково залучаємо з благодійного фонду «Здорова нація».

– Перед зникненням «Ниви» нею опікувався відомий бізнесмен Володимир Продивус. З ним не виникне непорозумінь, адже нинішня команда має таку ж саме назву?

– Володимир Продивус дав нам згоду на використання логотипу «Ниви» та відродження команди. Це моральне право ми закріпили в юридичній площині. Зокрема, запатентували логотип. На сьогодні це інтелектуальна власність вболівальників клубу. 

– Яким чином будуватиметься команда?

– Участю «Ниви» в чемпіонаті міста ми намагаємося спрямувати увагу громадськості до футбольних проблем і на відсутність у Вінниці професійного клубу.

Професійна «Нива» складатиметься з найкращих футболістів області, в основному молодих. Ми будемо награвати склад в чемпіонаті області з футболу сезону 2015/2016 років. В листопаді – грудні цього року плануємо пройти атестацію клубу у Професійній футбольній лізі України, а в липні наступного року – подаватимемо заявку на участь у другій лізі чемпіонату Україні сезону 2016/2017 років.

– Хто має очолити тренерський штаб команди? І чи буде збережений нинішній склад наставників «Ниви» на чолі з Артуром Медом?

– Ми закінчуємо переговори з потенційними тренерами. Безумовно, у професійного клубу буде новий керманич. Але наявний тренерський штат буде збережений. Просто в команді з`являться нові посади.

– Відкрийте таємницю. Чия кандидатура розглядається в якості керманича команди?

– Саме головний тренер формуватиме склад нової професійної команди. Тому до його призначення ми ставимемося з особливою відповідальністю. Поки кандидатури на посаду «коуча» я вам назвати не можу. Але це людина, яка доволі відома в футбольних колах. Причому – це колишній гравець «Ниви».

– Якими молодими гравцями буде підживлюватися новостворена команда?

– В першу чергу ми будемо залучати найкращих вихованців двох вінницьких футбольних шкіл: ОДЮСШ Блохіна-Беланова і «Прем’єр-Ниви». Адже саме вони борються за «пальму першості» на всіх обласних змаганнях.
 

– Де буде тренуватися і грати професійний ФК?

– «Нива» має можливість тренуватися на чудовому однойменному спорткомплексі і там же приймає своїх суперників в рамках чемпіонату міста з футболу. За це щиро дякуємо власнику спорткомплексу Володимиру Продивусу.

– Що ви вважаєте головною запорукою відродження команди?

В першу чергу – це віддані вболівальники. Вони палко підтримують «Ниву», яка веде свою історію з середини 1958 року. Тому ми не маємо права зараз відступити. Немає інших варіантів – лише втілення задуманих планів в життя. 

Ми готові конфліктувати з будь-ким задля досягнення омріяної мети. Не може місто, яке займає першу позицію в Україні за рівнем комфортності життя, бути без професійної футбольної команди!

Своє бачення щодо перспектив вінницької «Ниви» презентував і лідер вінницьких ультрас – Сашко «Драммер» (таким прізвиськом його всі називають):

Драмер

Професійні футбольні клуби є навіть у невеличких містах. Наприклад, у Овідіополі, де мешкає лише 16 тисяч чоловік, є команда другої ліги. В менших за Вінницю Чернівцях та Ужгороді є сильні клуби професійного рівня. А в сусідньому Тернополі грають аж дві команди майстрів. 

Ми прагнемо, щоб наш професійний клуб виступав, як мінімум, в другій лізі. Намагаємося співпрацювати з керівниками команди, допомагаємо їм зібрати підприємців на «круглий стіл». Зареєстрували громадську організацію «Ультрас Вінниці». ЇЇ засновниками стали лідери фанатського руху. Це допоможе представляти нам свої інтереси і інтереси ФК «Нива». Зокрема, тепер зможемо офіційно звертатися як до представників влади, так і до очільників федерації футболу. І, зрозуміло, будемо вносити свої пропозиції щодо розвитку професійного клубу. 

Ми своїм прикладом демонструємо, що місту потрібна сильна «Нива». Адже в жодному регіоні України на матчі міської першості не приходять сотні фанів, як ми ходимо на поєдинки «Ниви». Під час ігор ми не лише скандуємо гасла на підтримку своєї команди, але й співаємо українські пісні. І таким чином підвищуємо рівень патріотизму серед вінничан. Тексти хором співати не тренуємося – хто не знає слів, самотужки розучує їх до наступної гри. 

Серед наших «хітів» – «Червона рута», «Воїни світла» тощо. Наразі у Вінниці близько трьох сотень ультрас. Серед них є не лише зовсім молоді люди, але й працюючі. Щоб увійти до наших лав, жодних критеріїв не має. Головне – просто ходити на матчі і любити свою команду. На жаль, серед ультрас лише близько десяти дівчат, адже представниці прекрасної половини людства мало цікавляться футболом.

Дехто нас критикує, що ми під час матчів запускаємо петарди і файєри. На аматорському рівні це дозволяється. До того ж ми не спрямовуємо піротехнічні вироби на людей або на спортивний об’єкт. Водночас це додає футболу цікавості – без ультрас поєдинки вже не такі інтригуючі. Коли ж команда повернеться на професійний рівень, за використання піротехніки клуб штрафуватимуть, і ми будемо це враховувати.

Автор: Володимир ПРИСЯЖНЮК
Коментарів 0

Читайте також:

21 Січня
У Вінниці ультраси прийшли на футбол в одязі зі свастикою (ВІДЕО)
21 Січня
Вінницька «Нива-В» змінює назву та емблему
21 Січня
У Вінниці футбольний матч відбувся у димовій завісі (ФОТО)
21 Січня
Вінницькі нивівці зіграють з чернівецькою «Буковиною»
21 Січня
Зірку футболу О.Шовковського заманюють у Вінницю тренувати «Ниву-В»
21 Січня
Вінницька «Нива-В» отримала фінансування з обласної казни

Всі новини

11:25
Нд
У Вінниці троє студентів постраждали під час пожежі в гуртожитку
17:36
Сб
На Вінниччині чоловік отримав серйозні опіки через вибух газового балону (ФОТО)
15:30
Сб
Вінничани в соцмережах хизуються світлинами в ополонках (ФОТО)
13:18
Сб
У вінницькій військовій частині спалах кору (ФОТО)
11:10
Сб
На Вінниччині провели в останню путь бійця, який загинув під час обстрілу (ФОТО)
09:26
Сб
Лікарні Вінниччини отримають сучасне медичне обладнання з Китаю
08:00
Сб
Сьогодні святиться-веселиться йорданська водиця
18:36
Птн
27-річну Ларису шукають на Вінниччині (ФОТО)
17:10
Птн
Хрещенські купання на Вінниччині пильнуватимуть понад 600 правоохоронців
16:17
Птн
У Вінниці коло «Книжки» на дах перекинулася «Geely» (ФОТО)
15:24
Птн
На Вінниччині 37 людей уже оформили субсидію грошима
14:40
Птн
У чотирьох школах Вінниці – холодні класи, зали, кабінети
13:59
Птн
У Вінниці запроваджують безготівкову плату за проїзд у транспорті
13:18
Птн
Столичного безхатька і молодого вінничанина шукає поліція (ФОТО)
12:30
Птн
У Вінниці сніг «забарикадував» бабцю у власній хаті
11:46
Птн
На Вінниччині батьки забили однорічне дитя
11:11
Птн
У Вінниці розшукали дитину, яка вирішила поїхати до друзів у Літин
10:32
Птн
На Вінниччині застрягли два MANи
10:05
Птн
Уночі в Гайсинському районі гасили хату

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"