«Питання корупції – це питання національної безпеки України»
  • «Питання корупції – це питання національної безпеки України»
14 Листопада
13:07

Нещодавно країна стала свідком масштабного скандалу пов’язаного із закупівлею військової амуніції, зокрема так званих «рюкзаків Авакова». Нагадаємо, що 31 жовтня НАБУ проводила обшуки  родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Обшуки тривають у рамках розслідування щодо рюкзаків, які МВС закупило наприкінці 2014 на початку 2015 року.

Як відомо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,49 мільйона грн та ФОП Плигачов на 1 тис. рюкзаків вартістю 2,1 млн грн. У червні 2015 року вийшло журналістське розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні Арсену Авакову. Аналіз та порівняння фахівців придбаних рюкзаків із німецькими аналогами, які німецька армія закуповує по 90 євро, а українська закупила по 180 дол. довів низьку якість та фактичну неможливість їх використання у бойових умовах. За повідомленнями НАБУ «рюкзаки Авакова» виготовлялись підпільним шляхом, а частина з них у місця позбавлення волі із залученням праці ув’язнених із собівартістю 60-130 грн.  

За словами голови бюджетної комісії, депутата Вінницької обласної ради від ВО «Батьківщина» Геннадія Мазура більше викликає тривогу той факт, що коли слідчі НАБУ прийшли з перевірками до офісів компаній, які здійснювали закупівлю, то їхню роботу блокували працівники правоохоронних органів. Фактично два силових відомства стали заручниками у ситуації коли підозрюваним у корупційних діяннях є високопоставлений чиновник. Більш вражає той факт, що правоохоронці діяли як приватна охорона, а не як державний орган.

Я зазначає Геннадій Мазур, такі випадки зараз в країні, нажаль не поодинокі, але вони мають менше висвітлення в ЗМІ і тому менший резонанс. Це все свідчить про дуже високий рівень корупції в країні, особливо на рівні відомств і міністерств.  Жодна влада не дозволяла собі створення із державних органів своїх особистих структур, а це теж корупція дуже високого рівня.

– Мене найбільше обурює те, що за особистими спостереженнями прослідковується чітка відмінність влади яка була та існуючої влади. Якщо при Януковичу була корупція, але крали з державного бюджету та з прибутків держави, то існуюча влада краде ще й з простих людей через тарифи!, - зазначив депутат обласної ради.

Наприклад, чого варта тільки одна «Ротердамська схема», коли теплоелектростанції закладають у тариф ціну вугілля по наступній формулі – його вартість у порту Роттердам (нині близько $46) плюс доставка з Нідерландів до України (близько $15), нібито наша країна його імпортує зі світового ринку. Хоча насправді вугілля купувалось в окупованого Донбасу і Росії. Введення такої схеми давало надприбутки для чиновників, але і в декілька разів збільшувало навантаження на сімейні бюджети через підвищення тарифів. Така схема, на думку голови бюджетної комісії Геннадія Мазура, є злочинною та корупційною.

Також, депутат обласної ради розповів і про інші тіньові «схеми», зокрема, що з 1 січня 2017 року центральна влада, відмінила спеціальний режим сплати податку на додану вартість для аграрного сектору економіки. А замість цього ввела «ручний» режим керування - це дотація на тваринництво та рослинництво, зокрема законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» було виділено 4 млрд. грн. на підтримку аграрного сектору економіки, з них 2 млрд. грн. на тваринництво, половина з виділених кошів пішла на підтримку фактично однієї приватної структури, яка і так має колосальні прибутки,  щоб переконатись у цьому потрібно зайти в магазин відомої курятини і подивитись на ціни. На думку голови бюджетної комісії така ситуація – це пряме лобіювання інтересів, та як наслідок корупція у вищих ешелонах влади, направлена на знищення малих фермерських та сімейних агрогосподарств, та повне сприяння аграрному олігархату. Такі дії це фактично підготовка до прийняття законів про ринок землі у стінах Верховної ради України.

Окрему увагу Геннадій Мазур приділив оцінці корупційних «схем» в Національному банку України. Зокрема, з 2014 року на рефінансування комерційних банків було виділено більше 200 млрд. грн. Дивує те, що дане рефінансування виділялося за декілька тижнів до того, як в деяких комерційних банках вводилася тимчасова адміністрація і ні для кого не секрет, що дане рефінансування надавалося від 50% так званого відкату. Такі дії – це вже не корупція, на думку депутата, а відвертий, не прихований кримінал, який заліз практично в кишені кожної людини. І таких корупційних «схем» сотні, а головне, від них страждають пересічні українці.

Згідно з останнім соцопитуванням фонду «Демократичні ініціативи», протягом останнього року близько 25% українців давали хабарі. За даними цього ж дослідження, приблизно половина населення оцінює хабар як неприпустиме явище, 44% – як негативне, і лише 9% – вважають його «нормальним способом вирішення проблем». Саме тому на думку депутата необхідно проводити інформаційні кампанії серед людей, щоб і вони не давали хабарів.

– Наскільки я знаю вже четвертий рік поспіль  громадська організація Трансперенсі Інтернешнл проводить інформаційні кампанії задля привернення уваги українців до проблем корупції. Також організатори такими заходами спонукають до переоцінення власної участі в корупційних діяннях, зокрема давання хабарів. Необхідно змінити менталітет українців, виховати абсолютну неприязнь до корупції, – акцентував Геннадій Мазур.

За словами депутата найбільш влучно з приводу існуючої ситуації в країні говорить Народний депутат України, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Володимирівна Тимошенко, зокрема про те, що люди розуміють, що в Україні відбувається велика імітація боротьби з корупцією, коли силові структури роблять вигляд, що вони борються з корупцією, а корупціонери роблять вигляд, що вони бояться. Насправді, жодної боротьби з корупцією не відбувається. Саме Тимошенко говорить про те, що рівень корупції в Україні є надзвичайним. По-друге, є концентрація політичної та економічної влади в руках маленької групи людей. Тут мова йде про клановість та олігархократію, але треба боротися і в нас є всі інструменти та можливості, але для цього нема керівника держави, який сам би був поза межами корупції.

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

20 Липня
«Головною у Конституції має бути людина. Все інше – похідне»
20 Липня
«Ми знаємо, що зробити українському і молдавському товаровиробнику, щоб привабити покупця за кордоном»
20 Липня
«Або ми воюємо, або ми торгуємо?»
20 Липня
«Тимошенко запропонувала нові підходи національного діалогу»
20 Липня
«Необґрунтовані ініціативи Уряду призведуть до скорочення доходів людей»
20 Липня
«Я лобіст максимально сприятливих умов для розвитку місцевого самоврядування»

Всі новини

18:40
Чтв
Із пансіонату на Вінниччині зник пацієнт (ФОТО)
17:12
Чтв
У бюджеті знайшлося 2,5 млн. грн. для ліфта у Вінницькій ОДА
16:00
Чтв
Облрада виділила 5 млн. грн. для постраждалих від вибухів калинівчан
15:06
Чтв
Депутати схвалили нові об’єднання громад Вінниччини (СПИСОК)
14:21
Чтв
Із другої спроби призначили керівника вінницької «тімірязєвки»
13:35
Чтв
На Вінниччині ліквідували Дошку пошани
12:58
Чтв
На ніч закривають проїзд вулицею Скалецького у Вінниці
12:10
Чтв
У Літинському районі відкрили сільську поліцейську станцію
11:27
Чтв
За півроку 39 людей загинуло в «п’яних» ДТП на Вінниччині
10:43
Чтв
Уночі у Вінниці палав взуттєвий магазин (ФОТО)
10:00
Чтв
На Вінниччині чоловік зробив із суперника живий факел
09:22
Чтв
Вінницька «Нива» починає новий сезон
08:16
Чтв
Восени можна буде почути «Голоси вінницьких храмів»
07:10
Чтв
Вінницькі рятувальники лазили в лелече гніздо допомогти пташеняті
20:00
Срд
Через Вінницький аеропорт постачали контрабанду авіазапчастин
18:34
Срд
На розкопках у Вінниці знайшли людський скелет (ФОТО)
17:29
Срд
На Вінниччині хлопці поцупили авто, побили і вкрали ще одне, щоб доїхати додому
16:40
Срд
У чотирьох районах Вінниччини проектують нові водогони
15:53
Срд
У Вінниці з 4-го поверху випала людина (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"