У Вінниці активісти Донбасу зізналися, що працюють поміж «сепарськими» настроями (ФОТО)
  • У Вінниці активісти Донбасу зізналися, що працюють поміж «сепарськими» настроями (ФОТО)
22 Серпня
16:12

Представники громадських організацій із Луганщини та Донеччини відвідали мистецьку резиденцію «Над Богом» у Вінниці. 

У неділю, 20 вересня, нефункціонуючий кінотеатр «Росія» у Вінниці перетворився на відкритий публічний простір та художню лабораторію. До міста повернулася мистецька резиденція «Над Богом», яка була започаткована два роки тому. Під час відкриття події відбулися кінопокази «Неонові демони» та музична програма «Space Spice Boy».

_SAM0752 — копия

5

«Над Богом» триватиме 10 днів, до 30 серпня. Організатори, творче об’єднання ДЕ НЕ ДЕ, вирішили поексперементувати з різними способами колективної мистецької діяльності. ДЕ НЕ ДЕ не має постійного складу учасників, він змінюється від проекту до проекту. Зазвичай об’єднуючим фактором для потенційних учасників є загальна тема, навколо якої поступово формуються все інше.

_SAM0939

2

Цьогоріч команда «Над Богом» підготувала для вінничан та гостей міста арт-дискусії, музичні програми, кінопокази, літературні читання, презентації книжок тощо. Окрім того, в резиденції запрошені митці працюють над колективними та індивідуальними проектами. Вхід на всі події – вільний. Варто додати, що оскільки дійство відбувається в закинутому кінотеатрі, це створює особливо творчу атмосферу.  Локація для проведення дійства вибрана не випадково. Вона відсилає до автентичної назви річки Південний Буг, над якою розташувалася «Росія».

_SAM0754 — копия

_SAM0772 — копия

Другий день роботи резиденції розпочався о 16:00 з презентації «Ініціатив зі Сходу» та планів на майбутнє. З цією метою до Вінниці з’їхалися більше 30-ти представників громадських організацій Донецької (Дружківка, Маріуполь, Бахмут, Лиман, Слов'янськ, Костянтинівка, Новопсковськ) і Луганської областей (Сєвєродонецьк, Рубіжне, Старобільськ). Одна з організаторів «Над Богом» Ольга Гончар розповіла, завдяки підтримці UCBI - Українська ініціатива зміцнення громадської довіри свою діяльність представили організації та платформи «Нова Дружківка», «Пружина», «Платформа ТЮ», Вільний простір «Халабуда», «Майстерня», «Сєвєродонецька Молодіжна Рада», «Молодіжна платформа ініціатив «Альтанка», «Теплиця - Платформа Ініціатив», «DRUZI вільний простір» та інші.

- Учасники знайомляться між особою і водночас розповідають про власну діяльність, налагоджують зв’язки, діляться ідеями, контактами. Ми запрошували учасників за географічним принципом, тобто, щоб найбільш широко показати географію організацій зі Сходу. Але також всі ці організації об’єднує те, що вони є новоствореними. Фішка в тому, що всі вони були створені з початком військових дій. Можливо, в чомусь вони різняться за своїми інструментами, методами роботи, але вони всі направлені на те, щоб змінювати свої міста на краще, - підкреслила Ольга Гончар.

_SAM0933

3

І справді організації, що приїхали зі Сходу на мистецьку резиденцію у Вінниці, різняться між собою. Наприклад, ГО «Чорний тюльпан» з міста Слов’янськ Донецької області допомагає солдатам, займається військо-патріотичним вихованням та розшукує безвісти зниклих бійців, щоб повернути їх додому живими або мертвими…

- Це дуже важко, бо кожна мати, кожна жінка сподіваються, що її син, чоловік живий. Можливо, вам не зовсім приємно дивитися той ролик, який ми вам тут показуємо, але ці події відбувалися насправді і ми маємо це розуміти. Дивлячись на це ми просто не маємо право здатися. Добро має бути з кулаками, - зазначив представник ГО “Чорний тюльпан”.

_SAM0799 — копия

_SAM0810 — копия

У свою чергу ГО «Теплиця - платформа ініціатив», яка також завітала зі Слов'янська, займається розвитком культурної сфери у місті.

Людям потрібно було виходити з депресії після того, що вони пережили, саме тому ми створили платформу ініціатив «Теплиця» у Слов`янську. Це відкритий простір для громадських ініціатив. Ми допомагаємо реалізувати ідеї. Від цього і назва, адже теплиця - це місце для зростання, у нас зростають ідеї. Також це місце для неформальної освіти, саморозвитку та творчості. Тут можна в неформальній атмосфері вивчати мови, читати сучасну літературу, малювати, співати, переглядати фільми, зустрічатися з цікавими людьми, дискутувати, брати участь в іграх, майстер-класах, тренінгах, - розповів представник «Теплиці» Данило.

_SAM0788 — копия

_SAM0781

ГО «Мастерня» з міста Бахмут займається схожою діяльностю, на їхній базі також вивчаються мови, проводяться лекції, майстер-класи, святкування, літературні читання, концерти та багато іншого. Однак активісти Бахмута поставили собі за мету навчити містян не бути байдужими.

Ми намагаємося розворушити людей. Тому ми проводили різні культурні заходи, лекції, обговорення. А що стосується публічного  простору, то нещодавно ми проводили акцію «Чисте місто» Справа в тому, що в нас по всьому місту розвішана реклама, яка мене відверто бісить. Люди на неї не звертають увагу, вони ідуть по своєму наміченому маршруту і дивляться по сторонам тільки на пішохідному переході. Перед акцією, щоб позривати ці всю рекламу, ми кинули клич в соцмережах, в місцевих ЗМІ та на телебаченні, але ніхто не прийшов…- розповів представник ГО «Майстерня» Денис.

_SAM0825 — копия

_SAM0841 — копия

Розворушити людей та розвивати культурний напрямок намагаються і гості із Маріуполя, платформа з оригінальною назвою «ТЮ!». Вони, як і інші організації зі Сходу, утворилися зовсім нещодавно.

- Ми - перша і єдина платформа в Маріуполі, яка займаємося інноваційними, свіжими і прогресивними подіями та проектами на стикові культури і захисту прав людини. Під поняттям «культура» ми не маємо на увазі консервативну парадигму, тобто балет, опера і картина Айвазовського, останні три роки мова йде про інше. Також ми переконані, що культурний продукт не обов’язково має містити тризуб чи жовто-блакитний прапор, щоб бути якісним, - зауважила очільниця «ТЮ!» Діана.

_SAM0868 — копия

_SAM0873 — копия

У доробку платформи організація різного роду культурних заходів, вечірок, показів сучасного кіно та театральних постановок і концертів. «ТЮ!», як більшість організацій зі Сходу, існує за рахунок грантових коштів, однак платити митцям за те, що вони до них приїздили, вони не в змозі. Проте часто артисти згодні виступати на Сході задарма. Так, такі зірки, як Сергій Жадан та «Dakh Daughters», виступають в Маріуполі абсолютно безкоштовно.

_SAM0877

_SAM0875

Окрім культурної площини, «ТЮ!» займається соціальним напрямком. Акції проти насилля, дискримінації, відстоювання прав людини – це вже звична діяльність організації. Часто через це активісти стикаються з нерозумінням та навіть агресією.

Будь-яка наша акція сприймається як «гей-парад». А ми просто ставимо права людини понад усе. Ми стикаємося з негативом в інтернеті, в приміщення, яке ми орендуємо, і стріляли, і кидали камінням, - додала Діана.

_SAM0895

_SAM0896

Окрім негативу та нерозуміння, громадським платформам зі Сходу доводиться стикатися ще й зі сепаратиськими настроями.

- Громадська організація «Дієва громада» є рупором змін в нашому місті. Сумно, але місцеве населення в загальній своїй масі сподіваються, що Путін їх скоро забере до себе. Проте, слава богу, нічого не роблять, просто сидять, ждуть... У нас також є схожа платформа «СТБ city hub». Ця платформа вже створена «Дієвою громадою» у травні цього року, але її складно розвивати, тому що в «Дієвій громаді» тільки дві активні людини, тобто не вистачає ресурсу. Основна проблема – це пасивність. Люди кажуть, що Порошенко поганий і чекають, що їх хтось врятує, - розповів гість міста Старобільск, депутат місцевої міської ради та викладач місцевого технікуму Микола Моложон.

_SAM0766 — копия

_SAM0764 — копия

Кожна практика, якою під час другого дня роботи резиденції «Над Богом», ділилися представники платформ та громадських організації має свої фішки, особливості та заслуговує окремої уваги. Детально ознайомитися з ними можна на сторінці резиденції у мережі Facebook, або безпосередньо на сайтах та сторінках організацій. Загалом візит гостей зі Сходу до Вінниці триватиме п’ять днів, під час цього часу вони відвідуватимуть заходи резиденції «Над Богом» та екскурсії містом.

1

_SAM0906

Також вчора в резиденції відбувся показ лекції культурологині Лесі Кульчинської «Насильство образу», де вона аналізує природу страху перед художнім образом, і відповідає на питання чому зображення можуть бути загрозливими. Завершився день роботи «Над богом» кінопоказом фільму українського режисера Мирослава Слабошпицького «Плем'я».

22 серпня на відвідувачів резиденції чекають дискусія «Музей відкрито на ремонт» та лекція «Капіталізм, шизофренія та радянська мультиплікація» Олексія Кучанського, а також показ анімаційного відео «Nihelius» Юрія Єфанова. З детальною програмою резиденції можна ознайомитися нижче.

 _SAM0753 — копия

_SAM0762 — копия

_SAM0785 — копия

_SAM0795 — копия

_SAM0812 — копия

_SAM0815 — копия

_SAM0839 — копия

_SAM0840 — копия

_SAM0846 — копия

_SAM0858 — копия

_SAM0886

_SAM0887

_SAM0905

_SAM0898

_SAM0914

_SAM0921

_SAM0901

Фото Катерини Мацієнко та зі сторінки "Над Богом" у Facebook

Нагадаємо, уперше мистецька резиденція «Над Богом» відбулася у 2015 році.

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 0

Читайте також:

23 Лютого
На Вінниччині збирають форум «Україна сакральна»
23 Лютого
Резиденція «Над Богом» завершилася, - вінничани вирішували, що робити з «Росією» (ФОТО)
23 Лютого
Сьогодні у Вінниці відбудеться фестиваль культур Сходу
23 Лютого
Сьогодні вінничани їдять голодну кутю та жартують, як Руданський
23 Лютого
Ситно і хмільно буде на чотириденному гастрономічному фестивалі у Вінниці
23 Лютого
Морозного грудня Вінниця смакуватиме запашне вино

Всі новини

09:00
Нд
Сьогодні у Вінниці відбудеться фестиваль культур Сходу
17:32
Сб
Сорок вісім громадських організацій претендують на співфінансування з бюджету
15:21
Сб
У Вінниці господар зарізав наймача квартири, а тіло викинув з вікна
13:48
Сб
Вінничанин приєднався до свого брата в тюрмі, куди носив йому наркотики
12:14
Сб
На Вінниччині чоловік побив та обікрав 82-річну бабусю (ФОТО)
10:59
Сб
КП «Вінницяоблводоканал» замулив земельну ділянку у Бохониках (ФОТО)
09:26
Сб
Вінниця додасть свою сотню дерев до всеукраїнського мільйона
08:00
Сб
Вдалої суботи, вінничани!
18:58
Птн
У районах Вінниччини горіли очерет і трава
17:32
Птн
На Вінниччині водій утретє попався п’яним і вирішив залагодити справу $400 хабара
16:43
Птн
Депутати Вінниччини закликали президента і прем’єра «терміново скасувати ганебну постанову»
16:00
Птн
У зоопарку Вінниці зафільмували романтичного баранця (ВІДЕО)
15:15
Птн
У Вінниці водій звалив вуличний ліхтар (ФОТО)
14:29
Птн
Депутати не погодилися на реорганізацію туберкульозних та інших санаторіїв Вінниччини
13:56
Птн
У Погребищенському районі вночі гасили літню кухню
13:00
Птн
Депутати Вінниччини ухвалили Стратегію-2027
12:17
Птн
У Вінниці чоловік порізав дружину у будці охорони
11:32
Птн
У Вінницькій облраді представили нових депутатів
10:48
Птн
У Вінниці зіткнулися маршрутка і легковик

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"