Редван Усеінов: «Ми працюємо на 99% по закону, але є 1% людяності…»
  • Редван Усеінов: «Ми працюємо на 99% по закону, але є 1% людяності…»
22 Березня
11:30

Рівно місяць тому присягнули на вірність та вийшли боротися із злочинністю на вулицях міста Вінниці нові патрульні поліцейські. Керувати 250-ма вінницькими «копами» доручили 24-річному кримському татарину Редвану Усеінову. Молодий начальник управління Превентивної діяльності ГУ Національної поліції у Вінницькій області охоче контактує з журналістами, гарно володіє українською мовою, тож без вагань погодився розказати «Інформаційній Вінниччині» про себе, про те, як йому вдалося стати начальником, про успіхи підлеглих, про Вінницю і вінничан, про 250 викликів на день, про розбиті службові авто та про мера…

«Патрульна поліція – це єдина реформа, яка на даний час працює»

– Редване, чи завжди ви мріяли стати поліцейським?

– З дитинства я мріяв стати футболістом, в мене є розряд в футболі – кандидат в майстри спорту, але далі діло не зайшло, на жаль.

– Чому обрали професію поліцейського?

– Тому що після окупації Криму я переїхав в грудні до Києва і хотів щось змінити в країні. Тому що я обрав Україну, був вірний присязі після того, як служив в армії. Я хотів взяти участь в реформі. Для мене не мало значення де – в прокуратурі, в поліції, в будь-якій іншій організації… Але в поліції більше всього, тому що після служби в армії мені подобалася форма. До того ж в 2014 році я вступив на другу вищу, на юридичну освіту, що теж мене підштовхнуло стати поліцейським.

12308603_1523603077966116_1136650689082053795_n

– На кого ви навчалися?

– Перша освіта в мене географічна. Я – географ. Цим я теж займався, але коли жив Автономній Республіці Крим.

– Десь працювали до того як пов’язали своє життя з поліцією?

– Це моя перша офіційна робота. В Криму я жив сезоном, водив екскурсії. Після того навчався, служив в армії.

– Чого бажаєте досягти найближчим часом?

Зараз я ставлю собі за мету отримати диплом магістра юриспруденції, я тільки цього року буду захищати диплом в Академії адвокатури України в місті Києві.

– Як Вам вдалося стати начальником патрульної поліції?

– Я вчився на поліцейського в Києві. В нас в навчальній групі провели анонімне опитування. Всім на пошту прийшло запитання «Кого ви бачите лідером групи?», за результатами опитування лідерів виявилося троє, один з них я. Потім нас відправили на співбесіду, потім ми пройшли поліграф, потім ще одну співбесіду, командирські курси, де нас інструктували американські поліцейські. Далі мене призначили на посаду заступника командира роти, після двох місяців роботи я пішов на підвищення – став командиром роти. Далі мене відправили в Дніпропетровськ, де я був командиром батальйону. А потім мене призначили сюди.

– Така почесна посада стала для Вас несподіванкою?

– Я був командиром батальйону в Дніпропетровську. Мені подзвонили десь о пів на четверту дня 4 лютого і запропонували посаду тут, я погодився, зібрав всі свої речі, виїхав з квартири, яку я винайняв три дні назад, втратив купу грошей, сів на потяг приїхав в Київ і на наступний день я був вже у Вінниці. Тобто в нас такого немає: «Через два місяці ти станеш начальником управління!», ніхто про це не попереджає. Це була дуже приємна несподіванка.

_SAM0092

– У Вінниці подобається?

Тут я з 5 лютого. Як місто Вінниця мені подобається, мені тут комфортно.

– Як багато вільного часу у начальника патрульної поліції?

– Час поспати є, я чесно скажу (сміється)! Але вільного часу як такого немає. Ну, в тиждень може бути один вихідний. Але я нежонатий, в мене немає ні дружини, ні дітей, і батьки мої живуть в Автономній Республіці Крим. Я тут один і мені, крім того як займатися роботою, більше немає що роботи.

– Чи є якісь складнощі в тому, що Ваші батьки проживають на окупованій території, а ви працюєте в українській патрульній поліції?

– Поки що таких складнощів немає. В гості до них ніхто не приходить. Але повістка в армію мені туди приходила, проте я служив українській армії в 2013-2014 роках.

– Батьки Вами пишаються?

– Звичайно, батьки завжди мене підтримували, і неважливо, на якій посаді я перебуваю – я ж не одразу став начальником патрульної поліції. Батьки дуже задоволені мною, що я пішов поліцію. Вони раді, що є реформа, яка реально працює. Ні для кого не секрет, що це напевно єдина реформа, яка на даний час працює. Я не хочу ображати інші структури, але насправді воно так і є.

PM314image014

«Я не вважаю себе суворим, але я дуже впертий!»

– Невже весь час відбирає робота? Можливо є якесь хобі?

– В мене є хобі, я займаюся футболом. Знову ж таки граю тут в нас в управлінні, в спортзалі.

– З ким граєте?

– З патрульними. З хлопцями, які в нас тут працюють в управлінні.

– У Вас  з’явилися друзі серед вінницьких колег?

– Серед місцевих колег немає. Є командири рот, до яких я дуже добре ставлюсь, є хлопці патрульні, з якими я добре спілкуюся. Але щоб назвати людину другом, мені якийсь певний момент в житті з нею треба пройти, як з дружиною чи з дівчиною. Товариші в мене тут є, ми разом граємо в футбол.

11828715_1455289844797440_4621469207877555565_n

– Вам лише 24, чи слухаються вас підлеглі, адже більшість з них ваші ровесники?

– Ніяких складнощів немає. В нас немає такого поняття «підлеглий», я до всіх ставлюсь як до колег. Друге – в нас немає поняття «я начальник, ти дурак». Ми всі знаходимо спільну мову.

– Ви суворий начальник?

– Непевно, це питання більше до моїх колег (сміється). Я не вважаю себе суворим, але я дуже впертий.

– Чим відрізняється робота у Вінниці від роботи в столиці?

– Вінницькі поліцейські ще не мають достатньо досвіду. В Києві ми теж так починали. Будь-яка людина на новій роботі робить помилки. До того ж Київ – це насичене місто, там відбувається набагато більше правопорушень, ми навіть між собою говоримо, хто працює в Києві, в того стаж – рік за два, тому що там зустрічається будь-яке правопорушення, яке написане в книзі.

12140598_1497473553912402_8635386149679922913_n

– Вінницькі патрульні набираються досвіду лише на практиці чи навчання продовжується також?

Навчання також. В нас є розпорядок. Навіть у вихідні в них є двохгодинні заняття – з митного кодексу, з адміністративного кодексу, з фізичної підготовки. З останнім в нас взагалі ніколи проблем не було, всі у вільний час приходять грають в волейбол, баскетбол, футбол.  

– В чому полягають ваші обов’язки? Ви виїжджаєте, коли виникає складна ситуація?

– Так. Наприклад, я був на Театральній під час протесту громадськості під управлінням Нацполіції. Ми були там цілий день - я, командир батальйону, інспектори. Ми не сиділи в кабінетах, не дивилися по телевізору. Мене теж там штовхали, ми намагалися знайти консенсуси.

– А Ви часто звертаєтеся до начальства за порадою чи прозвітувати?

– Я кожного дня тримаю зв'язок з начальником департаменту майором Євгеном Жуковим, тому що він повинен знати, що відбувається там, де працює патрульна поліція. Як і я повинен знати, що відбувається у Вінниці.

img_0343

– Як складаються стосунки зі співробітниками Нацполіції інших структур? Їм теж виписують штрафи за парковку?

– В нас нормально складаються стосунки. Серйозних конфліктів в нас не було. Можливо, їм незвично отримувати штрафи, але в нас всі рівні, принаймні, ми до цього йдемо. Ми ж не тільки їх штрафуємо, а й нардепів, бізнесменів. Без різниці – ніхто не питає, де ти працюєш і чим ти займаєшся, це нікого не цікавить.

– А якщо мер порушить правила, його теж оштрафуєте? Це правда, що Моргунова вже зупиняли патрульні за порушення правил дорожнього раху?

– Ні, такого не було, мер не потрапляв у поле зору патрульних. Але у випадку порушення він теж буде нести відповідальність. Але я думаю, що мер міста – порядна людина, і наскільки я бачив, він завжди дотримується правил дорожнього руху. Це в першу чергу, залежить від людини, а не від того, де хто працює.

– А з пішоходами, які порушують правила дорожнього руху, ведете боротьбу?

– На них теж пишеться постанова. Такі теж були, я не знаю скільки - 20, 30, 40… Вони дивуються... Наприклад, в Києві коли я висував пішоходу штраф, він був дуже здивований. Проте є проблема – доводиться затримувати пішоходів для встановлення  їхньої особи, тому що, як правило, вони не носять з собою документів. Штраф пішоходу – 51 гривня.

PM257image021

Із 255 патрульних ще нікого не звільнили

– Самі патрульні теж не раз були винуватцями ДТП. Які санкції до них застосовуються?

– Найперше справа розглядається в суді, там вже суд вирішує чи позбавляти права керування, чи виносити штраф. Тут в управлінні – відповідно до дисциплінарного уставу, тобто проводиться службове розслідування, а потім висновок і людина несе дисциплінарну відповідальність. Розмір штрафу визначає відділ моніторингу.

– Чи було когось звільнено з власного бажання чи за провину?

– Ні. Всі 255, які були з самого початку, всі працюють.

police-vinnitsa-1-768x427

– Чого вдалося досягти за цей місяць?

– Кількість викликів збільшилися втричі. Раніше люди не зверталися, тому що знали, що не буде ніякої реакції, зараз люди звертаються, буває 250 викликів в день. Друге – це якість виконання роботи, тобто, ми швидко реагуємо на виклики, і громадянам не доводиться довго чекати на тому самому ДТП. Плюс – ми розкриваємо ряд злочинів, наприклад, по «гарячим» слідам крадіжки, викрадення автомобілів…

– Над чим ще потрібно працювати?

– Будемо намагатися далі налагоджувати парковку в місті. Я дуже незадоволений Привокзальною. Чекаємо тепла, намалюємо там розмітку.

– Чи доводилося чути подяки від громадян за роботу?

– Так часто. Тільки сьогодні зранку читав подяку за супровід вагітної жінки до пологового будинку.

– В чому «секрет» патрульних поліцейських?

– Є поняття законності і поняття людяності. Наприклад, в законі прописано не шуміти після 22-ої години. Але про Новий рік нічого в законі не сказано, проте ніхто не буде арештовувати людину за те, що вона веселиться в новорічну ніч. Закон – це добре, і ми стараємося на 99 відсотків працювати по закону, але 1% є людяності.

– Ви любите свою роботу?

– Я прокидаюся і хочу йти на роботу. Я люблю свою роботу, більше того – я її обожнюю. Це не робота, це як сенс життя. Наприклад, є футболіст, він займається цим і живе спортом. Так і в нас. Є поліцейський, і він живе цим. Тому що, коли я знімаю форму і гуляю з дівчиною чи з другом  і виникає конфліктна ситуація, я не залишуся осторонь, я на неї зреагую.

_SAM3003

P.S. Після спілкування на диктофон, начальник вінницьких патрульних охоче погодився на фото у робочому кабінеті. Коли вже попрощалися у коридорі, то підбігли підлеглі Редвана, які попросили журналіста не писати про їхнього начальника нічого поганого, бо він для них "взірець чесного та добропорядного поліцейського".

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 3
demos 13:04 / 22.03.2016
Побільше б таких "взірців"
Панич В.В. 07:33 / 23.03.2016
Стандартний підхід у теперішньої влади - позасувати в "керівництво" своїх чужинців(кажуть щоб не було корупції) . Але вже дилячись по київській патрульній поліції - час показуси проходить і появляються тупі гаїшники, Скажете але ж вони не жирні коти, що ледь дихають від бездєлія. Нічого пройде максимкм(!) пару років...
І ще який процент нових патрульних жителі Вінниці чи навіть області?
Хто захоче узнає. Не раджу дивувавтись. Не даю числа %%, щоб не казали обман Панича В.В.
Резон 10:38 / 25.03.2016
Українцями керують татари,хазари,тевтони,лише не самі українці. 24-річний географ без військової освіти чи якихось командирських курсів навіть очолював якийсь мутний батальйон,зліплений олігархами.Про призначення такого в поліційні комбати -взагалі мовчу,йому максимум можна взводом керувати

Читайте також:

24 Червня
Восени патрульна поліція запрацює у м.Могилеві-Подільському, - Усеїнов
24 Червня
За рік патрульну поліцію Вінниці покинули 14 «копів»
24 Червня
«Ми знаємо, над чим працювати», - головний «коп» Вінниці про 100 днів роботи
24 Червня
У Козятині маршрутника заскочили п’яним на рейсі (ВІДЕО)
24 Червня
Злодіїв, які обікрали склад Привокзального ринку у Вінниці, затримано
24 Червня
За тиждень – 73 п’яних водії. І це ті, яких піймали патрульні Вінниччини

Всі новини

11:42
Нд
В училищі на Вінниччині готуватимуть професійних бджолярів (ФОТО)
08:52
Нд
На Вінниччині у зіткненні вантажівки та легковика загинула дитина (ФОТО, ВІДЕО)
17:54
Сб
Поліція Вінниччини розшукує 44-річну жінку, яка переховується
16:02
Сб
Піаніно легендарного композитора Леонтовича на Вінниччині з’їдає шашіль (ФОТО)
14:16
Сб
У Ладижині твоє колишніх «зеків» увірвалися в квартиру до чоловіка
12:08
Сб
80 українських виробників представлять свій продукт на фесті у Вінниці
10:30
Сб
В Іллінцях місцеві жителі знайшли у ставку труп
09:02
Сб
Відоме ім'я беркутівця, який убив майданівця Шимка з Вінниці
07:30
Сб
Хоча нинішня субота робоча, вінничанам розваг не бракуватиме
20:00
Птн
Хмельниччина ділитиметься з Вінниччиною досвідом об'єднання громад
18:44
Птн
BMW наздогнав мопеда і протаранив його, - ДТП на Вінниччині
17:52
Птн
Ямпільщина відремонтує очисні системи у трьох громадах (ФОТО)
17:00
Птн
У Вінниці старенька бабуся подалася з дому й не повернулася
16:17
Птн
У Вінниці спортсмени й аматори бігтимуть дводенний марафон
15:36
Птн
Курив і спалив кухню, - пожежа у м.Липівці (ФОТО)
14:25
Птн
5-річний хлопчик травмувався в ДТП біля Вінниці (ФОТО)
13:30
Птн
«Поліція обирає ЛГБТ!», - у Вінниці націоналісти влаштували виставу з покаранням правоохоронців (ФОТО)
12:48
Птн
Жертв Другої світової і сучасної воєн вшанували у Вінниці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
12:09
Птн
П’яна жінка зарізала співмешканця на Вінниччині

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"