На Вінниччині відновлюють роботу дитячого оздоровчого табору
  • На Вінниччині відновлюють роботу дитячого оздоровчого табору
15 Липня
16:45

«Подільська казка» в Ободівці Тростянецького району активно готується до відкриття сезону.

Літній період – пора відпочинку. Його з нетерпінням чекають усі, особливо дітвора, яка, втомившись від школи, з головою хоче поринути у вир нових знайомств в позашкільних оздоровчих закладах. На жаль, через поширення захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID – 19, у нинішньому році мрії дітей поки що залишаються нездійсненними. На період дії карантину, до 31 липня, забороняється діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. А оскільки пандемія не здає своїх позицій, побутує думка, що карантинні заходи будуть продовжені.

Але, попри все, дитячі оздоровчі заклади в Україні продовжують свою підготовку до сезону оздоровлення. Готуються до прийому дітей і в Ободівці Тростянецького району Вінниччини. Тут впроваджується в життя глобальний проект з капітального ремонту колишнього піонерського табору імені Котовського, потім оздоровчого – «Сосновий бір», а тепер - комунального закладу «Дитячо-юнацький фізкультурний заклад оздоровлення оздоровлення та відпочинку» Подільська казка». Це єдиний з трьох вцілілих подібних закладів, які розташовані на окраїні села в сосновому лісі.

Наразі в мальовничій місцині кипить робота. Від відсотків 50–60 з того, що було до капітального ремонту, й сліду не залишилося: обабіч вимощеної тротуарною плиткою доріжки розташувалися, як близнюки, сучасні чотиримісні будиночки. Всього їх 29. Біля окремих – пандуси, а це говорить про те, що разом з усіма тут матимуть змогу відпочивати діти з особливими потребами – візочники. Для них таким чином облаштовуються їдальня, вбиральні та інше, щоб було зручно пересуватись на візках. Робота йде швидкими темпами, кошти на цю потрібну справу виділяються з місцевих, обласного та державного бюджетів.IMG_4405

– 58 років тому на цьому місці вперше було розгорнуто наметове містечко, в яке з’їхалися діти колгоспників з кількох районів, - розповідає Володимир Кутковецький, який був директором установи 38 років. – А за кілька років звели кілька десятків дерев’яних будиночків та інші допоміжні споруди.

Батьків та дітей вабила ця місцина. Адже довкола гарна природа, цілюще повітря, а поруч – водойма. Тому й їхали сюди звідусіль. За зміну табір приймав 320 юних відпочивальників, а таких змін за рік було три. Оздоровниця безперебійно працювала п’ятдесят років, то ж за цей період тут набралися сили понад сорок тисяч чоловік, а їх виховували три тисячі вожатих.

– В таборі відпочивали діти різних категорій людей, були й впливових. То ж особливих проблем з його підготовкою до наступних сезонів не було. 25 підрядних організацій вирішити необхідні питання могли в одну мить. Проблеми розпочалися наприкінці 90-х минулого століття, - згадує Володимир Дмитрович. - Якраз стартувала реформа агропромислового комплексу: колгоспи набули приватної форми власності, а багато з них взагалі розпалися, на їх місці створилися інші господарські структури, то ж і обласна профспілка працівників агропромислового комплексу почала ледь зводити кінці з кінцями. Куди вже там було до оздоровчих таборів? Турбота про них відбувалася за залишковим принципом. У 1998 році колишній піонерський табір імені Котовського зареєструвався, як юридична одиниця, то ж, відповідно, відбулася й зміна назви. Табір став «Сосновим бором» і мені довелося самотужки вирішувати цілу низку питань, в тому числі й фінансування. А це було нелегко. Через падіння рівня життя й демографічної ситуації різко впала кількість бажаючих оздоровити дітей у закладі. Отак кілька років борсалися і в 2004 році прийняли останню зміну. Наступного року про оздоровлення заявили всього сорок осіб, то ж запускати заклад, свідомо йдучи на величезні збитки, було нерозумно. Його законсервували до кращих часів.

Однак, без ремонту й догляду будиночки втрачали вигляд і псувалися на очах. Керівництву табору надійшла пропозиція продати оздоровницю. Але щойно потенційні покупці чули про вимогу зберегти функцію дитячої оздоровниці, відмовлялись від угоди.


– Але кращі часи все ж настали, - продовжує Володимир Кутковецький. - На одному із заходів пересікся з Ободівським сільським головою Костянтином Ременюком та депутатом обласної ради Геннадієм Мазуром, розповів про проблему. «А чому б вам не взяти табір в комунальну власність села? - запитав Геннадій Федорович у Костянтина Васильовича. - Я чим зможу - допоможу». За кілька днів депутати сільради погодили пропозицію, а далі – «справа техніки».

IMG_4411

Торік розпочалося впровадження в дію грандіозного проєкту – капітального ремонту комунального закладу «Подільська казка». Паралельно проводилася реконструкція будівель, водопостачання і водовідведення. Дерев’яні будиночки повністю розбиралися й виготовлялися з нового матеріалу, старого ж використано відсотків на п’ять-десять.

– Коли я побачив, що дитячій оздоровниці бути, вирішив піти на заслужений відпочинок, - зауважує Володимир Кутковецький. - Адже маю вже 72 роки й багато хобі. Крім того, передаю нашу оздоровницю її у надійні руки – своїй землячці Інні Сташенко.

– Я по натурі трудоголік, то ж прекрасно розумію свою місію – створити такий центр дозвілля, який би працював ефективно і змістовно, - продовжує розмову свого наставника директорка комунального закладу «Дитячо-юнацький фізкультурний заклад оздоровлення оздоровлення та відпочинку» Подільська казка» Інна Сташенко. - Адже сьогодні, враховуючи статистику захворювання дітей,  їх бездоглядність, залежність від ґаджетів, приходжу до думки, що їм необхідне живе спілкування, щира дружба, цікаві рухливі ігри. Тому ми робимо акцент на тому, щоб наш заклад став таким собі регіональним центром не тільки для діток району, а й для всієї південної зони нашої області. Розумію, що для дітей потрібно створити якнайкращі умови, бо саме вони будуть в подальшому творити нашу державу. Для цього потрібна здорова нація, без якої не можна досягнути позитивних результатів. Головним напрямком у нас має бути пропаганда спорту і здорового способу життя. Тому в планах – будівництво спортивного майданчика з твердим покриттям, тренажерами, де діти набуватимуть спортивної статури й загартовуватимуть через спорт своє здоров’я, дружитимуть між собою. Ми відкриті для юних спортсменів та членів шкільних лісництв, адже розташований заклад в унікальному лісовому масиві поруч з лісництвом.

IMG_4412

За словами директорки, в подальшому планують співпрацювати зі школами вожатих, з потужними педагогічними вузами.

– У 2004 році сама була тут вожатою і ні грама не шкодую. А для кожного загону хочемо запровадити уніформу. Це дисциплінуватиме дітей, даватиме право на рівність. Взагалі, задумів є багато, і впровадити в життя їх реально, дякуючи небайдужим людям Геннадію Мазуру й Костянтину Ременюку. Вони взяли на себе непосильну ношу по відродженню закладу, почали, практично, все зводити з нуля, - наголошує вона.

Ободівський сільський голова Костянтин Ременюк підкреслює, що відновлення оздоровчого дитячого табору позитивно спрацює на розвиток громади:

– Будуючи нове суспільство, маємо дбати про її майбутнє, екологію і культуру. Заклад «Подільська казка» – одна зі складових дій нашої громади. Його цінність в тому, що він буде доступний для всіх, в тому числі, й для дітей з особливими потребами. Вони повинні бути адаптовані до суспільства й відчувати себе його повноправними громадянами.. Переконаний, що в сосновому лісі незабаром лунатиме дитячий світ. Охочих оздоровити тут своїх дітей вже є багато.

IMG_4406

Нагадаємо, у Вінниці для спортивних закладів нові рекомендації.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Костянтин Ременюк.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

11 Серпня
На конкурсі у Жмеринському районі годували варениками
11 Серпня
Лікарі понад годину намагались врятувати хлопчика, який випав з вікна 8-го поверху у Вінниці
11 Серпня
«Антирутина заряджає до нових знань», — вінницька IT-компанія LetyShops
11 Серпня
На Вінниччині розташовано старовинне місце поховання
11 Серпня
Три фури заблокували міжнародну трасу, яка проходить через Вінницю (ВІДЕО)
11 Серпня
«Це екологічна бомба віддаленої дії», – староста села про стихійне сміттєзвалище у Демидівці

Всі новини

12:25
Вт
На конкурсі у Жмеринському районі годували варениками
10:44
Вт
Лікарі понад годину намагались врятувати хлопчика, який випав з вікна 8-го поверху у Вінниці
10:15
Вт
«Антирутина заряджає до нових знань», — вінницька IT-компанія LetyShops
08:25
Вт
На Вінниччині розташовано старовинне місце поховання
19:28
Пнд
Три фури заблокували міжнародну трасу, яка проходить через Вінницю (ВІДЕО)
17:10
Пнд
«Це екологічна бомба віддаленої дії», – староста села про стихійне сміттєзвалище у Демидівці
15:34
Пнд
У Вінниці затримали продавців комплектуючих бойових вертольотів
14:10
Пнд
Частину Вінниці і три села на добу залишать без води
12:35
Пнд
Вінничанину вручили медичний «Оскар»
11:02
Пнд
На Вінниччині подолали коронавірус дві тисячі 236 людей
09:30
Пнд
Нові шпали врятували від закриття станцію на Вінниччині
08:15
Пнд
Дендропарк у стилі фентезі: чудовий вікенд для вінничан (ФОТО)
17:55
Нд
Врожай гігантської цибулі зібрала мешканка ОТГ на Вінниччині
15:45
Нд
Кожен третій споживач газу на Вінниччині має особистий кабінет
13:30
Нд
На Вінниччині відновили візитівку райцентру
11:34
Нд
Після жорстокого побиття пасажирки купе «Укрзалізниця» посилить безпеку
09:31
Нд
У Вінниці запрацював світломузичний фонтан "Рошен"
17:50
Сб
У Вінниці запустять два нові маршрути до сіл
15:45
Сб
Вінничанин вирощує понад сотню екзотичних рослин

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"