Підозрюючи російське втручання під час голосування щодо «брексіту», законодавець шукає відповідь
  • Підозрюючи російське втручання під час голосування щодо «брексіту», законодавець шукає відповідь
23 Жовтня
12:44

У четвер опозиція закликала британський уряд розслідувати втручання Росії під час референдуму щодо виходу Великобританії з Європейського Союзу. При цьому опозиція зазначила що залишилось багато «запитань» щодо Арона Бенкса який був головним фінансовим спонсором кампанії про вихід Великобританії з Євросоюзу.

Виступаючи в парламенті представник Лейбористської партії Бен Бредшоу зазначив що референдум супроводжувався «повсюдним іноземним, і особливо, російським втручанням у західні демократії». Також він зазначив що всі фінансові ресурси які були витрачені на проведення референдуму надходили із надійних джерел.

Виступ Бена Бредшоу у парламенті відбувся одразу після публікації, за його словами «дуже тривожного» звіту, «про роль темних грошей» під час плебісциту в червні 2016 року, за результатами якого 52 % голосуючих підтримали вихід Великобританії з Євросоюзу.

Ті хто виступали проти виходу Британії із Євросоюзу говорили під час референдуму, що це послабить Європейський Союз і задовольнить Москву яка знаходиться під санкціями. Але ніяких зв’язків із російськими грошима, під час референдуму, не було доведено.

Слідчі звіти про фінансування кампанії щодо виходу з ЄС були опубліковані на сайті «Відкрита демократія» і містили детальний аналіз фінансів А. Бенкса.

Варто зазначити також що А. Бенкс є другом і політичним соратником Найджела Фаража, колишнього лідера Партії незалежності Сполученого Королівства і найбільшого прихильника Д. Трампа у Великобританії. А. Бенкс ‒ бізнесмен який збагатився у галузі страхування. Він, як вважають, витратив 12 млн. доларів готівкою, позиками та іншою допомогою на підтримку «Брексіт». Він був головним прихильником кампанії за вихід з ЄС, У цьому питанні він фінансував, по суті, кампанію Н. Фараджа.

Звіт «Відкритої Демократії» ‒ ліберальної адвокатської групи стверджував що статки А. Бенкса були значно менші ніж 330 млн доларів, як він стверджував до цього обґрунтовуючи свої можливості щодо фінансування «Брексіту».

Однак, як зазначають автори звіту нинішній фінансовий статус А. Бенкса насправді є незрозумілим через те що він володіє фінансовими акціями в різних компаніях.

 Опираючись на інший звіт Б. Бредшоу зазначав що Демократична юніоністська партія ‒ політична партія в Північній Ірландії, яка підтримувала кампанію щодо виходу з ЄС та голоси якої є ключовими у парламенті, отримувала «нелегальні пожертвування».

Лідер консерваторів у палаті громад Андреа Ледсом назвала повідомлення Б. Бредшоу «надзвичайно важливим», при цьому додавши що «будь яка особлива інформація завжди повинна розглядатись виборчою комісією» ‒ органом який контролює вибори у Великій Британії.

Виступаючи пізніше Б. Бредшоу сказав, що він надзвичайно стурбований тим що втручання Росії у наш референдум було таким же як і втручання Росії у вибори в США. Він додав, що стурбований також тим, що уряд Британії недостатньо серйозно ставиться до цього питання.

В липні в парламенті Б. Бредшоу запитав члена виборчої комісії Бріджит Філіпсон чи може вона підтвердити, чи, якщо ні, то запитати виборчу комісію ‒ чи отримувала вона підтвердження про нелегальне фінансування Росією кампанії щодо виходу з ЄС.

Б Філіпсон відповіла, що комісія знає із ЗМІ про можливе втручання Росії у проведення референдуму. Вона додала що потенційна участь Росії у референдумі може охоплювати широкий спектр дій, які виходять за рамки компетенції комісії.

Вона додала: «Якщо звинувачення про те, що будь-який зареєстрований виборець отримував недопустимі пожертвування з Росії, будуть підтверджені, то такі випадки будуть розслідуватися поліцією комісії».

В свою чергу А. Бенкс виступав проти того що російські гроші могли бути залучені у процесі референдум.

Джерело: "Україна-Польща-Німеччина"

Автор: The New York Times
Коментарів 0

Читайте також:

20 Червня
Якщо Туреччина залишить НАТО
20 Червня
ЄС втрачає позиції на Західних Балканах
20 Червня
Історія особистої ворожнечі
20 Червня
Північнокорейський саміт: Трамп говорить, що порозуміння із США допоможе зберегти Кіма Чен Ина на посаді
20 Червня
Усі 34 єпископи Чилі пропонують свою відставку Папі Римському за скандали щодо сексуального насильства
20 Червня
Чому Північна Корея знищує свій ядерний полігон

Всі новини

13:21
Срд
Вісім районів Вінниччини не створили жодної ОТГ
12:20
Срд
За відібрані в дитини гроші рецидивіст із Вінниччини сяде на 4 роки
11:38
Срд
До Вінниці їде Святослав Вакарчук, але не музикант
11:06
Срд
Студенти-верстатники Вінниці отримали від німців навчальні станки (ФОТО)
10:24
Срд
На Вінниччині пасажир автобуса побив і пограбував іншого (ФОТО)
09:45
Срд
До п’ятниці обмежили рух на Станіславського і Гонти
09:12
Срд
Рятувальники Вінниці тренувалися у тюрмі (ФОТО)
08:20
Срд
Чистять, рубають, виполюють, – у Хмільнику готуються до етнофестивалю (ФОТО)
07:00
Срд
Сьогодні світ переймається питанням біженців
18:30
Вт
На Вінниччині необережний курець спалив себе разом із хатою
17:14
Вт
Вулицю Визволення у Вінниці перекриють на два дні
16:28
Вт
До Дня Конституції вінничани понесуть квіти діячам УНР
15:42
Вт
На Вінниччині мотоцикліст збив батька з сином на велосипеді
15:00
Вт
Ветерани Вінниці зібрали для побратимів на Сході гумвантаж (ФОТО)
14:05
Вт
«UA:Перший» відключили у Вінниці за борги, але «ВІНТЕРА» працює у звичному режимі
13:16
Вт
Щойно одне село на Вінниччині позбулося сказу, як його виявлено в іншому
12:38
Вт
У Хмільницькому районі дерево вбило чоловіка
11:50
Вт
У Барі малюють перший мурал (ФОТО)
11:03
Вт
П’яний вінничанин украв іномарку і потрапив на ній у ДТП

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"