Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
  • Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
05 Лютого
16:00

В рамках європейського проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» на Вінниччині створено Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який об’єднав товаровиробників України та Республіки Молдова заради спільної мети: виходу на міжнародні ринки збуту. До Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Єврорегіон «Дністер» приєднуються нові члени. Так нещодавно частиною міжнародного об’єднання сільгоспвиробників стало СТОВ «Богданівське». Угоду про співробітництво підписали заступник виконавчого директора Міжнародного агрокластеру «Дністер» Микола Радіонов та директор СТОВ «Богданівське» Олег Дяченко. Очільник підприємства розповів про актуальні питання співпраці та розвиток органічного виробництва.

Як давно Ви займаєтеся сільським господарством? На чому спеціалізується  ваше підприємство сьогодні?   

- З 1991 року я займаюся сільським господарством. Закінчив Верхівський сільськогосподарський технікум і одразу прийшов працювати в господарство. Я маю чималий досвід у веденні сільського господарства. Це не лише моя спеціалізація, а й покликання. У 2003 було засноване підприємство «Богданівське». Наше підприємство знаходиться в селі Богданівка Тульчинського району, від цього і назва. Вже більше 15 років ми займаємося вирощуванням зернових і технічних культур, обробляємо 2400 гектарів землі. Робимо все можливе, щоб наша продукція була якісна і відповідала європейським стандартам.

Скільки людей працює на підприємстві «Богданівське»?

-В нас на підприємстві працює 65 людей. В основному це люди, які живуть в селі Богданівка. Це один з основних принципів: надавати роботу там, де я орендую землю. В мене працює команда людей, які всі націлені на вдалий результат.

50872926_142398070106195_1972358014362976256_n

Який у вас урожай?

-Вінницька область завжди займала лідируючі позиції у тому, що стосується вирощування зернових та технічних культур. Пшениці ми збираємо 70 центнерів з гектару, буряків 650 центнерів, соняшник 35 центнерів з гектару, кукурудзи в цьому році було в нас 120 центнерів. Хороші цього року були погодні умови, тому дуже урожайним був цей рік, зокрема це доводить рекордний урожай кукурудзи.

Де реалізовуєте свою продукцію?

-Після збору урожаю ми відвозимо нашу продукцію в порти в Одесу, в Миколаїв, а далі поставляємо різним компаніям на українському ринку. В нас є сталий, налагоджений ринок для реалізації нашої продукції. Але за кордон, на жаль, ми нашу продукцію не поставляємо.

Ви були учасником проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Розкажіть про це більш детально.

-В рамках проекту відбулася низка тренінгів для сільгоспвиробників України та Молдови. Мені пощастило бути учасником двох тренінгів. Було дуже багато корисної інформації щодо вирощування зернових, технічних культур. Дещо з цього я вже застосував у  роботі свого підприємства. Також значна частина була присвячена темі реалізації продукції, в тому числі за кордоном. Окремий модуль стосувався теми маркетингу і управління бізнесом. Інформація подана у дуже цікавій формі, в ігровій формі, багато практичних завдань. Це допомогло дуже добре засвоїти інформацію і я думаю в майбутньому це все обов'язково застосовувати. Тепер потрібен якийсь час, щоб зрозуміти, що зі всього отриманого можна впроваджувати зараз, що через кілька років.

50952708_142398116772857_4148723049685843968_n

Що в проекті було найбільш цінним для вас?

-В рамках візиту були також практичні візити з метою обміну досвідом: молдавських фермерів в Україну і українських - в Молдову. Ми мали змогу побачити як працюють молдавські фермери. На високому рівні там зберігання та переробка продукції. Молдавські фермери приділяють особливу увагу якості, екологічності, хорошій упаковці, рекламі, щоб товар продавався не лише на молдавських ринках, а й на європейських. Дуже цікавим є молдавський досвід у сфері євросертифікації. Доведення якості продукції у відповідність згідно директив ЄС. Це цікава тема для середніх та малих сільгоспвиробників України, які тільки розпочинають виводити свою продукцію на європейські ринки.

Чому вирішили стати частиною Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер»? Які ви бачите перспективи співпраці?

 -Співпраця з агрокластером – це стимул і гарантія для реалізації подальших планів з розвитку підприємства. Це чудова можливість перейняти досвід у фермерів з інших країн, в тому числі з Європейського Союзу. Я переконаний, що всі члени Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» зможуть досягти бажаних результатів. Адже в основі об’єднання лежить інтеграція всіх учасників проекту. Якщо сільгоспвиробники України та Молдови, переробники продукції, громадські діячі, науковці, логісти та представники влади працюватимуть разом ми зможемо покращити якість продукції, конкурувати з великими компаніями та вийти на міжнародні ринки збуту. Маю надію, що спільно з Міжнародним агрокластером «Дністер» ми реалізуємо не один проект.

51342896_142398086772860_4055648312357814272_n

Чи є перспектива виробництва органічного виробництва в Україні? 

-Напрямок органічного виробництва дуже перспективний. З року в рік натуральна продукція набирає все більшої популярності. Показово, що виробництво органічної продукції є одним з пріоритетів діяльності міжнародного агрокластеру, адже органічна продукція – це майбутнє. Це важливо і для здоров’я людей, і для збереження навколишнього середовища. Україна і Вінницька область, зокрема, має величезний потенціал для вирощування органічної продукції.

Чи плануєте Ви розвивати органічне виробництво на своєму підприємстві?

-Ми на своєму підприємстві потроху будемо вводити органічне виробництво. Потрібно зробити чимало: провести якісне дослідження ґрунтів, використовувати лише органічні добрива, не обробляти рослини тощо. Звичайно, це доволі складно, але я переконаний, що нам в цьому допоможе Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер».  В рамках проекту на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України відкрито Центр Інноваційного сільського господарства, для якого закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, що дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. Окрім того, агрокластер тісно співпрацює з науковцями і молдавським підприємством «Prograin organic», яке має колосальний досвід у розвитку органічного виробництва.

Який ще новий напрямок плануєте розвивати?

-Дуже цікавим є напрямок аграрного туризму. Це ще один з пріоритетів діяльності Міжнародного агрокластеру. Мені б дуже хотілося розвивати його на своєму підприємстві. Але потрібно детальніше познайомитися з тим, як саме це можна реалізувати. Це не стільки заробіток, як реклама підприємства. До того це можливість зробити щось гарне, підвищити туристичний потенціал регіону.

51091459_142398186772850_9099487772535685120_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Жовтня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
23 Жовтня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
23 Жовтня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
23 Жовтня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
23 Жовтня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
23 Жовтня
Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)

Всі новини

20:34
Срд
Єдиний у Вінниці парк середньовічних розваг пропонує нову програму (ВІДЕО)
19:00
Срд
На два тижні на вулиці Ющенка у Вінниці перекриють рух
17:42
Срд
У Вінниці затримали чоловіка, що шахраював на послузі встановлення вікон (ФОТО)
16:50
Срд
Троє людей загинули в лобовому зіткненні легковиків на Вінниччині (ФОТО)
16:03
Срд
Пелагія Гоголь з Ямпільщини зустріла своє сторіччя (ФОТО)
15:16
Срд
У двох селах Тиврівського району – спалах сказу
14:27
Срд
Моргунов вивчає досвід міського господарства у французькому Діжоні
13:41
Срд
У Тиврові водій «Жигулів» влетів у КамАЗ
12:54
Срд
У сусідній області затримали вбивцю 45-річного крижопільця
12:00
Срд
На вокзалі Жмеринки молдованин напав на жінку
11:22
Срд
Трирічний хлопчик постраждав у пожежі в Козятинському районі
10:38
Срд
У Вінниці водій маршрутки у наркотичному сп’янінні перевозив пасажирів (ФОТО)
10:00
Срд
На Вінниччині встановили меморіал патріотам, які заступили шлях Денікіну на Поділля
09:19
Срд
На оздоровлення дітей Вінниччина витратила майже 13 млн. грн.
08:40
Срд
Вінничанин із сусідами затримав злодійку у власній квартирі
18:54
Вт
Культуру села Рогізка з Вінниччини показують у столичному музеї (ФОТО)
17:48
Вт
На Вінниччині 15-річний хлопець виніс із хати односельця техніку
17:00
Вт
У Хмільнику два роки працюватиме волонтер із США
16:02
Вт
Короля гарбузів обирали на Ямпільщині (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"