«Так звана пенсійна реформа»
  • «Так звана пенсійна реформа»
01 Грудня
11:32

Більше ніж рік виконавча влада країни працювала над проектом нової «пенсійної реформи». За цей рік всі ми стали свідками того, як активно українців переконували, через урядові листівки, рекламу по радіо та телебаченні у виступах на різноманітних телешоу, у тому, що «нова реформа» принесе покращення для пенсіонерів. 10 жовтня відповідний закон опубліковано в парламентській газеті "Голос України", а вже 11 жовтня всі українці в черговий раз почали  «жити по-новому».

Варто нагадати, що так звана «пенсійна реформа» передбачає підвищення необхідного стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році і поступове підвищення до 35 років у 2028 році.  Також за цим же законом відбулось перерахування пенсій для пенсіонерів у сторону їх часткового підвищення. У Вінницькій області так зване підвищення пенсій торкнулось 454,1 тис. пенсіонерів. Середній розмір підвищення пенсій склав 364,1 грн. Цікаво, що 55% пенсіонерів вінницької області отримали збільшення пенсій до 200 грн., 29% пенсіонерів отримали підвищення від 200 до 1000 грн, і підвищення понад 1000 грн. отримало 10% пенсіонерів. Найбільше підвищення пенсій отримали пенсіонери в м. Вінниці та в м. Ладижині, а найменше у Літинському та Оратівському районах. Варто зазначити, що прогнозований розмір інфляції в цьому році становитиме більше 16%, а останні коливання гривні на валютному ринку свідчать про невідворотність процесів девальвації. Тому підвищення пенсій 55% вінницьких пенсіонерів яким збільшили нарахування до 200 гривень, не можна навіть назвати підвищення, а скоріше за все це може бути часткова індексація у відповідності до інфляційних процесів.

Але незважаючи на вищенаведені факти за словами Кабінету Міністрів України на пенсії прийшло довгоочікуване «осучаснення». Воно пов’язано з тим, що багато пенсіонерів, які, скажімо, вийшли на пенсію 10 років назад, отримують меншу пенсію, ніж їх колеги, які почали отримувати пенсію недавно.

Щоразу коли влада починає говорити про підвищення пенсійного віку – українці на це реагують вкрай негативно, адже і за Ющенка і за Януковича у керівних кабінетах визрівала думка, на вимогу Міжнародного Валютного Фонду, для отримання кредитних ліній, у піднятті пенсійного віку. Діюча влада отримала у спадок абсолютно ідентичну задачу, підняти пенсійний вік. Це питання активно обговорювалось під час чергових місій керівництва МВФ до України, а намагання відтягнути це питання у часі відстрочувало черговий «транш МВФ».

Саме тому діючий уряд вирішив не «відкладати у довгий ящик», а забезпечити виконання вимоги МВФ, так виникло питання про запровадження «пенсійної реформи». Але на відмінну від попередників діюча влада абсолютно жодного слова не говорила про підняття пенсійного віку, натомість людям розповідали про збільшення вимог до страхового стажу для виходу на пенсію. Якраз і ця норма серед експертів отримала назву "прихованого підвищення пенсійного віку", оскільки в перспективі саме вона призведе до того, що українці будуть змушені більше працювати і пізніше виходити на пенсію. Але більшість українців, які не вдавались у подробиці економічних та юридичних термінів з 11 жовтні 2017 року опинились із новим пенсійним законодавством.  І відтепер, щоб у 60 років вийти на пенсію, необхідно працювати протягом 35 років, що у сучасних умовах практично неможливо. Зокрема, як розуміти таку норму для сезонних працівників сільського господарства, якими в більшій частині є жителі сіл та селищ у Вінницькій області? Адже такі працівники отримують трудового стажу на рік до 5 – 7 календарних місяців.

Найбільше суперечностей в новому пенсійному законі викликають наприклад питання зарахування трудового стажу студентам та вагітним. Так, зокрема, у новому законі йдеться про те, що роки навчання в трудовий стаж зарахують студентам-бюджетникам денної форми навчання. Але не всім, а тільки тим, хто навчався з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року. Цікаво, що так само, як  з навчанням у вишах, дивний проміжок був вибраний для зарахування декретної відпустки у стаж - період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року і для вагітних жінок. Як для мене не зрозуміло чим відрізняється студент який навчався з 1 січня 2004 року від студента, який навчався з 1 січня 2003 року. Так само це стосується і жінок, які перебувають у декретній відпустці, адже чим відрізняється матір яка доглядала за дитиною до 30 червня 2013 року від матері яка це робила і в серпні чи у вересні 2013 року. На мою думку, ці люди є громадянами України, і повинні мати рівні права гарантовані Конституцією України.

Окреме питання стосується накопичувальної системи яка має розпочати працювати з січня 2019 року. За якою громадяни, яким на цей час буде менше 35 років, зможуть створювати особисті накопичувальні рахунки. Окремий законопроект ще тільки доведеться розробляти з цього приводу. Варто зазначити, що така система в Західній Європі базується на довірі громадянина до своєї влади, а от коли влада неодноразово обманювала своїх громадян чи приживеться така система в Україні? Також варто нагадати політикам та чиновникам, скільки коштів свого часу було втрачено нашими співвітчизниками на рахунках Ощадбанку СРСР і куди ці гроші безслідно зникли.

Загалом запитань залишається  більше ніж відповідей на них, але найбільше турбує те, що складається думка, що і ініціатори так званої «пенсійної реформи» теж не взмозі на них відповісти. Всі очікують що час розставить все на свої місця і вирішить всі невирішені питання. Але зазвичай в українській політиці найбільш жорстоким є час до політичної долі тих людей, які такі ініціативи здійснюють. Вкрай прикро, що жителі України знову залишились ошуканими від так званої «пенсійної реформи».

Геннадій Мазур, депутат Вінницької обласної ради

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

22 Березня
У Вінницькій обласній Раді скандал через бюджетний регламент
22 Березня
Турбота про підростаюче покоління – одне із пріоритетних завдань депутата
22 Березня
Геннадій Мазур ініціює звернення про збільшення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати
22 Березня
Геннадій Мазур: «Створення Тростянецької ОТГ не може починатись з обману»
22 Березня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію
22 Березня
«В Україні критична суспільно-політична ситуація, люди вимагають радикальних змін та інших політичних лідерів»

Всі новини

11:26
Птн
Із вінницької лікарні втекла пацієнтка (ФОТО)
10:50
Птн
По дванадцять років і довічне дали трьом убивцям у Вінниці
10:03
Птн
Уночі через пожежу евакуювали мешканців 5-поверхівки у Вінниці. Є загиблі
09:31
Птн
Або хабар, або кримінал: у Вінниці затримали поліцейського, який шантажував наркоманів
08:48
Птн
Коробку з дротами й піском лишили під кредитною установою Вінниці
08:02
Птн
«Урожайна» весняна оранка: знайдено 18 артснарядів на Вінниччині (ФОТО)
07:00
Птн
Сьогодні скрипковий концерт для вінничан дає Ассія Ахат
18:50
Чтв
На Артинова у Вінниці загиблі дерева замінюють новими насадженнями (ФОТО)
17:46
Чтв
Дипломат Євросоюзу відвідав Вінницю
17:02
Чтв
Для обстеження вінничан на площу перед мерією доставлять флюорограф
16:24
Чтв
На Вінниччині затримано посередників сервісних центрів МВС (ФОТО)
15:37
Чтв
На Вінниччині почато операцію «Мігрант»: затримано 6-х нелегалів
14:59
Чтв
Вінничанин у відділку поліції намагався вчинити суїцид
14:18
Чтв
Із Вінниці депортують трьох тайок
13:41
Чтв
На Вінниччині прибрали 5 км дороги до Вапнярки
13:00
Чтв
У Тростянецькому районі легковик убив велосипедиста
12:20
Чтв
На Вінниччині вчителю, який віддав 40 років школі, відкрили меморіальну дошку (ФОТО)
11:44
Чтв
Як виглядав бункер Гітлера біля Вінниці, можна подивися на 3D-макеті (ФОТО)
11:05
Чтв
У Літині пом’янули загиблих новобранців армії УНР (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"