Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
  • Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
05 Лютого
16:00

В рамках європейського проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» на Вінниччині створено Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який об’єднав товаровиробників України та Республіки Молдова заради спільної мети: виходу на міжнародні ринки збуту. До Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Єврорегіон «Дністер» приєднуються нові члени. Так нещодавно частиною міжнародного об’єднання сільгоспвиробників стало СТОВ «Богданівське». Угоду про співробітництво підписали заступник виконавчого директора Міжнародного агрокластеру «Дністер» Микола Радіонов та директор СТОВ «Богданівське» Олег Дяченко. Очільник підприємства розповів про актуальні питання співпраці та розвиток органічного виробництва.

Як давно Ви займаєтеся сільським господарством? На чому спеціалізується  ваше підприємство сьогодні?   

- З 1991 року я займаюся сільським господарством. Закінчив Верхівський сільськогосподарський технікум і одразу прийшов працювати в господарство. Я маю чималий досвід у веденні сільського господарства. Це не лише моя спеціалізація, а й покликання. У 2003 було засноване підприємство «Богданівське». Наше підприємство знаходиться в селі Богданівка Тульчинського району, від цього і назва. Вже більше 15 років ми займаємося вирощуванням зернових і технічних культур, обробляємо 2400 гектарів землі. Робимо все можливе, щоб наша продукція була якісна і відповідала європейським стандартам.

Скільки людей працює на підприємстві «Богданівське»?

-В нас на підприємстві працює 65 людей. В основному це люди, які живуть в селі Богданівка. Це один з основних принципів: надавати роботу там, де я орендую землю. В мене працює команда людей, які всі націлені на вдалий результат.

50872926_142398070106195_1972358014362976256_n

Який у вас урожай?

-Вінницька область завжди займала лідируючі позиції у тому, що стосується вирощування зернових та технічних культур. Пшениці ми збираємо 70 центнерів з гектару, буряків 650 центнерів, соняшник 35 центнерів з гектару, кукурудзи в цьому році було в нас 120 центнерів. Хороші цього року були погодні умови, тому дуже урожайним був цей рік, зокрема це доводить рекордний урожай кукурудзи.

Де реалізовуєте свою продукцію?

-Після збору урожаю ми відвозимо нашу продукцію в порти в Одесу, в Миколаїв, а далі поставляємо різним компаніям на українському ринку. В нас є сталий, налагоджений ринок для реалізації нашої продукції. Але за кордон, на жаль, ми нашу продукцію не поставляємо.

Ви були учасником проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Розкажіть про це більш детально.

-В рамках проекту відбулася низка тренінгів для сільгоспвиробників України та Молдови. Мені пощастило бути учасником двох тренінгів. Було дуже багато корисної інформації щодо вирощування зернових, технічних культур. Дещо з цього я вже застосував у  роботі свого підприємства. Також значна частина була присвячена темі реалізації продукції, в тому числі за кордоном. Окремий модуль стосувався теми маркетингу і управління бізнесом. Інформація подана у дуже цікавій формі, в ігровій формі, багато практичних завдань. Це допомогло дуже добре засвоїти інформацію і я думаю в майбутньому це все обов'язково застосовувати. Тепер потрібен якийсь час, щоб зрозуміти, що зі всього отриманого можна впроваджувати зараз, що через кілька років.

50952708_142398116772857_4148723049685843968_n

Що в проекті було найбільш цінним для вас?

-В рамках візиту були також практичні візити з метою обміну досвідом: молдавських фермерів в Україну і українських - в Молдову. Ми мали змогу побачити як працюють молдавські фермери. На високому рівні там зберігання та переробка продукції. Молдавські фермери приділяють особливу увагу якості, екологічності, хорошій упаковці, рекламі, щоб товар продавався не лише на молдавських ринках, а й на європейських. Дуже цікавим є молдавський досвід у сфері євросертифікації. Доведення якості продукції у відповідність згідно директив ЄС. Це цікава тема для середніх та малих сільгоспвиробників України, які тільки розпочинають виводити свою продукцію на європейські ринки.

Чому вирішили стати частиною Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер»? Які ви бачите перспективи співпраці?

 -Співпраця з агрокластером – це стимул і гарантія для реалізації подальших планів з розвитку підприємства. Це чудова можливість перейняти досвід у фермерів з інших країн, в тому числі з Європейського Союзу. Я переконаний, що всі члени Міжнародного сільськогосподарського кластеру «Дністер» зможуть досягти бажаних результатів. Адже в основі об’єднання лежить інтеграція всіх учасників проекту. Якщо сільгоспвиробники України та Молдови, переробники продукції, громадські діячі, науковці, логісти та представники влади працюватимуть разом ми зможемо покращити якість продукції, конкурувати з великими компаніями та вийти на міжнародні ринки збуту. Маю надію, що спільно з Міжнародним агрокластером «Дністер» ми реалізуємо не один проект.

51342896_142398086772860_4055648312357814272_n

Чи є перспектива виробництва органічного виробництва в Україні? 

-Напрямок органічного виробництва дуже перспективний. З року в рік натуральна продукція набирає все більшої популярності. Показово, що виробництво органічної продукції є одним з пріоритетів діяльності міжнародного агрокластеру, адже органічна продукція – це майбутнє. Це важливо і для здоров’я людей, і для збереження навколишнього середовища. Україна і Вінницька область, зокрема, має величезний потенціал для вирощування органічної продукції.

Чи плануєте Ви розвивати органічне виробництво на своєму підприємстві?

-Ми на своєму підприємстві потроху будемо вводити органічне виробництво. Потрібно зробити чимало: провести якісне дослідження ґрунтів, використовувати лише органічні добрива, не обробляти рослини тощо. Звичайно, це доволі складно, але я переконаний, що нам в цьому допоможе Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер».  В рамках проекту на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України відкрито Центр Інноваційного сільського господарства, для якого закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, що дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС. Окрім того, агрокластер тісно співпрацює з науковцями і молдавським підприємством «Prograin organic», яке має колосальний досвід у розвитку органічного виробництва.

Який ще новий напрямок плануєте розвивати?

-Дуже цікавим є напрямок аграрного туризму. Це ще один з пріоритетів діяльності Міжнародного агрокластеру. Мені б дуже хотілося розвивати його на своєму підприємстві. Але потрібно детальніше познайомитися з тим, як саме це можна реалізувати. Це не стільки заробіток, як реклама підприємства. До того це можливість зробити щось гарне, підвищити туристичний потенціал регіону.

51091459_142398186772850_9099487772535685120_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

18 Січня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
18 Січня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
18 Січня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
18 Січня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
18 Січня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
18 Січня
Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)

Всі новини

19:00
Птн
На Вінниччині затримали залізничника, який украв бак пального
17:40
Птн
Смертельна аварія на Вінниччині: постраждали громадяни Ізраїлю (ФОТО)
16:57
Птн
На Вінниччині затримали банду, що пограбувала білоруса
16:04
Птн
Пожежники чотирьох міст Вінниччини отримали спецтехніку
15:21
Птн
У Вінниці хакери обслуговували кібератаки (ФОТО)
14:38
Птн
Шестеро вінничан взяли медалі міжнародного турніру із сумо
14:00
Птн
За місяць роботи інспектори з паркування зафіксували у Вінниці 13,5 тис. порушників
13:12
Птн
На 144 водоймах Вінниччини святитимуть воду і пірнатимуть
12:28
Птн
На Вінниччині чиновниця порушила закон, купуючи шкільні меблі
11:46
Птн
У Вінниці ліквідували склад контрафактного алкоголю
11:00
Птн
Задля порятунку хати Леонтовича на Вінниччині проводять благодійний концерт
10:15
Птн
У Вінниці на Старому місті перекриють провулок
09:31
Птн
У Вінниці рятувальники відчинили будинок, де лежав важкохворий чоловік
08:54
Птн
У Вінниці на вокзалі затримали юнака з кастетом
08:00
Птн
Сьогодні у Вінниці говоритимуть про традиційну подільську кухню
18:40
Чтв
У пункті пропуску «Могилів-Подільський» розведуть легкові і вантажні автомобілі
18:03
Чтв
Вінницький губернатор став фіналістом загальнодержавної програми "Людина року"
17:22
Чтв
У рамках канадського проєкту Вінниця розробляє туристичну стратегію до 2030 року
16:38
Чтв
На Тульчинщині спільними коштами відремонтували сільський ФАП

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"