На Вінниччині запроваджують супровід для людей з інвалідністю під час їхнього працевлаштування
  • На Вінниччині запроваджують супровід для людей з інвалідністю під час їхнього працевлаштування
10 Квітня
16:00

Забезпечуватиметься психологічна допомога під час працевлаштуваня, пристосування робочого місця, адаптація тощо.

Центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» та департамент соціальної і молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації розпочинають реалізацію проекту «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю». Проект передбачає відпрацювання моделі надання послуги соціального супроводу людям з інвалідністю на робочому місці з метою збільшення кількості зайнятих людей з різними формами інвалідності на відкритому ринку праці.

_SAM0049

Проект підтримало Міністерство соціальної політики України, тому заступниця Міністра соцполітики Олександра Чуркіна, сьогодні, 10 квітня, завітала у Вінницю на презентацію ініціативи.

- Коли Роман (Роман Штогрин, директор Центру комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля», - ред.) прийшов з презентацією цього проекту, Міністерство не могло стояти осторонь, тому що це дійсно відкриття нових можливостей. Ми говоримо про можливість для людей з інвалідністю отримати роботу. Отримати роботу не ту, яку просто дають, а роботу, до якої лежить душа, яку людина сама хоче обрати. Міністерство всіма руками «за»,  - наголосила О.Чуркіна.

_SAM0002

Проект фінансується ПРООН в рамках програми «Сприяння інтеграційній політиці та послуг людей з інвалідністю».

- В рамках цієї програми ми відбирали ініціативи, які спрямовані на створення умов доступності, як для людей з інвалідністю, так для інших маломобільних груп населення. В межах цієї програми ми розпочали конкурс ініціатив. Всього нам на конкурс подали 84 ініціативи, і ми відібрали 10 проектів на загальну суму близько 1 млн. грн. Один з цих проектів – це проект, який ми сьогодні презентуємо, - зауважила керівниця проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» Олена Іванова.

_SAM0018

Директор Центру комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» Роман Штогрин розповів, що з 240 тис. осіб з інвалідністю, які проживають в Україні, працюють лише 7%.

- Займатися працевлаштуванням людей з інвалідністю дуже важко. Перше: для роботодавця інвалідність – це синонім непрацездатності. Особливо, якщо в людини виражена форма інвалідності. По-друге: більшість людей з інвалідністю, на жаль, неактивні. Вони очікують, що держава має потурбуватися і все дати, - зазначив Р.Штогрин.

_SAM0032

Зі слів автора проекту, передумовами до його створення стали успішні практики працевлаштування на Вінниччині нечуючих та дівчини на інвалідному візку у мережу супермаркетів касирами.

- Раніше ми рекомендували випускникам Центру після здобуття професій звернутися до тих чи інших роботодавців. Але система консультування не діє. В минулому році ми спробували інакше підійти до працевлаштування. Я це називаю «взяти за руку, домовитися з роботодавцем, привести людину з інвалідністю до роботодавця, налагодити комунікацію, допомогти адаптуватися в колективі», - прокоментував директор Центру комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» Штогрин. 

_SAM0033

Роман Штогрин також розповів, що в рамках проекту «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю», який триватиме півроку, буде обрано 15 осіб із різними формами інвалідності. Учасниками стануть найбільш проблемні в питанні працевлаштування категорії: люди на візках, нечуючі, незрячі та особи з ментальною інвалідністю. Дехто з цих людей вже працевлаштовані.

Наприклад, у нас є тотально незрячий масажист, який працює в одному з салонів міста. Інші учасники проекту також будуть працевлаштовані переважно у сферу послуг: касирами, масажистами, операторами кол-центрів, візажистами, майстрами манікюру тощо, - розповів Р.Штогрин.

У процесі працевлаштування соціальний супровід надаватимуть два соціальних працівники, психолог та юрист. Вони допомагатимуть налагодити контакт між роботодавцем та працівником, допомагатимуть адаптуватися на робочому місці, вирішуватимуть проблемні питання. Також ці четверо фахівців працюватимуть над розробкою методичних рекомендацій, щоб подолати існуючі бар’єри між роботодавцями та людьми з інвалідністю.  

- Розроблена методологія стосуватиметься соціального супроводу людей з інвалідністю під час працевлаштування, того, як має відбуватися адаптація, якою має бути психологічна допомога, якою має бути нормативно-правова база тощо, - пояснив Р.Штогрин.

_SAM0036

Також в рамках проекту будуть проведені тренінги для людей з інвалідністю, для роботодавців і соціальних працівників. Під час навчань буде презентована методологія працевлаштування осіб з інвалідністю. Директорка департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Наталія Заболотна додала, що послуга соціального супроводу при працевлаштуванні людей з інвалідністю з наступного року буде включена до обласної комплексної програми соціального захисту населення.

-Вінницька область має багато напрацювань у сфері доступності. Але ми маємо поставити запитання: для чого ми робимо доступність? 

_SAM0041

Крім того, зі слів заступниці Міністра соцполітики, розроблена методологія та вінницький досвід проекту будуть розповсюджені Міністерством в інші області України як державний стандарт соціального супроводу під час працевлаштування осіб з інвалідністю. Таким чином ринок праці в Україні стане доступнішим для людей з особливими потребами.

_SAM0030

_SAM0057

_SAM0053

_SAM0056

_SAM0037

Нагадаємо, у Вінниці запрацювала пекарня «Good Bread Vinnitsa», де працюють люди з ментальною інвалідністю.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

14 Серпня
Вінницьких фахівців з працевлаштування вчать гендерно чутливому консультуванню
14 Серпня
Вінничанки з інвалідністю відкрили манікюрний кабінет
14 Серпня
Безкоштовне навчання і робота доступні людям із порушенням зору у Вінниці
14 Серпня
Мар’яна Процайло: «Я завжди прагну до кращого». Вперше в Україні дівчина в інвалідному візку працює касиром (ІНТЕРВ’Ю)
14 Серпня
Вперше на Вінниччині шестеро нечуючих стали касирами в супермаркеті
14 Серпня
Статеве виховання і репродуктивне здоров’я молоді з інтелектуальними порушеннями - тема соціального проекту на Вінниччині

Всі новини

18:15
Чтв
Заступниця голови ОДА розповіла, які студенти мають право на соціальні стипендії
17:25
Чтв
Міністр охорони здоров'я відвідав декілька лікарень у Вінниці
15:37
Чтв
Масштабна пожежа на Вінниччині: для ліквідації викликали три бригади пожежників
13:44
Чтв
За останню добу на Вінниччині не зафіксували летальних випадків
13:25
Чтв
В обласному музеї Вінниці з'явилась робота невідомого художника
11:55
Чтв
Волейболісти Вінниці тепер гратимуть з комфортом
10:15
Чтв
Вінничан запрошують на виставку сучасних електромобілів
08:25
Чтв
На Міжнародній агровиставці представлені вінницькі підприємства
18:30
Срд
У ТОП-20 кращих університетів України потрапили два вінницьких вузи
17:20
Срд
Вінницькі патрульні допомогли доїхати до лікарні батькам з дитиною, якій стало зле
16:40
Срд
На Вінниччині фермер вирощує фіолетову кукурудзу
14:00
Срд
Вінничан запрошують одружитися на повітряній кулі
11:50
Срд
На Вінниччині за останню добу виявлено 2 летальних випадки від COVID-19
10:20
Срд
На Вінниччині люди страждають від викидів спиртзаводу
09:20
Срд
На Вінниччині стане на 25 молочних ферм більше
08:25
Срд
У палаці Мерінга на Вінниччині нині розмістилась школа-інтернат
18:25
Вт
Технологія вінницьких воскових віночків стала надбанням культурної спадщини
16:50
Вт
Вінничанам пропонують спробувати себе у перегонах на покосах
15:25
Вт
Українські активісти започаткували «телефонне» волонтерство

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"