«Справжня краса не може бути бездіяльною», – Марія Пожилова
  • «Справжня краса не може бути бездіяльною», – Марія Пожилова
08 Лютого
14:43

Вся справа у самовдосконаленні та піклуванні про власне тіло, думки і здоров'я.

Немає некрасивих або непривабливих жінок. Є лише ті, що не вірять у власну красу, або вважають її зайвою частиною життя, або не займаються собою. Але, насправді, красивими хочуть бути всі. І це цілком природне і зрозуміле бажання, яке варто у собі культивувати. Для початку треба, звичайно, повірити в те, що ви прекрасні, унікальні, що ви індивідуальність, якої більше в світі немає. Існують безліч психологічних методик, що розвивають впевненість у собі. Але можна піти й іншим шляхом – зайнятись самовдосконаленням. Виділити у житті реальний час, присвячений виключно «собі коханій». Це буде ваша співтворчість із власним тілом, і саме це надасть впевненості, принесе позитивні емоції, думки, покращить загальне самопочуття, вирішить природнім шляхом проблеми зі здоров’ям, принесе відчуття привабливості. Справжня краса не може бути бездіяльною. Тому не гайте часу і починайте над собою працювати.

Яким має бути перший крок? Звичайно, малим. Ніяких різких рухів і навантажень робити не треба, це виснажить і фізично, і емоційно. Все слід робити поступово, привчаючи свій організм до нових навантажень.

Веселий і приємний старт із хула-хупом

Пам’ятаєте, як у дитинстві ми крутили обруч або хула-хуп? Це було веселе і необтяжуюче заняття. Дуже приємно буде повернути його у своє життя. Заняття з хула-хупом не займе багато часу, проте допоможе скинути кілька сантиметрів з талії, зробить фігуру жіночною. Нагадаємо, як це робити і які існують зараз різновиди хула-хупу.

Перший хула-хуп або обруч з’явився в Америці у 1957 році. Його назва складається з двох слів: хула (hula) – ймення полінезійського народного танцю, і хуп (hoop), що з англійської перекладається як обруч. Відтоді збігло чимало часу, а водночас із ним прийшло чимало нового, і зараз можна знайти у спеціалізованих спортивних магазинах кілька різновидів хула-хупу. Звичайний обруч буває залізним або поліетиленовим. Він порожній всередині і досить легкий. Залізний продається іноді зі спеціальними гумовими масажними насадками, що знімаються. Є складні обручі, схожі на прості, але їх можна скласти удвічі, навіть учетверо. Це зручно, бо такий спортивний знаряд легко взяти із собою в подорож і він не займе місце для зберігання вдома. Дуже популярні зараз важкі обручі, їх вага – від 0,5 до 2 кг. Цей варіант забезпечує активніший масаж ділянки талії і стегон, дає інтенсивніше фізичне навантаження. Якщо ви не вмієте крутити обруч, вам буде легше навчитися це робити з більш важким. Але й звичайний поліетиленовий можна зробити важчим. Для цього його треба розрізати і наповнити піском або горохом, а потім склеїти скотчем. Остання розробка – обруч з масажними елементами, зі вставленими у внутрішню частину гумовими м’ячами та з різноманітними присосками по всій поверхні хула-хупу. Така модель робить за 10 хвилин тренування до 40000 акупунктурних надавлювань у районі живота і талії.

Техніка виконання. Стати прямо, ноги мають бути прямими або трохи зігнутими, на ширині плечей, можна трошки ширше, вага тіла повинна розподілятися по всій стопі, носки направити трохи зовні. Напружити м’язи черевного пресу і попереку і намагатися їх тримати у такому положенні впродовж всього тренування. Задати обручу інтенсивне обертання і відпустити. Обертання має здійснюватися завдяки колоподібних рухів корпусу, ніг та шиї. Починайте з 5-10 хвилин, доводячи час тренування до 30-40 хвилин. Обов’язково ввімкніть улюблену музику, але можна й дивитися цікаву телепередачу або робити вправу на свіжому повітрі.

Крім здатності боротися із зайвими сантиметрами, заняття з хула-хупом мають ще безліч переваг. Йде активне тренування дихальної і серцево-судинної систем. Це ідеальне аеробне навантаження, особливе для тих, у кого є задишка і проблеми з серцем. Таким людям розпочинати силове навантаження або танцювальну аеробіку зі стрибками буде небезпечне, а от чарівний обруч не нашкодить. Паралельно відбувається тренування вестибулярного апарату. Хула-хуп не здавлює внутрішні органи і не викликає зміщення, тому що їх захищають м’язи черевного пресу і попереку. Але якщо вони надто слабкі, не рекомендується розпочинати тренування з обручем вагою понад 2 кг, треба спочатку обрати трохи легший варіант. Ризик отримати травму теж мінімальний. А стан шкіри талії і стегон теж значно покращиться, бо зникають жирові відкладення, а з ними і целюліт.

Таким чином тренування з хула-хупом – добрий початок на шляху до справжньої краси. Але, звичайно, обмежуватися лише ним не варто. Треба йти далі. Якщо ви вже встали на шлях самовдосконалення, то звернути з нього важко, бо запускаються такі механізми, які закладені в нас матінкою-природою. З’являється бажання постійно знаходити і пробувати щось нове.

Навчіться правильно дихати

Звичайно, усі ми вміємо дихати і робимо це не замислюючись. Але не завжди ми це робимо правильно. «Якби люди правильно дихали, хвороби перетворились би на рідкісне явище», – вважав Авіценна. У практиці вміння правильно дихати посідає чи не найперше місце. Коли наш організм і всі його клітини насичуються киснем, прискорюється обмін речовин, покращується робота ендокринної системи, зміцнюються нерви та імунітет. Зникають навіть серцеві недуги. Очищуються легені.

 Розрізняють три типи дихання: верхнє (в ньому найактивнішу участь бере ключиця, тому його іноді називають ключичним), середнє (реберне) та нижнє (черевне) дихання. Повне дихання включає всі три типи. Воно приводить у дію весь дихальний апарат, дихальні м’язи і альвеоли.

Спочатку краще навчатися черевному диханню і робити усі вправи лежачи впродовж кількох хвилин. Через кілька тижнів можна переходити у пози сидячи і стоячи. А далі робити вправи навіть йдучи, на свіжому повітрі, яке зранку ще чисте, особливо взимку.

Починаються усі вправи з видихання. В цей час треба ослабити діафрагму і напрягти м’язи черева. В результаті стінки черева будуть стиснуті. Намагайтеся притиснути ребра один до одного, натискаючи на них плечима і ключицею. Повітря з легенів має бути витиснене максимально. Таким має бути тільки перший видих. Зробіть невеличку паузу і вдихайте. Слідкуйте, щоб повітря не поступало у верхню і середню частину грудей, заповнюючи виключно черевну порожнину. При черевному диханні треба стежити за цим постійно. Грудна клітина не бере в ньому участі. Вдихаючи, стисніть діафрагму і розслабте черевні м’язи. Живіт має «надутися». Важливо, щоб під час вдихання повітря легко проникало у нижню частину легенів. Після вдихання затримайте подих і потім починайте наступний видих. Лише животом! Перший тиждень видихайте через рот, потім – тільки через ніс. Щоб навчитися правильно дихати, можна покласти на живіт невеликий мішечок із піском. Нижнє дихання добре активізує роботу кишечнику. І кілька хвилин відпочинку ніколи не будуть зайвими.

Середнє дихання починати треба з видихання, але з мінімальною участю черевних і плечових м’язів. При вдиханні концентруйте увагу на реберних м’язах. Завжди затримуйте дихання між вдохом і видихом, але не перенапружуйтеся. Ця вправа вирівнює сутулість. Техніка виконання верхнього дихання така сама, як і при середньому. Однак, намагайтеся як найнижче опустити плечі і ключиці. Дихати слід завжди рівномірно.

При повному диханні теж спочатку робимо максимальне видихання. Потім починаємо повільне вдихання: наповнюємо повітрям спочатку нижню частину легенів і черевну порожнину, потім середню (при цьому «надувається» живіт, розширюються ребра і груди), потім верхню (піднімаються ключиці), у цей момент живіт втягується. Затримати дихання. Потім починається повільне видихання, опускаються ребра, груди і плечі.

Хвильоподібні рухи нагадують прилив і відлив. Тривалість вдихання і видихання має бути в два рази довшою за паузи між ними. Достатньо робити в день 3-4 повних вдихання і видихання. Головний результат – насичується киснем головний мозок, покращується робота кровоносних судин, нормалізується тиск. Навчитися цьому зовсім не складно, треба привчити себе це робити регулярно, і позитивний наслідок не змусить довго чекати.

Підтримуйте м'язи у тонусі

Існує дуже багато різноманітних фізичних вправ, про які ми розповімо у наступних випусках. Але всі бажають отримати швидкий результат, щоб виглядати у вечірньому вбранні якнайкраще. Для цього не обов’язково ставити собі за мету скинути кілька кілограмів, «зменшитися» на кілька сантиметрів. Найбільш ефективно мати добру витончену поставу і привести м’язи у тонус, особливо грудей і черева.

Для цього вистачить лише однієї, але найефективнішої вправи – віджимання. У ній задіяні усі групи м’язів. Залежно від того, як широко ви поставите руки і ноги, будуть задіяні різні частини цих м’язів. Якщо ви ще не готові віджиматися від полу, можна опиратися руками у стіну (поставити руки і ноги на ширину плечей, напівзігнутими рукам опертися у стіну, повністю зігнути руки у ліктях і на видиханні розігнути їх, створюючи тиск всього тіла на руки і м’язи грудей, корпус і спину тримати рівно, не прогинатися). Так само можна віджиматися від краю столу, або будь чого іншого, аби було зручно. Головне --виділити для цього кілька хвилин, спершу «вмовляючи» себе робити цю вправу зранку, або ввечері. У кожного свій власний біологічний ритм, тому треба пробувати і шукати свій «оптимальний час».

Але навіть сидячи за столом, можна робити легку і приємну фізичну вправу. Для цього треба стиснути долоні перед собою, тримаючи їх вертикально, лікті паралельні полу. Здавлювати долоні, посилати імпульс напруження у м’язи грудей. Робити вправу досить різко, видихаючи у момент натискання.

Прокинувшись уранці, ніколи різко не вставайте з ліжка. Краще зробіть ногами «велосипед» (поперемінні кругові рухи ногами, нагадують їзду на велосипеді), потім «ножиці» (перехрещення прямих ніг у горизонтальній площині), кілька махів ногами на боці. Це не займе більше 10-15 хвилин, але буде найкращим «стартом» нового дня.

Вже через тиждень цього легкого комплексу вправ м’язи будуть у доброму тонусі, а ви у гарному гуморі, бо зможете пишатися собою.

Харчуємось свідомо та із задоволенням

Не має значення, чи хочете ви зменшити свою вагу, чи, навпаки – набрати. Навіть, коли вага вас повністю задовольняє, правильне свідоме харчування є невід’ємною частиною здорового способу життя. А без здоров’я краса не буде повною.

Існує дуже багато теорій харчування, безліч дієт, їх прихильників і супротивників. Одним вони підходять і діють, іншим – навіть протипоказані. Але все ж таки до свого харчування, так само, як і до інших дій, треба підходити свідомо і притримуватися принципу «золотої середини». Прислухатися до власного організму та не забувати і застосовувати головні принципи здорового харчування. Їжа і сам процес її вживання повинні завжди викликати приємні відчуття. Харчові пристрасті формуються генетичною пам’яттю роду. Але іноді їх варто трохи скорегувати.

Перший і головний принцип – помірність. Їсти треба рівно стільки, щоб поповнювати енергію, яку ми витрачаємо. Дуже важливу роль відіграють власні біоритми, які розділяють людей на «жайворонків» і «сов». «Сові» не рекомендується ситний сніданок, а «жайворонку» – навпаки краще приділити найбільшу увагу само їжі вранці, а після шостої трохи обмежувати себе. О 15 годині органи відчуттів найбільш активні, особливо нюх і смак. Це традиційний час обіду. Взагалі, бажано їсти в один і той же час, мати певний режим харчування, щоб організм автоматично виділяв необхідні для травлення компоненти.

Другий принцип – сумісність продуктів. Найбільш сумісні між собою овочі, фрукти і мед. Хоча кислі і солодкі плоди краще не вживати разом. Рослинна їжа, яку заправили саме рослинною олією, підсилює свої лікувальні якості. Ні з чим не сумісна лише диня, вона для організму є «санітаром», але у сполученні з іншими продуктами може викликати гнилісні процеси у кишечнику. Квасоля, горіх, боби і чечевиця сумісні лише із зеленню та олією. Яйця краще вживати із зеленню та овочами, і не варто з вершковим маслом, бо тоді вони вносять в організм надмірну порцію холестерину. М’ясо добре сполучається із зеленню і червоними овочами. Найбільш шкідливе м’ясо з тістом. Пельмені, пиріжки, чебуреки, гамбургери, звичайно, смачні, але їх вживання частіше зумовлене браком часу і звичкою. Бажання берегливо ставитися до свого організму тут повинно перемогти.

Несумісна білкова їжа різного походження: м’ясо – молоко, молоко – яйця, м’ясо – сир,  м’ясо – горіхи. Білкову їжу (м’ясо всіх видів, птицю, рибу, яйця, сир, молоко і горіхи) та крохмальну (хліб, вироби з муки, каші, картоплю) потрібно вживати у різний час доби. Навіть птахи клюють зерна і ловлять комах не одночасно, а поперемінно, упродовж дня. Свіже молоко взагалі погано засвоюється дорослим організмом. Воно корисно лише старим та дітям. Цукор погано сполучається з білковою і крохмальною їжею, бо він не потребує перетравлення у кишечнику, а відразу всмоктується. Взагалі цукор і сіль треба поступово обмежувати. Замість солодощів можна вживати сухофрукти. А замість солі – соєвий соус або різноманітні спеції. Головне, поступово привчити себе до цього, тоді це дасть можливість відчувати природній смак продуктів. Зварені на пару овочі зберігають максимальну кількість поживних речовин.

Кожен продукт харчування несе в собі певну енергетику, а їжа – енергетику тих, хто її готував. Якщо поганий настрій, краще спочатку прийняти душ, послухати улюблену музику, а тільки після цього зайнятися кулінарними справами. Щоб не відбирати енергію у продуктів, а, навпаки, доповнити її власним позитивом.

Третій принцип – усю їжу треба ретельно пережовувати. Зосереджувати усю увагу на смакових якостях продуктів, їсти з апетитом. Так найкраще проходить процес травлення, ви не з’їсте більше, ніж потрібно вашому організму.

Четвертий принцип – додавайте спеції, але тільки якісні, вони підсилять смакові властивості продуктів і добре вплинуть на роботу всього організму. Чим більш різноманітних смакових імпульсів буде отримувати мозок – тим краще він працюватиме. Найбільш актуальне використання спецій у дитячому раціоні, коли усі системи організму ще формуються. Окрім смакового, спеції ще дають лікувальний ефект.

Імбир – додають у випічку, чай, м’ясні та рибні страви. Він заспокоїть нудоту, полегшить напади мігрені і артриту, підвищить імунітет, йому властиві протизапальні якості.

Кориця. Її можна додавати майже в усі страви -- і солодкі, і м’ясні, і рибні, у каші, випічку, чай і каву, вона чудово сполучається з яблуком. Спробуйте додати корицю у рис або плов (це арабська таємниця) і ви відчуєте витончене задоволення. Кориці властива антисептична дія, яка попереджує їстівні отруєння. Вона має антибактеріальний і протигрибковий ефект, знищує бактерії, які спричиняють появу карієсу і неприємний запах з роту. Аромат натуральної кориці покращує настрій, допомагає у боротьбі з депресією. До того ж, якщо вживати 1 чайну ложку кориці на добу, це допоможе засвоєнню цукру і знизить його рівень у крові разом з «небезпечним» холестерином і артеріальним тиском.

Чорний перець використовують для приготування супів, соусів, маринадів, овочевих, м’ясних, рибних страв, іноді додають у каву і шоколад. Він прискорює кровообіг, покращує травлення, апетит і засвоєння поживних речовин. Пом’якшує шлункові кольки, сприяє детоксикації печінки.

Червоний перець активізує циркуляцію крові та імунну систему організму, посилює опірність застудам. Ефективний при підвищеному тиску, діабеті, артриті, астмі, ниркових інфекціях, допомагає у боротьбі з безсонням. Але вживати його слід дуже обережно, у сполученні з іншими травами, дію яких він підсилює. Додавати у рис, м’ясо, овочі, птицю, паштети.

Куркума – чудовий протизапальний засіб, який допомагає боротися із хворобами шкіри, підвищує антитоксичну функцію печінки, знижує кислотність. Індійські жінки навіть використовують її як засіб для боротьби з випадінням волосся: порошок куркуми розводять рослинною олією або теплою водою, наносять на коріння волосся та шкіру голови, через півгодини – годину змивають. Додають її у випічку, салати, рибні страви.

Гвоздика. Їй властива бактерицидна дія. Цілі гвоздички використовуються для приготування маринадів, рибних бульйонів. Порошок додають у м’ясо та паштети.

Мускатному горіху теж властива бактерицидна дія. Краще його натирати безпосередньо перед приготуванням страви. Підходить до м’яса, грибів, сиру. Шафран, в свою чергу, стимулює роботу імунної системи. Сполучається з багатьма стравами, найважливіший для бульйонів і випічки.

Гірчиця – чудовий антисептик і засіб від нежиті. Але її використовують з іншими прянощами. А каррі допомагає швидше досягти відчуття ситості, сприяє процесу травлення. Головне – кількість спецій і прянощів не повинна бути перевищена. У всьому треба знати міру.

Любіть себе і пам’ятайте, головна запорука краси – гарний настрій. Дозволяйте себе усе, що може його поліпшити. Він у наших власних руках, і ми самі собі його робимо.

Нагадаємо, вінницька дієтологиня вважає, що чим меншій обробці піддавались страви, тим більш вони корисні.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: variat.com.ua.

 

Автор: Марія Пожилова, «Олімпійська Арена».
Коментарів 0

Читайте також:

28 Лютого
Вінницькі школярі прагнуть створити Центр спорту на грантові гроші
28 Лютого
Як залишатися емоційно здоровим
28 Лютого
Модель із Вінниці перемогла у світовому чемпіонаті з візажу (ФОТО)
28 Лютого
Гарно селфитися і набирати підписників учитимуть на фестивалі інстаграму у Вінниці
28 Лютого
Ведмеді вінницького зоопарку через морози впали у сплячку
28 Лютого
В територіальній громаді на Вінниччині провели майстер-клас з малювання на тканині

Всі новини

18:10
Нд
В територіальній громаді на Вінниччині провели майстер-клас з малювання на тканині
17:00
Нд
Вінничани можуть дізнатися про розвиток музичного мистецтва міста
15:35
Нд
Вінничанин колекціонує паперові гроші різних часів і країн
13:35
Нд
У фехтуванні найсильнішого визначають за допомогою зброї
19:15
Сб
Майже 400 мільйонів піде на охорону здоров’я у Вінницькій області
17:30
Сб
У Вінниці створили центр інфекційних хвороб
15:55
Сб
Українські дизайнери презентують нові колекції у Парижі
13:45
Сб
У територіальный громаді на Вінниччині провели волейбольний турнір
11:15
Сб
Скандинавська ходьба дуже лояльний до будь-яких умов, віку та особливостей самопочуття вид спорту
20:33
Птн
На Вінниччині агрокластер об’єднує фермерів навколо органічного землеробства (ФОТО)
18:59
Птн
Погрози і переслідування: у Вінниці дівчина постраждала від нападу нетверезого відвідувача кафе
17:35
Птн
Вперше керівник парламенту приїхав на Вінниччину (ФОТО)
15:58
Птн
У Вінниці з’являться екологічні автобуси
14:15
Птн
Вінничани можуть приєднатись до акції «Чи болить тобі?»
12:51
Птн
Черговий антирекорд на Вінниччині: за добу виявили понад 700 випадків коронавірусу
11:35
Птн
У Вінниці за три роки може з’явитись пам’ятник Провіднику ОУН
10:10
Птн
Невдовзі оголосять імена вінницьких «малих академіків»
08:45
Птн
Одинадцять правил для вінничан: перезавантаження мозку та тіла
17:50
Чтв
У Вінниці проводитимуть рейди проти незаконного продажу рослин

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"