Підсумки вступної кампанії у Вінниці: ДонНУ «переплюнув» завжди перший медуніверситет
  • Підсумки вступної кампанії у Вінниці: ДонНУ «переплюнув» завжди перший медуніверситет
09 Серпня
08:50

Першого серпня закінчився прийом документів до вищих навчальних закладів України. «Інформаційна Вінниччина» з’ясувала, в які вінницькі виші "стояли" черги абітурієнтів, а які виявилися аутсайдерами у цьогорічній вступній кампанії? 

На сайті vstup.info опубліковані результати першого етапу вступної кампанії до вінницьких вишів. «Інформаційна Вінниччина» підрахувала, скільки заявок на вступ було подано до вишів Вінниці та вибудовала рейтинг популярності вінницьких ВНЗ.

00001624_b

Цьогоріч найбільша кількість заявок на вступ надійшла до Донецького національного університету ім.В.Стуса. Тут виявили бажання навчатися 11 155 абітурієнтів, з них 955 подали документи на заочне відділення. При тому університет цьогоріч має 1348 бюджетних місць, з них 49 розраховані для заочників. Найбільше випускників шкіл - 855 - бажають навчатися спеціалізації «Право» юридичного факультету. Всього для цієї спеціальності передбачено 240 місць, з них 55 - державних (конкурс: 16 людей на одне бюджетне місце). «Філологія. Переклад: англійська, німецька» - ще одна популярна спеціальність в ДонНУ. Тут забажали навчатися 539 осіб, хоча передбачено лише 100 місць, з них 55 - державних (конкурс: 10 людей на одне бюджетне місце). 461 заявку на вступ отримано на спеціальність «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» факультету математики та інформаційних технологій. Тут передбачено 85 місць, з них 62 - бюджетні (конкурс: 7 людей на одне державне місце). Найбільше заявок на заочному відділенні - 46 - було подано на «Підприємство, торгівлю та біржову діяльність» економічного факультету. На цій спеціальності лише 20 місць, з них 2 - бюджетних (конкурс: 23 людини на одне бюджетне місце). 

Проректор з науково-педагогічної та учбової роботи Донецького національного університету Ростислав Подольський зауважив, попри те, що в ДонНУ було подано найбільше заявок на вступ, радіти зарано. Цьогоріч виші мають кладну систему розподілу бюджетних місць.

- Цього року надійшло майже на тисячу більше заявок, ніж минулого. Але зараз поки що зарано говорити про успішність вступної кампанії, тому що зараз йде перерозподіл бюджетних місць. Якщо раніше державні місця нараховувалися для певного вишу, і виш сам вирішував, як їх розподілити, то зараз бюджетне місце закріплене за абітурієнтом. Тобто бюджетні місця нараховуються на певну спеціальність. Наприклад на «Право» передбачено 2430 бюджетних місць, якщо я не помиляюся, для всіх вишів України, з них для нашого університету передбачено приблизно 55. Так, цьогоріч ми маємо найбільше заявок з усіх вінницьких вишів, але про успіх говорити зарано, - сказав Р.Подольський.

мед

На другому місці за кількістю поданих заявок - минулорічний лідер,  Вінницький національний медичний університет ім.М.Пирогова. Тут бажають навчатися 10902 абітурієнти, з них 267 на «Фармації» - єдиній спеціальності заочного відділення. Цього року у ВНМУ передбачено 482 бюджетних місця для денного стаціонару і жодного місця для заочного відділення. Найбільша кількість заявок - 6422 - надійшла на спеціальність «Медицина». Всього сюди можуть зарахувати 1400 осіб, з них приблизно 473 на бюджет (конкурс: 14 осіб на одне державне місце). 1882 людини виявили бажання навчатися на «Стоматології», всього на цю спеціальність зможуть вступити 300 осіб, з них лише четверо на бюджет (конкурс: 470 абітурієнтів на одне державне місце). 1482 людини подали заявки на «Фармацію» денного стаціонару. На цій спеціальності не передбачено бюджетних місць, а вступити зможуть лише 150 осіб. Також на «Медицині та психологічній реабілітації» хочуть навчатися 848 абітурієнтів. На спеціальності всього 100 місць, з них 5 - державних (конкурс: 170 людей на одне бюджетне місце).

Коментар з приводу закінчення вступної кампанії у «пафосному» медичному унверситеті «Інформаційній Вінниччині» взяти не вдалося. Ректор ВНМУ Василь Мороз передав через секретаря, що зможе щось прокоментувати не раніше ніж 15 серпня. Секретар приймальної комісії Алла Іванівна вперто заявила, що зможе щось розповісти тільки тоді, коли журналіст з офіційним листом про редакційне завдання акредитується на особистому прийомі у ректора університету. Тільки після акредитування, і якщо очільник університету її зобов’яже, Алла Іванівна зможе щось розповісти про перші результати вступу до "пироговки".  (Редакція сподівається, що дратівливість представників адміністрації медичного не пов’язана з тим, що ВНМУ ім.М.Пирогова поступився лідерством ДонНУ ім.Стуса). 

DSCN1917

У трійці лідерів за кількістю поданих заявок опинився також Вінницький національний технічний університет. Сюди подали заявки 7695 осіб, з них 536 - на заочне відділення. Цього року ВНТУ має 780 бюджетних місць на денному стаціонарі і 26 на заочному. Найбільше заявок - 801 - абітурієнти подали на «Інженерію програмного забезпечення» факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Всього на цій спеціальності зможуть навчатися 60 студентів, з них 32 на бюджеті (конкурс: 25 людей на одне державне місце). На другому місці популярних спеціальностей ВНТУ - «Комп’ютерні науки та інформаційна техніка», факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Сюди надійшло 767 заявок, хоча максимум на цій спеціальності зможуть навчатися 50 осіб, з них 33 на державному, всі інші - на контракті (конкурс: 23 людини на одне бюджетне місце). «Комп’ютерна інженерія» також потрапила в трійку лідерів. Тут виявили бажання навчатися 703 людини, хоча зможуть вступити лише 60, з яких 32 людини навчатимуться на бюджеті (конкурс: 22 людини на одне державне місце). Найпопулярнішою спеціальністю заочного відділення цьогоріч виявився «Автомобільний транспорт» факультету машинобудування та транспорту. Тут хочуть навчатися 70 абітурієнтів, з яких лише двоє можуть розраховувати на бюджет.

Ректор ВНТУ Володимир Грабко каже, що заявок до ВНТУ надійшло приблизно стільки ж, як торік.

- Ситуація майже незмінна, якщо порівняти з минулорічною. Але робити якісь висновки поки що зарано. Зараз ситуація напружена. Оцінювання і зарахування студентів здійснюється зовсім по іншій технології. На кожну спеціальність є єдиний загальноукраїнський прохідний бал. Тож у зв’язку з цим, виявиться на 15-20% менше тих, хто реально може вступити, - прокоментував В.Грабко.

агра

У Вінницькому національному аграрному університеті хочуть навчатися 7623 абітурієнти, з них 1334 - на заочній формі навчання. Цього року університет отримав 493 державних місця для денного стаціонару і 65 для заочників. Найбільше - 776 осіб - виявили бажання навчатися на юристів на факультеті менеджменту і права. Проте прийняти на спеціальність «Право» зможуть лише 50 студентів, з них 12 на бюджет (конкурс: 65 людей на одне державне місце). Також 591 людина подала документи на «Туризм» факультету менеджменту і права. На цій спеціальності зможуть навчатися лише 30 студентів, з них 10 безкоштовно (конкурс: 60 людей на одне державне місце). На третьому місці за "напливом" - «Готельно-ресторанна справа», знову ж таки, факультету менеджменту і права. Сюди заявки на вступ подали 574 людини, а зможуть вступити лише 30, з них 10 на бюджет (конкурс: 57 осіб на одне місце) Найпопулярнішою спеціальністю на заочному відділенні ВНАУ цьогоріч є «Облік та аудит» факультету обліку та аудиту. На цій спеціальності лише одне бюджетне місце, а заявок на вступ 168.

Ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур зазначив, що кількість заявок на вступ значно збільшилася, у зв’язку з можливістю подавати документи в електронній формі.

- Цьогоріч документи можна подавати в електронній формі, тому в нас значно збільшилася кількість заяв. Цього року в нас також відкрився консультативний центр, куди абітурієнти можуть приїжджати та подавати документи не лише до нашого університету, а й до інших вишів. Тому що наш виш має таку специфіку, що більшість наших студентів - 70% - проживають в селах і, можливо, не мають змоги подати документи в електронній формі, - пояснив В.Мазур.

вдпу

У Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського абітурієнти подали 5797 заявок на вступ, з них 5412 - на денну форму навчання. Цього року в педагогічному є лише 378 бюджетних місць, з них 30 передбачені для заочників. Найпопулярнішою спеціальністю у ВДПУ цього року є «Психологія» інституту педагогіки, психології та мистецтв. Тут виявили бажання вчитися 975 абітурієнтів, при тому що державних місць лише 14 (конкурс: 70 людей на одне держане місце). Всього на спеціальність приймуть 110 студентів. На другому місці - «Середня освіта, англійська та німецька мови». Сюди свої документи подали 574 абітурієнти, всього на цій спеціальності 110 місць, з них 25 – державні (конкурс 23 людини на одне бюджетне місце). Також в трійці лідерів найпопулярніших спеціальностей педагогічного - «Дошкільна освіта» інституту педагогіки, психології та мистецтв. На цю спеціальність падали документи 446 осіб, а місць передбачено лише 60, з них 40 державних (конкурс: 11 абітурієнтів на одне державне місце). На заочному відділенні найпопулярнішою спеціальністю також виявилася «Психологія». При тому що бюджетних місць тут не передбачено, все ж виявили бажання навчатися 45 абітурієнтів.

Секретар приймальної комісії Віктор Рогач зауважив, що з року в рік все менше абітурієнтів цікавляться природничими і математичними спеціальностями.

- Заявок було подано приблизно стільки ж, як минулого року. Зміною є тільки те, що все менше заявок надходить на природничі та математичні спеціальності. Це тенденція останніх років. Але більше абітурієнтів зацікавлюються гуманітарними науками. На «Психологію» з року в рік подають все більше заявок, цього року найбільше за всю історію, - розповів В.Рогач.

00000301_b

Найменше заявок на вступ серед державних вінницьких вишів надійшло до Вінницького торгово-економічного інституту Київського національного торгово-економічного університету. Сюди було подано 4879 заявок, з них 461 - на заочне відділення. Цьогоріч у ВТЕІ передбачено 300 бюджетних місць для денного стаціонару і лише 14 для заочного. Найпопулярніша спеціальність у торговому - «Менеджмент» факультету економіки менеджменту і права. Сюди було подано 674 заявки, хоча місць передбачено лише 90, з них 68 - державних (конкурс: 10 осіб на одне бюджетне місце). «Срібло» найпопулярніших спеціальностей ВТЕІ дісталося «Праву» факультету економіки менеджменту і права. Тут бажають навчатися 566 абітурієнтів, передбачена кількість місць – 66, з них 10 державних (конкурс: 57 людей на одне бюджетне місце). Ще 427 заявок було подано на «Фінанси, банківську справу та страхування» факультету обліку та фінансів. Всього сюди зможуть вступити 90 осіб, з них 30 на бюджет (конкурс: 14 людей на одне державне місце).

Директор ВТЕІ Наталія Замкова впевнена, що університет розвивається, адже заявок на вступ значно більше, ніж минулого року.

- Щодо нашого навчального закладу, то ми маємо майже на 1,5 тисячі більше заявок, ніж минулого року. Є дуже багато абітурієнтів з інших міст. Конкурс у нас дуже великий - по 10 людей на одне місце, і я не кажу про бюджетні місця. Це говорить про те, що ВНЗ стабільно розвивається, - запевнила Н.Замкова.

Отже, у підсумку серед вишів Вінниці Донецький національний університет став безперечним лідером вступної кампанії 2016 року, «переплюнувши» навіть Вінницький національний медичний університет, який багато років поспіль збирав найбільшу кількість заявок на вступ. Вінницький національний технічний університет та Вінницький національний аграрний університет зібрали майже однакову кількість заявок, а от Вінницький державний педагогічний університет дещо пасе задніх. На останньому місці розмістився Вінницький торгово-економічний інститут, хоча Київський національний торгово-економічний університет, якому підпорядковується вінницький виш має більш як 40 тисяч заявок на вступ і займає п’яте місце в загальноукраїнському рейтингу за результатами подачі документів абітурієнтами.

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 12
Светлана 21:58 / 09.08.2016
О популярности ВУЗа нужно судить не по числу заявлений в ВУЗ, а по числу умных детей, подающих эти заявления. Так в этом году в медицинский университет зачислено 180 человек с общим баллом 180 и выше, в технический- 1 и ни одного человека в другие ВУЗы. Медицинский университет по-прежнему остается самым сильным и престижным в Виннице.
Арсен 23:51 / 09.08.2016
Якщо взяти до уваги ліцензійний обсяг та кількість спеціальностей, то найвищий конкурс був далеко не в ДОННУ, вони тут останні - і це об'єктивний рейтинг. Вкотре порадував ВНАУ. Вкотре тримають першість. Оце результат плідної роботи колективу, а не так як деякі піаряться на пустому місці.
Наталя П. 04:03 / 10.08.2016
Я взагалі не розумію, що ДонНУ робить у Вінниці. І без них університетів вистачало, гуртожитків у них своїх немає, викладачів набирали усіх підряд. Єдина причина, чому до них несуть документи це наявність державних місць. Не розумію, чому перевага надається університету, який приїхав на тимчасове проживання, а не рідним Вінниці університетам.
ВОЛОДИМИР 12:27 / 23.08.2016
А там найменша корупція. Діти спілкуються між собою і все знають.
Назар 09:32 / 10.08.2016
Навчаюсь у Вінницькому національному аграрному університеті і можу з упевненістю сказати що це найкращий університет, я кажу навіть не за територію, а за те що знання в ньому найкращі! І якась сумнівна перевага з сумнівним рейтингом не може цього змінити! Результати ми побачимо вже у вересні, ВНАУ є і буде найкращим!
Лена 10:42 / 15.08.2016
Цілком підтримую!!! А як професійно була організована вступна компанія!!! Щоденно працівники ВНАУ , приймальна комісія докладали максимум зусиль аби кожному приділити увагу, проконсультувати , надати допомогу!Молодці!
Каріна 13:37 / 10.08.2016
Щодо ДонНУ можна сказати, що це дорогий піар-хід, який зроблений для заохочення студентів на державну форму навчання, після подачі документів обіцяють держ. форму, а після ставлять перед фактом що контракт тому безкоштовний сир в мишоловці. А говорити про подачу документів це взагалі нонсенс грубе ставлення та цілковитий обман. Мені шкода тих студентів, які вступили у виш тим самим не знають що їх чекає матеально-технічна база на 0, щей своїх гуртожитків не мають рівень видно одразу тому обирати потрібно вуз не по одноденому держ замовленю, а по тому скільки років і який рівень мають університети з багаторічним, які зарекомендували себе як одні з найкращих.
Ліна 17:14 / 10.08.2016
Піарять цей Дон. аж набридло.. Які там можуть бути створені умови для навчання, якщо ні лабораторій, ні аудиторій облаштованих теоретично та практично не може бути. Забрали корпус у вінничан, то ще й голови студенам задурюють, що вони найкращі.
Лариса 18:12 / 10.08.2016
Перемога ДОНУ, це перш за все, кропітка, систематична праця вього колективу, перемогли стратегія і тактика... Постійно іде пошук нових ідей, а не "дорогий піар-хід", а лекції викладачів - потожна східна школа. Ми повинні переймати досвід, а не заздрити і писати про піар...
Ростислав 16:02 / 19.08.2016
Друзья! Донецкий национальный университет Министерства образования и науки Украины действительно входит в топ-700 лучших университетов мира , и действительно согласно консолидированного рейтинга занимает первое место всреди Вузов Винницы и второе место среди Вузов Центральной Украиныhttp://ru.osvita.ua/vnz/rating/25716/. Мы действительно готовим высококласных специалистов для хозяйственного комплекса Украины и мира: юристов, филологов, программистов, экономистов. Именно на экономическом факультете мы готовим маркетологов, в программму подготовки которых входит работа в социальных сетях, стратегическое планирование рекламных компаний, управление информационной безопасностью, формирование спроса, блогинг и пр. Если вы действительно хотите получить высококласное образование, научиться формировать спрос, стратегически мыслить, работать на рынке с использованием хотя-бы принципов формальной бизнес-этики (это повышает прибыль), то у вас есть шанс подать документы для поступления в магистратуру и на специалитет. Документы мы принимаем до 20 августа. Мы Вас действительно научим... http://www.donnu.edu.ua/ru-ru/admission/Pages/Ogoloshennya.aspx
Ірина 22:13 / 19.08.2016
Знаєте, заздрити не є добре. Просто треба вміти витримувати конкуренцію. Просто заради інтересу, запитайте, які посади займають та де працюють випускники ДонНУ. Наврядчи цим можуть похизуватися інші вінницькі виші.
І ще ремарочка: бюджетні місця розподіляє Міносвіти.
Ще питання залишилися?
Анастасія 10:24 / 26.08.2016
Одразу ж видно "заздрісну" привітність окремих представників місцевої громади! Однак, треба мати достатньо мужності та самоповаги, щоб розкрити очі та вуха за для отримання правдивої інформаціі! Донну завжди був потужним науковим центром і треба радіти тому рівню освіти, який мають змогу отримати наразі Вінничани та всі охочі. Завдяки підтримці багатьох фондів матеріальна база Донну швидко розвивається та майже назжогнала той рівень що був до війни. 4 рівень акредитації сам за себе говорить!

Читайте також:

29 Вересня
Які виші Вінниччини увійшли до рейтингу «Топ-200 Україна» цього року?
29 Вересня
З-поміж усіх вінницьких вишів до 20-ки найкращих потрапив лише ДонНУ
29 Вересня
Три вінницьких виші потрапили в тридцятку найкращих університетів України
29 Вересня
Наскільки прозорі вінницькі виші?
29 Вересня
Стартап вінницьких студентів здобув перемогу у міжнародному конкурсі в Данії (ФОТО)
29 Вересня
Студенти з Вінниці боряться за перемогу в міжнародному конкурсі стартапів (ФОТО)

Всі новини

17:52
Вт
В Бабиному Яру розстріляли понад сто тисяч людей
16:15
Вт
У Вінниці запустили благодійний марафон «Running for children»
15:22
Вт
Президент України оглядає новий спорткомплекс у Вінниці (ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ)
13:10
Вт
Компенсацію за «пакунок малюка» можна витратити в десяти вінницьких магазинах
11:58
Вт
Вперше на вінницькому джазфесті «запалювали» звукорежисери та оператори (ФОТО)
10:22
Вт
На коронавірус захворіло понад шість тисяч вінничан
08:50
Вт
Іноді юпки обшивали перчиками, хвостиками або мухами (ФОТО)
20:22
Пнд
Другий рік поспіль футболісти Селища стають кращими серед аматорських команд Вінниччини (ФОТО)
19:25
Пнд
Постраждалі від вибухів мешканці ОТГ на Вінниччині досі не отримали компенсацію
18:30
Пнд
Вінницька молодь поєднала навчання, активізм і вуличне мистецтво
17:45
Пнд
На Вінниччині призначено нового очільника району
15:55
Пнд
Вперше у якості Президента на Вінниччину приїде Володимир Зеленський
14:35
Пнд
На Вінниччині від коронавірусу одужали 3800 людей
12:35
Пнд
У Вінниці створили майданчик для діалогу на підтримку стартапів
10:15
Пнд
Вінниччина посіла друге місце у рейтингу євроінтеграції
08:45
Пнд
Незаміжні дівчата носили корсетки, які тісно облягали стан спереду і ззаду
15:25
Нд
«Велике будівництво» у Немирові: там реконструюють спортмайданчик
13:45
Нд
У Вінниці відбулись ювілейні ігри Спеціальної олімпіади України (ВІДЕО)
12:05
Нд
Вінницький молодіжний центр проводить квест англійською

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"