«Це була любов у міжнародних масштабах», - Олена Присяжнюк про участь у проєкті Host Family
  • «Це була любов у міжнародних масштабах», - Олена Присяжнюк про участь у проєкті Host Family
14 Березня
10:16

Вінничанка Олена Присяжнюк розповідає про досвід міжнародного культурного обміну у програмі «Global Volunteer» найбільшої молодіжної організації світу «AIESEC».

Розкажіть детальніше. Що ж таке AIESEC?

– AIESEC – це міжнародна неполітична, неприбуткова молодіжна організація, що надає можливість молоді віднайти та розвинути свій потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство. Це найбільша молодіжна організація світу, яка була заснована ще у 1948 році студентам з 7 країн Європи для налагодження міжкультурних зв’язків у повоєнний період. та нині виховала велику кількість успішних людей. А нині мета, яка об’єднує більш ніж 100 000 студентів із 126 країн світу – розкрити та розвити свій лідерський потенціал задля внесення позитивного вкладу у суспільство. AIESEC надає можливість молодим українцям отримати необхідний для кожного професійний досвід роботи в команді та закріпити на практиці теоретичні знання, отримані в університеті. Можливість помилятися, робити висновки з власних помилок та проявляти наполегливість на шляху до власного розвитку, дозволяє кожному члену організації вдосконалювати професійні навички. Сучасні дослідження дають зрозуміти, що роботодавці більше не шукають виконавців, а надають перевагу працівникам, які вміють оцінити свої сильні та слабкі сторони, готові знайти вихід з будь-якої ситуації та вміють вести інших за собою.

 Де в Україні можна знайти представництва AIESEC?

– В Україні представництва організації працюють у 18 містах – Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківську, Маріуполі, Тернополі, Ужгороді, Бердянську, Запоріжжі, Кривому Розі, Сумах, Чернівцях, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі. Залучено до співпраці понад 1000 молодих людей. Одне із перших представництв AIESEC в Україні було засновано в Тернополі ще 1993 року.

Чим займається дана організація?

– AIESEC займається міжнародними програмами стажувань та супутньою діяльністю, яка надає стажерам можливість отримати практичну освіту, розвиває лідерський потенціал молоді завдяки організації різноманітних проектів, а також забезпечує освітній процес для членів організації і всіх, хто співпрацює з організацією.

IMG_7556 (1)-min

Тож за допомогою яких проєктів можна реалізувати свій потенціал?

– Можна змінити світ за допомогою волонтерських стажувань для молоді, що прагне розвивати себе та світ  Global Volunteer. Це чудова можливість для студентів 1-6 курсів, які володіють англійською мовою, мають закордонний паспорт і бажання розвиватися, удосконалюватися й провести канікули змістовно. Кожен може провести незабутні 6 тижнів у одній з таких країн, як Туреччина, Марокко, Туніс, Грузія, Болгарія, Бразилія, Індія, Румунія, Словаччина, Індонезія та багатьох інших.

IMG_7591

Окрім того, можна розпочати кар’єру у трьох основних напрямки: викладання, маркетинг та ІТ – Global Talent. Проєкт для стажування також можна обирати самому. Є чотири напрями, які охоплюють більшість сфер інтересів, тому всі охочі пройти стажування за кордоном можуть знайти проєкт, дотичний до своєї професії: освіта, культура, підприємництво й екологія. Також можна спробувати стартап - Global Entrepreneurs.

Яка діяльність AIESEC у Вінниці?

– AIESEC у Вінниці – це активні 16 студентів-волонтерів, які впроваджують нові проекти. Продукти АЙСЕКу у Вінниці це освітні волонтерські програми, найчастіше  у формі мовних шкіл, що передбачає проведення лекцій, дискусій та майстер-класів з метою подолання культурний бар’єрів шляхом живого спілкування з іноземцями, налагодження міжнаціональної комунікації, виховання відкритої, толерантної спільноти, підвищення рівня володіння англійської мови як розмовної, так і вузькоспеціалізованої.

Які проєкти плануються найближчим часом?

– За січень – квітень планується 3 проєкти, які висвітлять актуальні теми – проблеми булінгу у школах, громадянського суспільства у Вінниці та професійної юридичної мови, для реалізації до Вінниці приїхали волонтери з Туреччини, Єгипту та Індії, щоб викладати англійську як для учнів вінницьких шкіл та університетів, так і для всіх охочих. Будь-хто охочий може приєднатися до цього проекту як в якості слухача, так в якості і волонтера.

Звідки виникла ідея моєї Host Family?

– Host Family (приймаюча сім'я) – багаторічна інтернаціональна мрія, яку я наважилась здійснити лише після тривалої роботи над собою та болючих внутрішніх трансформації. Коли зрозуміла, що моєї любові вистачить для підкорення світу. У пошуках волонтера я була довгі (для мене) 7 місяців, оскільки давно цікавлюся культурами різних країн світу, їх колоритними традиціями та надзвичайними для нас звичаями. У своїй дівчачій сім'ї ми маємо декілька надцікавих, рідних, унікальних традицій щодо віртуальних подорожей світом. Одна  з яких – це щоквартальне занурення та вивчення певної країни, її музики, культури, звичаїв, особливостей, упізнаваних локаці. Навіть слова чи фрази вчимо. Таким чином мої донечки (7 та 5 років) легко орієнтуються у світовому розмаїтті країн, впізнають прапори (які ми малюємо фарбами на обличчі чи на долонях), знають національні страви  - а наші спільні мрії про відвідування цих країн ми записуємо у чарівно-магічну книгу мрій (але то вже інша традиція).

IMG_7777

Як Ви долучилися до волонтерства?

– Історія мого долучення до волонтерства розпочалася три роки тому, під час надскладного періоду життя, коли виходу із душевного пекла не було і внутрішнього світла бракувало навіть, щоб дихати. Саме у пошуках сенсу життя, вночі, вмиваючись сльозами, мені прийшла геть банальна ідея – створити групу добра і допомагати нужденним. За іронією долі (як то часто буває) нужденні допомогли мені більше, напевно, ніж я їм. Відтоді я усвідомила сенс багатства, яке було далеко не у фінансовому вимірі, а у безмежно-чистій любові спраглих та зневірених сердець. Омріяно-новостворена група добра отримала назву «Небайдужі серця - Вінниця». За три роки діяльності я невтомно дякую долі за понад 700 Янголів добра (знайомих і незнайомих мені людей), які повірили в чистоту моїх намірів і підтримали/підтримують багато інклюзивних ініціатив соціального, благодійного, творчого, екологічного та культурно-розважального характеру.

Яка Ваша ціль участі у Host Family?

– Толерантність моя та моїх дівчаток дозволяє нам вільно спілкуватися з людьми різних національностей, прикіпати до них душею, відчувати їх без знання мови, поважати релігійні чи інші вподобання, що є для мене безцінним відкриттям у житті. У відповідь, від іноземців, ми завжди отримуємо море любові та прийняття, довіру та готовність впустити нас у їх світ, подекуди такий відмінний від нашого, проте такий глибокий та кольоровий. Саме ця довіра на інтуїтивному рівні та невпинні прохання моїх дітей взяти нам у дім іноземця (ми дуже хотіли дівчину з Індії, бо саме вивчали цю країну і закохалися в неї) стали вирішальними на шляху до здійснення нашої мрії.

Юсра Іфран  волонтера із Індії. Шаленно-невгамовно-енергійну дівчину я побачила і з першої секунди відчула серцем – то моя людина. Далі все було рівно, цікаво, натхненно – наше офлайн знайомство, любов до волонтера з першої секунди моїми дітками, спільні плани, цікаві зустрічі, креативні проєкти, двостороннє вивчення культур Індії та України. Щастя не мало меж, ми пишаємось нашою дівчинкою з Нью-Делі, дякуємо небу за доленосне знайомство та любов в міжнародних масштабах. Тепер я точно знаю, що волонтер Юсра Іфран – то моя «генеральна репетиція» (так я жартома її називаю) перед здійсненням наступної мрії – стати наставником для дитини з дитячого будинку, над здійсненням якої  вже працюють мої душевні Ельфи))

Як щодо мети участі у Host Family?

– Будучи відвертою, зізнаюся, що не багато знайомих та друзів були у захваті від моєї ідеї взяти у дім абсолютно незнайому людину, та ще й іншої національності, кольору шкіри та віросповідання. Нікого переконувати я не стала  просто зробила те, що хотіла, що підказувало серце, чим горіла досить тривалий час. Волонтер – це моя можливість та реальні дії показати, на власному прикладі, всю велич людської доброти та любові, що не має обмежень, кордонів, упереджень, страхів. Показати Україну як відкриту та доброзичливу країну, українців – як креативну та гостинну націю, свій дім – як цілий світ для іноземного гостя, який він пізнає через спілкування з нами, моїми батьками, друзями, знайомими. Дуже корисною стала для нас щоденна практика англійської мови, океани сміху лікували від буденності, взаємна україно-індійська зацікавленість вивела нас на новий рівень свідомості та світосприйняття.

Порадите комусь досвід приймаючої сім'ї? 

– НІ! Поради і догми тут не діють, лише свідома та глибинна потреба віддати абсолютно незнайомій людині все, що ти маєш. Віддати просто так, залюбити, піклуватися про неї 24/7, взяти на себе відповідальність стати більше, ніж другом чи приймаючою родиною – стати її очима і серцем, які пізнають Україну, запам'ятають її неймовірність і розкажуть про свої відчуття на іншому кінці планети Земля. Переконана, такі емоції варті життя!

Яке фінансування цього проэкту?

– Люди часто цікавляться – скільки мені платять за перебування волонтера. Проте, участь у програмі Host Family є безкоштовною. AIESEC забезпечує учаснику житло на період проекту (6-8 тижнів) і мінімум одноразове харчування, а також постійну підтримку під час отримання досвіду. Крім цього, кожен волонтер отримає особистого Buddy – людину, яка є помічником та провідником в світ українського менталітету, соціуму та безлічі побутових щоденних питань. Волонтер знаходиться на самофінансуванні, тобто готує відповідні документи та приїздить в Україну за власні кошти.

IMG_7504-min

Звідки прибувають волонтери?

В рамках проекту Global Volunteer до Вінниці приїхали 7 волонтерів, які викладали англійську мову для учнів вінницьких шкіл, університетів та інших навчальних закладів, приймали участь у культурних подіях, проводили безкоштовні мовні клуби для всіх бажаючих.

Доля склалася так, що я закохалася у 2 країни одразу завдяки тісній дружбі, цікавому спілкуванню та відвідуванню багатьох подій з волонтерами Yusra Irfan (Юсра) - волонтер з Індії (для якої я була приймаючою сім'єю) та Muhammed Emin Kurtulan  (Eмін) - волонтер з Туреччини, який став чудовим другом та улюбленцем моїх дітей.

Що волонтери робили у Вінниці?

– У нас була можливість побувати у цікавих локаціях Вінниці та містах України (Київ, Львів), познайомитись з волонтерами інших громадських організацій, попрацювати у Центрі реабілітації «Гармонія», центрі розвитку «Орігамі», познайомитися із дуже багатьма представниками багатьох країн світу спільно з Українською сімейною фундацією (яка займається популяризацією волонтерства), відвідати Всесвітній день Хіджабу (що влаштовував Ісламський культурний центр «Аль Ісра» м.Вінниці) та безпосередньо долучитися до організації фестивалю культур «Global Village» (що проходив у ТРЦ «Мегамолл» 23.02.2020р).

На інтернаціональному культурному фестивалі «Global Village» волонтери презентували свої країни, страви, традиції. Зокрема, вінничани змогли познайомитись із традиціями таких країн як: Туреччина, Індія, Єгипет, Палестина, Йорданія, країни Африки та Сходу. Звісно, Україна дивувала та вражала іноземців виступами творчих колективів також.

Таким чином, ми створили неформальний, єдиний культурний простір, щоб сповна відчути історичну та національну співдружність всіх цих країн, побачити запрошених волонтерів, прийняти участь у майстер-класах, послухати традиційні пісні, подивитися на танці інших країн, насолодитися національними смаколиками.

Переконана, що такі заходи сприяють подоланню культурних бар’єрів шляхом живого спілкування з іноземцями, налагодженню міжнаціональної комунікації, вихованню відкритої, толерантної спільноти, а також значно підвищують рівня володіння англійською мовою.

IMG_7556

Як можете підсумувати отриманий досвід?

– Проект завершено, волонтери поїхали до своїх країн зі сльозами і бажанням обов'язково повернутися в Україну. Зізнаюся, що стільки добрих відгуків та вражень про мою країну, про українців, про свою родину я не чула за все своє життя.

Любов у міжнародних масштабах – це ні з чим незрівняні, щирі, незаплановані, але взаэмны почуття та емоції, які стали не просто досвідом, а незабутньою частиною життя кожного з нас.

Я і мої діти з нетерпінням чекаємо літа і приїзду нових волонтерів, щоб знову прийняти участь у проєкті Host Family і закохатися ще в одну країну.  Можливо, з геть іншого континенту, от як Бразилія – хто зна.

Любов не закінчується, коли нею щиро ділишся – лише примножується і дозволяє підкорити світ, переосмислити життя і прожити його не даремно.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

08 Травня
Міст «Ямпіль-Косеуць», очисні споруди, утилізація медичних відходів, - вінничани актуалізують міжнародні проекти
08 Травня
У Вінниці делегація Киргизії налагоджувала співробітництво
08 Травня
Посол Пакистану у Вінниці нарікав на митні перепони між державами
08 Травня
Місту Ямполю шукатимуть побратима у Франції
08 Травня
Послиня Австралії вперше відвідала Вінницю
08 Травня
Юні музиканти з Хмільника поїхали за обміном до Угорщини

Всі новини

18:05
Сб
Вінничани 5-11 класів повертають на навчання до шкіл
16:35
Сб
Вінниця доєдналася до Всесвітнього Дня пам'яті та примирення
14:25
Сб
Школа-інтернат на Вінниччині під загрозою закриття – люди вийшли на мітинг
13:13
Сб
На Вінниччині є справжнє «спаржеве королівство»
10:26
Сб
Для втамуння спраги можна пити не тільки воду
18:35
Птн
Вінничанин організував шахрайську схему і привласнював авто
16:55
Птн
На дорогах Вінниччини встановлюють камери для фіксації порушень ПДР
15:45
Птн
У Вінницькому військово-медичному клінічному центрі працює 11 Заслужених лікарів України
14:25
Птн
У вінницьких школах поліцейські провели акцію «Стоп булінг»
13:05
Птн
На Вінниччині ремонтують міст вартістю майже триста мільйонів гривень
11:35
Птн
Коронавірус на Вінниччині: ситуація станом на 7 травня
10:25
Птн
Вінничани мають змогу безкоштовно вивчати голландську мову
08:45
Птн
Поради вінничанам для правильного харчування
19:08
Чтв
Чи загрожує лісам Вінниччини деградація лісового різноманіття (ФОТО)
18:04
Чтв
До Вінницького музею приїхали роботи українського «Рибака»
15:20
Чтв
У Могилів-Подільську запускають роботу нового кардіоцентру
13:26
Чтв
У Вінниці масштабна пожежа (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)
12:27
Чтв
Вщент розбитий мотоцикл та водій у лікарні: ДТП у Вінниці (ФОТО, ВІДЕО)
11:50
Чтв
Сьогодні від «ковіду» на Вінниччині померло в два рази більше осіб, ніж вчора

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"