"У 2019 році перед Україною все ще залишаються старі виклики"
  • "У 2019 році перед Україною все ще залишаються старі виклики"
20 Січня
12:13

Вже завершились новорічні свята, більшість вінничан налаштувались на робочий лад з новими силами розвиваючи економіку нашої держави. Але що нас очікує, та принесе новий економічний 2019 рік вінничанам та українцям загалом кореспондент поспілкувався із очільником бюджетної комісії Вінницької обласної ради доктором економічних наук Геннадієм Мазуром:

-         В цьому році гостро стояло питання субсидій, зокрема значного їх скорочення. Ми знаємо, що ви чи не єдиний, хто говорив про це, яка ситуація буде у 2019 році?

Тут потрібно зазначати те, що наступного року на відшкодування субсидій за комунальні послуги держава виділить на Вінницьку область в 2 рази менше коштів. Якщо повернутись до законознавства, то  згідно із законом «Про державний бюджет-2019» на субсидії для оплати населенням комунальних послуг на Вінницьку область виділять 1,7 мільярди гривень. Це на 1,3 мільярди гривень менше, ніж у 2018 році. Загалом Уряд «урізає» виплати на 16 мільярдів по Україні у порівнянні з нинішнім роком – до 55 мільярдів гривень.

Статистика говорить, що в 2018 році, вже близько 40% населення Вінницької області отримали субсидії (у 2017 році понад 60%). А це значно менше ніж у 2017 році і тенденція негативна. Свою роль відіграє і так зване «замкнене коло» в яке потрапили українці, адже в Уряді пояснюють зменшення виділених грошей  на субсидії зменшенням кількості тих, хто отримає субсидії, а зменшення отримувачів було зроблено штучно постановою уряду, яка обмежила перелік українців, які можуть таку субсидію отримати.

-         Які очікувати тарифи на енергоносії для людей?

Я прихильник того, що центральна влада, яка на 2019 рік запланувала чергові витоки підвищення тарифів на енергоресурси, зокрема газ та електроенергію, повинна вже зараз пояснювати чому і навіщо вона це робить. Не черговими маніпуляціями, а простими доступними для людей словами. Також влада повинна говорити про те, як разом із зростанням тарифів будуть зростати заробітні плати та пенсії. Загалом, я змушений констатувати, що людей чекає чергове значне підвищення тарифів. Неодноразово направляв звернення до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України аби тарифна політика в нашій крані мала логічне пояснення, окрім вимог МВФ є вимоги українського народу, який найняв на роботу цю владу. Значне підвищення, яке очікується у травні 2019 року «вдарить» по економіці країни та в черговий раз по українцям. Коштів, які закладені на монетизацію субсидій з урахуванням того, що тарифи будуть підняті не вистачає, то можна очікувати, що кількість сімей, які отримують субсидії ще значно зменшиться.

Ви знаєте дуже важко дивитись, коли їздиш по селам, бачити як люди маючи газ змушені днями рубати дрова на вулиці, щоб не замерзнути вночі, це просто повернення до «кам’яного віку». Це при тому, що від моменту здобуття Україною  незалежності та до 2014 року існував порядок, за яким український газ власного видобутку віддавали на потреби населення “за українськими цінами”. Його як вистачало 10 років тому, так і вистачає зараз. Сьогодні Україна видобуває тільки на державних підприємствах – 16.4 млрд кубометрів газу, а люди на всі свої потреби (тепло, гаряча вода) використовують лише 15.8 млрд кубометрів. Я хочу зазначити, що ні в одній європейській країні плата за комунальні послуги не перевищує рівень зарплат та пенсій! Це нонсенс!

 

-         Геннадій Федорович, а що буде з гривнею?

Якщо повернути до Закону України «Про державний бюджет», то в ньому було закладено вартість української гривні по відношенню до американського долара на рівні 30 гривень. А це означає, що гривня знову знеціниться. З нею в черговий раз знеціняться людські заощадження, заробітні плати та пенсії. Останні, так звані підняття пенсій, коли люди отримали по 5-7 гривень, вони не те, що не перекривають інфляційних процесів, вони виглядають просто знущанням на фоні тарифів на житлово-комунальні послуги.

Я декілька разів звертався до Уряду, щодо перегляду прожиткового мінімуму. Черговий рік в Україні простежується тенденція встановлення прожиткового мінімуму у розмірі понад два рази меншому за розмір мінімальної заробітної плати. Такий рівень прожиткового мінімуму кричуще не відповідає фактичній вартості життя в Україні, який розраховується на основі мінімального споживчого кошику товарів і послуг. Саме тому в Україні фактично є суттєво знижений розмір соціальних виплат і допомог, які отримують громадяни України за рахунок коштів державного бюджету України. Такий розмір допомоги не дає можливості потребуючим українцям забезпечувати свої базові матеріальні та соціальні потреби в мінімальних обсягах.

Варто зазначити, що за девальвацією гривні зростуть ціни і на продукти харчування, зокрема соціально важливі товари. Це все призведе до ще більшого зубожіння українців. Тиснути на гривню буде і політична нестабільність, зокрема і вибори Президента України та ще значна кількість факторів.

-         Які ще виклики можуть стояти перед Україно та українцями у новому році?

Викликів дуже багато, як економічних так і політичних, але найбільш загрозливі звичайно військові виклики. Рівень військової напруги не стає меншим, і війна на сході України, яка чи не щодня забирає життя наших військових поки, що не знаходить свого вирішення. Перед нами важливий виклик, це повернення багатомільярдних боргів перед зовнішніми кредиторами. А що найважливіше, ми й досі не маємо чіткої стратегії розвитку нашої країни.

На думку Геннадія Мазура, головне завдання зараз – це об’єднання українців, навколо спільної мети та спільних загроз. Більшості з існуючих проблем, які стоять перед Україно, можна було б уникнути маючи єдину спільну мету – процвітаючу та заможну державу. 

Автор: Геннадій Мазур:
Коментарів 0

Читайте також:

23 Жовтня
«Перемогти має не формула «Штанмаєра», а формула українського народу»
23 Жовтня
«Українці не готові до відкритого ринку землі»
23 Жовтня
«За останній роки ми зуміли налагодити прозору систему надання послуг, але не всім це подобається»
23 Жовтня
«Нова влада отримала вотум довіри, який не можна витратити впусту»
23 Жовтня
«Розумію, коли воюють за Україну, але мені противна брудна війна на виборах»
23 Жовтня
Суспільство вимагає рішучих дій від нового Президента

Всі новини

20:34
Срд
Єдиний у Вінниці парк середньовічних розваг пропонує нову програму (ВІДЕО)
19:00
Срд
На два тижні на вулиці Ющенка у Вінниці перекриють рух
17:42
Срд
У Вінниці затримали чоловіка, що шахраював на послузі встановлення вікон (ФОТО)
16:50
Срд
Троє людей загинули в лобовому зіткненні легковиків на Вінниччині (ФОТО)
16:03
Срд
Пелагія Гоголь з Ямпільщини зустріла своє сторіччя (ФОТО)
15:16
Срд
У двох селах Тиврівського району – спалах сказу
14:27
Срд
Моргунов вивчає досвід міського господарства у французькому Діжоні
13:41
Срд
У Тиврові водій «Жигулів» влетів у КамАЗ
12:54
Срд
У сусідній області затримали вбивцю 45-річного крижопільця
12:00
Срд
На вокзалі Жмеринки молдованин напав на жінку
11:22
Срд
Трирічний хлопчик постраждав у пожежі в Козятинському районі
10:38
Срд
У Вінниці водій маршрутки у наркотичному сп’янінні перевозив пасажирів (ФОТО)
10:00
Срд
На Вінниччині встановили меморіал патріотам, які заступили шлях Денікіну на Поділля
09:19
Срд
На оздоровлення дітей Вінниччина витратила майже 13 млн. грн.
08:40
Срд
Вінничанин із сусідами затримав злодійку у власній квартирі
18:54
Вт
Культуру села Рогізка з Вінниччини показують у столичному музеї (ФОТО)
17:48
Вт
На Вінниччині 15-річний хлопець виніс із хати односельця техніку
17:00
Вт
У Хмільнику два роки працюватиме волонтер із США
16:02
Вт
Короля гарбузів обирали на Ямпільщині (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"