«Необхідно «збагатити» палітру органічної продукції на Вінниччині» – Валерій Коровій
  • «Необхідно «збагатити» палітру органічної продукції на Вінниччині» – Валерій Коровій
03 Березня
10:10

Виконавчий директор Вінницького бізнес-клубу Валерій Коровій розповів про те, як розвивається органічне землеробство на території нашої області, про міжнародний і вітчизняний ринок продукції. А також про участь Вінницького бізнес-клубу у розвитку галузі у співпраці з Міжнародними агрокластером «Дністер», повідомляє «Інформаційна Вінниччина».

З Вашого досвіду і спостережень, наскільки розвинуто екологічне землеробство на Вінниччині та які існують проблеми у цій сфері?

– Насправді, спроби організації органічного землеробства у нашій області йдуть вже протягом десяти років.  Але розвиток цієї сфери зупиняло декілька чинників: перший – недосконале законодавство, другий – не до кінця сформована нормативно-правова база, яка не дозволяла чесним і порядним фермерам працювати на даному сегменті ринку. Тому в цій ситуації крайнє важливий позитивний практичний досвід, який показує, що, з дотриманням певним стандартів та сертифікації, можна успішно розвивати даний вид бізнесу. В цій частині, я вважаю, ми можемо виконувати успішну роботу на прикладі наших колег-аграріїв із сусідньої Молдови, переймаючи їх позитивний досвід.

Як нашим українським товаровиробникам вийти на європейські та світові ринки?

– Як на мене, необхідно мати хороших партнерів, які працюють в даному сегменті вже певний час і показали, що вони досягають у цій сфері успіху. Само собою, необхідна сертифікація продукції. Я переконаний, що український споживач буде поступово переорієнтовуватись – особливо, коли мова йде про великі міста – безпосередньо на органічну чисту продукцію. Але, разом з тим, влада повинна простимулювати державні преференції як реалізаторам товарів, які продають органічну продукцію, так і фермерам, які її виробляють через певну систему – наприклад, оподаткування, кредитування або відповідних компенсаційних речей по лінії державного бюджету.

agroklaster_6

На Вінниччині велика частка аграріїв займається органічним землеробством. Наскільки їх продукція присутня на ринках нашої області і що заважає їм?

– Якщо ми говоримо про наш регіон, то елемент збуту достатньо обмежений в силу певних суб’єктивних і об’єктивних чинників. Найбільший доступ до органічної продукції мають споживачі, які проживають у великих містах через відповідні відділи великих супермаркетів або спеціалізовані магазини. Але ринок потрібно формувати.

Я дуже добре пам’ятаю, коли на початку двохтисячних років формувався ринок наповнювачів для йогуртів, які продукувались на наших молочних заводах. Бо до цього просто використовували хімію і від йогурта там була сама назва. Але системна, змістовна робота із споживачами, просвітницька діяльність відносно якості цієї продукції зробили неймовірне, тому що буквально за 5-7 років всі виробники молочних йогуртів перейшли на натуральні компоненти, які користуються великою популярніістю на сьогоднішній день.

Тому принциповою задачею є проведення роз’яснювальної роботи про переваги екологічної продукції. Зараз є запит і попит на здоровий спосіб життя і харчування. Поряд з цим потрібно підкреслювати відповідну хорошу ідеологію.

agroklaster_11

Між «Вінницьким бізнес-клубом» і Міжнародним агрокластером «Дністер» була підписана угода про співпрацю. Що це означаєа для обох організацій? Які напрямки співпраці?

– Вінницький бізнес-клуб об’єднує порядка 38 підприємств, які сплачують порядка 70% податкових платежів на теренах Вінницької області. Але основу цієї групи складають підприємства харчової промисловості і підтримка сільськогосподарського машинобудування. Тому дуже важливо на сьогоднішній день «збагатити палітру»: тобто, коли ми говоримо про органічну продукцію, це має стосуватись не лише виробництва овочів та фруктів, які лягають на полиці споживачів. Мова йде про розширення гами цієї продукції. Наприклад, виробництво молочних і м’ясних товарів і таке інше.

З іншої сторони, не опрацьовано питання щодо розширення мережі зрошення сільськогосподарських угідь і відпрацювання відповідних механізмів і технологій. Це достатньо дороговартісні проєкти і вони потребують виробництва продукції з високою частиною доданої вартості. Виробництво саме органічної продукції на таких землях має велике значення. Тому є велика зацікавленість саме у цій частині.

agroklaster_10

Нагадаємо, «Єврорегіон «Дністер» зміцнює міжнародні зв’язки за допомогою народної дипломатії.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: vinnitsaok.com.ua, Олена Горошинська

Автор: Олена Горошинська
Коментарів 0

Читайте також:

13 Квітня
В територіальній громаді на Вінниччині встановили інклюзивний майданчик
13 Квітня
На Вінниччині засудили жінку, яка присвоїла понад 100 тисяч гривень
13 Квітня
На Вінниччині за останню добу пожежники майже 40 разів боролися з вогнем
13 Квітня
Цвіт магнолій заполонив Вінниччину
13 Квітня
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало понад 700 пацієнтів
13 Квітня
Вінничани мають можливість відправити «меседж у космос»

Всі новини

18:40
Вт
В територіальній громаді на Вінниччині встановили інклюзивний майданчик
17:20
Вт
На Вінниччині засудили жінку, яка присвоїла понад 100 тисяч гривень
14:50
Вт
На Вінниччині за останню добу пожежники майже 40 разів боролися з вогнем
13:10
Вт
Цвіт магнолій заполонив Вінниччину
11:45
Вт
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало понад 700 пацієнтів
10:10
Вт
Вінничани мають можливість відправити «меседж у космос»
08:40
Вт
Гімнастика для очей захистить від проблем із зором
20:15
Пнд
У Вінниці розпочали роботу над інфраструктурним проєктом вартістю у 100 млн гривень
19:15
Пнд
У Вінниці горів сухий очерет
18:43
Пнд
Від сьогодні у Вінниці вимикають опалення
15:05
Пнд
В селі на Вінничині затримали підозрюваного, який до смерті побив жінку
13:45
Пнд
«Башту та Мур» планують реставрувати: Вінницька облрада шукає гроші
11:55
Пнд
Останніми днями на Вінниччині стрімко знизилась добова кількість хворих на «ковід»
10:35
Пнд
Сьогодні на Вінниччині зариблюватимуть водосховище
08:30
Пнд
Плавати на каяках потрібно за дотримання суворих правил безпеки
20:00
Нд
Сім’я з Вінниці хоче облаштувати на Південному Бузі водний сад
18:55
Нд
На Вінниччині стартувала заборона на ловлю риби
16:50
Нд
Вінничанка отримала перемогу на міжнародному фестивалі-конкурсі «Весняні Зорі»
15:10
Нд
Вінницяоблводоканал попереджає про зниження тиску подачі води

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"