Сергій Кіпоренко: «Тхеквондо – не просто спорт, це стиль життя»
  • Сергій Кіпоренко: «Тхеквондо – не просто спорт, це стиль життя»
23 Січня
16:04

З кожним роком тхеквондо у світі набирає все більшої популярності, провідні країни світу організовують престижні змагання, а спортсмени роблять все, щоб врешті потрапити на Олімпійські ігри. Яким цей спорт є в Україні і на Вінниччині, зокрема, що потрібно зробити аби він розвивався, яких успіхів досягають наші тхеквондисти розповів президент Вінницької обласної федерації тхеквондо ВТФ, тренер вищої категорії з 20-річним досвідом, суддя міжнародної категорії, тренер Вінницької обласної ДЮСШ «Колос» Сергій Кіпоренко.

Ви маєте 20-річний досвід тренування тхеквондо, розкажіть як все починалось? Чому обрали для себе саме цей вид єдиноборств?

-Я закінчив Дніпропетровський державний інститут фізичної культури та спорту за спеціалізацією «Тхеквондо ВТФ» і це був третій випуск в Україні спеціалістів, які мали таку професію. Тоді цей спорт тільки починав розвиватися. Здобувши освіту, я приїхав у Вінницю і в 1998 році заснував Вінницьку обласну федерацію тхеквондо. Тоді люди навіть не могли вимовити слово «тхеквондо». Доводилося всім розповідати, що це не бокс і це не карате. Це чудовий вид єдиноборств, де для кожної дитини можна підібрати навантаження, де задіяні всі групи м’язів. Тож я продовжував працювати, бо знав, що цей спорт рано чи пізно буде популярним.

15032700_1117629794989050_4613012145130796102_n

У вас є досвід участі у міжнародних програмах для тренерів з тхеквондо, участі у всесвітніх змаганнях, розкажіть наскільки популярний цей вид спорту в інших країнах? І на якому рівні тхеквондо в Україні, які проблеми існують?

Цей вид спорту у світі дуже популярний. Всесвітня федерація тхеквондо входить у вісімку найпопулярніших видів спорту. 212 країн розвивають цей вид спорту. У тхеквондо є великий потенціал, але в Україні він поки що не задіяний на максимальну потужність. До недавніх пір в нас не було достатньої кількості спеціалістів, це була одна з основних проблем. Але зараз їх досить багато. Думаю, протягом двох-трьох років ми побачимо значне зростання кількості учасників. Раніше це було не можливо через недостатню кількість тренерів. Коли я починав, я був один тренер на всю область, зараз нас 15 тренерів. Друга проблема, у нас в Україні сприймають тхеквондо виключно як олімпійський вид спорту. Займатися цим досить дороговартісно, тому що електронне обладнання, яке задіяне на змаганнях, дуже дороге. Ціна електронного жилета, який ми можемо використовувати 2-3 роки, 40 тисяч гривень. Спортивні школи не можуть собі їх придбати і це дуже гальмує розвиток спорту. Нам потрібно розвивати і інші напрямки тхеквондо, а не лише напрямок олімпійського керугі. А у всьому світі тхеквондо пропагують не просто як олімпійський вид спорту, вони пропагують його як спосіб життя. І я згодний з цим постулатом. Однозначно тхеквондо – не просто спорт, це стиль життя. Це мій стиль життя, це стиль життя кожного, хто одного дня полюбив цей спорт.

14993346_1117631981655498_372347263443169671_n

Наскільки популярне тхеквондо у Вінницькій області і де ви тренуєте дітей?

- У Вінниці є дві спортивні школи і три клуби. Дуже добре останні роки працюють клуби, вони задіюють своєю масовістю. Активно працює Вінницька обласна ДЮСШ «Колос», де я працюю тренером більше 15-ти років. В спортивній школі «Колос» займаються близько 70-ти спортсменів, причому всі активні, часто їздять на змагання і здобувають чудові результати. Важливо, що цим спортом займаються і дівчата також. Причому тренуються дівчата і хлопці разом. Ми набираємо дітей з п’яти років, тому що це такий вік, коли дитина вже потрохи починає осмислювати заняття спортом. Так, є секції, які набирають з чотирьох і навіть трьох років. Але це не зовсім правильно, тому що в такому віці дитина ще не може займатися тхеквондо і тож з боку тренера не гарно вводити батьків малечі в оману. Окрім Вінниці, Вінницька обласна федерація тхеквондо має відокремлені підрозділи в Тиврівському, Літинському, Погребищинському, Гайсинському районах та в місті Ладижині. Наразі близько 600 осіб в області займаються цим спортом. В кожному районі є відділення спортивної школи.  В Тиврівському та Гайсинському районах – це спортивні школи «Колосу».

1391881_526893017396067_411798245_n

Чим займається Вінницька обласна федерація тхеквондо і хто надає вам підтримку?

Ми організовуємо різного роду змагання, чемпіонати, семінари тощо. Активно в організації та проведенні заходів нас підтримує обласне товариство «Колос». Разом ми робимо все аби популяризувати тхеквондо в області. Щороку ми проводимо чемпіонати області по всім віковим групам, чемпіонати області по всім віковим групам по пхумсе, традиційно проводимо Чемпіонат майстри тхеквондо Поділля в Літині, в якому беруть участь спортсмени з усієї України. Минулого року це були Івано-Франківщина, Запоріжжя, Дніпропетровщина, Київщина, Житомирщина, Одещина, Вінниччина. Це дуже широка географія, тим більше, що це проводиться в районному центрі, в Літині. Було 350 учасників з керугі і десь 80 з пхумсе. І в минулому році ми вже перший раз провели Кубок академії тхеквондо. Чому саме академія? Тому що ми йдемо за принципом навчання, підготовки майбутніх інструкторів, суддів. Ми проводимо його на обласному рівні, було близько 400 учасників, при тому, що це ці змагання ми провели вперше. Також проводимо чемпіонати України. Був започаткований у нас клубний Чемпіонат України серед спортивних шкіл і ДЮСШ. Ми чотири роки проводимо його у Вінниці, на останніх змаганнях було близько тисячі учасників. Не просто організувати таке змагання, але бажання спортсменів з різних куточків України приїхати до нас і взяти участь завжди мотивують. Також в минулому році в Літині ми провели Всеукраїнський семінар з пхумсе. Ми розбирали правила і методику викладання пхумсе в традиційних формах.  Дуже багато наші спортсмени беруть участь в різного роду змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. В нас календарний план настільки насичений, що два всеукраїнських турніри можуть проводитися в один і той самий час у Вінниці і в Харкові, наприклад. Міжнародних змагань теж багато дуже. Минулого року ми взяли участь у змаганнях в Білорусії, там в нас такі дуже гарні стосунки з організаторами. Наші спортсмени там здобули дві срібних і одну бронзову медалі. Це міжнародний турнір, де змагаються багато сильних команд з різних країн. Також у 2018 році наші спортсмени прекрасно себе показали на Чемпіонаті Європи серед юніорів, вони були найкращі.

14992059_1117599144992115_1527499706898229342_n

Свого часу завдяки вашому тренерському досвіду і п’ятому дану ви стали учасником престижної програми, яку проводить Всесвітній центр тхеквондо в Кореї. Розкажіть про це більш детально.

-У 2015 році мені пощастило стати учасником програми International global master curse в Південній Кореї. Там були представники 26-и країн, з них лише два тренера з Європи, обидва українця, серед них і я. Нас було запрошено, бо ми маємо кваліфікацію п’ятий дан, а в Україні таких 5-6 осіб. Протягом 45-и днів ми проходили курс з підвищення кваліфікації, які проводив Всесвітній центр з тхеквондо. Підготовка була дуже інтенсивною, в нас кожен день мінялися майстри. Тобто за весь час в нас викладали більше 40 провідних майстрів світового рівня. Всесвітній центр тхеквондо так спланував роботу, що в нас ранок починався о шостій з зарядки. Заняття стартували о 9-й ранку і закінчувалися о 9-й вечора. Все було дуже насичено. Після інтенсивної перепідготовки ми отримали статус міжнародних інструкторів. Корейські майстри хотіли дати нам все, що вони на сьогоднішній день хочуть бачити від нас. Надзвичайно корисним стало те, що нам вдалося налагодити контакти з тренерами з інших країн. Ми досі підтримуємо зв'язок, обмінюємося досвідом.

44313094_988587747990593_3414328739226451968_n

Здобутий за кордоном досвід корисний для України? Що змінилося після вашого приїзду?

-Наша федерація організовує дуже багато заходів для того, щоб підняти рівень кваліфікації тренерів. Це робиться постійно і це дає свої плоди. У 2015 році, по приїзду з Кореї, ми започаткували майстер-курси з перепідготовки для тренерів всеукраїнські, а з 2018 року ми розпочали проведення майстер-курсів за такою самою програмою у Вінницькій області. В минулому році ми провели таких три курси, де були представлені різні програми тхеквондо: олімпійська програма керугі, пхумсе, формальні комплекси, самооборона. Під час цієї перепідготовки ми поглиблюємо свої знання в теорії, вивчаємо правила змагань, нові техніки. Тобто це такі комплексні заходи, які дають поштовх для спортсменів, тренерів. Крім того, в азіатських країнах і в латинській Америці вони проводять фестивалі під назвою Хамадан. На цьому фестивалі представлені більше 15-и видів програм, є формальні комплекси, є демонстраційні команди, які під музику показують номери з основними фігурами тхеквондо, техніки розбивання предметів тощо. Це дійство виглядає вражаюче. Окрім демонстраційних показів команд під музику, частиною програми фестивалю є формальний комплекс, тобто змагання, фрістайл, перебивання предметів, самооборона і складнокоординаційні техніки, тобто акробатичні елементи і таке інше. У цьому фестивалі беруть участь як професійні спортсмени, так і аматори, люди з обмеженими фізичними можливостями, різного віку, є люди старші 70-ти років. Ці фестивалі дуже заохочують всіх займатися цим спортом. Я прагну провести фестиваль Хамадан в Україні. Проте це дуже великий об’єм роботи. Нам потрібно готувати суддів, нам потрібно подумати про технічну підтримку. Але ми над цим працюємо.

26195487_1933992036686151_6684399060241431529_n

Наскільки широко в області і в Україні взагалі представлено паратхеквондо?

-Ми стараємося зробити все від нас залежне, аби люди з обмеженими фізичними можливостями могли займатися тхеквондо. Звичайно, це не просто. Коли ми перші змагання організовували з паратхеквондо, то нам було дуже важко морально. Але ми вже третій рік проводимо всеукраїнські змагання з паратхеквондо і в минулому році ми вже організували Чемпіонат України з паратхеквондо з керугі і пхумсе. В нас в Ладижині є спеціаліст Сергій Брушницький, він зараз старший тренер збірної України з паратхеквондо і дуже багато вкладає у розвиток паратхеквондо в Україні. Не кожен тренер зможе працювати в такому напрямку. В Ладижині дуже багато сильних паратхеквондистів. Наприклад, Антон Швець очолює всесвітній рейтинг паратхеквондистів і тому скоріш за все він потрапить на параолімпійські ігри в 2020 році. Дівчата-паратхеквондистки з Ладижина у складі збірної України зайняли друге командне місце в Європі. Важливо, що ми включаємо спортсменів з обмеженими фізичними можливостями у змагання із звичайними спортсменами.  Ми проводимо великі змагання, наприклад, турнір з тхеквондо Поділля, який ми традиційно організовуємо 17 років поспіль. До нас приїжджають багато спортсменів, в середньому 350-400 учасників. В програму змагань ми включаємо паратхеквондистів. В минулому році ми також так само робили Чемпіонат України з пхумсе у Вінниці у торговому центрі «Мегамолл». Так само було близько 400 учасників, в тому числі з обмеженими фізичними можливостями. Ми прагнемо показати цих спортсменів людям.

574854_425062547579115_764084332_n

Що запланували на цей рік?

-Плани як завжди грандіозні. Все навіть не хочеться розповідати, щоб не зурочити. Цьогоріч плануємо взяти участь у міжнародних турнірах в Хорватії, Туреччині. Дуже хотілося б наших пхумсеїстів звозити все ж таки на міжнародні змагання. У нас є пара чудових спортсменів, чоловік і жінка, які були двічі чемпіонами України. Ми дуже сподіваємося, що цього року ми потрапимо у збірну команду України. Також працюємо над тим, щоб потрапити в збірну команду України на чемпіонат світу з керугі. В нас справді є спортсмени, які цього достойні. Також ми вже розпочали активну підготовку до змагань, які проводимо щороку.

15036226_1117631601655536_7993059356704897607_n

15078977_1117629621655734_5477164249086624442_n

43698054_992402564275778_6593481836876267520_n

15037153_1117631778322185_3152241776549616182_n

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

18 Листопада
Костянтин Пастернак: «Найвища гордість – це коли нагороджують твоїх спортсменів»
18 Листопада
Вінницький «Колос» обговорив проведення змагань у 2019 році
18 Листопада
«Колос» ухвалив план розвитку спорту Вінниччини наступного року (ФОТО)
18 Листопада
Спортсмени з Браїлова боролися за звання «Краще спортивне село України»
18 Листопада
У Козятині реконструюватимуть спортивний комплекс «Колос» (ФОТО)
18 Листопада
«Колос» став лідером серед спортивних товариств Вінниччини (ФОТО)

Всі новини

12:09
Нд
Багатостраждальні бронзові фігури на Київському мосту знову стали об'єктом вандалізму
09:30
Нд
Сьогодні студенти Вінниці святкують свій день
15:41
Сб
Сьогодні на Київській палав будинок
12:56
Сб
У Вінницькому районі в автокатастрофі загинула людина
09:41
Сб
Сьогодні до Вінниччини передчасно завітає дух Різдва
19:00
Птн
Вінничанин використовував приміщення під склад «лівого» алкоголю (ФОТО)
17:38
Птн
Вином і голубцями смакували в Цекинівці на Вінниччині (ФОТО)
16:59
Птн
Муніципальна варта не дала вінничанину засмажити кабанчика
16:11
Птн
У Жмеринці в квартирі ледь не вчадів чоловік
15:24
Птн
Вінниця на зекономлені кошти утеплить школу №10
14:40
Птн
На хаті жителів Козятинського району згоріло сіно
13:56
Птн
У Вінниці шукають інвестора для дитячого садка
13:02
Птн
У Вінниці затримали крадіїв, які пограбували помешкання жмеринчан
12:20
Птн
Прикордонники Вінниччини отримали патрульні автомобілі
11:35
Птн
Юнак із Молдови заліз у хату вінничан
10:53
Птн
Чотири види боєприпасів знайшли на підприємстві у Гнівані (ФОТО)
10:11
Птн
Скальський прочитав вінницьким студентам лекцію про інвестиції
09:27
Птн
На підприємстві Вінниці вночі «попрацював» злодій
08:49
Птн
У Ладижині навчали ліквідації пожежі працівників готелю

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"