«Обласні депутати зобов’язані шукати шляхи вирішення загальноукраїнських проблем»
  • «Обласні депутати зобов’язані шукати шляхи вирішення загальноукраїнських проблем»
05 Лютого
15:18

Сьогодні, 5 лютого, журналісти поспілкувались з одним з найактивніших депутатів Вінницької обласної ради. Вже більше двох років пройшло з моменту обрання Геннадія Федоровича Мазура депутатом Вінницької обласної ради. Ще на перших сесійних засіданнях депутатський корпус обрав Геннадія Мазура головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм. Це одна із найважливіших комісій в раді, яка вивчає, попередньо розглядає, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Вінницької обласної ради щодо обласного бюджету, фінансів, надає висновки та рекомендації, здійснює контроль за виконанням рішень ради, її виконавчого органу. За час своєї роботи Геннадій Федорович не лише сумлінно виконував свій депутатський обов’язок, а й налагодив справді ефективний процес взаємодії депутата та громади. Депутат від Тростянеччини Геннадій Мазур ініціював чимало рішень націлених на покращення життя громадян.

- Геннадію Федоровичу, що спонукало Вас стати депутатом обласної ради?

-Так склалось життя, що я постійно спілкуюсь із різними людьми, завжди намагаюсь не бути осторонь багатьох економічних та політичних процесів в області. Зокрема це і стосувалось відстоювання прав жителів громад у різних сферах: це і юридична підтримка, і матеріальна допомога, і взаємодія із сільськими головами та територіальними громадами з питань розвитку сіл. І питання йти в депутати обласної ради прийшло природньо. Багато земляків постійно говорили про те, щоб спробувати обиратись на виборні посади, бо це розкриває більше можливостей для роботи. В першу чергу роботи із існуючими проблемами, які турбують людей, і які можна вирішити на обласному рівні. Коли подав свою кандидатуру і почав проводити в окрузі передвиборчі зібрання, де спілкувався з людьми, відчував все більше впевненості в тому, що рухаюсь у правильному напрямку. Дякую дружині та родині ,а також команді однодумців із ВО «Батьківщина» за підтримку і тоді , і зараз.

- Ставши депутатом, та головою комісії, які були перші враження і які були перші кроки?

-Перше, що переповнювало тоді - це бажання здійснювати швидкі зміни. А коли обрали головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм, справді зрозумів всю ту відповідальність, яка лежить на мені за довіру людей. Хоча насправді для мене це робота не нова, адже багато років працював на керівних посадах в системі податкової служби України. Я щиро вдячний своїм колегам, депутатам обласної ради, за виявлену довіру щодо контролю за наповненням дохідної частини та прозорістю ефективного використання видаткової частини обласного бюджету. Я все життя пропрацював у фінансових органах: це і контрольно-ревізійна служба і державна податкова адміністрація. Маю науковий ступінь кандидата економічних наук та вчене звання доцента. Заслужений економіст України. Сьогодні працюю над захистом докторської дисертації. Зрозуміло, що з часу обрання мене на посаду, перш за все, я поставив собі за мету контроль за прозорістю виконання обласного бюджету, щоб не було нарікань від громадських активістів, депутатів на те, що десь є запитання щодо ефективного використання коштів видаткової частини бюджету. Наші засідання бюджетної комісії проходять відкрито, двері відкриті для всіх небайдужих, відповідно до регламенту можна поставити запитання. В цьому році ми зробили все можливе, щоб обласний бюджет був виконаний, провели з початку депутатської діяльності 70 засідань комісії, де розглянули всі розпорядження голови Вінницької ОДА, проекти рішень про обласний бюджет і внесення змін до обласних програм, яких наразі в області 47, більшість з них фінансуються з обласного та інших місцевих бюджетів. Кожній програмі потрібно приділити значну увагу, адже це – вирішення конкретних суспільно важливих проблем. Це така рутинна, копітка праця, про яку мало хто знає, і яку проводить бюджетна комісія Вінницької обласної ради. Своєчасне прийняття програм та рішень - це заробітна плата працівників бюджетної сфери та надання різної соціальної допомоги. Протягом року ми аналізували рішення обласної ради попередніх років, звичайно, нас ця робота буде чекати і в наступному році. Вся робота націлена на оптимізацію обласного бюджету. Ми прагнемо унеможливити в рішеннях корупційну складову. Шукаємо джерела наповнення обласного бюджету, адже на нього зараз перекинуто багато програм, які раніше фінансувались напряму із державного бюджету. Ми приймаємо рішення, щоб фінансувати заклади охорони здоров'я, освіти, соціального захисту, культури, фізичної культури та спорту, а також капітальні видатки та все те, що є первинним у забезпеченні послуг людям. Це – наші люди, наші громадяни, і сьогодні ми, депутати, повинні все зробити, щоб людям жилося краще. -

Геннадію Федоровичу, Ви активний меценат, але поряд із цим постійно піднімаєте проблемні питання загальнонаціонального рівня, в тому числі чи не на кожній сесії депутати обласної ради голосують за Ваше звернення чи до Президента чи Уряду та Верховної ради України?

-Насправді не можна вирішити всі ті питання, які турбують людей на обласному рівні, а єдиний законний спосіб піднімати проблемні питання, які потребують вирішення на загальнонаціональному рівні - це звернення, депутатські запити, піднімати публічно проблемні питання в ЗМІ. На моє переконання це якраз і відрізняє справжнього народного обранця від людини, яка має депутатський мандат. Як зараз захищений громадянин України який проживає на селі? Питання вкрай актуальне, адже це вже виходить за компетенції депутата обласної ради. Але в той же час як зараз можна стояти осторонь питань зняття мораторію на продаж землі, на угоду аграрним олігархам. Не можна допустити того, щоб у людей, незаконно, за безцінь скупляли землі. Верховна Рада продовжила мораторій але всього на рік, на мою думку, для того щоб люди, можливо, забулись про важливість цього питання і коли термін мораторію вийде, то тишком-нишком відкрити ринок землі в країні, який зробить безправним як селянина одноосібника, так і малого та середнього фермера, і цього не можна допустити. Або питання медичної реформи, яке перетворюється на справжні геноцид сільської медицини? Їздити за сотні кілометрів до лікарні вщент розбитими дорогами, та віддавати величезні кошти – ось в що перетворюється так звана «медична реформа». Ще більше дивує так звана «пенсійна реформа», яка значно підвищила пенсійний вік, і 51% пенсіонерів Вінницької області отримали «подачку» від Уряду, під виглядом збільшення пенсій у розмірі до 200 гривень. Як можна такі зміни назвати реформою? Вибачте, сьогодні 1 кілограм «національного продукту» (сала) коштує на ринку біля 100 грн. То що, ми підняли пенсії на 2 кг. сала. Цим потрібно хизуватися? Чи потрібно плакати за свою неспроможність дати людям гідне життя? Питання децентралізації, коли громадам дали нові соціальні зобов’язання, а коштів на це не передали. Всі видатки лягли на плечі місцевих бюджетів, а фактично коштів для розвитку не залишилося. Питань дуже багато, але депутатів, які вимагають, щоб на ці питання чиновники дали відповідь дуже мало. Відчуваю перед собою громадський обов’язок озвучувати проблемні питання та вимагати щоб їх вирішення зрушувалось з «мертвої точки».

- Ви вважаєте, що обласні депутати мають впливати на державну владу?

-Саме так! Одне питання, коли депутат обласної ради вирішує соціально-побутові питання в себе на окрузі. Так ці питання дуже важливі і я в себе на рідній Тростянеччині більшість часу проводжу в сільських громадах, на депутатських прийомах, постійно спілкуюсь із сільськими головами, з якими ми плануємо план дій та завдань на квартал та рік. Зокрема, це питання благоустрою, ремонту навчально-виховних закладів, підтримка будинків культури, питання індивідуального характеру для людей, які потрапили в скрутні життєві обставини. А от інша, не менш важлива справа, коли депутат своїми зверненнями, публічністю піднімає всі ті питання, які стосуються не тільки Вінницької області, а й країни загалом, що може змінити життя людей загалом. Беру активну участь в парламентських та комітетських слуханнях Верховної Ради, де можу з парламентської трибуни звернутися до урядовців з конкретними пропозиціями. Спілкуюся з багатьма народними депутатами, вношу через них проекти змін до законів України, багато яких вже стали законами. Дивує той факт, що сьогодні багато народних депутатів, яких люди обрали до парламенту присвоюють собі через засоби масової інформації всю проведену роботу територіальними органами влади, щодо будівництва об'єктів соціальної сфери на селі, до якої вони не мають жодного відношення. Складається враження, що скоро і за отриману заробітну плату працівників бюджетної сфери ми повинні будемо дякувати цим "народним обранцям". Прикро?

- Геннадій Федорович, як Ви ставитись до ініціативи, щодо річних звітів депутатів?

-Звичайно, згідно чинного законодавства будь то голова сільської ради, депутат, міський голова або народний депутат – всі вони повинні звітувати про свою роботу перед своїми виборцями і не тільки. На жаль, немає законодавчо обумовлених механізмів відкликання тих депутатів, яким довірила громада представляти її інтереси в органах місцевого самоврядування, але, які не виправдали її сподівань. Я переконаний, що депутат, який поважає своїх виборців та ефективно працює на користь громади сам розуміє свою відповідальність та необхідність системного звітування. Особисто для мене це вкрай важливо і те, що було розпочато в минулому році, у питаннях звітності буде продовжено і в цьому році. Дуже хороша ініціатива зворотного зв’язку, яка була запроваджена в минулому році і через яку, я отримав дуже багато листів із тими проблемами з якими кожного дня зіткаються люди. Багато порад та ініціатив земляків було реалізовано, саме тому робота громадської приймальні у 2018 року матиме своє ефективне продовження.

Автор: Геннадій Мазур
Коментарів 0

Читайте також:

25 Лютого
Традиційно на новорічні та різдвяні свята малеча Тростянеччини отримала святкові подарунки
25 Лютого
«Для економічних звершень у 2018 році ми повинні отримати зважену політику»
25 Лютого
Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»
25 Лютого
За сприяння Геннадія Мазура до дітлахів на Тростянеччині завітав святий Миколай
25 Лютого
Депутати підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року
25 Лютого
Геннадій Мазур комплексно вирішує проблеми громад

Всі новини

17:48
Сб
79-річна легенда української класичної музики Мирослав Скорик везе у Вінницю джаз
15:56
Сб
Станція Вапнярка запровадила нову послугу для пасажирів
14:00
Сб
У вінничанина за кермом зупинилося серце, - некероване авто в’їхало в дерево
12:34
Сб
Через морози активізувалися оперативні штаби у районах Вінниччини
10:52
Сб
Зухвалий напад на таксиста на Вінниччині (ФОТО)
09:28
Сб
Автомийник узяв електромобіль вінничанки, щоби покататися
08:00
Сб
Сьогодні у Вінниці: казка малим, джаз дорослим
19:06
Птн
На Вінниччині сформовано госпітальну раду Північного округу
17:40
Птн
У Вінниці ліквідовують вечірню школу
16:22
Птн
Поліцейський Вінниці побив новенький «Renault Duster» (ФОТО)
15:37
Птн
У Вінниці водій «Mercedes» побив три автівки (ВІДЕО)
14:49
Птн
Вінниця дала Агрономічному і Десні по кількасот тисяч гривень
14:04
Птн
Трійця злодіїв зняли з рахунку вінницької пенсіонерки 10 тис. грн.
13:07
Птн
Порошенко призначив голову Оратівської РДА
12:20
Птн
Родичі розстріляних майданівців відкрили пам’ятник Небесній Сотні у Вінниці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
11:45
Птн
Десяток оленів купив Вінницький лісгосп для збільшення популяції
10:54
Птн
Від завтра на Вінниччині вдарять люті морози
10:13
Птн
Близько восьмисот підприємств Вінниччини боргують Пенсійному фонду
09:41
Птн
Уночі з вінницького майдану забрали Шевченка, - із галасом і стусанами (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"