На вінницькому «Хіміку» хочуть будувати «суботівську» церкву, але мешканці проти
  • На вінницькому «Хіміку» хочуть будувати «суботівську» церкву, але мешканці проти
14 Січня
13:00

У Вінниці жителі мікрорайону «Замостя» хочуть, щоб занедбаний парк «Хімік» був облаштований під зону відпочинку. У свою чергу Вінницька крайова організація УНА-УНСО на території парку прагне побудувати храм, незважаючи на те, що громада проти. Обставини конфлікту з’ясовувала «Інформаційна Вінниччина».

Ще 4 квітня минулого року на сесії депутати Вінницької міської ради 6-го скликання надали згоду на передачу у комунальну власність парку «Хімік». До того парк належав одній з релігійних громад, яка більше 10 років тому придбала майно у колишнього «Хімпрому». Крім того, територія парку частково перейшла у приватну власність.

У червні прес-служба Вінницької крайової організації УНА-УНСО розмістила план приведення парку до ладу. Окрім того, в організації повідомили, що на території парку буде побудовано аналог Суботівської церкви часів Богдана Хмельницького - тієї, яка зображена на зворотній стороні 5-гривневої купюри.

червень

капличка

Проте на початку нового року стало відомо, що вінничани, які живуть поблизу паркової зони «Хіміка» виступають категорично проти будівництва церкви. Виявилося, що на місці майбутньої "суботівської" церкви мешканці прилеглого району хочуть спорудити танцювальний майданчик.

танц майд

Голова Вінницької крайової організації УНА-УНСО, яка є ініціаторами побудови церкви, Сергій Чумак каже, що про те, що громада проти, дізнався лише кілька днів тому, а до того ніхто ніяких претензій не мав.

- На цій території ще рік тому встановили молебний хрест, відбувалися молебні. Мешканці прилеглих районів приходили молилися. А кілька днів тому я побачив в інтернеті, що громада проти. Це ж навіть не церква буде, а невеличка капличка. На її забудову потрібно сотка-півтори землі. Жителі зможуть спокійно там відпочивати. Наприклад, поки діти граються, батьки можуть піти і помолитися в церкву, - запевнив С.Чумак.

чумак

Та чи насправді за ідеєю спорудження церкви стоїть УНА-УНСО? Адже, говорять, що будівництво храму вигідно одному з перших осіб Вінницької мерії, який всіляко лобіює це питання. 

Громадський діяч Сергій Попович наголошує, що люди виступають проти спорудження церкви тому, що хочуть спокійно проводити своє дозвілля на території парку і зовсім не хочуть, щоб їм заважала релігійна громада.

- Всі жителі хочуть, щоб була проведена реконструкція паркової зони. 16 липня 2015 року відбулося відкрите громадське слухання, на якому більш як 250 людей виступили проти будівництва храму на території парку. Можливо, хтось і був присутній на молебнях, які відбувалися під хрестом, але це - одиничні випадки. В переважній більшості люди, коли там відбувалися якісь релігійні зібрання, не хотіли йти до парку. Сам живу через дорогу від «Хіміка», тому зацікавлений, щоб він перетворився на чудовий парк проведення дозвілля, - розповів С.Попович.

36-річна Олена, яка живе біля «Хіміка» з 6-ти років, обурюється. Жінка каже, якщо церква буде побудована, то і вся паркова зона належатиме лише релігійній громаді.

- Парк повинен бути парком. Зараз, якщо побудують цей храм, зведуть навколо огорожу - та й що ми будемо бачити? Нічого! Ми ще в липні з ними сварилися з цими релігійними. Вони поставили там будку і почали в мікрофон молитися. Хіба нам треба це чути? Я хочу, щоб був парк з гойдалками та майданчиком для моїх дітей, щоб вони не йдучи до церкви могли там гуляти, стрибати та розважатися, - поясняє Олена.

Інший мешканець Замостя Сергій поясняє, що церква не потрібна, оскільки неподалік одна вже є, а спорудження ще одного храму – це порушення закону.

- На території парку релігійна споруда тільки заважатиме. Буквально поруч, біля 30-ї школи, є церква. Існує чітка норма закону України, яка регламентує скільки релігійних споруд може бути розміщено на тій чи інший місцевості, - пояснив противник будівництва храму.

Також Сергій додав, що всі, хто хотіли вплинути на рішення про забудову церкви, могли це зробити на громадських обговореннях.

- Були розклеєні оголошення, де було повідомлено дату і час обговорення. В результаті всі, хто прийшов, підписалися за те, щоб заборонити будівництво будь-якого храму на території «Хіміка», - розповів чоловік.

За результатами громадського обговорення, яке відбулося 16 липня минулого року, був складений протокол, який переданий до Вінницької міської ради. Там 250 осіб підписалися за реконструкцію парку та заборону будівництва храму. Аналогічне прохання до вінницької мерії оприлюднене на сайті Єдиної системи електронних петицій. Там за приведення до ладу «Хіміка» та заборону спорудження церкви проголосувало 225 осіб, вимога населення перебуватиме на сайті ще 66 днів. Для того, щоб звернення розглянула мерія, потрібно 250 підписів.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

петиція

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 6
Andrii 13:57 / 14.01.2016
Церков і так вже більше ніж треба.
Галина 23:04 / 22.01.2016
Ви краще б відбудували те,що було.Люди з задоволенням ходили разом з дітьми у басейн.А який спортивний зал був.Де ви праведники були коли все розкрадалося? Молитися нам Слава Богу є де.А якщо вам мало приміщень,то гоніть у Московію їхніх попів і правте на рідній мові у їх церквах.Ато вже це аки-паки і єжє си на нєбєсі наслухалися.Поїдьте на Західну Україну і послухайте як треба правити службу.
И.В. 21:03 / 25.02.2016
Церковно-славянська мова, це мова не російська, це свята мова богослужінь, а так хулити слова молитви - це вже зовсім з людьми щось сталося.
Богдан Миколайович 21:05 / 15.02.2016
З ситуації, яка склалася в Україні, видно, що Вам є де молитись... Домолились, що московська орда загарбала частину Сходу України, і те, що найкращі її Сини життя свої поклали, щоб зупинити цю бісівську силу, і не дали їй розповсюдитись по всіх теренах нашої незалежної держави. Людина, яка не знає і не шанує свого минулого, своєї історії, не може мати щасливого майбутнього!!!! Я вважаю, що храм на честь воїнів - вінничан повинен бути збудований, і память про них повинна вічно існувати у свідомості кожного вінничанина, тим паче молитва за душу кожного воїна, який поклав своє життя за те, щоб ми з Вами могли спокійно і незалежно жити у своїй державі! Кого це не влаштовує, будьте ласкаві, Україна має не одну область, і квиточок на проїзд можна без проблем дістати, а з такою позицією, що є у Вас, Галино, я впевнений, що квиточок Вам потрібен до Російської Федерації, там дуже поважають українців і без проблем приймають до своєї країни!
Галина 02:27 / 19.02.2016
Ой вельмишановний Богдан Миколайович!Не плутайте грішне з праведним і не спекулюйте душами тих дітей і чоловіків.За них можна і потрібно молитися у будь якому храмі.Клянчите кусінчик земельки на храмик,а потім біля кожного храмика,як грибочок,виростає не знати звідки двоповерхова хатка.А головне ніхто не знає чия! Я з минулим знайома не з слів.І діди мої обоє положили голови за те, щоб Ви зараз бачили небо і батьки пережили голод.Тут народилися мої діди і прадіди,тут народилася я,мої діти і онуки,тай не вам відправляти людей по других областях,а тим більше до Вашої улюбленої Педерації.Наживайтеся на чомусь другому,а може і правда скинутися Вам на квиток,тай гай - гай москалики здійснять Ваші мрії.Або заробіть там грошенят,тай на свої купіть клаптик землі(не обов"язково на ,,Хіміку")І збудуйте храм,або пам"ятник у центрі міста. СЛАБО ???
Deka 13:32 / 19.03.2016
Церкву пропонували збудувати на іншій ділянці на старому місті, але їх не влаштовує що туди погано ходить транспорт. Церкві потрібні прибутки, щоб людям було зручно дістатись в їхній бізнес-центр і кинути туди гроші. Нікого не цікавить зелана зона для відпочинку якої і так мало у Вінниці.

Читайте також:

25 Серпня
Містянин просить мерію насадити по Вінниці «вражаючі скульптури»
25 Серпня
Трамвайні колії у Вінниці не зеленітимуть, бо для цього їх потрібно реконструювати
25 Серпня
Вінничанка пропонує засіяти травою трамвайні колії
25 Серпня
Сьогодні – толока у Барі, «Микола Джеря» – у Вінниці
25 Серпня
У парку Хмільника спорудять канатний місток
25 Серпня
У Вінниці чистять штучне озеро на Максимовича (ФОТО)

Всі новини

12:08
Нд
На Вінниччині чоловік кинув петарду у натовп дітей
10:00
Нд
У Вінниці розпочалися обласні спортивні ігри серед команд сільських та селищних ОТГ
09:12
Нд
Сьогодні у Вінниці – п'ятий міжнародний холі-фестиваль
14:50
Сб
У Вінниці збиралася автомобільна ретро-тусовка
13:16
Сб
Поліція розшукує літню людину
11:22
Сб
Маленький вінничанин потрапив під трамвай
10:30
Сб
Вінничан вчать протидіяти торгівлі людьми в ігровій формі
09:08
Сб
Сьогодні вінничани відзначають державне свято - День незалежності!
19:00
Птн
У Вінниці показали, як п’ятеро студентів незалежність наближали (ФОТО, ВІДЕО)
17:44
Птн
У Вінниці п’яний молодик тицяв патрульним непристойні жести
16:21
Птн
У Вінниці броварня зварила пиво «Gross Man» на честь прем’єра (ФОТО)
15:39
Птн
У Вінниці наприкінці серпня перекриють вулицю Лялі Ратушної
14:57
Птн
Авіаційна бригада на Вінниччині матиме ім’я льотчика Майбороди
14:02
Птн
У Жмеринці від удару відразу об два автомобілі покалічився мотоцикліст (ФОТО)
13:18
Птн
Військові медсестра і старшина підняли у Вінниці прапор держави (ФОТО)
12:50
Птн
«Подільський край», що на Вінниччині, виготовляє борошномельну продукцію високої якості
12:28
Птн
Дослідили туристів Вінниці. Хто вони?
11:44
Птн
На Алеї слави у Гайсині з’явилася дошка пам’яті Юрія Фармагея (ФОТО)
11:00
Птн
Бетонна брила вбила чоловіка на Вінниччині (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"