Налагодження міжнародної співпраці та грантова діяльність: Єврорегіон «Дністер» підбив підсумки роботи
  • Налагодження міжнародної співпраці та грантова діяльність: Єврорегіон «Дністер» підбив підсумки роботи
14 Травня
13:26

11-го травня відбулося засідання Єврорегіону «Дністер».

Члени правління міжнародної громадської організації зібралися підвести підсумки роботи з лютого 2017 до травня 2018 року та обговорити плани на майбутнє. Голова Єврорегіону Сергій Татусяк наголосив, що важливим аспектами діяльності «Дністра» є розвиток територіальних громад Вінницької області та семи районів Республіки Молдова за рахунок грантової діяльності, а також налагодження міжнародного співробітництва.  

-  Важливий аспект діяльності Єврорегіону «Дністер» - це сприяння у підписанні договорів співробітництва між органами місцевого самоврядування України та Республіки Молдова. У контексті цієї роботи ми співпрацюємо з Польщею і Румунією. Я хочу наголосити, що дуже важливо знаходити партнерів в країнах ЄС. Це потрібно для обміну досвідом та реалізації спільних проектів, - сказав С.Татусяк.

DSC_0021

Заступник голови Васіле Романюк додав, що Єврорегіон «Дністер» має продовжувати свою роботу у тому ж руслі, щоб розвивати громади Вінницької області та Республіки Молдова.

-На жаль, в Європі немає довіри до центральних органів влади України та Молдови через корупцію. Але наше об’єднання, наша діяльність, налагодження співпраці з країнами ЄС, реалізація проектів допоможе нашим країнам розвиватися. Наш Єврорегіон на хорошому рахунку в країнах ЄС, тому що він дійсно дієвий. Ми повинні й надалі працювати над грантовими проектами для наших територіальних громад, - підкреслив В.Романюк.

DSC_0101

Під час підбиття підсумків роботи заступниця директора Єврорегіону «Дністер» Анастасія Ланова презентувала результати проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», який фінансувався Міжнародним Вишеградським фондом.

В рамках проекту представники 14-ти громад Вінницької області та Республіки Молдови відвідали з навчальним візитом Польщу, Чехію, Угорщину та Словаччину аби перейняти досвід цих країн у сфері стратегічного планування територіальних громад.  Координаторка ініціативи розповіла, що станом на 31 березня, коли закінчився проект, шість територіальних громад-учасників затвердили індивідуальні стратегії розвитку, ще вісім були на стадії обговорення громадськістю.

-Стратегія – це документ, який визначає можливості, проблеми, цілі та пріоритети громади. Це базовий документ, який допоможе залучити грантові кошти для реалізації проектів, які розвиватимуть громаду, - зазначила А.Ланова.

DSC_0075

Координаторка додала, що під час реалізації учасники цікавилися досвідом країн Вишеграду у сфері реформування галузі освіти.

-Враховуючи інтерес територіальних громад до реформування галузі освіти, оптимізації шкіл цього року «Єврорегіон «Дністер» в партнерстві з громадською організацією Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» розпочав реалізацію проекту «Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України», - розповіла заступниця директора Єврорегіону «Дністер».

DSC_0002

Голова Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», член правління «Єврорегіону «Дністер» Олексій Гаврилов розповів присутнім про проект «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства», який реалізується спільно з Єврорегіоном «Дністер» за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

В рамках цього проекту громади Вінницької області та Республіки Молдова відвідали у навчальним візитом Польщу, Чехію, Угорщину та Словаччину у сфері грамотного управління ТПВ. На основі досвіду країн Вишеграду 22 пілотні територіальні громади взялися за написання стратегій поводження з відходами.

-Зараз учасники нашого проекту знаходяться на стадії обговорення та затвердження стратегій управління твердими побутовими відходами. У стратегіях активно застосується досвід країн Вишеградської четвірки. Наприклад, полотні громади активно налагоджують міжмуніципальне співробітництво для ефективного управління ТПВ. Пріоритетом у кожній стратегії є також екологічна освіта, особливо в школах та дитсадках, - сказав О.Гаврилов.

DSC_0088

Під час обговорення цього проекту члени правління Єврорегіону «Дністер» вирішили підготувати звернення до представників влади України та Республіки Молдови щодо справдливого розподілення коштів державних екологічних фондів.

DSC_0047

Також під час засідання присутні обговорили реалізацію масштабного проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Ініціатива впроваджується Міжнародною громадською організацією «Єврорегіон «Дністер» в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Координатор проекту Сергій Татусяк розповів, що в рамках проекту буде створений перший Міжнародний агрокластер, який об’єднає сільгоспвиробників України та Молдови. Також невід'ємною частиною проекту стане діяльність Центру Інноваційного сільського господарства, який розмістився на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Наразі вже прибуло обладнання для оцінки та євросертифікації продукції фермерів України та Молдови.

- Головне завдання Інноваційного центру - оцінка продукції сільгоспвиробників та доведення її якості до європейських стандартів. Така сертифікація дозволить аграріям України та Молдови вийти на міжнародні ринки збуту. Членам агрокластеру Центр надаватиме безкоштовні послуги, - зауважив С.Татусяк.

DSC_0057

Також під час засідання присутні затвердили план роботи «Єврорегіону «Дністер» на 2018-2019 роки та внесли кадрові зміни. Змість колишнього очільника Дондюшанського району Республіки Молдова Віктора Кіряяка до складу правління «Єврорегіону «Дністер» увійшов теперішній голова району Вадим Леснік.

DSC_0028

Члени правління одноголосно вирішили й надалі займатися розвитком територіальних громад Вінницької області та Республіки Молдова, надавати консультативні послуги та виступати партнером під час написання грантових проектів, а також активно сприяти підписанню партнерських договорів між територіальними громадами Вінницької області та Республіки Молдова.  

DSC_0060

DSC_0025

DSC_0038

DSC_0066

DSC_0169

Нагадаємо, минулого року Єврорегіон «Дністер» відзначив 5-річний ювілей.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

21 Лютого
Про «зелену» економіку та міжнародне партнерство говорили вінничани на форумі у Польщі
21 Лютого
Сергій Татусяк повіз європейцям символи голодоморів в Україні (ВІДЕО)
21 Лютого
Делегація з Вінниччини бере участь у «польському Давосі» (ФОТО)
21 Лютого
Лісами Вінниччини водили молодих лісівників із Європи
21 Лютого
Що залишиться від Дністра на Вінниччині, якщо збудують шість нових ГЕС?
21 Лютого
У Вінниці відкриють Будинок Нормандії (ФОТО)

Всі новини

08:02
Чтв
Поліція розкрила ранішнє пограбування у Могилеві-Подільському
07:00
Чтв
Рiдна мова на чужинi ще милiшою стає!
18:36
Срд
У Вінниці радник Авакова говорив з поліцейським про вибори
17:25
Срд
У Вапнярці натрапили на 88-міліметровий снаряд
16:44
Срд
У Жмеринці коло базару пограбували чоловіка
15:59
Срд
Померла поетеса з Вінниччини, піснярка Ганна Чубач
15:13
Срд
Мати Героя Майдану з Вінниці отримала орден від Порошенка
14:31
Срд
Керівник Вінницького центру модульного навчання не пройшов оцінку
14:00
Срд
П’яного і без прав водія «зловив» TruCam у Вінниці
13:18
Срд
Вінницького підприємця оштрафували за самовільну парковку
12:42
Срд
У вихідні на Вінниччині приморозить
12:00
Срд
На автотрасі Вінниччини зайнявся і згорів елітний «Alfa Romeo»
11:37
Срд
Дві тисячі експонатів і цифровий архів готові для Музею Вінниці
10:03
Срд
Фермерам з Барського району спалили машини (ФОТО)
09:26
Срд
Майже всі керівники комунальних медзакладів пройшли оцінку Вінницької облради
08:55
Срд
У Вінниці вантажівка зачавила жінку (ВІДЕО)
07:30
Срд
Сьогодні – 5-та річниця подвигу Небесної Сотні
17:29
Вт
Управління СБУ Вінниччини посилило пильність на час виборів
16:44
Вт
Кікбоксери Могилева-Подільського виграли обласний турнір

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"