Несмак, дисонанс, пародія, жах,.. - вінничани про новий торговий центр, який зводять на Соборній
  • Несмак, дисонанс, пародія, жах,.. - вінничани про новий торговий центр, який зводять на Соборній
09 Квітня
08:00

Будівництво нового торгового центру Cloud Сквер, що наприкінці минулого місяця розпочалось в центрі міста біля костелу Діви Марії Ангельської, викликало хвилю невдоволення у вінничан. Люди обурені забудовою історичного центру міста спорудою в силі хайтек, яка назавжди змінить його автентичний вигляд.

"Інформаційна Вінниччина" попросила вінничан висловити своє сталення до будівництва нової конструкції зі скла та бетону в самому серці міста. Цікаво, що жоден респондент з опитаних журналістом «Інформаційної Вінниччини» не висловився на захист нового будівництва. Жоден! Абсолютно всі опитані категорично проти будівництва.  

2013_45_tsarenko_2 Сергій Царенко, архітектор, голова Вінницького регіонального осередку Спілки урбаністів України

- Я вважаю, що в першу чергу потрібно дотримуватись законодавства. Зокрема, вимог Закону України «Про архітектурну діяльність» щодо обов’язкового порядку прийняття проектних рішень на таких територіях, як центр історичного ареалу міста, у зоні регулювання забудови біля пам’яток архітектури. Закон вимагає проведення архітектурних конкурсів для прийняття архітектурних рішень на таких територіях. Із варіантів, запропонованих у порядку конкурсу, обирається кращий.

Особисто мені здається, що будівництво торгового центру на цьому місці у такому вигляді величезна помилка! Для такого місця варто було б пошукати краще архітектурне рішення за результатами конкурсу. Та місцева влада має деякі «люфти» в цьому плані, адже за законом рішення про проведення конкурсу приймає, у даному випадку, виконавчий орган місцевого самоврядування.

Щодо архітектурного рішення нічого не можу сказати, окрім того, що попередні варіанти, які розроблялися для цієї ділянки, на мій погляд, були цікавіші. Останній варіант надто авангардний для цієї частини міста, адже традиційна архітектурна тектоніка (художнє трактування конструкцій) у даному випадку не застосована. Це може внести візуальний дисонанс у середовище. Це моя позиція як громадянина і професіонала.

Галушко Леонід Галушко, депутат Вінницької обласної ради

- Я категорично проти. Треба зберегти центр міста таким, як він був до цього часу. Це історія, це формування Вінниці, історія нашого світогляду, те, що бачимо сьогодні, що маємо бачити завтра. Я однозначно противник цього! Хіба нема де будувати? Тоді як навіть в столиці люди бунтують проти забудови історичних місць. І мерія міста реагує правильно, виносячи це за місто.

Надзвичайно просто «встромитись» туди, де всі мережі є. Пам’ятаю років 8-10 тому також мав намір «розміститись» біля костелу. Коли ж прийшов до владики костелу і заявив, що хочу бути на цій території, хочу побудувати щось, то мені відповіли: «Леоніде Володимировичу, не вдосконалюйте те, що вдосконалення не потребує». Я  схаменувся і послухався. Адже потрібно поважати історію, людей, своє місто зрештою.

03-bojdachenko_1 Антон Бойдаченко, депутат Вінницької міської ради 

 - Ця ситуація жахає, якщо чесно. Мені цікаво чи вважає сам архітектор доцільним будувати біля костелу торговий центр? Крім того, я б однозначно переробив цей проект. Для початку забудовник мав би запитати в громади чи не проти вона такого будівництва. Я впевнений, що якби громаду запитали, вона б не дала згоду. Звісно, неформалів в наш час достатньо, але це вже занадто.

 

Сеньк_в 2

Ігор Сеньків, голова вінницької ГО «Самопоміч»

- По-перше: всі забудови повинні відбуватися відносно комплексного плану забудови міста Вінниця. По-друге: ті будівлі, що знаходяться в історичному центрі міста є пам’ятками архітектури, місцевими раритетами. Отож, всі новобудови, що їх оточують, мають відповідати певному рівню. Якщо костел має власний стиль, то сучасна споруда, що будується біля нього не тільки не вписуватиметься в той простір, а й зіпсує вид на костел.

Крім того, треба мати щось святе - поруч з такими духовними святинями торговий центр будувати зовсім аморально і не естетично.

 

 

Адвокат

Наталія Гуменюк, адвокат

- Настільки мені відомо, громадських слухань щодо будівництва торгового центру не було, це питання з громадою не обговорювалось. Це вже не правильно. Я вважаю, що треба, в першу чергу, подбати про костел. Знаю, що майбутній торговий центр має бути у формі хмари. Це дві абсолютно різні будівлі за архітектурою та стилем, тому їх поєднання не можливе. З точки зору загальної картини історичної частини міста таке хайтек рішення кричуще! Дійсно, вулиця Соборна забудована різнноманітними стилями, однак я впевнена, що більшість вінничан погодяться зі мною, що нова будівля абсолютно не вписується в загальний фон. Тимпаче, кому потрібен черговий торговий центр? Цього "добра" у Вінниці точно не бракує.

 

Краснанюк Валентина Краснанюк, пенсіонерка

- Мені здається, що торгових центрів на сьогодні уже й так забагато. За кілька останніх років вони повиростали як гриби. Все місто в "молах" і "грандах". Хотілося б, щоб побудували вже щось для душі, а не для тіла. Якщо подумати про історію нашого міста, про його унікальні архітектурні споруди, то будівництво цього торгового центру абсолютно не доречне. Та хмара зіпсує найкраще, шо ми маємо. Люди, які жили тут раніше берегли і цінували той костел навіть у найважчі часи. Бо це духовна святиня. А сьогодні ми затулимо її якоюсь хмарою, бо це потрібно комусь, хто матиме з цього гроші?  

 

Загривий

Олександр Загривий, інженер

- У всьому цивілізованому світі історичні пам’ятки архітектури зберігають і жодних новобудов біля них не зводять. Бо це шана історії. Яке у нас може бути майбутнє, якщо ми власну історію не поважаємо? Це просто нахабство отак взяти і побудувати торговий центр не запитавши у людей. Вже зовсім з людьми не рахуються. До того ж, там поблизу уже є торговий центр. І не один. А такий костел один, може і на всю область. Я проти цього будівництва, вважаю його недоречним і вже надто зухвалим.

 

 

Ястремська

Вероніка Ястремська, економіст

- Нині супермаркети і торгові центри у Вінниці майже на кожному кроці. Я думаю, що їх буде ще більше. А от історичні та архітектурні пам’ятки зараз відходять на задній план. Ніхто не вкладає у відновлення пам'яток гроші, так як в торгові центри, тому вони змінюються з часом, руйнуються. Я вважаю, що всього має бути в міру. Варто не забувати про особливості духовної культури. Торговий центр - це звісно круто але культові споруди – це частинка кожного з нас.

 

kotov

Котов Денис, громадський активіст

- Немає в природі статичних систем, всерівно історичні пам’ятки з часом будуть витіснені. Питання в іншому: що ми можемо запропонувати натомість? Постмодерн сам по собі є відсутністю будь-яких емоцій і змісту, адже спрямований виключно на культивування в людині споживацтва. Отож, усі побудови в стилі постмодерну вони є безмістовними. Як на мене, то нічого хорошого в плані естетики в центрі не з’явиться. Та й уникнути цього, думаю, не вийде, на жаль. Я проти в тому плані, якщо модернувати класику, то це має бути хоча б відповідність емоцій, смаку, стилю і того, що зрештою надихатиме людину.

 

Миргонець Олена Миргонець, переселенка із Луганська

- Я однозначно проти! Духовність завжди має бути на першому плані. Люди мають іти з усвідомленням, очищення душі, святості. А торговий центр - це цілковита метушня. Замість того центру краще облаштувати там сквер - посадити якнайбільше дерев, квітів, зробити там місце, де можна відпочити, подумати. Сюди мають приходити діти, виховувати самосвідомість. Тим більше, що дві духовні святині там знаходяться. Тому я категорично проти такого будівництва.

 

Коваль

Коваль Анна, студентка ВНАУ

- На мою думку це будівництво не доречне, тому що торгових центрів на сьогодні забагато. Я за те, щоб торгові центри були, наше місто розвивалось. Однак проти того, щоб біля такого місця як костел будували торговий центр.

Будівництво ТЦ затьмарить костел, оскільки він повинен бути на самому видному місці. До сьогодні він був помітний і вінничани знають про нього, а зараз люди перестануть помічати його. У нас дуже гарне місто, для мене воно найкраще, навіщо його псувати?

 

 

Спілкувалась Інна Жмурко

Автор: Бліц-опитування:
Коментарів 0

Читайте також:

26 Листопада
Школу за 170 млн грн будують у Вінниці (ФОТО)
26 Листопада
Попри карантин Вінниччина завершить об’єкти програми «Велике будівництво»
26 Листопада
За 10 років Вінниця звела 8 муніципальних будинків
26 Листопада
Мерія Вінниці дала дозвіл на забудову Бригантини
26 Листопада
У Сосонці Вінницького району діти пішли в нову школу (ФОТО)
26 Листопада
Вінниця отримала кошти на будівництво школи, лікарні і спортивної арени

Всі новини

14:50
Чтв
Вінницька ОДА «запалала»: як відкривали акцію проти домашнього насильства
13:54
Чтв
У Вінниці нагородять переможців фестивалю короткометражок
11:46
Чтв
Вінниччина тепер на 22-му місці по захворюваності на коронавірус
09:55
Чтв
Вінничани можуть долучитись до марафону здорових звичок
08:20
Чтв
Сорочка довганя мала розріз ззаду (ФОТО)
19:00
Срд
Ледь не в'їхав у машину патрульних та пропонував хабар - поліція затримала нетверезого вінничанина
18:20
Срд
У Вінниці набули чинності нові правила руху для водіїв, пішоходів та велосипедистів
17:00
Срд
«Вибори старост скасували через їх конфлікти з головами громад» – голова «Громад Вінниччини»
16:40
Срд
Через перевезення великогабаритного вантажу на об’їзній дорозі Вінниці утворився затор
13:15
Срд
У Вінниці посеред міста з’явилось нове «джерело»
12:15
Срд
Коронавірус у Вінницькій області: свіжі дані про кількість хворих
10:40
Срд
Вперше у Вінниці новорічні святкування проведуть онлайн
08:45
Срд
В давнину українці носили арм’яки з верблюжої вовни
20:56
Вт
«Лишилися один на один з голодом та смертю», – краєзнавиця про Голодомор на Вінниччині
19:10
Вт
Сільський голова з Вінниччини потрапив до Книги Рекордів України
17:10
Вт
Ткаченко закликає до двотижневого локдауну на новорічні та різдвяні свята
15:34
Вт
Програміст – складна та приваблива спеціальність
13:50
Вт
Майже 700 дітей на Вінниччині захворіли на коронавірус
12:15
Вт
На чемпіонаті Європи вінничанин виборов призове місце

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"