Сила вінничанок: як бути успішною в професії і залишатися собою
  • Сила вінничанок: як бути успішною в професії і залишатися собою
08 Березня
12:44

Спорт, політика, громадська діяльність, освіта, журналістика, медицина та бізнес у наш час представниці прекрасної статі мають змогу обирати собі професію у будь-якій сфері діяльності за власним бажанням. Напередодні 8 березня з відомими та успішними жінками Вінниччини поговорили про те, що саме надихнуло їх на вибір власного покликання, труднощі і перешкоди, з якими вони стикалися у зв’язку із гендерною приналежністю, а також про переваги бути жінкою у своїй професії.

IMG_4201

Лариса Білозір, депутат обласної ради, голова правління Громадської організації «Життя та розвиток громад» розказала, що прикладом для неї слугував батько. «Він завжди мав повагу, високу довіру та підтримку від людей і багато працював, чи то будучи агрономом, чи вже депутатом сьогодні». Також жінка поділилася, що її надихає Оксана Білозір –  мати її чоловіка.  «Вона не лише талановита й красива, а ще й дуже відважна та сильна духом жінка, потужний політик. Свого часу була учасником бойових дій в Афганістані, а з початком «гібридної війни» з Росією  не перестає рятувати з полону сепаратистів наших бійців і волонтерів. На її рахунку звільнення понад 300 наших співвітчизників».

Зважаючи на маленький відсоток представництва жінок у керівних органах влади, Лариса каже, що у політики «Не жіноче обличчя». Проте сама ніякої дискримінації не відчувала. «Я звикла ставити до себе високі вимоги, багато працювати і вважаю, що в кожному окремому випадку потрібно дивитися як людина справляється із поставленими завданнями, а не давати оцінку її діяльності в залежності від того, якої вона статі».

Щодо переваг жінок у політиці, вона розповіла про комісію з питань місцевого самоврядування, яку очолює. «Наша комісія маленька, але вона працює як годинник, адже нас тут 3 жінки і, хоча ми з різних фракцій та партій, завжди знаходимо консенсус та спільні рішення, необхідні для розвитку громад та місцевого самоврядування. Менше політики і більше роботи».

Усім жінкам, які обирають політику, Лариса Білозір бажає «Давати життя, бути центром сім’ї,  сумлінно виконувати свої професійні обов’язки, займатися благодійністю, активно розбудовувати сильну та справедливу країну і при цьому залишатися красивими, люблячим та турботливими».

30743055_1895742720457046_825901556798281870_n

Інесса Подолян, телеведуча на каналі «UA: Вінниця» розповіла про те, що в журналістику прийшла не одразу, але завжди знала, що реалізує себе у подібній сфері. «Бути ведучою ранкових ефірів  це значить щодня приймати у себе нових гостей, чути нові унікальні історії. Це те, від чого ніколи не втомлюєшся».

Телеведуча зазначає, що за свій професійний шлях не стикалася з випадками дискримінації чи утисків за гендерною ознакою, натомість вбачає багато переваг своєї роботи для обох статей. «Професія стимулює до постійного саморозвитку. Перестанеш стежити за тенденціями, читати  перестанеш бути цікавою».

Інесса бажає представницям прекрасної статі завжди залишатися жінками і розважливо ставитися до вибору провесії журналіста. «Журналістика овіяна ореолом романтики, але вона інколи вимагає і певних поступок. «Відбути» з дев’ятої до шостої тут не вийде. Журналістика  це цілодобовий стан душі. Треба дуже любити процес або ж не братися за нього взагалі».

19884167_1659909714041046_7382858581438983790_n

Світлана Пустовіт  громадська діячка, яка працює на посадах заступниці директора Єврорегіону «Дністер» та заступниці голови ВОО МГО «Україна-Польша-Німеччина», поділилася своїми враженнями щодо громадської діяльності: «Тут можна реалізувати найбільш сміливі та креативні ідеї, які будуть сприяти розвитку насамперед тебе як особистості, а також організації або міста/регіону, де ти проживаєш. Це дуже круто  бачити, як твоя робота змінює життя людей на краще».

«Професійні труднощі у зв’язку з гендерною приналежністю звичайно виникали,  каже вона.  Жінкам в більшості випадків потрібно працювати в два-три рази більше, ніж чоловікам, щоб їх почули та оцінили результат роботи. Головне в даному випадку  віра в себе, наполегливість та усмішка».

Світлана запевняє  у громадській діяльності багато переваг. «Learn by work – одна з них. Кожного дня я відкриваю для себе нові можливості, нові знання, багато подорожую, спілкуюсь з новими людьми. Громадська сфера, насправді  скарб для жінок».

«Слухайте своє серце! Не зраджуйте мріям, вірте в себе! Ви все зможете», бажає вона всім жінкам в честь свята.

 527_20121220-193720

Моравська Оксана  доцент кафедри дитячої хірургії та кандидат медичних наук, а також заступник головного лікаря ВОДКЛ з медичних питань, розповіла, чому обрала нелегку професію дитячого хірурга: «Вирішила, що буду хірургом ще у 9 класі  після того, як побувала на операції апендектомії моєї мами. Я тоді зрозуміла, що мені це також потрібно робити у житті».

Жінка ніколи не відчувала дискримінації за статтю. «Єдиною перешкодою на моєму шляху був той факт, що до медичного університету я вступала тричі, не зважаючи на те, що школу закінчила з золотою медаллю – такі вже важкі були часи». Майбутнього лікаря це не зупинило, вона продовжила спроби  і досягла успіху. «Натомість я навіть отримувала іменну стипендію».

«Наша професія дає нам можливість все життя бути поряд з нашими дітьми, в ті моменти, коли їм важко, коли вони хворіють  і знати, що робити»,  каже вона, розповідаючи про переваги своєї роботи.

Для всіх жінок і дівчат, які обирають професію лікаря або будь-яку іншу, Оксана дає коротку настанову: «Треба мріяти, ставити перед собою ціллі і прикладати до цього максимум зусиль  тоді все у нас в житті збувається».

 19732361_313970929008424_3311971209674904156_n

Ворона Лариса, директор Вінницького вищого професійного училища сфери послуг, розказує, що шлях її був визначений з самого початку. На питання утисків у зв’язку з її гендерною приналежністю жінка відповідає коротко і змістовно: «Не було таких проблем, з якими б я не впоралась».

«Жінка істота не розгадана,  розповідає вона, розказуючи про переваги у своїй роботі.  Їй властива багата емоційність. У роботі з дітьми, батьками та громадськістю це робить свою справу - ми привертаємо увагу та змушуємо до себе прислухатись. Показуємо, що в основі всього лежить любов».

Лариса бажає «бути щасливими та успішними у всьому. Памятати, що любов понад усе. Постійно самовдосконалюватись, нічого не боятися і дуже багато працювати  просто так нічого не прийде».

37853241_307446646467081_4542969513808756736_n

Коба Джойс, українська легкоатлетка та спринтерка, яка посіла друге місце під час літніх юнацьких Олімпійських ігор 2014, надзвичайно щаслива, що вже десять років у спортивній діяльності. «Ще в дитинстві мені подобались стрункі, спортивні дівчата... завжди хотіла мати витончені форми! Єдиним та чудовим прикладом і стимулом піти у спорт були моя мама та її сестра, які теж в свій час займались легкою атлетикою. Крім того, на вибір спортивної кар’єри мене також надихнула вчителька зі школи Денисюк Інна Сергіївна, яка бачила в мені талант і допомогла мені його розкрити»,  ділиться спогадами Коба.

«Саме завдяки своїй професії мені вдається бути цілеспрямованою, сильною, впевненою у собі. До того ж, це можливість побувати в різних куточках світу та  познайомитись з іншими людьми. Ну і звичайно, професійний спорт вимагає постійних щоденних тренувань, які дозволять бути підтягнутою стрункою красунею»,  і це вагомі причини обрати спорт покликанням всього життя, вважає дівчина.

Всім дівчатам Коба радить не забувати про гарний настрій. «Головне  бути усміхненою,  каже вона,  кому не подобається, коли дівчина посміхається?»

29472859_1877662945599526_2673337054057725952_n

Гур’євська Олена  представниця бізнесу, керівниця агрохімічної компанії «Остер», ділиться своїми думками щодо вибору власної професії: «Україна аграрна держава з багатою землею та чудовою природою, яка надихає. Хочеться творити і бути корисною. Продукти харчування, які ми вирощуємо, завжди будуть потрібні».

До своєї професії жінка ставить серйозно і в деякій мірі суворо: «Важливо розуміти, що немає поняття бізнес-леді. Є леді, а є бізнес  щоденна важка праця з високим ступенем відповідальності. Бізнес ні для кого не робить поблажок».

Жінкам Олена бажає «вірити в себе, бути готовими до складнощів і ніколи не опускати руки! Все вийде, якщо займатись улюбленою справою і отримувати від роботи задоволення».

52164987_1363017540505420_2355686882072854528_n

Аллі Студілко, яка займає посаду голови Правління Вінницької обласної правозахисної орагнізації «Джерело надії», у виборі професії допомогли такі якості, як небайдужість та бажання допомагати іншим. «Я побачила можливість особистісного та професійного росту і для себе, і для команди однодумців. Можливість реалізації себе у різних аспектах життя, системного навчання та всебічного розвитку».

«Джерело надії»  це організація, сферою діяльності якої є, в тому числі, захист прав жінок та запобігання насильству за ознакою статі. Вінниччина останнім часом досягла значних успіхів у вирішенні цих питань. «Це результат ефективної взаємодії державних установ і громадських організацій. Це чітка координація у вирішенні питань домашнього насильства і надання допомоги тим жінкам, які постраждали від цього»,  зазначає вона.

На честь свята Алла бажає «щиро любити і поважати людей, натхненно творити добро, зміцнювати довіру друзів і цінувати життя!»

У Міжнародний жіночий день ми дізналися вісім історій надзвичайно різних і не схожих одна на одну героїнь. Їх об’єднує лише наполеглива праця та віра у себе на шляху до власного успіху. А ще - бажання, попри все, залишатися жінкою. І їм це, безперечно, вдається.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

20 Вересня
Депутатки, чиновниці, судді, - як у Вінниці на службі жінок вітали (ФОТО)
20 Вересня
8 березня – свято прав і миру!
20 Вересня
Тролінг 8 березня: військовослужбовиці Вінниці роздавали «повістки» хлопцям призовного віку (ФОТО)
20 Вересня
Мати загиблого бійця з Козятина стала учасницею фотопроекту «Сильні духом. Мами» (ФОТО)
20 Вересня
У Вінниці відбудеться конкурс пань віком 60+
20 Вересня
До Вінниці прибув третій Президент України (ФОТО)

Всі новини

18:38
Чтв
Вісімнадцятьом працівникам вінницьких заводів вручили премії
17:09
Чтв
Днями жителі Вінниччини відчують перші приморозки
16:23
Чтв
Вінниця готова погасити половину боргу водоканалу, якщо іншу половину дасть область
15:40
Чтв
У Вінниці на грабунку попався чоловік, який щойно вийшов із в’язниці
14:52
Чтв
Гранату, міну та снаряди підірвали сапери Вінниччини
14:06
Чтв
У Крижополі на складі згоріло 2 тонни пелет
13:18
Чтв
Сильний вітер минулої доби валив дерева на Вінниччині
12:31
Чтв
У Вінниці Владислава Скальського представили як нового голову облдержадміністрації (ФОТО)
12:04
Чтв
Понад сотня спортсменів прибули до Вінниці на кубок з акробатики
11:22
Чтв
У Вінницькому районі батько зґвалтував малолітню доньку
10:37
Чтв
Жертв єврейського народу вшанували новим меморіалом на Немирівщині (ФОТО)
10:00
Чтв
На Вінниччині чоловік хотів потрапити в Придністров’я з чужим паспортом
09:19
Чтв
«Оцим-поцим на руїнах Росії», - новий фестиваль у Вінниці
08:40
Чтв
Підроблені права вилучили у водія в Вінниці
18:38
Срд
Прокуратура Вінниччини провела слідчі дії на Тростянецькому спиртозаводі
17:05
Срд
У четвер Вінниччина отримає нового голову ОДА
16:21
Срд
Меморіал жертвам голокосту встановили в селі Козятинського району (ФОТО)
15:36
Срд
Магазин на Соборній у Вінниці потерпає від крадіїв, - уже шукають другу особу (ФОТО)
14:52
Срд
У Липовецькому районі на Вінниччині в автопригоді травмувався підліток

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"