На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
  • На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
18 Грудня
19:08

Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та Єврорегіон «Дністер» створять робочу групу, яка розвиватиме органічне землеробство.

Сьогодні, 18 грудня, громадська організація «Єврорегіон «Дністер» спільно з департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації організували круглий стіл на тему «Перспективи і шляхи розвитку органічного землеробства в Україні». Участь в обговоренні взяли близько 50-ти учасників, серед яких аграрії, представники влади та громадського сектору.

12

Круглий стіл та власне дискусія щодо розвитку органічного землеробства в України стала своєрідним підсумком проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Ініціатива впроваджувалася Єврорегіоном «Дністер» в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування було надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

2

Очільник Єврорегіону «Дністер», координатор проекту Сергій Татусяк розповів, що в рамках проекту був створений Міжнародний агрокластер «Дністер», який активно продовжує свою діяльність попри завершення проекту.

-Цей проект – це спільна робота громадськості, представників влади та сільськогосподарських виробників. Зараз після закінчення проекту, ми продовжуємо свою роботу. Запрошуємо фермерів та громадськість до співпраці. Найголовніше наше завдання – це знайти нових партнерів для реалізації нових ефективних проектів та знайти ринки збуту за кордоном. Для цього наші сільгоспвиробники мають запропонувати якісну продукцію, таким товаром може стати органічна продукція, - наголосив Сергій Татусяк.

5

Також завдяки проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» створений Інноваційний сільськогосподарський центр на базі Інституту кормів та сільського господарства «Поділля». Директор Міжнародного агрокластеру «Дністер» Василь Петриченко розповів, що для цього спеціально закуплений аналізатор амінокислот, за допомогою якого фермери можуть перевіряти якість продукції, в тому числі органічної.

-Органічне землеробство – це стратегічний напрямок діяльності Міжнародного сільськогосподарського агрокластеру «Дністер». Хотілося б відміти, що за рівнем вирощування органічної продукції Україна лише на початку шляху. Хоча в Європі – це досить розповсюджена практика, лідирують у цьому такі країни як Швейцарія, Данія. Досвід цих країн свідчить, що це системна та важка робота. Але Україна має рухатися в цьому напрямку, адже це одна вимог директиви ЄС щодо розвитку органічної продукції, - пояснив Василь Петриченко.

6

Під час реалізації проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» були організовані тренінги та візити-обміни досвідом для сільгоспвиробників України та Республіки Молдова. В один з таких візитів фермери Вінницької області мали змогу познайомитися з роботою молдавського підприємства «Prograin Organic», яке займається вирощуванням та сертифікацією органічної продукції. Представники цієї компанії завітали на сьогоднішній круглий стіл, аби поділитися своїм досвідом.

-Зі свого досвіду скажу: у вас є величезний потенціал. Я дізнався, що Вінницька область виробляє до семи мільйонів тонн зерна в сезон, у нас вся Молдова не вирощує стільки. Але потрібно виробляти справді органічну продукцію, а не псевдоорганіку. Будучи чесними, можна також заробити гроші, але найголовніше здобути довіру покупців і знайти хороші ринки збуту, у тому числі за кордоном, - розповів директор компанії «Prograin Organic» Спартак Кілат.

16

Про умови сертифікації органічного землеробства розповів представник компанії «Prograin Organic» Дмитро Лефтер.

-Оцінивши ситуацію, можу із впевненістю сказати, що в Україні простіше отримати сертифікат виробництва органічної продукції. Якщо землю два-три роки не обробляли хімікатами, на ній можна вирощувати органічну продукцію. Інша справа у нас. Для сертифікації потрібні пасовища, де кілька років взагалі нічого не вирощували, або вирощували трави. Тим не менш за два роки нам вдалося сертифікувати 6 тисяч гектарів землі, - підкреслив Д.Лефтер.

7

Після на юридичних аспектах ведення органічного землеробства зупинився юрист підприємства «Prograin Organic» Іван Левко.

-Якщо ви вирішили займатися вирощування органічної продукції потрібно чітко бачити як саме це має бути і мати надійних партнерів. Ми готові співпрацювати, допомогти вам у цій роботі, щоб ви не повторювали наших помилок, - сказав І. Левко.

11

Окрім молдавського досвіду вирощування органічної продукції, присутні мали змогу почути про впровадження проекту Швейцарської агенції розвитку співробітництва в Україні з органічного землеробства «Еко-Лан Україна» від директора Іллінецького державного аграрного коледжу Василя Пиндуса.

-В рамках реалізації проекту студенти Іллінецького державного аграрного коледжу мали змогу стажуватися за кордоном, близько 30 спеціалістів пройшли стажування в країнах ЄС, де збирали інформацію про вирощування органічної продукції, було видано низку посібників на цю тему, сформовано відповідні навчальні програми, закладено яблуневий сад за органічною технологією, - розповів В.Пиндус.

13

Про методику створення сировинних зон для вирощування органічної продукції розповів завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Вінницької Академії неперервної освіти Олександр Мудрак.

-Наша країна ніби має всі умови для вирощування органічної продукції, але я хочу зупинитися на пунктах, які затрудняють цей процес. Найперше, у нас недостатня кількість наукових і практичних розробок, дефіцит консультантів з цього питання, одностороннє стимулювання традиційного господарства, відсутня концепція розвитку органічної торгівлі тощо, - переконаний О.Мудрак.

14

Після того як всі спікери круглого столу виступили учасники мали змогу задати їм запитання, аби дізнатися більше про органічне землеробство. Потому заступниця директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Валентина Кирилюк підбила підсумки засідання.

- Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів буде всіляко підтримувати і співпрацювати з виробниками органічної продукції. Найближчим часом буде створена робоча група, яка напрацює перші кроки розвитку цієї галузі в області. Буде здійснений моніторинг земельних угідь Вінницької області та створено карту екологічний земель. Організуємо навчання для сільгоспвиробників, - пояснила В.Кирилюк.

Безымянный

Також зі слів чиновниці, робоча група підготує пропозиції щодо розвитку органічної промисловості в Україні, які будуть направлені до Міністерства аграрної політики та продовольства. А лютому наступного року буде проведено конференцію з тематики органічного виробництва, на яку будуть запрошені представники влади та сільгопвиробники.

4

1

3

8

9

10

15

Нагадаємо, на Вінниччині коштом ЄС сільську молодь навчатимуть вести бізнес.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

13 Липня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
13 Липня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
13 Липня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
13 Липня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
13 Липня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
13 Липня
Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)

Всі новини

18:25
Пнд
Близько 120 правопорушників щомісяця затримують вінницькі нацгвардійці завдяки мобільним блокпостам
17:10
Пнд
В ОТГ на Вінниччині з’явиться нова зона відпочинку
15:47
Пнд
Відсьогодні Вінницею курсуватиме ще один автобусний рейс
13:50
Пнд
Екологічна катастрофа відміняється: на Вінниччині перевірили воду у Дністрі
12:31
Пнд
За півмільйона гривень в ОТГ на Вінниччині придбали новеньке авто для медиків
11:20
Пнд
На Вінниччині від COVID-19 одужало 320 медичних працівників
09:08
Пнд
У Вінниці незабаром відкриють новий волейбольний майданчик
08:25
Пнд
Замок на Вінниччині приймав у своїх стінах польського короля
17:55
Нд
Вінничан закликають долучитись до Всеукраїнської ходи ветеранів
15:30
Нд
У Вінниці попрощались з інструктором-методистом «Колосу» Володимиром Бродовським
13:35
Нд
Кадрові ротації у поліції: керівника з Вінниці перевели у Гнівань
11:20
Нд
У Вінниці знову з'явиться маршрут 29-Б
09:15
Нд
Палац на Вінниччині продали Подільській єпархії
17:00
Сб
Вінницький військкомат надав відстрочку 18-19-річним юнакам
15:05
Сб
Вінницькі лісові господарства вирощують та випускають на волю фазанів
13:37
Сб
Вінничани можуть власноруч досліджувати мікроорганізми
11:47
Сб
У Жмеринському районі троє юнаків врятували від утоплення жінку (ВІДЕО)
09:31
Сб
Позолочена статуетка коня часів Людовіка XIV зберігалася у палаці на Вінниччині
19:25
Птн
«На Вінниччині може бути й шість районів» - голова Вінницької ОДА

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"