Вінницькі посадовці запроваджують експеримент щодо патронування дітей-сиріт.
Протягом 2016-2018 рр. на Вінниччині експериментним шляхом будуть вивчати питання здійснення патронату над дитиною. Нововведення запроваджено, відповідно до змін до Закону України «Про охорону дитинства». Про це повідомила директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.
В рамках експерименту чиновники знайдуть родини, які здійснюватимуть тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в своїй сім’ї. Разом з тим дитину дає не відриватимуть від її місця проживання та від спілкування з біологічними батьками, адже патронатні родини запровадять у всіх районах області. Зокрема, заплановано створення 10 патронатних сімей у 2017 році та 6 сімей у 2018 році.
Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначатиметься потребами дитини та залежатиме від складності життєвих обставин, але не має перевищувати 3 місяців. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.
Фінансування послуги сімейного патронату у 2016-2018 рр. відбуватиметься за рахунок коштів державного бюджету, з 2019 року - за рахунок коштів місцевих бюджетів (районів, міст, об’єднаних територіальних громад). На утримання влаштованої під патронат дитини нараховується соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку.
Додамо, що станом на І півріччя на Вінниччині у 349-ти сім’ях існував ризик соціального сирітства. Ще 174 дитини перебували в обласних спеціалізованих будинках дитини системи охорони здоров’я, 86 дітей – у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей. В області нараховується 127 сімей, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
Нагадаємо, торік іменні стипендії Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради отримали 700 студентів із числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.