На Вінниччині воюють за землю і за справедливість: хто кого?
  • На Вінниччині воюють за землю і за справедливість: хто кого?
04 Серпня
17:28

Кілька днів тому, 2 серпня, до Вінницької обласної ради прибула делегація з Чернівців, у складі якої були голова та депутати районної ради, представники від громади села Борівка, всього 50 чоловік. Обурені люди приїхали вимагати у губернатора області побороти свавілля, в якому вони опинилися.

Люди скаржаться, що поля, які мають використовуватися під пасовиська та для розділення земельних паїв, загарбав у свої руки підприємець з Борівки, генеральний директор селянсько-фермерського господарства «Оріон» – Лутковський Анатолій Вікторович. Як зазначають делегати, територія знаходиться на балансі держави, навіть підприємець публічно відмовився від неї. Проте селяни переконують: насправді, не плачучи податок, Лутковський вирощує там пшеницю, соняшник та інші сільськогосподарські культури.

Вже зовсім скоро потрібно буде збирати з поля збіжжя. Борівчани  вирішили відправити прибуток за урожай на Схід, аби допомогти Збройним Силам України. Проте замість того, щоб кошти пішли на підтримку армії, вони спокійно осідають в кишені Лутковського, переконані в селі.

Чернівчани розповідають, що поки районні депутати, які ведуть з підприємцем війну за справедливість, поїхали у Вінницю на останню сесію облради, Лутковський змусив усіх своїх працівників поспіхом зібрати пшеницю. Вражає те, що гендиректор господарства «Оріон», за словами борівчан, викосив ще недостигле зерно з території, яка належить селянам. Пізніше він роздаватиме сире збіжжя людям на паї, впевнені делегати. Свою ж пшеницю Лутковський залишив дозрівати.

Один із представників делегації каже: «Селяни збираються вдаватися до рішучих дій. Сьогодні з нами приїхали і жінки, і пенсіонери. Люди ведуть цю боротьбу понад 3 роки. Ніхто нам не міг зарадити, коли була попередня влада, і зараз ми страждаємо. Сьогодні ми мали перекривати центральну вулицю, аби на нас хоч трохи звернули увагу. Як можна терпіти, коли за те, що корова пройшлася по полю, Лутковський вимагає платити штраф. Були випадки, коли непрацюючі жінки віддавали йому гроші із пенсії, що прийшла на дитину-інваліда».

Разом з делегацією шукати справедливість приїхав депутат районної ради, активіст Євромайдану Олександр Миколайович Злощинський. Вся його сім’я  прожила три сумнозвісні місяці на Майдані.  Чоловік зізнається, що стояв у Києві не для того, аби сьогодні оббивати пороги кабінетів, спостерігати за беззаконням на вседозволеністю, що діється в Борівці. «Я не для себе правди добиваюсь. Я хочу її знайти для людей та для цих дітей, які зараз стоять під кулями голі. Ми не розуміємо, чому досі територію не взяли під контроль? Ми запевняємо, що будемо всіляко в цьому допомагати. Чого ж ні прокуратура, ні міліція не хоче стати нам на поміч? Ми звертались до сільгоспінспекції,  прокуратури, міліції, голови облдержадміністрації, навіть в губернатора на столі лежить копія пакету документів, які ми зібрали. Якщо відповідні органи візьмуть землю під контроль, ми зобов’язуємось знайти сільгоспвиробника, зібрати збіжжя, продати, а вилучені кошти відправити на потреби держави та армії».

Зі сльозами на очах делегати-пенсіонери розповідають про беззаконня, що твориться в їхньому рідному селі: «Коли міліцію викликає Лутковський, вона прибуває через 5 хвилин. А коли це намагаються зробити прості селяни – чекання може затягнутися аж до півтори години, хоч їхати там 6 кілометрів! За цей час підприємець встигає попередити усіх своїх комбайнерів, останні ж тікають з поля. А коли приїжджають правоохоронці – нікого вже й немає».

Інші члени делегації  зазначають, що одну борівчанку «брали за барки», лякали, бо вона жалілася на Лутковського. «Кілька днів тому люди підприємця зняли з криниці однієї із сімей відро з цепом і перекрили водопостачання, аби люди не могли пити воду. Селяни телефонували до Лутковського, а той каже, що тільки тоді поверне воду, коли йому допоможуть вирішити проблеми з землею, тільки щоб все тихо було. З цим Лутковським судилося 86 чоловік, а зараз цих відчайдух одиниці залишилось. Здається, чорним по білому було написано, що люди мають рацію. Проте в кінцевому результаті судді приймали зовсім несподівані та необ’єктивні рішення», – розповідають люди.

Депутат районної ради Злощинський вважає, що єдиним шансом на відродження справедливості в Борівці буде децентралізація, яка дозволить голові районної ради взяти на себе відповідальність у вирішенні місцевих проблем.

Втомлені від несправедливості та знесилені від відчаю, борівчани запевняють: попри все підуть вище і таки досягнуть правди. А поки і далі оббивають пороги владних кабінетів та чекають, поки їм допоможуть.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

05 Червня
У Вінниці розташований найвідоміший музей області
05 Червня
На вихідні по Південному Бугу почнуть курсувати вінницькі теплоходи
05 Червня
Протягом трьох годин в ОДА обговорювали подальшу долю цукрозаводу на Вінниччині
05 Червня
У Вінниці «Дивосвіт» чекає на малечу
05 Червня
Карантин змусив українців розраховуватись картками
05 Червня
За добу на Вінниччині одужало п’ять медпрацівників та одна дитина

Всі новини

08:41
Птн
У Вінниці розташований найвідоміший музей області
18:45
Чтв
На вихідні по Південному Бугу почнуть курсувати вінницькі теплоходи
17:40
Чтв
Протягом трьох годин в ОДА обговорювали подальшу долю цукрозаводу на Вінниччині
16:18
Чтв
У Вінниці «Дивосвіт» чекає на малечу
14:48
Чтв
Карантин змусив українців розраховуватись картками
12:55
Чтв
За добу на Вінниччині одужало п’ять медпрацівників та одна дитина
11:20
Чтв
Вінницьких медиків і педагогів протестують безкоштовно
09:51
Чтв
Пасажири у Вінниці скаржаться на некоректну роботу валідаторів
08:15
Чтв
Неймовірна Буша: дохристиянський храм, козацьке кладовище, Гайдамацький яр
19:00
Срд
В Україні вводять монету нового номіналу
18:00
Срд
Вінничанка пропонує встановлювати лавки з накриттям (петиція)
16:40
Срд
Вінниччина святкує Всесвітній день велосипедиста
15:05
Срд
Вінничани можуть залишитися на карантині довше
13:32
Срд
Локальний туризм у дії: на Вінниччині запустили новий проєкт
11:34
Срд
Замість трьох районів – п'ять, – в ОДА обговорили новий варіант адмінустрою Вінниччини
10:16
Срд
У Віннниці трохи зросла кількість хворих за добу – плюс 21
08:52
Срд
На лівому березі Південного Бугу розташовані «Скіфські вали»
19:10
Вт
Антикризовий менеджмент та діджитал-інструменти: Школа вінницьких гідів працювала онлайн
17:55
Вт
На честь 15-річчя гурт ТІК розігрує оригінальний подарунок

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"