Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
  • Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
05 Лютого
16:00

В рамках європейського проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» на Вінниччині створено Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який об’єднав товаровиробників України та Республіки Молдова заради спільної мети: виходу на міжнародні ринки збуту. До Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Єврорегіон «Дністер» приєднуються нові члени. Так нещодавно частиною міжнародного об’єднання сільгоспвиробників стало СТОВ «Богданівське». Угоду про співробітництво підписали заступник виконавчого директора Міжнародного агрокластеру «Дністер» Микола Радіонов та директор СТОВ «Богданівське» Олег Дяченко. Очільник підприємства розповів про актуальні питання співпраці та розвиток органічного виробництва.

Як давно Ви займаєтеся сільським господарством? На чому спеціалізується  ваше підприємство сьогодні?   

- З 1991 року я займаюся сільським господарством. Закінчив Верхівський сільськогосподарський технікум і одразу прийшов працювати в господарство. Я маю чималий досвід у веденні сільського господарства. Це не лише моя спеціалізація, а й покликання. У 2003 було засноване підприємство «Богданівське». Наше підприємство знаходиться в селі Богданівка Тульчинського району, від цього і назва. Вже більше 15 років ми займаємося вирощуванням зернових і технічних культур, обробляємо 2400 гектарів землі. Робимо все можливе, щоб наша продукція була якісна і відповідала європейським стандартам.

Скільки людей працює на підприємстві «Богданівське»?

-В нас на підприємстві працює 65 людей. В основному це люди, які живуть в селі Богданівка. Це один з основних принципів: надавати роботу там, де я орендую землю. В мене працює команда людей, які всі націлені на вдалий результат.

50872926_142398070106195_1972358014362976256_n

Який у вас урожай?

-Вінницька область завжди займала лідируючі позиції у тому, що стосується вирощування зернових та технічних культур. Пшениці ми збираємо 70 центнерів з гектару, буряків 650 центнерів, соняшник 35 центнерів з гектару, кукурудзи в цьому році було в нас 120 центнерів. Хороші цього року були погодні умови, тому дуже урожайним був цей рік, зокрема це доводить рекордний урожай кукурудзи.

Де реалізовуєте свою продукцію?

-Після збору урожаю ми відвозимо нашу продукцію в порти в Одесу, в Миколаїв, а далі поставляємо різним компаніям на українському ринку. В нас є сталий, налагоджений ринок для реалізації нашої продукції. Але за кордон, на жаль, ми нашу продукцію не поставляємо.

Ви були учасником проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Розкажіть про це більш детально.

-В рамках проекту відбулася низка тренінгів для сільгоспвиробників України та Молдови. Мені пощастило бути учасником двох тренінгів. Було дуже багато корисної інформації щодо вирощування зернових, технічних культур. Дещо з цього я вже застосував у  роботі свого підприємства. Також значна частина була присвячена темі реалізації продукції, в тому числі за кордоном. Окремий модуль стосувався теми маркетингу і управління бізнесом. Інформація подана у дуже цікавій формі, в ігровій формі, багато практичних завдань. Це допомогло дуже добре засвоїти інформацію і я думаю в майбутньому це все обов'язково застосовувати. Тепер потрібен якийсь час, щоб зрозуміти, що зі всього отриманого можна впроваджувати зараз, що через кілька років.

50952708_142398116772857_4148723049685843968_n

Що в проекті було найбільш цінним для вас?

-В рамках візиту були також практичні візити з метою обміну досвідом: молдавських фермерів в Україну і українських - в Молдову. Ми мали змогу побачити як працюють молдавські фермери. На високому рівні там зберігання та переробка продукції. Молдавські фермери приділяють особливу увагу якості, екологічності, хорошій упаковці, рекламі, щоб товар продавався не лише на молдавських ринках, а й на європейських. Дуже цікавим є молдавський досвід у сфері євросертифікації. Доведення якості продукції у відповідність згідно директив ЄС. Це цікава тема для середніх та малих сільгоспвиробників України, які тільки розпочинають виводити свою продукцію на європейські ринки.

Чому вирішили стати частиною Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер»? Які ви бачите перспективи співпраці?

 -Співпраця з агрокластером – це стимул і гарантія для реалізації подальших планів з розвитку підприємства. Це чудова можливість перейняти досвід у фермерів з інших країн, в тому числі з Європейського Союзу. Я переконаний, що всі члени Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» зможуть досягти бажаних результатів. Адже в основі об’єднання лежить інтеграція всіх учасників проекту. Якщо сільгоспвиробники України та Молдови, переробники продукції, громадські діячі, науковці, логісти та представники влади працюватимуть разом ми зможемо покращити якість продукції, конкурувати з великими компаніями та вийти на міжнародні ринки збуту. Маю надію, що спільно з Міжнародним агрокластером «Дністер» ми реалізуємо не один проект.

51342896_142398086772860_4055648312357814272_n

Чи є перспектива виробництва органічного виробництва в Україні? 

-Напрямок органічного виробництва дуже перспективний. З року в рік натуральна продукція набирає все більшої популярності. Показово, що виробництво органічної продукції є одним з пріоритетів діяльності міжнародного агрокластеру, адже органічна продукція – це майбутнє. Це важливо і для здоров’я людей, і для збереження навколишнього середовища. Україна і Вінницька область, зокрема, має величезний потенціал для вирощування органічної продукції.

Чи плануєте Ви розвивати органічне виробництво на своєму підприємстві?

-Ми на своєму підприємстві потроху будемо вводити органічне виробництво. Потрібно зробити чимало: провести якісне дослідження ґрунтів, використовувати лише органічні добрива, не обробляти рослини тощо. Звичайно, це доволі складно, але я переконаний, що нам в цьому допоможе Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер».  В рамках проекту на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України відкрито Центр Інноваційного сільського господарства, для якого закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, що дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. Окрім того, агрокластер тісно співпрацює з науковцями і молдавським підприємством «Prograin organic», яке має колосальний досвід у розвитку органічного виробництва.

Який ще новий напрямок плануєте розвивати?

-Дуже цікавим є напрямок аграрного туризму. Це ще один з пріоритетів діяльності Міжнародного агрокластеру. Мені б дуже хотілося розвивати його на своєму підприємстві. Але потрібно детальніше познайомитися з тим, як саме це можна реалізувати. Це не стільки заробіток, як реклама підприємства. До того це можливість зробити щось гарне, підвищити туристичний потенціал регіону.

51091459_142398186772850_9099487772535685120_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

13 Липня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
13 Липня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
13 Липня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
13 Липня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
13 Липня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
13 Липня
Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)

Всі новини

18:25
Пнд
Близько 120 правопорушників щомісяця затримують вінницькі нацгвардійці завдяки мобільним блокпостам
17:10
Пнд
В ОТГ на Вінниччині з’явиться нова зона відпочинку
15:47
Пнд
Відсьогодні Вінницею курсуватиме ще один автобусний рейс
13:50
Пнд
Екологічна катастрофа відміняється: на Вінниччині перевірили воду у Дністрі
12:31
Пнд
За півмільйона гривень в ОТГ на Вінниччині придбали новеньке авто для медиків
11:20
Пнд
На Вінниччині від COVID-19 одужало 320 медичних працівників
09:08
Пнд
У Вінниці незабаром відкриють новий волейбольний майданчик
08:25
Пнд
Замок на Вінниччині приймав у своїх стінах польського короля
17:55
Нд
Вінничан закликають долучитись до Всеукраїнської ходи ветеранів
15:30
Нд
У Вінниці попрощались з інструктором-методистом «Колосу» Володимиром Бродовським
13:35
Нд
Кадрові ротації у поліції: керівника з Вінниці перевели у Гнівань
11:20
Нд
У Вінниці знову з'явиться маршрут 29-Б
09:15
Нд
Палац на Вінниччині продали Подільській єпархії
17:00
Сб
Вінницький військкомат надав відстрочку 18-19-річним юнакам
15:05
Сб
Вінницькі лісові господарства вирощують та випускають на волю фазанів
13:37
Сб
Вінничани можуть власноруч досліджувати мікроорганізми
11:47
Сб
У Жмеринському районі троє юнаків врятували від утоплення жінку (ВІДЕО)
09:31
Сб
Позолочена статуетка коня часів Людовіка XIV зберігалася у палаці на Вінниччині
19:25
Птн
«На Вінниччині може бути й шість районів» - голова Вінницької ОДА

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"