«Так звана пенсійна реформа»
  • «Так звана пенсійна реформа»
01 Грудня
11:32

Більше ніж рік виконавча влада країни працювала над проектом нової «пенсійної реформи». За цей рік всі ми стали свідками того, як активно українців переконували, через урядові листівки, рекламу по радіо та телебаченні у виступах на різноманітних телешоу, у тому, що «нова реформа» принесе покращення для пенсіонерів. 10 жовтня відповідний закон опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а вже 11 жовтня всі українці в черговий раз почали  «жити по-новому».

Варто нагадати, що так звана «пенсійна реформа» передбачає підвищення необхідного стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році і поступове підвищення до 35 років у 2028 році.  Також за цим же законом відбулось перерахування пенсій для пенсіонерів у сторону їх часткового підвищення. У Вінницькій області так зване підвищення пенсій торкнулось 454,1 тис. пенсіонерів. Середній розмір підвищення пенсій склав 364,1 грн. Цікаво, що 55% пенсіонерів вінницької області отримали збільшення пенсій до 200 грн., 29% пенсіонерів отримали підвищення від 200 до 1000 грн, і підвищення понад 1000 грн. отримало 10% пенсіонерів. Найбільше підвищення пенсій отримали пенсіонери в м. Вінниці та в м. Ладижині, а найменше у Літинському та Оратівському районах. Варто зазначити, що прогнозований розмір інфляції в цьому році становитиме більше 16%, а останні коливання гривні на валютному ринку свідчать про невідворотність процесів девальвації. Тому підвищення пенсій 55% вінницьких пенсіонерів яким збільшили нарахування до 200 гривень, не можна навіть назвати підвищення, а скоріше за все це може бути часткова індексація у відповідності до інфляційних процесів.

Але незважаючи на вищенаведені факти за словами Кабінету Міністрів України на пенсії прийшло довгоочікуване «осучаснення». Воно пов’язано з тим, що багато пенсіонерів, які, скажімо, вийшли на пенсію 10 років назад, отримують меншу пенсію, ніж їх колеги, які почали отримувати пенсію недавно.

Щоразу коли влада починає говорити про підвищення пенсійного віку – українці на це реагують вкрай негативно, адже і за Ющенка і за Януковича у керівних кабінетах визрівала думка, на вимогу Міжнародного Валютного Фонду, для отримання кредитних ліній, у піднятті пенсійного віку. Діюча влада отримала у спадок абсолютно ідентичну задачу, підняти пенсійний вік. Це питання активно обговорювалось під час чергових місій керівництва МВФ до України, а намагання відтягнути це питання у часі відстрочувало черговий «транш МВФ».

Саме тому діючий уряд вирішив не «відкладати у довгий ящик», а забезпечити виконання вимоги МВФ, так виникло питання про запровадження «пенсійної реформи». Але на відмінну від попередників діюча влада абсолютно жодного слова не говорила про підняття пенсійного віку, натомість людям розповідали про збільшення вимог до страхового стажу для виходу на пенсію. Якраз і ця норма серед експертів отримала назву "прихованого підвищення пенсійного віку", оскільки в перспективі саме вона призведе до того, що українці будуть змушені більше працювати і пізніше виходити на пенсію. Але більшість українців, які не вдавались у подробиці економічних та юридичних термінів з 11 жовтні 2017 року опинились із новим пенсійним законодавством.  І відтепер, щоб у 60 років вийти на пенсію, необхідно працювати протягом 35 років, що у сучасних умовах практично неможливо. Зокрема, як розуміти таку норму для сезонних працівників сільського господарства, якими в більшій частині є жителі сіл та селищ у Вінницькій області? Адже такі працівники отримують трудового стажу на рік до 5 – 7 календарних місяців.

Найбільше суперечностей в новому пенсійному законі викликають наприклад питання зарахування трудового стажу студентам та вагітним. Так, зокрема, у новому законі йдеться про те, що роки навчання в трудовий стаж зарахують студентам-бюджетникам денної форми навчання. Але не всім, а тільки тим, хто навчався з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року. Цікаво, що так само, як  з навчанням у вишах, дивний проміжок був вибраний для зарахування декретної відпустки у стаж - період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року і для вагітних жінок. Як для мене не зрозуміло чим відрізняється студент який навчався з 1 січня 2004 року від студента, який навчався з 1 січня 2003 року. Так само це стосується і жінок, які перебувають у декретній відпустці, адже чим відрізняється матір яка доглядала за дитиною до 30 червня 2013 року від матері яка це робила і в серпні чи у вересні 2013 року. На мою думку, ці люди є громадянами України, і повинні мати рівні права гарантовані Конституцією України.

Окреме питання стосується накопичувальної системи яка має розпочати працювати з січня 2019 року. За якою громадяни, яким на цей час буде менше 35 років, зможуть створювати особисті накопичувальні рахунки. Окремий законопроект ще тільки доведеться розробляти з цього приводу. Варто зазначити, що така система в Західній Європі базується на довірі громадянина до своєї влади, а от коли влада неодноразово обманювала своїх громадян чи приживеться така система в Україні? Також варто нагадати політикам та чиновникам, скільки коштів свого часу було втрачено нашими співвітчизниками на рахунках Ощадбанку СРСР і куди ці гроші безслідно зникли.

Загалом запитань залишається  більше ніж відповідей на них, але найбільше турбує те, що складається думка, що і ініціатори так званої «пенсійної реформи» теж не взмозі на них відповісти. Всі очікують що час розставить все на свої місця і вирішить всі невирішені питання. Але зазвичай в українській політиці найбільш жорстоким є час до політичної долі тих людей, які такі ініціативи здійснюють. Вкрай прикро, що жителі України знову залишились ошуканими від так званої «пенсійної реформи».

Геннадій Мазур, депутат Вінницької обласної ради

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

10 Грудня
У Вінницькій обласній Раді скандал через бюджетний регламент
10 Грудня
Турбота про підростаюче покоління – одне із пріоритетних завдань депутата
10 Грудня
Геннадій Мазур ініціює звернення про збільшення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати
10 Грудня
Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
10 Грудня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію
10 Грудня
«В Україні критична суспільно-політична ситуація, люди вимагають радикальних змін та інших політичних лідерів»

Всі новини

16:00
Пнд
На Вишеньці ДТП на коліях зупинила рух трамваїв (ФОТО)
14:50
Пнд
Водія під кайфом затримали на блокпосту Вінниччини
13:59
Пнд
Після Нового року вінничан кличуть на традиційний костюмований велопарад
13:20
Пнд
Дітей загиблих атовців з Вінниччини везуть на курорти Єгипту
12:43
Пнд
У Вінниці молодики пошкодили фонтан на площі Могилка (ВІДЕО)
12:10
Пнд
На блокпосту Вінниччини не пропустили розшукуване авто (ФОТО)
11:32
Пнд
Громади Вінниччини вчилися у Вишеграду, як реформувати освіту
11:01
Пнд
20-річній Насті з Томашпільського району придбали державну квартиру
10:25
Пнд
У Калинівці хвора пенсіонерка 3 дні пролежала в зачиненій квартирі
09:44
Пнд
В’язні у суді й на залізниці, - поліція Вінниці провела спецтренування (ФОТО)
09:03
Пнд
У мешканця Вінниччини в гаражі згоріли «Жигулі»
08:02
Пнд
Троє людей потрапили в автотрощу на Вінниччині, - один чоловік загинув (ФОТО)
07:00
Пнд
У Вінниці сьогодні покажуть «ОбійМи»
11:26
Нд
Отримав вирок і пішов красти, - у Могилеві-Подільському затримано злодія-рецидивіста
09:00
Нд
У Вінниці сьогодні звучатиме «Rock MOZART Le Concert»
16:08
Сб
Двоє посадовців Вінниччини отримали державні відзнаки
14:00
Сб
Поліція Вінниччини п’ять днів надаватиме громадянам правові консультації
12:14
Сб
Олексій Денисюк з Вінниці взяв дві медалі в чемпіонаті Європи
10:56
Сб
У Мурованих Курилівцях встановили пам’ятник жертвам голокосту (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"