«Робіть те, що приносить задоволення, тоді ви самі шукатимите можливість жити цим і розвиватись»
  • «Робіть те, що приносить задоволення, тоді ви самі шукатимите можливість жити цим і розвиватись»
06 Лютого
16:48

Бути успішним керівником, жити повноцінним життям, насолоджуватись роботою і мати багато різнопланових хоббі – виглядає занадто добре, щоб бути правдою? Чи можна поєднувати у повсякденні те, що тобі подобається, з тим, що дозволяє відчувати стабільність і тверду землю під ногами, розповідав Михайло Ганчук, CEO відомої у місті та країні компанії «ПромАвтоматика Вінниця».

Михайле, Ви керівник успішної компанії вже багато років. «ПромАвтоматика», відома в Україні і закордоном, заслужила довіру своїх клієнтів та партнерів. Як Вам вдається тримати руку на пульсі?

– В першу чергу – завдяки структуруванню компанії. Вона розвивалась близько 20 років. Орієнтовно 4 роки назад ми, як це називається, вперлись головою об стелю і не знали, що робити далі. В компанії на той момент працювало до сотні спеціалістів, але фактично все трималось на декількох. Це було дуже незручно, неефективно і не дозволяло нам рости. Тоді ми випадково натрапили на грант від Європейського банку реконструкції та розвитку, подали документи і перемогли. Нам надали кредит від української консалтингової компанії, яка допомогла розробити власну структуру. У ній візуалізована уся компанія з підлеглими та керівництвом. Тоді все стало зрозуміло і чітко: хто кому підпорядковується, хто які обов’язки виконує. Крім того, ми прописали посадові інструкції. Не ті, які вимагає законодавство, а фактичні і діючі, які працюють. Створили HR-департамент, який займається підбором, оцінкою та розвитком персоналу. Тобто ключовою зміною став чіткий розподіл обов’язків. Я в тому числі маю декілька зон відповідальності і ними обмежуюсь. Ну от наприклад, я не відповідаю за підбір спеціалістів.

84788642_1057745077911657_7104476451386163200_n

В кожного є родичі, друзі, знайомі. І коли хтось шукає роботу, дзвонять до мене. На всі такі запити я завжди відповідаю: «Я цим не займаюсь і не хочу бути відповідальним за це, тому звертайтесь до HR-департаменту і це буде неупереджено». Якщо я буду відбирати спеціалістів, я не матиму, як мінімум, морального права вимагати результат від керівника департаменту, якщо я йому когось нав’яжу.

Як це – бути лідером так багато років? Чи не втомлюють Вас обов'язки керівника?

– Втомлюють будь-які монотонні обов’язки і така ж робота. Але тут важливо вміти відволікатись, переключатись на хобі, подорожі, зустрічі з друзями тощо. І робити це варто не двічі на рік по два тижні тоді уже може бути пізно, а щодня. Відпочинок на дивані ввечері перед телевізором не рахується.

84150341_493608631588675_6808792335585902592_n

Що потрібно, щоб успішно керувати великою кількістю людей? Як заслужити їх довіру і повагу?

– Так, довіра і повага – невід’ємні складові, необхідні для того, щоб ефективно управляти. Звідки це все береться? Час і робота над собою.

Очевидно, що на Вашому життєвому шляху Вас спіткав не тільки успіх. Були моменти невдач і розчарування. Можете згадати якісь показові випадки? Як впорались з цим і пішли далі?

– Такі випадки не те щоб були, вони є постійно і це теж нормально. Важливо вміти абстрагуватись від подібного негативу. Саме для цього я веду активний спосіб життя, багато чим займаюсь, окрім роботи. Вільний час в мене розписаний не менше, ніж робочий день. Головна задача – максимально переключитись від основного виду діяльності. Тим самим я відпочиваю, відволікаюсь і, в тому числі, скидаю з себе цей негатив. З іншої сторони, він нам дозволяє цінувати те позитивне, що є у нашому житті. Коли все добре-добре-добре, починаєш ранжувати, і з цього вибираєш найкраще. Тому є негатив, є позитив – тим самим ти живеш.

84138392_788783938267071_1905146367500615680_n

На Ваших плечах – велика відповідальність. Як справляєтесь з емоційним вигоранням?

– Відповідальність у нас розділена. У кожного керівника своя зона відповідальності. Тільки усвідомлюючи це, керівник може працювати ефективно. А надихають часто самі ж колеги, коли у них горять очі, це заряджає і додає сил!

Значне місце у Вашому житті займає спорт. Чи є улюблений для Вас вид спорту, який може надати емоційну перезагрузку і надихнути Вас?

– Я займаюсь багатьма видами спорту. Важко назвати найулюбленіший – залежить від пори року, від настрою, якихось інших обставин. От сьогодні в мене мали бути бальні танці, тільки що написала партнерша, що вона йде на концерт і в неї не вийде – отже тоді я просто піду у спортзал.

Знову ж таки, зимою я часто їжджу в Карпати – сам родом звідти, катаюсь на сноуборді. Літом віддаю перевагу віндсерфінгу, кінному спорту, тенісу.

84639679_494904358130163_5832879163530280960_n

Ви відвідали багато країн. Що саме у подорожах Вам подобається більше всього? Що вразило Вас закордоном?

– Так, я люблю подорожі – активні, а не пляжний відпочинок. У таких мандрівках черпаєш ідеї. Також є час задуматись, переосмислити багато речей.

21 століття – час інновацій у сфері технологій та автоматизації. Про які сучасні «взривні» тенденції Ви можете розказати? Якими власними інноваційними розробками Ви пишаєтесь?

– У нас з певною періодичністю організовуються брейншторми, де будь-хто з бажаючих спеціалістів компанії або навіть сторонніх людей, які тут не працюють, можуть прийти і поділитись своїми ідеями. Всі ці ідеї ми збираємо, нічого не відкидаючи – це головний принцип брейншторму, потім ми їх ранжуємо, оцінюєм наскільки вони перспективні, обираєм найкращі, які вже потрапляють в наш департамент  Research & Development, де їх беруть в роботу. Роблять попередні зразки, тестують і оцінюють, наскільки перспективна ця розробка для масового виробництва.

Останній винахід – це Black Box. Це крутий пристрій і така собі «бомба» на ринку України. Ми хочемо привернути увагу до якості електроенергії в нашій країні. Ми отримуємо електроенергію згідно договору і в договорі на поставку електроенергії вказано, що ми зобов’язані сплачувати за послуги електроенергії, але постачальник також зобов’язаний надавати електроенергію відповідної якості. І ця норма регламентована ДСТУ і складає 10% відхилення від номінальної напруги (220 В). Дуже часто ця напруга виходить за межі цього «зеленого коридору». Візуально ми можемо бачити це як мерехтіння світла, перегорання електроприборів тощо.

84461555_223965871968796_376755768155701248_n (1)

Наш  Black Box, який вставляється в розетку, фіксує напругу протягом доби, місяця, року, запам’ятовує і візуалізує у вигляді графіку, який записує на флешці. Ми вставляємо її в комп’ютер і можемо переглянути, яка напруга в мережі була, наприклад, за попередню добу і чи виходила вона за межі «зеленого коридору». Наприклад, йдемо в постачальну організацію і просимо перевірити якість напруги, пишемо заяву і прикріплюємо до неї цей графік. РЕС по законодавству має у визначений термін дати офіційну відповідь, коли і якими засобами він планує усунути цю проблему. Плюс забезпечити компенсацію, яка передбачена законодавством, а саме 25%.

Взагалі це проблема всіх пострадянських країн, де мережі не розраховані на такий стрімкий розвиток кількості споживачів. Відповідно, мережі застаріли, їх треба модернізувати і виділяти на це кошти.

84959534_166999368051019_1977117508141842432_n

З першого липня у нас в Україні організовано ринок електроенергії і я вірю, що  тенденція позитивна, з часом виникнуть нові постачальники електроенергії і у нас буде можливість вибрати в залежності від ціни і якості, а це змусить постачальників енергії працювати над своєю ефективністю і конкурентоспроможністю.

Буквально декілька днів назад почалися продажі Black Box на ринку України. Окремо створили групу в Facebook, де можна поділитися фактичну напругою у вашій мережі. Я вірю, що демонстрація масштабів проблеми спонукатиме до роботи над якістю напруги в Україні і буде постійною та системною.

Як Ви думаєте, як постачальні організації на це відреагують? Варто очікувати від них супротив?

– Звичайно, що так. Я не маю нічого проти постачальних організацій і прекрасно їх розумію. В часи СРСР ми почали дуже сильно відставати, тому що не було конкуренції і не було потреби підприємствам розвиватись. Якщо якийсь певний завод випускав автоматичні вимикачі, наприклад, він був впевнений, що продасть їх, бо конкуренції не існувало. Монополія розслабляє, немає потреби працювати над якістю продукту, ціною, інвестувати в це кошти. Тому нам у спадок залишились далеко не досконалі мережі – що маєм, те маєм.

84179309_189003158975162_1477842248769994752_n

Нещодавно Вінниця отримала фінансування від NEFCO. Що це означає для «ПромАвтоматики»?

– Насправді, фінансування ще не отримано – лише проведений конкурс. NEFCO заявило, що воно готове фінансувати енергоефективний проєкт, а саме заміну освітлення на світлодіодне на ключових 5 вулицях Вінниці. По-перше, сама Північно-екологічна фінансова корпорація виділяє кошти на енергоефективні проєкти під мінімальні 3%. Фактично, ця організація – це банк, який має певну унікальність спрямування фінансування, тобто на енергоефективні проєкти за мінімальними відсотками, але ті проєкти, які позитивно впливають на екологію.

Світлодіодні світильники майже в два рази економічніші і випромінюють спектр світла, найбільш наближений до спектру сонця. Якщо вулицю освітити такими світильниками – вона набагато яскравіше виглядає.

Чому цей кредит взагалі вигідний? По-перше, мінімальні відсотки. По-друге, місто (яке є замовником) ці кошти виплачує із зекономлених за електроенергію грошей – цього буде достатньо для погашення самого кредиту.

Це надзвичайно крута можливість для Вінниці і я радий, що в місті є люди, які займаються пошуком таких грантів.

83474638_3223053857708930_2158843827907985408_n

Ми ж є одними з учасників тендеру і поставили мінімальні ціни на цей проєкт з декількох причин. По-перше, це наше місто, нам було б приємно реалізувати щось таке для нього. Ми запропонували найкращі наші світильники класу Преміум. Вони зараз стоять на вулиці Ващука, які були змонтовані два роки назад. Тобто, вони вже випробувані часом, ці світильники. Мова взагалі іде не просто про заміну світильників, а  про модернізацію лінії. По-друге, ми є і монтажною організацією – у нас існує Департамент послуг, який тільки у Вінницькій області за останній рік зробив освітлення для 47 різних населених пунктів. Ми можемо дозволити собі зробити мінімальні ціни як для монтажних послуг, так і для світильників.

І, по-третє, у нас зараз не сезон і нам важливо з мінімальною рентабельністю працювати над таким великим об’єктом, щоб принаймні забезпечити наших спеціалістів роботою.

А як наше місто встигло змінитись завдяки «ПромАвтоматиці» за попередні роки?

– О-о-о, про це я можу довго розповідати. Тут нам є чим пишатись. Ми освітили більшу половину сіл, міст і райцентрів області, в тому числі багато фасадів, пам’ятників тощо. У Вінниці, наприклад, ЗОШ №2, Савой, ВТЕІ КНТЕУ тощо.

Багато наших світильників підвищують безпеку пішохідних переходів.

А ще завжди раді підтримати будь-які перспективні міські заходи.

84391830_2812804942096004_8534834082897461248_n

На базі «ПромАвтоматики» створено учбовий центр і ви також виступаєте спікером і тренером. Які теми любите розкривати?

– Мені подобається, в першу чергу, вчитись і я готую різні теми. Навчаючи когось, ти вчишся сам.  Я час від часу їжджу на різні семінари та тренінги з певним усвідомленням своєї відповідальності. У нас є принцип в компанії: коли ми їдемо на семінар або тренінг, ми там не просто вчимось, а розуміємо, що цю тему маємо потім розкрити для працівників своєї компанії, своїх спеціалістів. Тут подвійна вигода: по-перше, це дешевше, ніж навчити двадцять спеціалістів. По-друге, людина найкраще запам’ятовує інформацію тоді, коли знає, що пізніше її відтворюватиме. Тим паче – вчитиме чомусь інших.

Як у спікера в мене є різні теми: те, що стосується переговорів, комунікацій в команді, ефективних продажів, делегування, тайм-менеджменту тощо.

Як щодо молодіжного підприємництва і молодих винахідників, якось підтримуєте їх розвиток?

– Нам цікаво співпрацювати з молоддю. Тоді ми надихаємось самі. І до того ж, це наші потенційні спеціалісти.  Співпрацюємо з Технічним університетом та коледжем. А ще ми часті гості в журі різних конкурсів, займаємось спонсорською підтримкою тощо.

Для вас час – цінний ресурс. Що для Вас означає тайм-менеджмент?

– Час – це одна з найулюбленіших моїх тем. В теперішньому світі швидкого розвиту, прогресу, необхідно усе встигати: робота, дім, хобі, розвиток. Багато цікавого навкруги і для того, щоб усе осягнути, необхідно попрацювати над тайм-менеджментом. Я часто буваю на семінарах саме по цій темі, щось нове дізнаюсь, та й сам ділюсь знаннями. До речі, починати саморозвиток і роботу над собою рекомендую саме з тайм-менеджменту.

84513531_179205713175000_3419028339686375424_n

Атмосфера в колективі важлива для ефективної роботи. Якщо не помиляюсь, команда ПромАвтоматики брала участі у марафоні «Вінниця біжить». Якими способами ще підтримуєте командний дух?

– У нас є багато внутрішніх заходів, ми в них достатньо інвестуємо як грошей, так і часу. Більша частина нашого життя проходить на роботі. Тому важливо, щоб цей час не обтяжував,  щоб це було весело і цікаво, бо це теж має значення. У нас є багато проектів, які створюють дух в колективі: дні народження, тімбілдінги, ми разом виступаємо в різних спортивних іграх, «КВК», «Що? Де? Коли» тощо. На Водохрещу разом з колективом пірнали в ополонку. Ми розуміємо важливість таких речей, бо просто працювати – цього недостатньо для повноцінного життя.

Чисто гіпотетично, Ви уявляєте, що настане день, коли у Вас виникне бажання робити щось абсолютно інше, повністю змінити рід діяльності? Чим би хотіли займатись?

– Так, звісно. Я думаю, що людина точно може бути успішною в тому, що їй справді подобається. Важливо вибрати саме те, що приносить тобі задоволення. Якщо тобі це подобається, ти сам цим живеш і шукаєш можливості цим займатись.

84176530_1579252612198635_3597671749107318784_n

І наостанок! Ваша улюблена страва.

Це супи. З дитинства батьки привчили – кажуть, корисно для шлунка. З останнього – мені подобається салат «Тартак» – дуже цікава для мене страва з додаванням сирого м’яса.

Автор: Михайло Ганчук:
Коментарів 0

Читайте також:

06 Червня
«Батькам потрібно думати не про оцінки, а про гарні стосунки з дітьми» - Галина Бурковська
06 Червня
«Гіпермаркети сьогодні набивають кишені за рахунок фермерів, малого та середнього бізнесу» - Геннадій Мазур
06 Червня
«На чому б село мало триматися, розвиватися і створювати робочі місця, те практично знищується» - Костянтин Гавриш
06 Червня
«Заяви про 300 відсотків надбавки до зарплат медикам – маніпуляція» - Геннадій Мазур
06 Червня
«Нам потрібно разом, підтримуючи один одного, пережити ці випробування, які спіткали весь світ» - Юлія Овчинникова
06 Червня
«Як із вдячністю згадувати час, проведений на карантині» - Наталія Радуга

Всі новини

11:22
Сб
На Вінниччині звільнили ще трьох головних лікарів
09:05
Сб
Унікальне місце на Вінниччині єднає три релігії та три культури
19:24
Птн
Вінницький Центр ремесл «Дунстан» організував лицарську програму для дітей з «Гармонії»
18:50
Птн
У Парку дружби народів тепер є цікаві оновлення
17:20
Птн
На Вінниччині закладам харчування дозволили приймати відвідувачів у приміщеннях
15:50
Птн
Міський голова розповів про випадки захворювань на коронавірус у РАЦСі та міськраді
14:39
Птн
На свята вінницькі лікарі працюватимуть у телефонному режимі
13:23
Птн
Колишнього міського голову Жмеринки поновлено на посаді
11:48
Птн
Нові обличчя на політичній арені України: чого чекати від Ткаченка та Стефанішиної
10:13
Птн
На Вінниччині знову знизився рівень захворюваності на COVID-19
08:41
Птн
У Вінниці розташований найвідоміший музей області
18:45
Чтв
На вихідні по Південному Бугу почнуть курсувати вінницькі теплоходи
17:40
Чтв
Протягом трьох годин в ОДА обговорювали подальшу долю цукрозаводу на Вінниччині
16:18
Чтв
У Вінниці «Дивосвіт» чекає на малечу
14:48
Чтв
Карантин змусив українців розраховуватись картками
12:55
Чтв
За добу на Вінниччині одужало п’ять медпрацівників та одна дитина
11:20
Чтв
Вінницьких медиків і педагогів протестують безкоштовно
09:51
Чтв
Пасажири у Вінниці скаржаться на некоректну роботу валідаторів
08:15
Чтв
Неймовірна Буша: дохристиянський храм, козацьке кладовище, Гайдамацький яр

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"