«Нова влада отримала вотум довіри, який не можна витратити впусту»
  • «Нова влада отримала вотум довіри, який не можна витратити впусту»
14 Серпня
11:13

Нещодавно було презентовано чергове опитування громадської думки відповідно до якого половина громадян України (50%) очікують від президента Володимира Зеленського вирішення питання припинення вогню на Донбасі, 38% - зниження комунальних тарифів. Крім того, 22% - очікують зменшення впливу олігархів на політику, 20% - чекають підвищення соціальних стандартів, 19% - покарання винних у корупції чиновників, 17% - скасування недоторканності народних депутатів, 16% - підвищення якості медицини, 13% - активізації співпраці з НАТО і ЄС, 12% - налагодження співпраці з Росією, 12% - зміцнення української армії, 10% - об'єднання країни.

Журналісти вирішили поспілкуватись  з депутатом Вінницької обласної Ради 7 скликання, головою постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм  Вінницької обласної Ради, заслуженим економістом України, доктором економічних наук  Геннадієм Мазуром.

Геннадій Федорович, як ви вважаєте які основні результати виборів до Верховної Ради України?

21 липня відбулися вибори до Верховної ради України, і громадяни нашої держави зробили вільне волевиявлення і  обрали  новий склад Верховної Ради. Для мене дуже прикро, що це відбулось по закритим партійним спискам із системою мажоритарних округів.  Але як ми бачимо результат цих виборів – це практично цілковите оновлення головного законодавчого органу. У Президента Зеленського сформована цілковита більшість, яка може підтримувати всі ініціативи глави держави. Така ситуація в державі сформувалась вперше за часи незалежності країни. Як на мене в цьому є багато як позитивних моментів так і негативних. Позитивних в першу чергу у тому, що ми, можливо зможемо прийняти для держави цілий ряд законів, які кардинально змінять економічні та соціальні відносини , а також , можливо, більше не побачимо чвар, бійок та інших речей, які до цього були у Верховній Раді, також ми можемо вже не побачити  різного роду «договорняків». В той же час відсутність дієвої опозиції теж негативно вплине на контроль за новою владою та її діями. Це зможе призвести до узурпації влади.

Як ви вважаєте, чи зміняться очікування людей після парламентських виборів?

На мою думку, ті очікування, які люди очікують від Президента Зеленського тільки підсиляться, адже формування більшості у Верховній Раді на основі президентської партії «Слуга Народу», це фактично повна відповідальність за долю країни. Після формування керівних органів Верховної ради України, формування Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-Міністром України у Володимира Зеленського з’являться всі необхідні важелі для того щоб реалізувати абсолютно всі очікування людей. Зараз багато дискусій, що є певні обмеження, щодо повноважень того чи іншого органу, але як на мене, жодних обмежень у повноваженнях чи будь які інші такого роду дискусії не можуть бути, адже зараз відкрились нові можливості і їх необхідно використовувати. Ми повинні перейти від моделі, коли владні чиновники постійно щось забирають у людей, до моделі коли держава допомагає кожному своєму громадянину. Я розраховую також на підсилення ролі місцевого самоврядування в суспільстві. Особливо внесення змін в Конституцію України щодо створення виконавчих комітетів в обласних радах.

Геннадій Федорович, як можуть змінити розклад політичного життя у Вінницькій області, із формування нової команди?

Наразі важко спрогнозувати загальну тенденцію, але з призначенням нового голови обласної державної адміністрації  чи перепризначенням діючого можна буде зрозуміти, які будуть задачі  у  президентських представників в області. Я розраховую на тісну співпрацю з виконавчою гілкою влади в області. Як голова комісії з питань бюджету,фінансів та обласних програм  Вінницької обласної Ради буду й надалі стояти на принципах прозорості використання бюджетних коштів, раціонального їх використання та жорсткого контролю незалежно від політичних посад і політичних прізвищ. Кошти платників податків повинні використовуватись для ефективних проектів,  які будуть йти на користь людям, але не окремим політичним силам  чи політикам.

Чи зможуть «нові обличчя» у владі змінити політичну ситуацію в країні?

Так дійсно, питання дуже цікаве адже політична ситуація в Україні стрімко та кардинально змінюється. Найголовнішим трендом який ми побачили на парламентських виборах є стрімке зростання суспільного запиту на нові обличчя. Якщо подивитися на результати опитувань різних соціологічних служб, то новостворені партії без досвіду представництва у парламенті та місцевих радах, які позиціонують себе як нові обличчя отримували досить непогані рейтинги підтримки.

В той же час, якщо заглибитись у ситуацію ,то у 2014 році ми проходили абсолютно аналогічний процес із сильним запитом на так звані «нові обличчя». Тоді більшість у Верховній раді теж була оновлена, але що ми отримали? За декілька років, ті кого ми всі називали «новини політиками» дуже швидко стали старими політиками. Це стосується також і віку деяких «нових обличь». Найбільш яскравий приклад –це призначення молодого «нового обличчя» Дмитра Вовка на посаду голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, і всі ми бачили, як протягом багатьох років саме він був основою, для лобіювання інтересів олігархів. Таких прикладів можна навести безліч, тому думка про те, що лише так звані «нові обличчя» можуть щось кардинально змінити це міф.

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

03 Квітня
«Спілкуйтеся лише з тими, хто наповнює вас енергією і вірою»
03 Квітня
«У нас хворіють переважно молодь і діти»
03 Квітня
«Якщо 80% населення вдома, - ми уникаємо колапсу»
03 Квітня
«Звичний ритм життя для всіх без винятку змінив невеликий за розміром вірус Covid-19»
03 Квітня
«Світова фінансова криза стартувала»
03 Квітня
«В недоліках медичної реформи не шукайте винних»

Всі новини

12:01
Птн
Вінниччина отримає препарат для лікування важких випадків Covid-19
11:20
Птн
Плюс 7 за добу: на Вінниччині 61 хворий на Covid-19
10:53
Птн
У Погребищенському районі поховали сержанта Володимира Мовчанюка (ФОТО)
10:12
Птн
Поліція Вінниці просить упізнати ймовірних крадіїв (ФОТО)
09:28
Птн
У Вінниці на Гніванському шосе згоріла дача (ВІДЕО)
08:45
Птн
Концерт, спектакль, екскурсія у карантинній Вінниччині? Можна – онлайн!
18:00
Чтв
На Вінниччині складено 143 протоколи щодо порушників карантину
17:14
Чтв
Вінниця отримала медичний вантаж, - засоби розподілили між лікарнями
16:32
Чтв
Вінниця завершить опалювальний сезон 7 квітня
15:50
Чтв
У Могилеві-Подільському виходжують 2-річну дитину з Covid-19. Медики не заразилися (ФОТО)
15:06
Чтв
На Вінниччині – нерест: затримують перших порушників заборони рибальства
14:23
Чтв
Знову п’яний з гранатою, - цього разу роззброїли жителя Літинського району
13:44
Чтв
На Вінниччині, доки триває карантин, лісівники садять ліси
12:52
Чтв
На Гайсинщині сільського голову підозрюють у вбивстві собак
12:11
Чтв
За добу хворих коронавірусом на Вінниччині збільшилося на 5 осіб
11:30
Чтв
У зоопарку Вінниці підростає гімалайське ведмежа
10:47
Чтв
У Дяківцях на Літинщині згорів сарай із сіном (ФОТО)
10:05
Чтв
На Вінниччині злодій заліз у школу, щоб украсти гвинтівку
09:29
Чтв
Студентів-медиків не залучатимуть до медичної роботи у боротьбі з Covid-19, - Скальський

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"