МХП власним прикладом показує, яким має бути соціально-відповідальний бізнес в Україні.
Протягом останнього часу багато розмов ведеться про соціально-відповідальний бізнес. Подейкують, що це стане додатковим позитивним критерієм в оцінюванні роботи великих компаній. В агрохолдингу МХП зауважують, що корпоративна соціальна відповідальність – це не лише матеріальна допомога. Адже для гармонійного розвитку суспільства і активної участі населення у рушійних процесах змін у країні потрібно дещо більше, масштабніше, повідомляє «Інформаційна Вінниччина» з посиланням на сайт «Сегодня».
Новостворені громади України та їх населення доволі інертні – чомусь нині побутує думка, що бізнес «зобов’язаний» надавати підтримку, тоді як в дійсності це добровільне соціальне навантаження. МХП усіма силами підтримує громади, але вважає, що задля стимуляції їх розвитку необхідні не тільки гроші.
«Ми можемо, приміром, закупити зелені насадження для благоустрою території. Потім для цієї території купити альтанки, ліхтарі, лавки тощо. А люди самі висадять дерева та облаштують все. Отже, ми спільно створимо інфраструктурний парк або сквер», – пояснює позиції компанії заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко.
Він наголошує про необхідність залучення населення до розвитку і забезпечення благоустрою власної громади. Мовляв, таким чином формується їх активна життєва позиція. Потрібно привчити людей власними силами піклуватись про комфорт та брати відповідальність на себе.
Спеціально для цього торік створили фонд «МХП – громаді», який у 2020 році фінансує конкурс «Час діяти, Україно». Його учасники мають презентувати власний проєкт і довести його важливість для громади. 60 кращих проєктів з 15 регіонів країни отримають кошти на реалізацію задуму. Окрім того, представників ОТГ планують навчити, як власними силами знаходити інвестиції на розвиток.
У компанії запевняють, що турбота про людей завжди була на першому місці. Наприклад, коли почалася пандемія коронавірусу в Україні, МХП обрало дві області – Черкаську та Вінницьку, яким постійно надавали матеріальну допомогу задля боротьби з вірусом. Лікарні Вінниччини отримували апарати для штучної вентиляції легень, засоби індивідуального захисту, інші вкрай важливі речі тощо.
МХП піклується і про власних співробітників. На відміну від інших компаній, скорочення персоналу за час пандемії не було. А співробітникам, які захворювали на COVID-19, повністю покривали витрати на лікування.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Telegram-канал.
Фото: myvin.com.ua, segodnya.ua.