"У 2019 році перед Україною все ще залишаються старі виклики"
  • "У 2019 році перед Україною все ще залишаються старі виклики"
20 Січня
12:13

Вже завершились новорічні свята, більшість вінничан налаштувались на робочий лад з новими силами розвиваючи економіку нашої держави. Але що нас очікує, та принесе новий економічний 2019 рік вінничанам та українцям загалом кореспондент поспілкувався із очільником бюджетної комісії Вінницької обласної ради доктором економічних наук Геннадієм Мазуром:

-         В цьому році гостро стояло питання субсидій, зокрема значного їх скорочення. Ми знаємо, що ви чи не єдиний, хто говорив про це, яка ситуація буде у 2019 році?

Тут потрібно зазначати те, що наступного року на відшкодування субсидій за комунальні послуги держава виділить на Вінницьку область в 2 рази менше коштів. Якщо повернутись до законознавства, то  згідно із законом «Про державний бюджет-2019» на субсидії для оплати населенням комунальних послуг на Вінницьку область виділять 1,7 мільярди гривень. Це на 1,3 мільярди гривень менше, ніж у 2018 році. Загалом Уряд «урізає» виплати на 16 мільярдів по Україні у порівнянні з нинішнім роком – до 55 мільярдів гривень.

Статистика говорить, що в 2018 році, вже близько 40% населення Вінницької області отримали субсидії (у 2017 році понад 60%). А це значно менше ніж у 2017 році і тенденція негативна. Свою роль відіграє і так зване «замкнене коло» в яке потрапили українці, адже в Уряді пояснюють зменшення виділених грошей  на субсидії зменшенням кількості тих, хто отримає субсидії, а зменшення отримувачів було зроблено штучно постановою уряду, яка обмежила перелік українців, які можуть таку субсидію отримати.

-         Які очікувати тарифи на енергоносії для людей?

Я прихильник того, що центральна влада, яка на 2019 рік запланувала чергові витоки підвищення тарифів на енергоресурси, зокрема газ та електроенергію, повинна вже зараз пояснювати чому і навіщо вона це робить. Не черговими маніпуляціями, а простими доступними для людей словами. Також влада повинна говорити про те, як разом із зростанням тарифів будуть зростати заробітні плати та пенсії. Загалом, я змушений констатувати, що людей чекає чергове значне підвищення тарифів. Неодноразово направляв звернення до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України аби тарифна політика в нашій крані мала логічне пояснення, окрім вимог МВФ є вимоги українського народу, який найняв на роботу цю владу. Значне підвищення, яке очікується у травні 2019 року «вдарить» по економіці країни та в черговий раз по українцям. Коштів, які закладені на монетизацію субсидій з урахуванням того, що тарифи будуть підняті не вистачає, то можна очікувати, що кількість сімей, які отримують субсидії ще значно зменшиться.

Ви знаєте дуже важко дивитись, коли їздиш по селам, бачити як люди маючи газ змушені днями рубати дрова на вулиці, щоб не замерзнути вночі, це просто повернення до «кам’яного віку». Це при тому, що від моменту здобуття Україною  незалежності та до 2014 року існував порядок, за яким український газ власного видобутку віддавали на потреби населення “за українськими цінами”. Його як вистачало 10 років тому, так і вистачає зараз. Сьогодні Україна видобуває тільки на державних підприємствах – 16.4 млрд кубометрів газу, а люди на всі свої потреби (тепло, гаряча вода) використовують лише 15.8 млрд кубометрів. Я хочу зазначити, що ні в одній європейській країні плата за комунальні послуги не перевищує рівень зарплат та пенсій! Це нонсенс!

 

-         Геннадій Федорович, а що буде з гривнею?

Якщо повернути до Закону України «Про державний бюджет», то в ньому було закладено вартість української гривні по відношенню до американського долара на рівні 30 гривень. А це означає, що гривня знову знеціниться. З нею в черговий раз знеціняться людські заощадження, заробітні плати та пенсії. Останні, так звані підняття пенсій, коли люди отримали по 5-7 гривень, вони не те, що не перекривають інфляційних процесів, вони виглядають просто знущанням на фоні тарифів на житлово-комунальні послуги.

Я декілька разів звертався до Уряду, щодо перегляду прожиткового мінімуму. Черговий рік в Україні простежується тенденція встановлення прожиткового мінімуму у розмірі понад два рази меншому за розмір мінімальної заробітної плати. Такий рівень прожиткового мінімуму кричуще не відповідає фактичній вартості життя в Україні, який розраховується на основі мінімального споживчого кошику товарів і послуг. Саме тому в Україні фактично є суттєво знижений розмір соціальних виплат і допомог, які отримують громадяни України за рахунок коштів державного бюджету України. Такий розмір допомоги не дає можливості потребуючим українцям забезпечувати свої базові матеріальні та соціальні потреби в мінімальних обсягах.

Варто зазначити, що за девальвацією гривні зростуть ціни і на продукти харчування, зокрема соціально важливі товари. Це все призведе до ще більшого зубожіння українців. Тиснути на гривню буде і політична нестабільність, зокрема і вибори Президента України та ще значна кількість факторів.

-         Які ще виклики можуть стояти перед Україно та українцями у новому році?

Викликів дуже багато, як економічних так і політичних, але найбільш загрозливі звичайно військові виклики. Рівень військової напруги не стає меншим, і війна на сході України, яка чи не щодня забирає життя наших військових поки, що не знаходить свого вирішення. Перед нами важливий виклик, це повернення багатомільярдних боргів перед зовнішніми кредиторами. А що найважливіше, ми й досі не маємо чіткої стратегії розвитку нашої країни.

На думку Геннадія Мазура, головне завдання зараз – це об’єднання українців, навколо спільної мети та спільних загроз. Більшості з існуючих проблем, які стоять перед Україно, можна було б уникнути маючи єдину спільну мету – процвітаючу та заможну державу. 

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

17 Січня
«Проблема професійного вигорання поліцейських та польський досвід її вирішення»
17 Січня
«Громади мають взяти активну участь у процесі завершення формування мапи ОТГ України»
17 Січня
«Польща ніколи не забуде про поляків, які проживають за її межами»
17 Січня
«Ініціатива й активність громадських організацій, помножені на можливості державних структур, потенційно здатні поліпшити проведення земельної реформи»
17 Січня
«Перемогти має не формула «Штанмаєра», а формула українського народу»
17 Січня
«Українці не готові до відкритого ринку землі»

Всі новини

19:00
Птн
На Вінниччині затримали залізничника, який украв бак пального
17:40
Птн
Смертельна аварія на Вінниччині: постраждали громадяни Ізраїлю (ФОТО)
16:57
Птн
На Вінниччині затримали банду, що пограбувала білоруса
16:04
Птн
Пожежники чотирьох міст Вінниччини отримали спецтехніку
15:21
Птн
У Вінниці хакери обслуговували кібератаки (ФОТО)
14:38
Птн
Шестеро вінничан взяли медалі міжнародного турніру із сумо
14:00
Птн
За місяць роботи інспектори з паркування зафіксували у Вінниці 13,5 тис. порушників
13:12
Птн
На 144 водоймах Вінниччини святитимуть воду і пірнатимуть
12:28
Птн
На Вінниччині чиновниця порушила закон, купуючи шкільні меблі
11:46
Птн
У Вінниці ліквідували склад контрафактного алкоголю
11:00
Птн
Задля порятунку хати Леонтовича на Вінниччині проводять благодійний концерт
10:15
Птн
У Вінниці на Старому місті перекриють провулок
09:31
Птн
У Вінниці рятувальники відчинили будинок, де лежав важкохворий чоловік
08:54
Птн
У Вінниці на вокзалі затримали юнака з кастетом
08:00
Птн
Сьогодні у Вінниці говоритимуть про традиційну подільську кухню
18:40
Чтв
У пункті пропуску «Могилів-Подільський» розведуть легкові і вантажні автомобілі
18:03
Чтв
Вінницький губернатор став фіналістом загальнодержавної програми "Людина року"
17:22
Чтв
У рамках канадського проєкту Вінниця розробляє туристичну стратегію до 2030 року
16:38
Чтв
На Тульчинщині спільними коштами відремонтували сільський ФАП

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"