Про «зелену» економіку та міжнародне партнерство говорили вінничани на форумі у Польщі
  • Про «зелену» економіку та міжнародне партнерство говорили вінничани на форумі у Польщі
11 Вересня
18:18

Партнером економічного форуму у Криниці-Здруй традиційно виступив Єврорегіон «Дністер».

Делегація з Вінницької області вязала участь у 28-му Економічному форумі, який відбувся 4-6 вересня у Криниці-Здруй в Польщі. Тема цьогорічного зібрання: «Європа спільних цінностей чи Європа спільних інтересів». Організовує дійство «Інститут східноєвропейських досліджень». Мета форуму - створення сприятливого клімату для розвитку економічного і політичного співробітництва між країнами ЄС та їхніми сусідами.

Партнером нинішнього «польського Давосу», як ще називають цей престижний щорічний захід, стала Міжнародна громадська організація Єврорегіон «Дністер». До складу делегації, яку очолив голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк, увійшли представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, вищих навчальних закладів та громадських організацій з України, і Молдови.

- Щиро радий можливості в черговий раз бути запрошеним на малий Давос. Польська сторона показує всій Східній Європі, як потрібно втілювати реформи і народну дипломатію в життя! Безумовно неоцінений досвід польської сторони повинен впроваджуватися в усі галузі української економіки. Тільки таким шляхом наша країна матиме перспективу стати повноцінним європейський державою. У той же час зі свого боку ми докладаємо всіх зусиль для того що б, європейські партнери розуміли, що українська сторона не стоїть на місці, а плідно працює і прагне на локальному рівні зближуватися з країнами ЄС і показує приклад всій решті України, що тільки реальна діяльність сприяє поліпшенню життя на місцях, - зазначив Сергій Татусяк.

41465032_718069518533778_8637315614647517184_n

Загалом Форумі взяли участь і обміняються думками щодо поточної політичної, економічної та соціальної ситуації в світі більше чотирьох тисяч гостей, глави урядів і парламентів, міністри і парламентарії європейських країн, президенти найбільших компаній, експерти, науковці, представники культури і медіа з 60-ти країн.

Однією з найважливіших дискусійних панелей форуму стала тема «Зелена економіка - як піклуватися про навколишнє середовище та якість життя?». Модератором дискусії був Християн Клеутінкс, старший науковий співробітник Міжнародної енергетичної програми Нідерландського інституту міжнародних відносин, Бельгія. Одним із спікерів виступив Президент Міжнародного агрокластера «Дністер», академік Національної академії аграрних наук України Василь Петриченко.

41521109_265374907436602_2312835314755829760_n

На панелі обговорювалися питання як «Екологічна економіка» позитивно впливає не тільки на природне середовище, але і сприяє зростанню добробуту людей і їх соціальної рівності. Також обговорили, які інвестиції враховують ефективне використання енергії і тим самим зменшують рівень споживання природних ресурсів і викидів шкідливих речовин. Як використовувати модель з низьким рівнем викидів вуглецю для досягнення сталого споживання та виробництва та інші важливі питання.

-Сповідуючи принципи «зеленої економіки» ми повинні змінити структуру екокомплексів і розробити заходи щодо зниження деградації земельних ресурсів. Це пов'язано з ерозією грунтів, їх опустелюванням в умовах зміни клімату. Україні необхідно збільшити зрошувані землі і виробництво органічної продукції. В цьому відношенні Міжнародний аграрний кластер «Дністер» в рамках реалізації проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» вивчає міжнародний досвід органічного руху, ринок органічної продукції для поліпшення цієї роботи в Україні і Республіки Молдова, - прокоментував Василь Петриченко.

41570847_1943015879328602_7315332575088607232_n

6 вересня в рамках XXVIII Економічного Форуму голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк виступив модератором дискусійній панелі «Загальні кордони - спільні цілі. Міжрегіональне партнерство між Польщею, Україною, Румунією і Молдовою». Серед спікерів були: Лешек Буллер - директор Центру європейських проектів; Олександр Ганущин - голова Львівської обласної ради; Даніель Журавель - голова Бюро економічного співробітництва м.Ясси та Ірина Тимчишин - директорка Українсько-Британського Сіті Клубу.

Спікери наголосили, що ефективним методом розвитку належних відносин між державами виступає налагодження добросусідських відносин і партнерських контактів між містами і регіонами. Спільна діяльність регіонів з Польщі, України, Румунії та Молдови допомагає досягти соціальних, культурних та економічних цілей, сприяючи розвитку і обміну інформацією.

41467024_256499441737359_4977112689353424896_n

Налагодження транскордонного співробітництва в рамках структур, які об'єднують представників місцевих і регіональних урядів, асоціацій та соціальних партнерів, також є одним з важливих ознак європейської інтеграції. Яскравим прикладом співпраці, досягненнями Львівської обласної ради та успіхами Єврорегіону «Карпати-Україна» поділився Олександр Ганущин. Він також акцентував, що, з огляду на бажання чиновників Єврокомісії створити єдині правила для програм Євросоюзу на його внутрішніх і зовнішніх кордонах, європейська перспектива 2020+ може погіршити можливості участі України в цих проектах.

Сергій Татусяк підкреслив, що необхідно думати, яким чином проводити євроінтеграційну політику.

-Ми, області, які знаходяться ближче до кордону, маємо більше можливостей для ралізаціі проектів. А що робити Сходу? Я знаю, є програма співпраці Луганськ-Львів, через яку вже налагодилися добрі партнерські відносини і проходить обмін делегаціями. Важливо виходити на такий формат по всій Україні. Звичайно, ті програми, які ми маємо сьогодні з ЄС, вони повинні бути розширені в рамках транскордонного співробітництва на всі території та Молдови, і України. Це той ресурс, якого, на жаль, не вистачає в цих країнах для проведення великої просвітницької роботи по народної дипломатії. Для нас дуже важлива робота з Румунією. Єврорегіон «Дністер» має добрі стосунки з Ясським повітом, - наголосив С.Татусяк.

41622702_314966735975603_3178314840292720640_n

Даніель Журавель представив точку зору Ясс з економічного співробітництва і розповів про відносини між Румунією і її сусідами. Він також зазначив, що Форум у Криниці-Здруй дає можливість обмінятися досвідом та розширити партнерську мережу.

- Транскордонне співробітництво також означає і дружбу. Форум у Криниці-Здруй є найвідомішим і важливим економічним подією в Східній Європі. Він об'єднує компанії, інститути, політиків і економістів та інших представників з більш ніж 60-ти країн світу, які разом можуть створити подію з позитивними наслідками з точки зору економічного співробітництва і не тільки. І можливо вже в 2019 році ми проведемо форум в місті Ясси, який стане хорошим прикладом транскордонного співробітництва, - зазначив пан Журавель.

41447902_1930041983746194_6475681793163919360_n

Ірина Тимчишин розповіла про необхідність підтримки бізнесу реальними фінансовими інструментами. З її слів, європейський досвід показує, що основною передумовою для успішного транскордонного співробітництва є визначення прикордонними регіонами загальних потреб, інтересів і напрямків розвитку територій по обидва боки кордону. На відміну від фінансової конкуренції регіонів, підготовка і реалізація ними проектів, спрямованих на вирішення спільних проблем, є набагато більш ефективним. Це вимагає використання підходу «знизу вгору» при визначенні найбільш суттєвих питань в програмах транскордонного співробітництва межують держав і постійних консультацій із зацікавленими регіонами.

41487173_683016815400732_2133464449544093696_n

Учасники форуму мали змогу брати участь у дискусіях, обмінюватися досвідом та налагоджувати контакти з майбутніми партнерами для реалізації спільних проектів.

- Для мене економічний форум в Польщі був майданчиком для обговорення ключових тенденцій присвячених бізнесу та менеджменту, європейської безпеки, енергетики, інновацій, охороні здоров'я, регіональної політики, макроекономіки, міжнародної політики, суспільств тощо. Я отримав масу цікавої та корисної інформації, яка необхідна мені для складання прогнозу того, що нас чекає в найближчому майбутньому. Інтерес у мене викликали представлені результати різних досліджень і спілкування з європейськими політиками і експертами, - прокоментував свою участь заступник голови Сокиринецької ОТГ Вінницького району Роман Цемик.

- Хочу подякувати Єврорегіону «Дністер» за можливість взяти участь у Форумі. Для мене особисто дуже значимо було поспілкуватися з відомими та успішними політичними і науковими діячами, особливо, з міністром освіти Польщі. Також, хочу подякувати Василя Петриченко за захоплюючу бесіду і сказати величезне спасибі польським організаторам за високий професіоналізм і толерантність. Очікую на продовження плідної діяльності і на підписання угод про співпрацю, - додав директор Могилів-Подільського монтажно-економічного коледжу Володимир Заячковский.

41656654_653860165013797_6225998430666227712_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

19 Травня
Налагодження міжнародної співпраці та грантова діяльність: Єврорегіон «Дністер» підбив підсумки роботи
19 Травня
Сергій Татусяк повіз європейцям символи голодоморів в Україні (ВІДЕО)
19 Травня
Делегація з Вінниччини бере участь у «польському Давосі» (ФОТО)
19 Травня
У Вінниці відкриють Будинок Нормандії (ФОТО)
19 Травня
Вінничани презентували Єврорегіон «Дністер» у Посольстві України в Молдові (ФОТО)
19 Травня
Модератором панелі Економічного форуму в м.Криниці-Здруй цьогоріч був вінничанин (ФОТО)

Всі новини

09:00
Нд
Сьогодні згадуємо жертв політичних репресій
16:32
Сб
Гройсман з Моргуновим дали старт святкуванню Дня Європи у Вінниці (ФОТО)
15:04
Сб
У Вінницькому окружному адмінсуді – новий суддя
13:40
Сб
У Вінниці провели перший конкурс «Пані 60+» (ФОТО)
12:00
Сб
Дві заслужених журналістки з Вінниччини отримали президентську стипендію
10:52
Сб
Безплатні контрацептиви і перевірку на ВІЛ організують у парку Вінниці
09:18
Сб
У Вінниці затримали учасників злочинної схеми в ДФС
08:00
Сб
Сьогодні Вінниця – особливо європейська!
18:46
Птн
19 тисяч доларів позбулася вінничанка, повіривши шахраям
17:24
Птн
Перші іноземні гості прибули до Вінниці на День Європи
16:33
Птн
Смертельна аварія на Вінниччині: зіткнулися маршрутка і легковик (ФОТО)
16:00
Птн
До кольору, до вибору, - Вінницю заполонила книгоманія (ФОТО)
15:11
Птн
Суд ув’язнив на 60 діб ймовірного вбивцю фермерів з Вінниччини (ВІДЕО)
14:25
Птн
У Вінниці в суботу трамваї вийдуть в нічну зміну
13:42
Птн
Бойову гранату тримав вінничанин у шафі
13:00
Птн
У Вінниці піймали водія змішувача, який вилив бетон на дорогу (ВІДЕО)
12:16
Птн
Історикам, які нагадали, що Вінниця – столиця УНР, мер вручив відзнаки
11:30
Птн
На три доби на Замостянській у Вінниці ускладниться рух
10:47
Птн
Несправна грубка призвела до пожежі в Козятині

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"